Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

Apoxyomenos

celkom oblubujem filmy, ktore su plne kecov a ziadnej zvlastnej akcie ale aj napriek tomu nema hluche miesta, tuna som si naviac uzil herecky koncert N.Watts a S.Penna [ArtFilmFest 2011] ()

praethoria

au...musím povedať au...dosť nevyspelé frázy vo filme, dialógy hm...ak sa jedná o film o špiónoch, tajných operáciách príde mi dosť prisprostlá tá dĺžka konverzácie samotných hercov. Vo filme sú dobrí herci, Sean Penn je môj obľúbený herec, režisér Liman dokáže natočiť aj skvelý film (agent bez minulosti) ale toto je prúser film. Ani tažký psychologický triller ani akčný film, ani dráma ale všetko v kope, bez hlavy a päty, režisér tam použil všetko čo ho asi napadlo v danej chvíle a zrýchlil dej kamerou a strihom. je mi to ľúto ale dávam 2*. ZÁVER: NEODPORÚČAM ÍSŤ NA TOTO DO KINA, lebo ostatne vo vás taký blbý pocit, že 1,5 hodiny ste mohli stráviť radšej klikaním na hocijakú nezmyselnú stránku na nete, než pozeraním tejto zmesi všetkého možného... ()

Blazis34

Fair Game na mě obsahoval až moc dialogů. Konverzační rozepře a v podstatě žádná akce na mě nezapůsobila. Myslím si, že Doug Liman nevyužil potenciál takových hvězd jakým je Sean Penn či Naomi Watts. V podstatě nejlepší část filmu bylo poslední 10 minut, kde se divák konečně něco dozvěděl a poznal skutečnou Valerii. Musím říct, že mě toto dílo nudilo a tudíž dávám pouze 30% - dvě hvězdy. ()

Dextwer

Fair game není spíše thrillerem takovým jaký jsme zvyklý vídat. Je to špíše film na základě skutečné události. Kde si můžeme prohlédnout zákulisí CIA, velké politiky, tvorby dějin a pravdy na základě zkreslených či opačně interpretovaných důkazů a informací. Tenhle film mi sedl i přes negativní postoj mnohých uživatelů dávám vysoké hodnocení. Tajné služby, spiknutí a historické témata je to, co mám rád. Tenhle film doporučuji, jako zajímavý pohled na vliv médií a schopnosti politiků manipulovat s velkou masou obyvatelstva, kteří potom nehledají pravdu, ale odsuzují vše a všechny na základě zpráv z televize a novin. Zajímavosti: * Snímek je inspirován skutečným příběhem Valerie Plame, která své zážitky líčí i ve stejnojmenné knize z roku 2007 * Výraz „fair game“ má v angličtině význam „snadná oběť“, nebo „osoba, která je předmětem kritiky“. Jindy se tato fráze používá ve smyslu „není to nic překvapivého a dalo se to čekat“ * Hodnocení: 80 % ()

lobo87

Zaujímavá politická dráma Douga Limana, kde sa neraz objavuje jeho dobre známy rukopis z predchádzajúcich filmov. I keď námet by bol pred pár rokmi aktuálnejší, film ponúkol tú správnu mieru konšpirácií, napätia a medziľudských vzťahov. Treba však dodať, že od filmu so Seanom Pennom a Naomi Watts v hlavnej úlohe by som očakával o dosť viac. Škoda... 65% ()

Davemix

Celkem průměr, ale nemůžu se zbavit dojmu, že ten Sean Penn už hraje v samejch slabších filmech. Kde jsou doby "21 grams" nebo třeba "U-Turn"... a to téma už taky dneska nikoho nenadchne - 60% ()

veverysiak

Zrejme som sa nezachytil za ten správny koniec diváckeho lana, atraktívna téma, zaujímavé striedanie miest deja, obľúbené konšpirácie, a predsa to nezabralo, čo na tom, že inak skvelí Naomi a Sean, keď im vtisli nedynamicky vykreslené charaktery, v tých pár interesantných scénach, keď sa otriasalo ich filmové manželstvo, dokázali prebrať polouspatého diváka, lenže to je na stominútový kúsok zaškatuľkovaný ako akčný thriller smiešne málo, tá pani, čo si to v skutočnosti odtrpela, si zaslúžila pútavejšie spracovanie jedného z najdramatickejších období svojho života, takže 55%. ()

kovarstvi

Pro mě naprosto průměrný film. Herecké výkony průměrné. Příběh průměrný. Působilo to na mě dojmem, aby se prostě něco natočilo a vydělali se na tom třeba ňáky ty prachy. Film pro nenáročné diváky, kteří občas v kině usínají. ()

david666

no, pravda tak nějak nevím, co o tomto filmu napsat. Zápletka solidní ale podle mě nějak nudně zpracovaná. Spíš než na fakta se tvůrci soustředili na vztah manželů - a to mi vadilo. Více dokumentární styl by filmu určitě prospěl. ()

aannemer

Dost dobrá analýza americké paranoie. Většina světa nemá nic jiného na práci, než kout pikle proti chudáčkům Američanům. A účel světí prostředky, nějaký důvod si pro válku v Iráku najdeme, kdybychom jim tam ty zbraně hromadného ničení měli sami nastrčit. Tak nějak to mohlo být, skutečnou pravdu se ale nedozvíme. Ovšem ten konec, kdy rozvášněný Penn žvanil o tom, jak je demokracie skvělá a že každý z nás jako kolečko v malém stroji je stejně důležitý, byl trapný. Všichni přeci víme, že to není pravda. Na tuhle blbost naletí zase jen Američani. ()

Saxos

Další z filmů o spokojené americké rodině, která pracuje pro vládu. Nuda, bez akce a humoru. Jen a jen politika. ()

zigy

Obžaloba lživého Bushe a okolností tažení proti Iráku, avšak natočená chladně a nevýrazně.....škoda.....slabé.....Watts jako agentka překvapivě nemá co hrát... ()

Gregor_Samsa

Sosl jsem to tenkrát na doma a celkem se mi to líbilo. Sean i Naomi charisma mají, příběh byl zamotaný jak se sluší a patří, povedené mi to celkem přišlo. Ale je to už dávno. [60%; 2015 Home sweet home] ()

Gesicht

Dohromady nadprůměr, ale musíte přistoupit na to, že jde o komorní rodinné drama spíš než o špionážně/politický thriller. Právě důraz na hlavní postavy a jejich skvělé herecké výkony táhnou tenhle film nahoru. Těkavá dokumentární kamera zas až tak nevadí a režijně je to zvládnuté bravurně. Jediné co mi trochu vrtá hlavou je, že na film podle skutečnosti je tu až nějak podezřele jasná hranice mezi dobrem a zlem. Každopádně upozornění - nečekejte dalšího Bourna, akce tam není vlastně vůbec a politika taky slouží hlavně jako vnější vliv. Důležití jsou jen oba manželé a především to, jak se chovají v ošidné situaci. Co byste dělali na jejich místě vy? ()

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)