Prokletý klub

The Damned United

Leeds United: Futbalová legenda

Drama / Komedie / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 98 min

Komediálně laděné sportovní drama, tentokrát z anglických fotbalových trávníků. Inteligentní scénář pobaví stejně dobře jako dvojka Sheen a Spall. Srandy mohlo být více ale i tak film slušně pobaví.(5.7.2012)

Brian Clough mi strašně připomíná Murinha. A nejen pro to je mi sympatický. Chtěl bych někdy vidět takhle fajnový film o nějakém momentu z naší fotbalové historie.(22.4.2011)

V skutku zaujímavý námet, ktorý však nevyniká nad ostatnými priemernými filmami (nie však o futbale). Vlastne toto bol prvý film o futbale čo som videl a tak to nemám s čím porovnať. A v celej škále sa tomuto filmu odo mňa ujdú max. 3*. 70%(13.2.2010)

Nemam moc rád sportovní filmy, kde se dohromady míchaj archivní záběry ze skutečnejch zápasů a do toho občas nějakej detail na herce, který předstíraj, že uměj hrát fotbal. Zejména ten obtloustlej, kudrnatej zrzoun, co hrál Bremnera, byl teda ukázkovej drnokop. Tady se naštěstí odehrává děj hlavně v zákulisí. Na hřiště se moc často nepodíváme. Jinak na celym filmu se mi nejvíc líbila scéna, kdy si jeden borec dával asi tak 5 minut před začátkem utkání v šatně cigáro.(5.2.2011)

Velice příjemná britská záležitost, pro fotbalové fajnšmekry a především milovníky anglické Premier League vyložené potěšení, okořeněné navíc skvělým hereckým výkonem Michaela Sheena.(24.1.2010)

• - Clough způsobil mezinárodní skandál před zápasem evropského poháru v roce 1973 v Turíně, který je ve filmu také zmiňován. Po porážce s Juventusem totiž označil italské hráče za podvodníky ("cheating bastards") a otřel se také o "zbabělost Italů" během druhé světové války. (curfew77)

• - O rolu Dona Revieho, ktorú si zahral Colm Meaney, mal veľký záujem aj Kenneth Branagh. (MikaelSVK)

• - Kromě samotného Clougha (zemřel v roce 2004 na rakovinu žaludku) se filmu nedožili ani mnozí další aktéři: asistent Petr Taylor, trenérský rival Don Revie anebo kapitán Leedsu Billy Bremner. (curfew77)