Prokletý klub

Damned United, The

Leeds United: Futbalová legenda

Drama / Komedie / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 98 min

Film je za 4*, ta jedna navíc za luxusní britský přízvuk, který prostě miluju! Poslouchat (nejen) Michaela Sheena, to si člověk musí vychutnat.(15.7.2010)

Parádní film z fotbalového prostředí, kterého mě, jako fanouška fotbalu naprosto nadchl. Pěkný anglický přízvuk, žádná hnusná "američtina" a příběh o tom, jak když si dva spolu sednou, jak to může vést k úspěchu.(28.7.2011)

Brian Clough mi strašně připomíná Murinha. A nejen pro to je mi sympatický. Chtěl bych někdy vidět takhle fajnový film o nějakém momentu z naší fotbalové historie.(22.4.2011)

Hodně povedený film z fotbalového zákulisí...(15.9.2009)

Trenérem mužstva Leeds United se stává Brian Clough, nejlepší mladý trenér v zemi..... Vraťme se o 6let zpět: Derby County stojí v FA cupu proti Leeds United a – zde je prvopočátek dramatu a šílených ambicí, které postupně začnou srážet nejen jeho, ale i jeho mužstvo. Mám rád sportovní filmy. Fotbal je obdivuhodná hra. Miluju fotbal. Anglickou ligu. Co víc dodat. Plno trenérské psychologie, protože sport nejsou jen vítězství. Mám pocit, že se mne to týká, fandím Brianovi , jenže postupně zjišťuji, že to zase není až takový sportovní film, na jaký to nejdřív vypadalo. O to víc je však ten příběh pravdivý. O trenérovi, kterého jeho ego málem zničilo. Ale pochopil…. Film plný fotbalového prostředí podle skutečného příběhu dvojice Brian Clough a Peter Tailor, která v letech 1979 a 1980 vyhrála s Nottingham Forest Pohár mistrů evropských zemí. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ** Víte že: Brian Clough pracoval v Nottinghamu až do roku 1993, kdy odešel do důchodu?(15.9.2009)