Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

cineman

To že má nějaký 'macho' slabost pro nabroušený superpéro, pro který jsou i kosti jako kus teplýho másla, neznamená, že budu čůrat blahem do všech stran. Lépe obsazený Desperado, samozřejmě od stejného tvůrce. Od Rodriguezova fanklubu si tak nějak přirozeně držím sto mílový odstup. ()

beran-ek

Škoda, že většina scén, u kterých lidi v sále vyjekli nebo jásali, já jen koukal, protože byli vyzrazeny některým z mnoha trailerů. Film šlape skvěle, když ho berete tak, jak máte. Mě jen trochu vadilo to napojování. Byla to pak někdy trochu moc slátanina z pospojovanejch obrázků. Ale i tak film, kterej rozhodně nenudí, s tuctama hlášek, kupou pěknejch koček, hodně pestrým výběrem zbraní a neutuchající akce. Pro mě osobně na předpremiéře a snad největším plátně v ČR společně se Cinemaparty skvělá zábava. ()

Duotone28

retro session, ale urcite nie movie pre masy! Ocenujem kvalitny soundtrack, masivny blood attack, kvalitne herecke obsadenie, ktore nesklamalo, a hlavne tarantino´s style, ktory vo filme bolo citit po cely čas. Nazdar ()

m@rz

Mlácení, střílení, řezání. Toho je tam plno. Starý styl padouchů a drsných hrdinů. Bohužel chybí lepší příběh a pořádné efekty. ()

salalala

Co k tomuhle říct? Začátek šlape perfektně, řežba jak "prase", žádné servítky a neskutečný Seagal. Pak se ale začne povídat... a povídat.... a povídat, a to už přece jen není ono. Ač mám Rodrigueze rád, tohle mi nesedlo. Natočené je to parádně, o tom žádná (natočte film záměrně špatně - to je umění), ale přijde mi, že Rodriguez je lepší režisér než scenárista. Zásadní problém asi je, že chtěl na fiktivní trailer naroubovat něco jako děj, což při nejlepší vůli ani nejde. Bylo to hrozně znát, že to někdy nedává smysl a některé záběry jsou tam jen kvůli tomu, že byly v traileru. Člověk, který fandí tomuto druhu filmů, si různé odkazy a režijní vychytávky určitě užije víc a možná bude slintat blahem. Rozhodně to není špatný film a dá se vidět. Herci jsou víceméně výborní a přehrávají, což k tomuhle patří (vyzdvihuju hlavně De Nira a Seagala), jsou tu pěkné holky, ale obávám se, že Danny Trejo celý film sám neutáhne. Ale tu roli mu strašně přeju. Pro mě jen za tři a 60 %. ()

FilmFan24

Nikdy jsem na béčka, céčka či filmová déčka nebyl a staré fláky na VHS s názvy jako třeba "Krvavý výbuch pod peřinou" či "Zmasakrovaná ňadra" na kterých kdekdo ujížděl mi byly vždycky spíše k smíchu. Nicméně "Machete" přímo vychází z pokleslého žánru "Made for Video " a těží z něho. Ale..aby film měl grády, chybí mi nadhled jaký třeba tvůrci použili u "Planety teror" anebo...vlastně ani nevím co, ale určitě NĚCO. Takhle pro mě bohužel "Machete" je filmem na jedno shlédnutí, který více nemusím. ()

JohnMiller

They Just Fucked With The Wrong Mexican.... If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you better make damn sure the bad guy isn't you! He knows the score. He gets the women. And he kills the bad guys! Yesterday He Was a Decent Man Living a Decent Life. Now He is a Brutal Savage Who Must Slaughter to Stay Alive. A Pissed Off Mexican Out to Settle a Score ()

Hamaradža

Danny Trejo s dlhými rozpustenými vlasmi letí vzduchom s výbuchom za chrbtom a motorkou so zabudovaným gulometom pričom za letu striela mafiánsky gang vedený samurajským Seagalom a hladko pristáva medzi kopou mŕtvol.. Myslím že táto veta stačí aby bolo jasné že coolovejší film neexistuje. Krásne béčko ktoré ukazuje všetko čo som kedy na plátne chcel vidieť. A scéna s črevom bola najvtipnejšia, najbrutálnejšia, najabsurdnejšia, najtrashovitejšia a najoriginálnejšia scéna akú som poslednou dobou videl. Ten film má proste KOULE. ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.8 2016 | 67% | První díl a pan Rodriguez nám dopřál parádní podívanou, i přestože to bylo fakt kuletrhající, nemůžu dát více jak tři. Ale nebudu lhát, tenhle humor prostě miluju!! Druhý díl byl značné zlepšení, a to se fakt často nestává. ()

Colonist

Kdyby vám někdo před pár lety řekl, že se Robert De Niro, Steven Seagal a Lindsay Lohan můžou sejít v jednom filmu, nejspíš byste ho považovali za blázna. Jenže ono je to skutečně možné! Machete je nehorázná úchylnost, jakou jsem už dlouho neviděl, ale je to úchylnost kurevsky zábavná! Filmy Roberta Rodrigueze nikdy nebyly můj šálek čaje (a teď nemluvím jen o "skvostech" typu Dobrodružství Žraločáka a Lávovky), ale tohle jsem si sakra užil. Herecká sestava se zde sešla více než slušná, každý hraje to, co umí, a jak nejlépe umí. Velmi milým překvapením byl Jeff "dožil jsem se konce LOST jen proto, že moje postava jako jediná uměla pilotovat letadlo" Fahey, jeho záporák byl perfektní. A Robert De Niro si ze sebe vážně umí udělat srandu. The Expendables proti tomuto filmu působí jako těžká nuda, už jen v zábavnosti akčních scén. Těch 5 hvězdiček možná vypadá divně, jenže tenhle šílený nářez si je zaslouží. ()

Toj

Prvních několik minut strhujících... Včetně popraskaného obrazu. Prolog skončil a přišla nuda a pocit trapnosti. Děj je nehorázně překombinovaný, což bohužel nefunguje tak jak by mělo (dějové zvraty jsou především únavné). A skákání z žánru do žánru také nefunguje.. Pocta brakovým filmům nakonec vypadá spíš jako parodující porno vědomé si vlastní špatnosti. Robert Rodriguez přišel s několika geniálními momenty, ale v zásadě jenom demonstruje, že Tarantino je mnohem citlivější tvůrce, který je ve svých poctách jemnější - možná Tarantinův vztah k té odpadové kultuře je i upřímnější, divák se necítí trapně a nedochází k hluchým místům. Snad příště to bude lepší... ()

mae-geri

To byl mazec... Film se nebere moc vážně a když k němu tak člověk přistupuje, rozhodně nebude zklamaný. Já jsem se bavil dobře :-) ()

higuain

Je to teda ptákovina obřích rozměrů, ale proč ne. Machete se s ničím nesere, prakticky nepromluví, jen proleje tuny krve, přičemž se tam občas mihne nějaká nepříliš oblečená modelka, aby se mohl vycákat. ()

K.B.L.

Uniklo mi něco? Už jsem pár filmů od Rodrigueze viděla, takže jsem byla připravena na jeho styl, ale tohle jsem panečku nečekala. Možná jsem na to už moc stará, nebo mi tenhle žánr přestal sedět, ale moc mi nejde do hlavy, jak se tolika lidem může líbit takováhle blbost, která je založená na nechutných scénách, rádoby drsných, polonahých holkách a děsně drsných chlapech. Já vim, jde o subjektivní hodnocení a jsem tolerantní člověk, jen to prostě nepobírám. Na některé žánry se už prostě raději koukat nebudu. ()

Skip

Máte rádi pořádnou nadsázku, chcete se pobavit a nevadí vám nějký ten litr krve, useknuté a prostřelené hlavy, rozbodaná, prostřílená a jinak k smrti přivedená těla? Pak je Machete film právě pro vás. Já se bavil od začátku do konce. Takový nářez nemá chybu a díky za něj Rodriguezovi. Zapomeňte na Desperada, přichází Machete, opravdový gentleman, co ani nepomyslí na to, aby využil situace a rozdal si to s přiopilou kráskou. Ještě teď, když to píšu, mám na ksichtě spokojený výtlem:-) ()

TominoLa

Rozhodně nejsem žádný fanda Roberta Rodrigueze. Tohle, ale řadím za nejlepší podívanou od Desperada. Opravdu jsem nečekal, že mě R.R. ještě někdy takhle překvapí. Paráda. Těším se na pokračování a samozřejmě na Mačetu Dannyho Treja. ()

Dont

Že to bude bezduchá béčková řežba a poteče krev jsem čekal a byl na to připraven, ale že se u toho i takhle zasměju to jsem nečekal. Především trojice Danny Trejo, Steven Seagal a Robert de Niro si ze svých rolí udělala solidní legraci. Steven Seagal tady na rozdíl od většiny svých filmů, ve kterých hraje prim, do své role paradoxně docela zapadl. Když se nebere tak vážně a nezachraňuje zrovna půl světa, dá se na něj i koukat. Jako správný akční film to mělo slušný spád, bylo to zábavné a chvílemi to mělo i „styl“, takže na tři hvězdy mě to pobavilo naprosto dostatečně. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)