poster

Bang Bang Club

 • Kanada

  Bang Bang Club, The

Drama

Kanada / Jihoafrická republika, 2010, 103 min

Režie:

Steven Silver

Kamera:

Miroslaw Baszak

Hudba:

Philip Miller

Producenti:

Lance Samuels

Střih:

Ronald Sanders

Kostýmy:

Ruy Filipe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  ****

  Mám ráda novinářskou fotografii a rozhodně bych si netroufla ji srovnávat s tím póvlem, co leze lidem do ložnic a říká se mu paparazzi. Novinář může zapomenout na svoji profesi a pokusit se zachránit jednoho člověka, nebo může být ten, kdo svou prací zachrání celou zemi. Tento film je mimo jiné i o velkém morálním dilematu, které válečný fotograf musí řešit. A je velká škoda, že snímek má několik hluchých míst, protože jinak by otázky okolo profese válečného reportéra zněly mnohem důrazněji.(1.1.2015)

 • Zeck
  *****

  Nadprůměrný film mapující válečné fotografy, možná nejlepší od "Vražedných polí". Mohlo sice být více scén, kdy je akce a trocha detailnějšího zasvěcení do historických událostí a vývoje války by také neuškodila, přesto jsem po zhlédnutí spokojen. 86%(17.1.2012)

 • mat.ilda
  **

  Nevím, koho se víc zdráhám nazvat člověkem - jestli kohokoliv z tábora můj soused zabiják, nebo jedno koho z dobrodruhů, co si přivstanou, aby pro mrzký peníz, který vzápětí proženou tělem a pro, v tomto případě pochybné supovité ocenění zvěčnili, jak si jdou po ránu dvě bandy hrdlořezů s předvojem roztleskávaček zasportovat, vypustit přebytek páry z nicnedělání a zároveň kapku snížit populaci... Nechovám k těmto protipólům nemocného světa ani zbla sympatií, a to málo pochopení, co bych mohla vydolovat, patří těm, co ze své práce zůstanou na budku. K lepšímu dojmu z Bang Bang Clubu nemohla přispět ani ženská část týmu, evokující jakýsi polní nevěstinec a příšerně nijaký Ryan Phillippe, jakož i Taylor Kitsch s přitepleným úsměvem neměli šanci mé znechucení (z oslavy práce válečného fotografa?) zvrátit.(23.5.2014)

 • paascha
  ****

  Někdy v té době jsem vážně uvažoval o odjezdu do JAR a informace o válce mezi otroky z ANC a Zuluuskými vládci z Inkathy, kterou později vyhráli Mandelovi negři, mě zastavila na vídeňském letišti.(25.10.2011)

 • Malarkey
  *****

  O válečných fotografech znám už jeden film. Jmenuje se Oči války a musím se přiznat, že mě tolik, jako tenhle nezaujal. Co ale tenhle v sobě má narozdíl od tamtoho se nedá tak snadno říct. Bang Bang Club prostě vypráví upřímný příběh válečných fotografů, kteří si za jejich fotky odnesli několik Pulitzerových cen. Vypráví příběhy několika fotek, které se otočili kolem světa a vypráví to se všemi emocemi, které postava válečného fotografa může mít. A že těch emocí zrovna nebude málo. Každopádně atmosféra JARu je úžasná, příběh má také něco do sebe a celé zpracování na mě dýchlo takovou tu atmosféru, u které jsem jen seděl a čuměl s otevřenou držkou.(16.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace