poster

Prokletý klub

 • Velká Británie

  The Damned United

 • Slovensko

  Leeds United: Futbalová legenda

Drama / Komedie / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / USA, 2009, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ****

  Krátce po shlédnutí musím říct, že ten český název se tak úplně nevydařil. Každopádně k filmu - příjemné obsazení, příjemná atmosféra, nádherné anglické prostředí (především Brighton) - co víc si přát? Snad jen silněji pojatý příběh, jaký měl třeba o třídu lepší United. Nicméně nejsilnější zbraní celého filmu je dvojka Sheen a Spall, ti dva si hráli do noty, prostě výjimečně vydařená kombinace. Podruhé bych to ale, jakožto fotbalový ignorant, asi vidět nechtěla :)(4.12.2013)

 • petaspur
  ****

  "Brian Clough über kurva alles."(3.12.2010)

 • Djkoma
  ****

  Fotbalovému fanouškovi plesá srdce radostí. Filmů s fotbalovou tématikou totiž nevzniká mnoho a ještě méně jich je kvalitních. Naštěstí mezi ně patří i tenhle zeširoka uchopený příběh legendy jako je Brian Clough (a také Petera Taylora a Dona Revieho), který potěší upřímností, skvělým obsazením a prostředím, které nás vrací o 40 let zpátky. Středobodem je právě velkohubý charismatický trenér, který diváka dokáže neustále bavit. Z tvrdých utkání není bohužel ukázáno příliš, ale nevadí to, protože tu jde o něco jiného. O celé tehdejší chápání fotbalu, úspěchů i jedno obrovské ego, které jednou muselo narazit. PS: většina tu předhazuje Mourinha, ale vždyť ani není Cloughovi podobný tak, jak tvrdíte. Mourinho jedná s maximální možnou vypočítavostí a taktikou, provokuje a přenáší tlak z hráčů na sebe. Tam kde Mourinho ví co dělá, tam Clough narážel na své ego a nepromyšlené jednání.(8.9.2010)

 • iamek
  *****

  Jasných pět hvězd, protože anglický fotbal miluju. Hooper natočil snímek o legendárním anglickém trenérovi a jeho asistentovi kteří dotáhli průměrne týmy až na vrchol nejel v Premier League. Brian Clough musel být neuvěřitelný trenér a jeho asistent musel mít neuvěřitelný čich na nákupy a posilování týmu. Pro fandy fotbalu povinnost.(12.9.2009)

 • Flego
  ****

  Pre futbalových fajnšmekrov povinná jazda. Príbeh trénera, ktorého žerú vlastné ambície, ale dokázal byť najúspešnejším britským trénerom všetkých čias, čo sa týka úspechov. Oceňujem vhodné grafické titulky počas filmu ( poradie v tabuľkách, výsledky zápasov ), ale i kombináciu skutočných záberov s hranými.(31.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace