Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

sharky

75% Excelentní Watts a film, který si na nic nehraje, jen sturcne bez zbytecnych fines odvypravi pravdivy pribeh, mozna i proto je jeste pusobivejsi. V jednoduchosti je sila tu plati dvojnasob. ()

becki_tu

Je velká škoda, že se Liman nepustil do hlubší a komplexnější analýzy politického zákulisí, protože k tomuto tématu je toho pořád hodně co říci. Očekávaný závěr filmu už jen shrnuje symbolizující bezmoc jedinců v boji proti systému a falešným hrám mocnářů. 70% ()

Beastmaster4

Od filmu s takovými herci v hlavní roli bych s ohledem na jejich kvality čekal mnohem víc. Jejich výkon vůbec není špatný, ba naopak, jenže vylepšit takhle pojaté drama je nadlidský úkol. Námět mohl být daleko lépe zpracován. Jako dokument dobré, zajímavé a nevšední, ale udělat z tohohle tématu film v takové podobě je rozhodně krok vedle. Prostě se podíváte a už nikdy víc nemusíte. ()

Morholt

Pamatuji si, jak se Američané s Brity snažili najít alespoň jednu malilinkou bombičku, ale kde nic, tu nic. Válka nakonec stejně byla, protože ty trubky, co se z nich měly postavit ty dětské prolézačky na předměstí Bagdádu, se mohly klidně použít v jaderném programu. A že to je blbost, to se říkat prostě nesmělo. Ono je to téma strašně zajímavé, ale i když se v Limanově režii pořád něco děje a člověk musí udržovat pozornost, aby se v tom neztratil, tak se to strašně táhne. O to je to úmornější. Kdyby to bylo proloženo alespoň jednou střílečkou, nebo nějakou scénou třeba ze zajetí, která by zatahala za nervy. Ale bohužel. Plusem je obsazení ať už se jedná o Naomi Watts nebo Seana Penna, ale od člověka, který natočil prvního Bournea, jsem čekal mnohem víc. 60% ()

malylada

Nepamatuji se, kdy jsem naposledy viděl takto tematický film s tak nudným scénářem a dialogy. Nedokážu pochopit, proč si Liman vybral příběh této manželské dvojice a o tom jak bojují nakonec politickou mašinérii. Možná to na papíře vypadalo dobře, ale nedokážu si dost dobře představit, jestli šla vůbec tato látka uchopit lépe. Nezachraňuji to i velmi dobré herecké výkony hlavních protagonistů, kteří aspoň trošku táhnou Fair Game nahoru......35% ()

Avalon820

Čím pichlavější téma je, tím více se stává pro diváka atraktivnějším... Přesně toho si byli tvůrci Fair Game vědomi a já se nemohu zbavit dojmu, že na tento fakt sázeli až příliš. Tento film má velmi sofistikovaný, seriózní a elegantní háv, což ostatně ke správnému politickému dramatu sedí, ale zároveň je takováto podoba mínusem, neboť leckterého diváka snadno odradí. Příběh je vyprávěn velmi pomalu a věrně, bez velkého napětí a strhujících scén a toho, kdo neví o dané aféře vůbec nic, dokonale zmate hned v prvních 30ti minutách. A ač je tento snímek technicky velmi zručně natočený a zahraný, ničím z řady podobných politických konverzaček nevybočuje, což znamená jediné - všichni na něj brzy zapomenou... Je to škoda, protože zrovna téhle šedivé myšce jsem celkem věřil. ()

Terva

CITÁT - Chtěl bych se teď věnovat tématu ohrožení světového míru.........GEORGE BUSH. Asi po půl hodině jsem pochopil, že mě to moc nebaví a že je to na mně moc velká politika. Kamera se chová divně, někdy s sebou tak podivně háže až je snímané okolí rozmazané. Dialogy jsou těžké a mnohdy jsem ani nevěděl o čem je řeč. CITÁT - V lidském těle je dvěstě kostí. Chcete je jmenovat Anglicky, Latinsky nebo Arabsky ? Já se nudil. ()

Pink.Panther

Dost komisně podaná aféra Plame Tento politický thriller navíc vyžaduje od diváka hodně pozornosti, aniž by mu to vracel v dostatečné zábavnosti. Je to chladné anemické. Produkce: River Road Entertainment ()

Bubble74

Bush junior chtěl vlítnout na Sadáma a mazaně to zdůvodnil, že je Sadám hrozbou vesmíru, protože si podomácku tajně kutí biologické a nukleární zbraně a materiál na to vyhandloval od Afričanů. Jenže Sadám jako na potvoru byl mimořádně v tomhle nevinně a navíc se profláklo, že o tom vrchnost věděla dopředu. Jeden bývalý velvyslanec se pak odvážil vyslovit tuto skutečnost nahlas. A takový zrádcovský akce Bílý dům netoleruje, proto v zájmu lidstva válcuje podle libosti koho si zamane. Hlavně ty, kteří se postaví tomu rozjetému buldozeru do cesty. Sean Penn tradičně exceloval, Naomi Watts taky velmi přesvědčila a jejich vzájemná chemie na plátně od dob 21 Grams ještě vyzrála. Fair Game je další zdařilé politické drama, které v samotném jádru odhaluje, jaký je politika nehumánní humus. ()

TheSame

Tohle je přesně ten film, po kterém se zamyslím nad tím, jestli nejsem komunista... Protože určitě je mi daleko bližší smýšlet o tomhle ději ve prospěch levice a za bezohledné Republikány se tu stydět, což určitě bylo cílem... A snad právě ve svitu posledních událostí a vývoje okolo "UbinL" opravdu dobré načasování premiery... Brát tohle všechno jako dokument by však nebylo dobré, pravda bude někde napůli cesty, že.... 75% ()

ConanVJ

Film má zajímavé téma, ale něco tomu chybělo. Nějak mě to nevtáhlo do děje a bylo to takové takové nezáživné. Za mě 35% :) ()

Kryton

Příliš moc dlouhé a nudné kecání, které zachraňují jen Penn a Watts. Dalo se z toho vytřískat daleko více, když to je celkem i zajímavé téma. ()

zahubicku

Abych pravdu řekl úplně jsem tomu filmu neporozuměl, možná tam byl nějaký skrytý podtext ale já ho neobjevil (nezaznamenal). Ale jak čtu ostatní komentáře, tak nejsem sám kdo to nepochopil. Ústřední dvojce se také moc nepředvedla... škoda. ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Když se o filmu, o kterém se nijak nemluví a neví se o něm, navíc řekne, že je podle skutečné události a navíc se točí kolem tajných služeb a Iráku, je jasné, že nic úžasného to nebude. Jednoduše proto, že to nikdo neumí natočit tak, aby to nebylo nudné. A ono to tak nudné je. ~ Jedná se o politicko-špionážní rádoby drama, které je tak přeplácané informacemi, nahňahňanými na sobě jedna na druhé tak, že se v tom už na začátku začnete ztrácet a pak už jen pomyslně sledujete vzestupnou křivku nudy. ~ Naomi Watts a Sean Penn jsou manželé. Saen analytik zahraniční politiky, Naomi tajná agentka CIA. Naomi má důležitější práci, Sean zůstává s děckem doma. Naomi má za úkol prověřit, jak je to s chemickými zbraněmi v Iráku, pomáhá jí v tom i manžel a díky vyšetřování se zjišťuje, že Irák žádné takové zbraně nemá a nevyvíjí. Jenže kolotoč už je roztočen a ne všichni mají zájem na tom, aby válka nebyla a aby se ven dostaly Naominy informace. Tajní agenti z řad tajných agentů, o jejichž práci nemají tajní agenti ani potuchy, protože jsou tajní i s tajnými informacemi a tajným posláním, daným jim někým, kdo je tajný a má své tajné zájmy... co že jsem to chtěl? ~ Prostě Naomi a Seana chtějí zdiskreditovat a všechny ty průsery hodit na jejich hlavu, tedy hlavně na její hlavu. Manžel tak lítá po Americe a vede diskuze s cílem všechny očistit, manželka jde vypovídat před senát. A tím to končí. Takhle to prý skutečně bylo a mě je to skutečně u zadku. Jednoduše proto, že něco takhle nudně zpracovaného se hned tak nevidí. Ať to bylo jak chce, stejně se to nikdo nedozví. ()

Riddick77

Velmi zajímavý pohled na fungování amerických tajných služeb a způsobu analyzování údajů v době fungování "Bushovy doktríny", přičemž základem je o kauze "Plamegate" něco vědět, případně se alespoň malinko orientovat v problematice americké vojenské intervence do Iráku (jde o důvody této okupace). To platí pro první linku či část filmu, protože druhá linka se soustřeďuje na dramatické vykreslení vztahu odhalené tajné agentky Plameové a jejího partnera Josepha C. Wilsona. Ten byl americkým velvyslancem v africkém Gabonu a měl být jedním ze zdrojů, které americkou administrativu vedly k zjištění, že irácký režim vyvíjí zbraně hromadného ničení, jelikož údajně získal jistý druh uranu z afrického Nigeru, který mohl sloužit k tvorbě zbraní hromadného ničení. Film má tedy dvě nosná témata, přičemž politicko-bezpečnostní téma je v druhé půli jemně v pozadí a v popředí sledujeme drama v rodině agentky, která se přes noc stala nepřítelem zatím ještě "zaslepených" Američanů. Chemie mezi Watts a Pennem funguje skvěle a ačkoliv je pohled na kauzu poměrně jednostranný - v tomto případě z pohledu Plameové a Wilsona - tak vzhledem k pozdějším událostem je zřejmě poměrně realistický a blížící se "pravdě". Doporučuji si přečíst celý článek Josepha C. Wilsona: "What I Didn't Find in Africa". Jen pro zajímavost, George W. Bush ve svých pamětech "Okamžiky rozhodnutí" této z mého pohledu dosti zásadní kauze, která dobře ilustruje poměry v americké post-9/11 politice, věnoval celé 2 strany - kde se ovšem zaobírá především omilostněním (lépe řečeno zmírněním trestu) člena svého týmu, který byl spolu-zodpovědný za únik informací vedoucí k odhalední totožnosti agentky CIA Valerie Plame. 8/10! ()

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)