poster

Prokletý klub

 • Velká Británie

  The Damned United

 • Slovensko

  Leeds United: Futbalová legenda

Drama / Komedie / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  Anglický fotbal zbožňuju, pro své tradice, pro atmosféru, která vládne na stadionech, kvůli lidem kteří jím žijí celou svou duší. O jednom takovém člověku nebo spíše o dvou je tento film. Michael Sheen překvapil, nejenže sem jej nepoznal ale když jsem se na závěr v titulcích dozvěděl že Briana Cloughe hrál tentýž herec co se objevoval ve slátanině Underwordu, málem sem dostal infarkt. Na závěr snad jen napíšu že Damned United je zatím nejlépe zfilmované dílo o kopané co jsem měl možnost vidět.(2.11.2009)

 • hellstruck
  ****

  Krátce po shlédnutí musím říct, že ten český název se tak úplně nevydařil. Každopádně k filmu - příjemné obsazení, příjemná atmosféra, nádherné anglické prostředí (především Brighton) - co víc si přát? Snad jen silněji pojatý příběh, jaký měl třeba o třídu lepší United. Nicméně nejsilnější zbraní celého filmu je dvojka Sheen a Spall, ti dva si hráli do noty, prostě výjimečně vydařená kombinace. Podruhé bych to ale, jakožto fotbalový ignorant, asi vidět nechtěla :)(4.12.2013)

 • Folpa
  *****

  Parádní film z fotbalového prostředí, kterého mě, jako fanouška fotbalu naprosto nadchl. Pěkný anglický přízvuk, žádná hnusná "američtina" a příběh o tom, jak když si dva spolu sednou, jak to může vést k úspěchu.(28.7.2011)

 • KevSpa
  *****

  Velice příjemná britská záležitost, pro fotbalové fajnšmekry a především milovníky anglické Premier League vyložené potěšení, okořeněné navíc skvělým hereckým výkonem Michaela Sheena.(24.1.2010)

 • petaspur
  ****

  "Brian Clough über kurva alles."(3.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace