poster

Prokletý klub

 • Velká Británie

  The Damned United

 • Slovensko

  Leeds United: Futbalová legenda

Drama / Komedie / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Pre futbalových fajnšmekrov povinná jazda. Príbeh trénera, ktorého žerú vlastné ambície, ale dokázal byť najúspešnejším britským trénerom všetkých čias, čo sa týka úspechov. Oceňujem vhodné grafické titulky počas filmu ( poradie v tabuľkách, výsledky zápasov ), ale i kombináciu skutočných záberov s hranými.(31.8.2012)

 • Earl_23
  ****

  Z nějakého důvodu jsem měl vždy anglickou ligu rád a ještě radši jsem měl Leeds United. I když ten "novodobý" Leeds. Proto jsem si ve filmu docela rochnil, a to prosím stačily jenom scény s tabulkami :-). Celkově jde rozhodně o kvalitní snímek se skvělým Timothym Spallem. Příběh, který psal sám život, je velice zdařilý. Jen mě trochu mrzí zpracování, od Toma Hoopera bych asi čekal víc... Třeba více vlastních než dobových záběrů. Možná i proto 4*, ale jinak super!(6.1.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Čekal jsem klasický sportovní film "kterak outsider s loosery k vítězství došel" ve fotbalovém podání. A ono nic. Hlavní náplní je trenérská "válka Roseových", perfektní dobová atmosféra, příjemná nadsázka a Michael Sheen, který opět exceluje. Tentokrát jako ambiciózní, schopný, ale na špičku nosu si nevidící manažer. Prostě snímek, který miluje kopanou a nebojí se to dát jasně najevo, byť v něm fotbal jako takový vlastně ani neuvidíte. A ty způsoby jak jsou (ne)zprostředkované samotné zápasy jsou velmi vynalézavé.(15.8.2009)

 • Le_Chuck
  ****

  "Brian Clough zostáva tým najlepším trénerom, ktorého anglická reprezentácia nikdy nemala." Aby som nepapagájoval pochvalné komenty, tak len pokorne zložím úctivú poklonu dramaturgii aj technickej stránke. Počínaje úžasnými obrazovými kompozíciami, ľubivým soundtrackom konče. 85%(27.9.2009)

 • KevSpa
  *****

  Velice příjemná britská záležitost, pro fotbalové fajnšmekry a především milovníky anglické Premier League vyložené potěšení, okořeněné navíc skvělým hereckým výkonem Michaela Sheena.(24.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace