poster

Miloš Forman: Co tě nezabije…

 • slovenský

  Miloš Forman: Čo ťa nezabije...

 • anglický

  Milos Forman: What doesn't kill you...

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 4x50 min (SE: 110 min, Director's cut: 224 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Dokumentární portrét režiséra posíleného volbou být vydán na milost divákovi...(22.2.2012)

 • Roman.Ticka
  ****

  Dokument jsem viděla před časem a to čistě náhodou bez valného zájmu. Teď jsem se připojila k oslavě režisérova života v čase krásného jubilea. Je lepší oslava života než nucený zájem o někoho až po smrti, to už je stejně pozdě a jemu je to jedno. Mám čerstvě nakoukáno dva z jeho nejslavnějších filmů, a jsem ráda, že jsem se s Milošem shodla v podstatě Přeletu, no já jen pochopila, jistě.☺Pravda je, že do jeho filmů je potřeba uzrát. Je dobře, že člověk, který prošel fašismem i komunismem v rodné zemi, může své pocity šířit dál do světa, a jak jinak nejlépe, než přes filmové médium. Neméně zajímavou je jeho zkušenost pokrytectví v cizině, v období před a po Oskarech...Na zdraví.(18.2.2012)

 • kobejn
  *****

  Nedávno umřel Václav Havel a já jen čekám, kdo bude další. Čímž nechci říct to, že se nemůžu dočkat až někdo umře, ale to, že se prostě teď bude stávat čím dál častěji, že někdo, koho mám rád a vážim si, prostě umře. Miloš Forman patří rozhodně mezi ty, u kterých mě zpráva o jeho smrti zcela jistě silně zasáhne. Miloš je takovej náš českej Rocky - chlápek, kterej se z outsidera vyšplhal na vrchol, muž, kterej "dobyl Ameriku". Zatímco kolega Passer v USA díru do světa neudělal, a neudělal ji nikdo z ostatních exilových českých režisérů, Forman to dokázal. Obdivuhodný talent i člověk. Působí trochu nemotorně a komicky, když mluví nebo kouří doutník a hraje si na "big bosse", ve skutečnosti je to neuvěřitelně chytrý a pracovitý tvůrce, který si prostě svojí prestiž vydřel a zasloužil. Bylo by fajn, kdyby ještě zvládnul natočit jeden film, ale i kdyby ne, to co udělal je obdivuhodný a docela to stačí. Jeho české filmy miluju bezvýhradně. Ty americké s výhradami - minimálně tři jsou ale extraordinary. Takže Miloš Forman - rozhodně ano a navždy.(24.12.2011)

 • claudel
  *****

  Poutavě natočený dokument líčící mnohdy nelehké osudy našeho předního režiséra. V něčem s ním hluboce nesouhlasím, v něčem se mu upřímně divím, přesto uznávám jeho nesmírný přínos českému a světovému filmu.(28.12.2010)

 • GilEstel
  ****

  Dokument o nejznámějším českém emigrantovi z roku 1968 je velkým soustem pro kohokoli. Zvlášť když vezmeme v potaz náladovost a náročnost českého filmového publika. Lidem málo obeznámeným s životem a kariérou Miloše Formana (těch je u nás asi menšina) může film nabídnout poměrně ucelený náhled do autentických vzpomínek velkého režiséra. Pro ostatní (asi většina) může jít o vhodné doplnění širšího povědomí. Dokument je k osobě Formana zcela nekritický. Je celý v přátelském duchu, něco jako staří přátelé si sedli na kafíčko a zavzpomínali. Téměř posvátná úcta k velikánovi českého filmu je cítit z každého záběru. Těžko říci, zda je Formanův život a dílo skutečně takový, jak nám ho zde režisér Šmídmajer v necelých 2h nastínil. Na to si musí odpovědět každý sám. Tohle je sice jen jeden z úhlů pohledu, ale nejspíš všeobecně nejpřijímanější. Já bych minimálně uvítal silnější zaměření na práci a dílo, a to i v rámci této omezené stopáže.(9.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace