Miloš Forman: Co tě nezabije…

• slovenský

Miloš Forman: Čo ťa nezabije...

Milos Forman: What doesn't kill you...

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 4x50 min (SE: 110 min, Director's cut: 224 min)

Těšila jsem se, co se dozvím, a nakonec jsem se celkem nudila a často mu ani nerozuměla, jak mumlal, nebo jak to bylo natočeno.(3.1.2011)

V 77 letech toho říct tolik ze svého soukromí je slušný výkon.(6.3.2011)

Není pochyb o tom, že Forman je náš největší režisér. Bylo to celé dobře zpracované, milé, nenásilné.. Dozvěděla jsem se toho hodně o jeho životě, ale bohužel trošku méně o jeho tvorbě.. Ovšem ty skoky z dokumentu do filmů byly vynikající. Tenhle dokument je jednoznačně přínosem (a myslím, že nejen pro mě).. Ale tomu Formanovi bylo někdy tak špatně rozumět.. To je ale jen detail :)(18.2.2012)

forman je vypravěč, který a) umí vyprávět takřka dokonale a b) má vskutku co říct.. problém šmídmajerova filmu je v tom, že nepřidává nic, co by člověk neznal z předchozích formanovských biografií (knižních) a nenabízí ani nic nad plán skvěle poskládaných historek(20.9.2009)

Forman zůstává v tomhle dokumentu naštěstí normálním člověkem, žádnou nabubřelou primadonou (no, možná až na to Porsche, kterým jezdí : ))) Jen škoda, že se tak málo mluvilo o jeho úplných začátcích (obzvlášť o jím natočených českých filmech) a spíše se dozvídáme o jeho dění za oceánem.(27.10.2011)

• - Dokument nabízí vedle setkání s velkým vypravěčem Milošem Formanem, jeho přáteli a rodinou i důvěrnější seznámení s řadou významných osobností: s producenty jeho oscarových filmů Michaelem Douglasem (Přelet nad kukaččím hnízdem) a Saulem Zaentzem (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Goyovy přízraky), producentem Paulem Rassamem (Valmont), scénáristou a dlouholetým přítelem Jean Claude Carrièrem a dalšími. Promluví zde i známí herci ze slavných Formanových filmů: F. Murray Abraham (Oscar za roli Salieriho v Amadeovi), Annette Beningová (Valmont), Woody Harrelson (Lid versus Larry Flint), Luise Fletcherová (Velká sestra z Přeletu nad kukaččím hnízdem), Natalie Portmanová (křehká Inés z Goyových přízraků) a další. [Zdroj: CinemArt] (POMO)