Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

Skleni

Znova som šiel do filmu s tým, že som o ňom nič nevedel, netušil som čo ma čaká a nemal som žiadne očakávania. Videl som skvelú hereckú dvojicu a zaujalo ma prostredie. Po čase som začal zisťovať pointu filmu a v polovici som už chápal presne o čo ide a čo ma čaká na konci. A bola to zrada. O nič menšia ako zrada užívateľov čo znova hodnotia takýto film podpriemerne. Ja nesúdim názor, to určite nie, neprehováram, len ak niekto raz bude čítať tento komentár, dúfam, že sa aspoň odhodlá si pozrieť daný film. Je to totiž ukážka veľdiela dokumentaristov americkej histórie postavenej na absurdite, klamstve, pretvárke a podvodom. Toto nie je film ktorý je založený na hlbokých pocitoch medzi manželmi, nie je to ani melodramat o deťoch postihnutej rodiny americkou byrokraciou ani špionážnu thriller. Je to dokument o to čo sa naozaj stalo a čo sa stále deje. a mňa veľmi mrzí, že po takomto filme si ludia nepovedia :" prečo, bože?!" ()

palmrus

Tak špatné hodnocení dávám málokdy, ale tady nemám na výběr. Nuda, nuda, šeď, šeď. Obehrané téma, VKV, hodný světový četník USA proti zlu, atd. atd. Jednu hvězdu dávám za dobře zvolený styl písma v závěrečných titulcích a druhou za to, že mě tento film přeci jen nepřinutil rozbít si hlavu o roh stolu. ()

AbelXavier

Horké téma minulých let, nyní již né tak žhavé, každopádně každá historická událost si zaslouží odstup, nadhled, který jí dá hloubku a perspektivu. Film podle skutečné události není dokument, proto nikdy nezanechá tak hlubokou brázdu přesvědčení, např. jako Zeitgeist, přesto si z něl lze udělat solidní obrázek jakým způsobem je nastavena a tvořena světová politika. Jde o střípky, které lidem otevírají oči a např. v mém případě z nich dělají euroskeptiky. ()

bakeero

Výborný politický thriller, který se nebojí přiblížit nám rodinný život hlavních hrdinů a problémy, které pramení z jejich přesvědčení. Kdybych to viděl na papíře, tak bych příliš velkou důvěru neměl, ale ono to až překvapivě dobře funguje. A závěrečná Pennova řeč těžce rulez! ()

ER

Natočit skutečně "silný" film o událostech kolem Iráku a vývoji jaderného arzenálu si asi ještě dlouho nikdo nedovolí.Svět to totiž ani moc nechce a tudíž tato invence byla již při první klapce odsouzena k "zániku". Možná proto si scénář vytvořil druhou linii příběhu o problémovém manželství, aby to nebyla jen nuda o Iráku. Škoda, že se ve filmu nepodařilo vytvořit atmosféru jako v Syriana, pak by to bylo o hvězdičku navíc. ()

Inozuka

Nevím, ale autoři zřejmě došli k závěru, že politický thriller musí být zakonitě nudný, jinak že tomu nebude nikdo věřit. A tak se i stalo. Naomi Watts a Sean Penn hrají pěkně, ale co je to naplat, když ve filmu není žádné napětí. To jak s jejich hrdiny establishment zametl je sice mazec, ale nějak mi to bylo jedno a líto mi jich nebylo. Vyplýtvaný potenciál... ()

error17

Kdyby se film tvářil pouze jako dokument a já si ho pustil někdy o víkendu po ptákovi Loskutákovi řekl bych zajimavý snímek. Jenže já si ho pouštěl v hlavní noční vysílací čas kdy už od filmů očekávám aspoň nějakou zábavu. Ono je pěkný že na plakátech je Sean Penn a Naomi Watts ale jen s dobrými ingrediencemi dobrou " polévku" neuděláš. Tvůrci si vybrali až příliš složité a nezáživné téma a asi to chtělo někoho lepšího na zpracování jelikož toto se moc nepovedlo a snad se mi na to podaří alespoň rychle zapomenout. 50% ()

odvedle

počas celého filmu som mal dojem, že ide len ďalší konšpiračný pútavo vymyslený príbeh, a či ide o skutočnú udalosť, či nie (zdá sa, že áno), ma aj tak až tak veľmi nezaujíma... prvá polovica filmu sa dosť vliekla, dlhé konverzácie a rozhodne zlá kamera (nestíha, neustále kolíše) filmu škodia, po hodine film ožíva, ale celkový dojem to nezachráni, zaujala akurát pôvabná, elegantná Naomi Watts. ()

Taffey

Ty tři hvězdičky jsou s odřenýma ušima. Mám rád filmy s touto tématikou, filmařsky to nebylo vůbec špatné a fakt, že jsem u filmu neusnul, ani když jsem si jej pustil pět minut před půlnocí, taky ledacos signalizuje. Ale Co vím jistě, že to nebylo dějem filmu ale oběma hlavními protagonisty. Film skončil, jak začal, aniž ve mě vzbudil jakékoli emoce kromě kladného vztahu k oběma hercům. Chyběla tomu šťáva, napětí, švih. Při pohledu na titulky jsem měl pocit, že jsem zahlédl, že snad Liman stál i za kamerou? Pokud by tomu tak bylo, pak by byl lepší kameraman, než režisér. ()

TommyDiamond

Sean Penn a Naomi Watts předvedli velice dobré výkony,ale film mě náko nebavil. Režísér Doug Liman se nám snaží opět připomenout,že v Iráku vážně o zbraně hromadného ničení nešlo. Politika USA se vždycky hnala do války a navíc zločiny Sadama Husajna nebyly potrestány. Spíš než jeho zločiny byl nepohodlný pro ameriku. Vlastně i Irák je země s dostatkem cenné ropy. Jediné jak se dalo podle mě do iráku dostat,bylo přes falešné obvinění z jaderného zbrojení. Jelikož jsem toho o válce Iráku slyšel už dost v minulosti,tak asi proto mě tento film náko moc nebavil. Celkově 40% ()

dj_kure

Slušný thriller. Jen by mě zajímalo jestli jsem jedinej, kdo měl pocit, že ten konec nějak usekli! Začalo se to solidně rozjíždět a vypadalo to na krutej protiútok a najednou konec. Trochu k nasrání... (60%) ()

Peter-1307

Naomi a Sean to skutočne valcujú, čo predvádzajú pred kamerou. Páni pardón, dáma a pán herec. O skutočnom filme by som však začal hovoriť až keď nastane ich manželská kríza a obaja sú nútení robiť rozhodnutia pod obrovským tlakom okolia. Ten začiatok je trocha popletený a ničnehovoriaci a záver zase tak trocha predvídateľný. Ale, aj keď človeku trocha znalému problematiky pozadia zbraní hromadného ničenia v Iraku kontra USA, tento film nič nového neprináša, len rekapituluje poznané, nie je to žiaden nový, alebo aspoň nejako osobitne podaný pohľad, tak sa určite tento film oplatí vidieť práve kvôli Naomi a Seanovi. ()

Solverino

Zajímavé jak můýe být pro někoho "realita" nezajímavá (viz některé komentáře o tom jak je film nudný). Nesouhlasím. Velmi věrně, až dokumentárně popisuje skutečný případ, který se stal (prezident USA vědomě lhal a lži byly i podkladem k vyhlášení války Iráku). Bohužel zřejmě pouze v rozvinuté demokracii, jsou lidé schopní se za svou pravdu rvát a bojovat. U nás by nad tím mávli rukou (i hlavní protagonisté, kterých by se to týkalo) a šli v klidu druhý den konzumovat "zábavu" na TV z H@vna apod. Je smutné, že si vždycky pár lidí myslí, že mohou zbytkem orat a dělat si co chtějí (viz US prezident a "válečná" lobby). U nás bohužel situace není lepší (spíš horší). Smutné, ale realita. Dávám plný počet! ()

jafuska

tak nevím, z tohoto filmu mám dost rozpolcené pocity, na jedné straně je film o americké politice zejména o Iráku a o zbraních hromadného ničení, na druhé straně se v tom všem divák ztrácel, až to přišlo v nudu, kde napětí tedy nebylo skoro vůbec, moc dlouhé věty, kde se ani divákovi nechtělo všechno číst, no nevím pro mě dost velké zklamání a přitom v tomto filmu hrají tak velké herecké hvězdy jako je Sean Penn, Naomi wats atd. se propůjčili k tomuto filmu. ()

jprmusic

Trochu neuveritelny vztah seana penna k rodine - totiz totalne bezohledny - narusuje jinak slusnou historku z prostredi CIA. Naomi dobry, Sean trosku v kreci. Jinak OK. ()

nula87

Jako připomenutí toho, jak to bylo s důkazy proti Saddámovi, to je užitečné, nicméně jako film to postrádá napětí a švih. Na to, že by to měl být politicko-špionážní thriller, tomu opravdu hodně chybí. 50% ()

Pete

Zajímavý námět, důležité tema pro Američany, a zkrátka běžný život jedné CIA agentky.. je to ale zpracováno tak nezáživně, neoriginálně, takhle to prostě nefunguje. ()

yatan

Fair Game je z radov politickych dram, na ktore sa priznam mam slabost. Milujem politicky motivovane filmy, a ked sa v nich stretnu aj kvalitni herci, je velmi tazke pre mna film hodnotit objektivne. Fair Game sa mi zdala velmi dobre napisana, silno americkym podtonom zakoncena obsahovo nevyvazena politicka drama. Prva polka filmu je o 50% slabsia ako druha polovica, kde uz divak vnima hodnotu filmu z uplneho ineho hladiska. Pre mna ku podivu nie tak silny, ako Nothing but the Truth, a to Fair Game nepomaha, ked beriem, ze naklady na tieto filmy sa museli diametralne lisit. 7/10 ()

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)