Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

carnacv

Shrnutí side eventu tažení na Sadáma, který se v našich médiích prakticky ani neobjevoval. Také dokonalá ukázka toho, že nemusí špionážní drama být vždy prošpikováno akčními scénami. Naopak se tento kousek podle mě značně přiblížil realitě současných rozvětných sil. Postavy byly zahrány přesvědčivě a s tempem i metráži jsem byl naprosto spokojen. ()

Ailly

Tento film zachraňuje fakt, že je natočený podľa skutočnej udalosti. Vďaka tejto skutočnosti sa moje hodnotenie opiera o príbeh, ktorý je veľmi šokujúco zaujímavý. Tí ktorí o tejto afére nikdy predtým nepočuli, ako ja , budú zvedaví ako sa to skončí, ale nebyť to podľa skutočnej udalosti tak určite zaspím. Konverzačná nuda od začiatku až po koniec, herci nevýrazní, dráma vlažná, akcia žiadna a thrillerom by som to nenazvala ani náhodou. Toto je presne prípad, kedy má človek radšej siahnuť po knihe. ()

Flopps

Je velmi těžké hodnotit a psát o filmu Douga Limana, aniž by do textu autor nepromítnul své politické přesvědčení a názory. Já měl při sledování Fair Game občas stavy bezmocného vzteku. Vzpomínal jsem na našeho exprezidenta, který vybízel ostatní státníky k útoku na Irák, který údajně vlastní jaderný arzenál, aby o několik měsíců později kritizoval nehumánně vedenou válku. Fanatickou rétoriku USA té doby svým způsobem převzala i naše média, která do zblbnutí opakovala zkazky o tom, kterak Saddam hodlá rozpoutat peklo na zemi (tenhle obrat už v souvislosti s tímto diktátorem koneckonců padl v jistém animovaném snímku). USA - tedy hlavně Bush a jeho suita věrných chtěla válku a vydupala si ji ze země a to za cenu lží. Limanův snímek ukazuje jednu z mnoha kauz, která tato lživá tvrzení postupně podlamovala a ukazovala holá fakta o válce v Iráku. Film je brilantním konverzačním, dramatem, který lze do určité míry hodit i do škatulky thriller. Ožívají zde všelijaké spiklenecké teorie a uzkazuje svět CIA v obnažené nahé pravdě. Vtipné je, že k docílení napětí divák nepotřebuje vymyšlený příběh ala Tři dny Kondora - skutečný svět se jaksi ukazuje ještě napínavější. Není to nudný film - je to důležitý snímek, který ukazuje, co se ještě před pár lety dělo a co se nyní vlastně klidně může dít v Lybii. ()

Unr3aI

Film o niečom a zároveň o ničom, hlavné postavy zvládnuté, dejová línia akosi nudí. Film sa dal kľudne skrátit na hodinu a mohol z neho byť dokumentárny cyklus. Šedý priemer 6/10. ()

siki37

USA sa nevedia vyhrabať z krízy tak rýchlo hodia do kín film, ktorý má obnoviť dôveru v štátnych úradníkov. Pravda víťazí, bla, bla, bla...nuda ()

RXP

Tak zistil som, že v manželstve Seana Penna to začne škrípať hneď po prvej kríze a že Američania vtrhli do Iraku aj kôli atomovke,ktorú nevlastnil a nie len kôli antraxu ktorý nemal. Hold, keď som pozeral priamy prenos z prezentácie amerických pohlavárov pred radou OSN, že zahájenie ofenzívy je dobrý nápad, bol som ešte dosť malý a tak som si nemohol zapamätať všetko. Možno tam medzi rečou spomenuli aj to. že Penn musí spávať na gauči. Ale inak to bolo celkom obstojné a natočené podľa skutočného príbehu, tak tomu budem veriť a nebudem to kritizovať. Keď človek nič nečaká a nič nedostane, tak nie je sklamaný ... ()

Henriette

Kvalitní politické drama, které se drží poctivého filmařského průměru. Za film dávám tři hvězdy, za zajímavé téma a odvahu ještě jednu. Herecky se mi zalíbil Sean Penn a Naomi Watts - také v tom smyslu, že v takovém filmu vůbec zahráli. Dobrý film na odpočinkový večer, kde jde o thriller v čistě politicko-rodinném prostředí. ()

snupko13

Priemerné politické drama čerpajúce z jedného z mnoha omylov všemocnej USA a jej úspešné vymielanie mozgov jej jednoduchých občanov. Ako som to včera počul v správach? " Američania majú právo byť hlúpy a na to právo sú hrdí..." ()

zawy

Film odohrávajúci sa v období útoku na Irak (2003), popisuje udalosti ktoré tejto udalosti predchádzali, z pohľadu agentky CIA a jej manžela. Odhalenie jej identity prinesie pre jej rodinu prenasledovanie a vyhrážanie zo strany verejnosti. Súbežne s politickým dejom prichádza rodinná dráma, hroziaci rozpad rodiny. Bohužiaľ ani to deju príliš nepridáva na intenzite a tak ide o nezáživný, nudný politicky film s dobrým hereckým obsadením. 2,5* ()

90125

No, necakal som nic svetoborne, ale dopadlo to este horsie. Toto je podla mna tazky podpriemer. Na tomto filme je dobre len herecke obsadenie. Prakticky vsetko ostatne nestoji za rec. Hlavny problem je pribeh, ktory sa neda nazvat inak nez nuda. Naivne napisany scenar nedokaze ani strhnut, ani nijak inak zaujat. Ak chcelo byt povedane len to, ze politika a dokonca aj ta "nasa americka", je spinava vec a jedine dolezite je rodina, tak to je pre mna sakramentsky malo. Vlastne mi bolo Naomi a Seana luto. Nech by sa akokolvek snazili...skratka z hovna bic neupleties. 47% ()

mahatma

Skoro mi to připadá, že pouze z propagandistických důvodů je tohle podceňované. Takže se tam vlastně nešuká, nebouchá a nestřílí, postrádá to ten laciný glanc mother fuckerů, bitchů, fucků a jiných "libých hesel", tak je to teda vlastně nuda... Je to dobrej film. Proč prostě někdo jednoduše nenapíše, že to je obecně dobrej film a stojí za shlédnutí. ()

chep13

Trochu rýchly prechod z akéhosi vývoja udalostí či predohry k hlavnému motívu cez článok v novinách. Dá sa to ale odpustiť, fajn výkony hercov, nie nudné pozeranie, najmä v druhej časti filmu, vyústenie bez klišé, možno práve preto, že to bol skutočný príbeh. Viete na čo som si pomyslel pri titulkoch? Koľko filmov v poslednej dobe ma prevzatý scenár (127 hours, Social network, Kings speech, Fair game...). Nejako to s pôvodnými scenármi v Hollywoode škrípe. ()

babuca

Film o najnovších dejinách USA a sveta. O jednom z najväčších podvodov / o ktorých vieme /, veducom ku vojne v Iraku. Neviem si predstaviť , že by iná krajina ako USA dovolila sfilmovať podvod svojej vlády a neprešlo by aspoň 50 rokov. Toto rozhodne slúži ku cti amerického ľudu. Film má však pre mňa jednu slabinu - v prvej polovici objasnenie situácie pre diváka dosť zložito prezentované a to mohlo odradiť mnohých od dosledovania filmu / a následne dali nízke ohodnotenie /. ()

matkoslav1

Žádné překvapení, že Fair Game se nedostal do žebříčku vyvolených, kde jsou snímky jako Avatar. O to ve Fair Game nejde a ani nemůže jít, protože prostě názor, že o jaderné zbraně v Iráku nešlo, se prostě nenosí. Fair Game nemá člověka pohltit, ale třeba upozornit, že to v televizních novinách s Korantengem není vždy pravda a že vlastně jsme jenom loutky v tom divadle, co si s námi mocní hrajou. Mně osobně se Fair Game líbil, drží člověka v napětí, co z toho bude, jestli Sean ještě ten další záběr přežije a jestli Naomi zůstane sama či ne... Prostě za mě spíš ano, Avatarové... ()

rhodos

Konverzační politické drama, kde se více mluví než střílí. Film vznikl na základě skutečných událostí a popisuje tajný i rodinný život jedné špionské rodiny. Tento film mne velice zaujal, o čemž svědčí mé vysoké hodnocení. Skvěle typově vybraní herci, kde vyčnívá hlavně úžasná Naomi Watts, ale také přesný Sean Penn dodávají tomuto filmu na přesvědčivosti. ()

s.u.g.e.r.

Asi o tom, jak se změní život vám a vaší rodině, když se všichni dozví, že pracujete pro CIA. Slušné konverzační drama. Kvůli Naomi a Pennovi se na to dá koukat ()

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)