Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Attta

Totální masakr, který prostě pobaví! Nedokážu si ani představit, že by zde nehrál Trejo, protože ten u tohoto filmu opravdu nemohl chybět! Pamatuju si přesně když vyšel ten trailer a ty kopy zklamaných fanoušků, kteří zjistili že se film nebude točit. Myslím že už jen tohle mluví za vše! :) Dobře že to natočili! ()

ProNotor

Kdyby tento snímek byl v kategorii akční - komedie, asi bych to pochopil, ale tohle mi přišlo absurdní. Po hodně dlouhé době jsem se přemlouval, že to nevypnu a dokoukám to. Už obsazení mě bilo do očí a s každou následující scénou mě to více a více přišlo nudné. Už nikdy více, to se raději tou mačetou podříznu! ()

TomikZlesa

Upřímě řečeno sem čekal nějakou přehnanou slátaninu, ale podání mi nakonec celkem sedlo, Rodrigovo styl vyprávění mám celkem rád. Film je navíc neskutečně uchylně zabavnej a Danny naprosto skvělej, až bych řekl že pojmu akční hrdina dal nový rozměr. Alba dobrá, M. Rodriguez zatraceně sexy a Seagal nic moc, přece jen toho mohl pan hamburger ukázat víc. ()

Agoran

Film plný hlášek a občasné akce. A motorka na kterou jsem se alespoň já velmi těšil? Bohužel velmi odbytá. Tak snad ve dvojce, trojce ;) ()

nithiel

Machete je film, který by potřeboval další dimenzi. Ne však tu v současnosti profláklou třetí ( dobře, že ji nemá), ale zážitkovou, protože až ve chvíli, kdy byste si i v desáté řadě museli z obličeje otírat litry kečupu vylétající z plátna, byl by zážitek dokonalý. Hlavním kladem snímku jsou skvělý záporáci, v čele s Johnsonem a Nirem a dokonce i Seagal si ze sebe dokázal udělat srandu. Celkově jsem se zasmál o dost víc, než u většiny jiných filmů a bavil se celých 105 minut a klidně bych snesl i víc. Už se těším na Machete kills a Machete kills again :-) ()

cubajz

šílená béčková jízda vzdávající poctu všem šíleným béčkovým jízdám, Rodriguez se pěkně vyšvihnul! ()

Azrael515

Paródia na akčné filmy kde najdete každé klišé žánru nafuknuté do absurdnych rozmerov. Tvári sa síce vážne, no rozhodne to nikto takto nemyslel. Zábavne ale občas mi to už liezlo na nervy. Na Desperado rozhodne netahá no i tak najlepší Rodriguezov počin za dlhé obdobie. Trejo by mal byt na plátne max. 5 minút ale celý film čumiet na tu jeho držku ... xD Thumbs up za De Nira a Saviniho a HLAVNE ZA CHEEHA MARTINA .. jo a prsia Lidsay Lohan (ak boli jej) xD ()

Adush93

Věděla jsem, že se budu bavit. Ale, že až takhle? Co si budeme povídat, mezi Rodriguezovy silné stránky rozhodně nepatří děj. U Machete tomu bylo jinak. Film byl promyšlen nejen vizuálně, hudebně a herecky, ale i zápletka mi přišla více, než trefná. Natočit takové téma, které nakonec nepůsobí, jako parodie, je umění. Machete solil jednu hlášku za druhou. Jsem ráda, že Danny se konečně dočkal větší role, zasloužil si to a je vidět, že ten chlápek prostě umí. Zbytečně se tu nekecalo a když už někdo něco řekl, stálo to za to. Filmy tohoto rázu se už netočí, děkujeme, Roberte! ()

starbrejkr

No heh, ještěže je tam dostatek těch komediálních scén. Kdyby nebyly, byla by to příšerně klišoidní katastrofa, jejiž vážná řást vrcholí zmršeným soubojem Trejo/Seagal. Sakra, takhle se točí střetnutí dvou takových těžkých vah? Z toho se dalo tolik vytřískat....Navíc popravdě, nemiluju filmy, kde se mrtě používají sečné a bodné zbraně a kdyby to tvůrci brali vážně, asi bych to vypnul, o čemž jsem na úplném začátku dokonce uvažoval. Useknutá ruka a pistole to naštěstí zachránily a najelo se tímto na komediální linku, která je povedená. Nejbrutálněji mě určitě dostal vtípek s 18 metrovými střevy:-)) Nejvíc filmu určitě pomohli herci, hlavně ti na záporácké straně v čele s Donem Johnsonem. Nicméně ta slibovaná pokračování by mohly raději zůstat vtípkem....když už akčňák s vtipem, tak raději Expendables ()

bukowski83

Asi už panu Rodriguezovi nerozumím, protože i když jsem čekal řežbu bez nějakého srdcervoucího děje, mě Mačeta ani za mák neoslovil!Dany Trejo by měl zůstat u štěků a u reklam na Mountfield a občas pokecat přes Tmobile s Norisem a milý Robert by si mohl uvědomit, že kozy, prdelky, spousta krve a obtloustlý Segal dobrý film nedělají!Velká nuda pro mě takže možná 50% ()

TommyLeeJape

Hodně lidem přijdou scény jako je slaňování na střevech stupidní, já jim na to řeknu, že jsem se v kině nikdy v životě víc nesmál. Brečel jsem, kopal jsem kolem sebe a chrochtal během celého filmu. Rodriguez svoji lásku k brakovým filmům dává najevo trošičku odlišně než Tarantino, ale to neznamená, že by nevěděl jak na to. Neříkám, že je ten film vynikající nebo že má hluboký scénář plný barvitě vykreslených postav, ale prostě na něho do smrti nezapomenu a to se počítá. Jo a lidi, proč se díváte na brak a pak tady tak znechuceně píšete o tom jaký je to brak? Na druhou stranu, kdybych film viděl doma, asi by mě to tak nechytlo a většinu času bych při jeho sledování přemýšlel nad tím, jak trefně a sofistikovaně budu ve svém komentáři kopat do režiséra a hereckých kvalit Dannyho Treja (On neumí hrát? Vážně? Neříkejte.), a jak sem napíšu, že jsem to ani nedokoukal. Ale to já ne, to si nechám na Rodriguezovy Spy Shits 5D. ()

C0r0ner

Trochu šílené, trochu vtipné, trochu stupidní, trochu jiné, než naprostá většina filmů, co se točí. Treja vyloženě nemusím a tak mi jeho ksicht většinu doby vadil, ale je to prostě tak ulítlé, že méně jak čtyři hvězdičky dát nemůžu. Rodriguez sice natočil výjimečný kousek, mě ale i tak nedonutí shlédnout další pokračování. 70% ()

Fallen_One

Jsem zklamaný. Asi jsem od tohoto béčka čekal i něco jiného než nestabilní scénář, oživlé mrtvoly a donebevolající obraty o 100%. Jediné, pro co stojí na to jít, je Seagalův záporák a nahá Lindsay Lohan. Zbytek Rodriguez nezvládl. Rozepisovat se zde o tom by bylo jen spoileroidní, takže to odpískám. Podívejte se na ten "zázrak" sami. ()

Hobitek4U

Tentokrát jsem čekal víc než jen slátaninu reklamních klipů a drsných hlášek typu Machete don't text. Pro mě zklamání roku... ()

Morzael

Tak a je to tady, budu za hnidopicha. Mám sice rád sadistické, krvavé a nesmyslné vyvražďovačky od Rodrigueze, ale očekávám taky pestrou paletu charakterů a aspoň náznak záměru jejich jednání... To že nejhnusnější mexikánec se stále stejnou grimasou celej film, prohodí za celej film tak 3 věty, vyzkouší si, jak se vraždí s veškerým zahradnickým náčiním, vymlátí celej Texas a vojede všechny holky, a ne jen tak ledajaký, ale takový kusy, to všechno mi opravdu k radosti nestačí. Film si hraje na to, co není a přijde mi příliš přeceňován, aspoň že Seagal byl hustej. Víc než průměr mezi Rodriguezovejma filmama a Tarantinovkama to není ani omylem. A mezi normálníma filmama tím spíš ne...prostě zklamání a doufám že kischt Danny Treja zas nějakou dobu neuvidím. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)