Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

megajalec

Keď som prišiel na to, že to je vlastne paródia (a prišiel som na to sám, som dobrý :)), začalo to dávať zmysel a bral som to s nadhľadom. Herecké obsadenie je najlepšou stránkou filmu, parodujú nielen príbeh a akciu z 80 rokov, ale aj samých seba. Príslušníci násilia a tí, ktorým nevadia hektolitre krvi valiace sa z obrazovky budú nadšení. Potešili aj ženy, príjemne sa na nich pozerá, dokonca aj Lohan bola v pohode :) ()

x_ander

Označit Machete za zklamání by bylo hodně silné tvrzení, přece jen se nemůžu ubránit pocitu, že jsem čekal trošku víc. Je to stylové, ale ne TAK stylové, je to akční, ale ne TAK akční, a tak bych mohl pokračovat. Asi jsem byl natěšený až moc. Každopádně Rodriguez přivedl do kin zvrhlost, kterou se tam odváží nasadit málokdo, a za to musí být body k dobru. Všichni herci si svoje role užívají (Seagal rulez), postavy hlaškujou jako o život (Machete don´t text. Machete improvise), střílejí se do hlavy, a vůbec dělají samé sexy věci. Takže 65%, ale s odřenýma ušima. ()

Pimpy

Když o tom přemýšlím, ani nevím o čem to pořádně bylo. Vybavuju si jen, krev, střeva, usekaný ruce, ukřižovanýho Otce, přestřelky jako prase, kozy Linsay Lohan, Mačeta šuká snad všechno co se hejbe, Mačeta je strašně drsnej úplně na všechny a hlavně.....MAČETA NEPOSÍLÁ SMS!!!! :) a tak takhle bych mohl pokračovat. Asi bych jedině vytknul akční scény, občas jsem měl pocit, že cákanec krve na zdi tam byl dřív, než padl výstřel. A trochu bych zpomalil akční scény, byly až moc sestříhaný. Rodriques na nich měl víc zamakat, jinak by to bylo za plno. Vypnul sem mozek a filmík jsem si krásně užil. 4* ()

jack_scott

Není to zrovna vtipné, v tomto ohledu je to fakt grindhouse jako prase. Sice to tak Rodriguez neplánoval, ale dopadlo to tak. Jo proč prostě ne. Pomo má pravdu že to je fakt hlavně o záporákách, protože se to jinak jen snaží dohnat geniální trailer. Některé scény tam jsou jen za tim účelem a šíleně uměle doplněný...proto víc jak *** fakt nedam. ()

toomm

V době kdy se Stallone rval do kin se svými Expendables se v rohu krčil Rodriguez s Machetem. U mě však Rodriguez zvítězil na plné čáře. Super cool akční nářez, který jsem si užil od začátku do konce. Herci naprosto excelentně zvolení. A to všichni. Ne třeba něco psát tohle se musí vidět. A užít. 90% ()

elanista1

Machete, plejada hereckych hviezd od hlavnej az po vedlajsie role, co ale prekvapivo nie je minus. Ked hladate logiku, tak trychlo odtialto prec, proste vypnut hlavu a sledovat neznicitelneho Treja. ()

Mikecat

Dlhoočakávaný trhák však nepredčil svoje očakávania. Síce sem tam vtipná scéna oživila príbeh, ale inak nič iné len pár výbuchov ženy s guľometmi a podobne ....shity....a dokonca Steven v zapornej postave - to mu teda nejde. ()

Vimrak158

K filmům od Roberta Rodrigueze přistupuji s odstupem.Ne vždy jde o kvalitní ,,béčkovou" podívanou,jako například v Autu zabiják,kde jsem přísahám usnul nudou.První falešný teaser na Machete jsme mohli vidět již v Planetě Teror.Po shlédnutí teaseru jsem se smál dalších 10 minut a říkal si,jaká to je hovadina.Ale ona ta hovadina opravdu funguje.Známý Mexičan Danny Trejo opět ukázal co ho baví, a co dělá dobře.Machete je kvalitní a bláznivý film,u kterého se ani na minutu nebudete nudit.Doporučuji všem fandům Rodrigueze, a už teď se třesu na pokračování. ()

rafix

Pořádná řežba a pořádnější krvavá jatka. A první film, kdy hraje ve filmu záporáka Steven Seagal. Je to takový divný pocit. ()

brtko

Robert De Niro potvrdzuje, že jeho skvelé herecké umenie dávno pominulo a vyberá si role v ktorých len strápňuje svoje staré ja. Machete je priemerný film, hektolitre krvi z neho nerobia nič výnimočné. ()

EVIM

Přiznávám, že dávám alibisticky 3*, což je v tomto případě neutrální hodnocení. Nevím jak mám film chápat. Pokud jde o parodii daného žánru, tak by bylo hodnocení vysoké. Ale pokud je to myšleno jen trochu vážně tak je to na hranici "odpadu". ()

bigbadboy

Čekal jsem mnohem víc, začátek jsem málem nepřekonal, málem jsem zmáčknul STOP a hodil DVD do koše, ale pak jsem pomalu začal do filmu pronikat, začal jsem se smát, začal jsem si užívat a to je to, oč ve filmu běží. Užít si čistoKREVné Béčko s nádechem humoru, večírky s rozjařenýma kozánama Lindsay Lohan a Stevena Seagala který se na konci filmu... no nebudu napovídat :) prostě nakonec 4* ()

CrazymanM

Pro mě trošku zklamání,i když jsem věděl ,do čeho jdu,přesto mi to nějak nepasovalo.Spousta dobrých a (mých) oblíbených herců,námět,všechno dobrý,ale nevzalo mně to!Možná měl Robert vzít zase do party Quentina,možná mě už to nadšení z jejich dřívějších filmů přešlo?! ()

Dejvid17

zajímavej film, opravdu... zajímavej... akce každou vteřinou, litry kečupu lítaj, Danny Trejo zahradník od mountfieldu je taky sranda... až na ten děsně prďáckej projev Jessicy Alby na kapotě svýho bavoráku kterej přiměje mexikány aby tahli do boje je to dobrej film, ale ta Alba je fakt k smíchu :D A Seagal jako záporák taky vynikající, ten si to vyloženě užívá :) skvělej dojem z filmu kazí akorát poslední závěrečná "nabušená" haha scéna s jeptiškou Lindsay, mexikánem De Nirem, pidlookou Rodriguez, 150 metrů vysoko lotící Trejo na motorce ke který je přidělanej rotační kulomet... to je těžká haluz, která mi tam fakt vadila, jinak sem se bavil od začátku až do skorokonce... Machete se vrátí... ve filmu.. machete kills... and Machete kills again! ()

jfaba odpad!

Nehodnotím, nechápu, nezasmál jsem se jako u "od soumraku do úsvitu", byla to úplná ........., ........., .........., ........., ........., ...... . Nechci už nikdy vidět Rodrigueze. Konec (posledních 40min) už jsem nedokoukal. Edit druhý den: rozleželo se mi to dávám odpad!!! ()

Matamoroz

:-D další Rodriguezův film, který předčil moje očekávání. Na jednu stranu je to sice strašná hovadina, ale zároveň to má styl a říz jako celá stránka nejlepších bonmotů Miloše Zemana pokapaná citronem a vražená někomu do oka! Akorát bych vyměnil Segala... 80% ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)