Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Wade

Brutální a nadupaná akční pecka, která má úplně všechno od hromady zabíjení se spoustou krve až po výbuchy, sexy kočky a taky vtip. Trejo je zabiják a v tomhle filmu to jasně potvrzuje. Ve filmu se ale nějak předvedli všichni herci co měli nějakou roli a někteří i překvapily, ale nebudu je vypisovat ať se každý podívá. Celý film je jeden velký BRUTÁLNÍ NÁŘEZ !!!!! 100% ()

Sany33

Popravde neviem presne kam by som mal film v hlavnej úlohe s Dannym Trejom, ktorý to hrá na najväčšieho zabijaka a súčasne kláti najväčšie Hollywoodske šupy zaradiť. Ak by som to hodnotil ako komédiu, zaslúžila by si táto snímka viac ako iba priemerné hodnotenie. Z môjho pohľadu ale herci brali svoje úlohy nanajvýš vážne a koniec koncov, však tam hrá Steven Seagal tak to hádam nemôže byť komédia. A moje hodnotenie je teda adekvátne a pripisované akčnému filmu, ktorým (teda aspoň z časi) Machete, dúfam je. Veľkým plusom je už raz spomínané ženské obsadenie, kedy vynikajúco vyniknú krivky či už Jess alebo Michelle. Ale aj tak sa neviem zbaviť toho senilného herectva chudáka Dannyho a vopred sa desím ďalšieho pokračovania. Ale asi to už začnem brať trocha viac ako komédiu. 30% ()

m.a.t.o.

"Čo je táto dlhá, tvrdá vec?“ – "Moja mačeta!" Zabudnite na všetko, čo ste doteraz videli, pretože prichádza Machete. Mexikán, ktorého sa naozaj neoplatí nasrať. A veru bolo sa načo pozerať (teraz nemyslím iba holé baby, muhehe :))). Kopy mŕtvol, hektolitre krvy a hláška za hláškou dokonale vyplnia na tento typ filmu pomerene dlhú stopáž tak, aby ani na chvíľu neskĺzol do nudy. Ak som pri A-Teame a The Expendables chrochtal nad skvelou hereckou zostavou, Machete v tomto smere vôbec nezaostáva. Danny Trejo síce nie je nejaký extra herec, no stačí, ak svoju milú, pokrčenú tvár ukáže na kameru a všetko ide akosi samo od seba. Zdatne mu pomáhajú Robert De Niro sťaby texaský Jano Slota, chlípny grázel Jeff Fahey, svojský padre Cheech Marin, "tak trochu" pošahaný strážca hranice Don Johnson, sexy bufetárka Michelle Rodriguez, sexy agentka Jessica Alba, už menej sexy šľapka Lindsay Lohan a - na moje prekvapenie - aj druglord Steven Seagal, ktorému síce španielčina neide bohvieako dobre, ale ako veľká hlava čumiaca z obrazovky notebooku bol celkom príjemné spestrenie. Seňor Roberto to však u mňa posral tým, že vo filme použil zábery z fiktívneho traileru (naozaj bolo také ťažké tých pár záberov natočiť znova?). Záverečný súboj Trejo vs. Seagal, či Seagalov monológ s mačetou v bruchu ma tiež neohúril. Aj napriek týmto drobnostiam som s Mačetou spokojný a dúfam v sľúbené pokračovanie. A možno aj dve. ()

ghatos

Trashová mačeta je jakž takž zabavná do 50 minuty. Poté následuje jen uhozená směs nepovedené parodie. Z určitého pohledu je to na tři hvězdičky (šílený scénář), jenže když jsem viděl absolutní neherecký "koncert" Dannyho Treja, nemohl jsem se zbavit pachutě vychválené legendy. Jen ksicht nestačí. Nikomu jinému by to neprošlo, jen u Treja se řekne, že je to tak schválně a že je to boží. 40%. ()

Krosmen

Danny Trejo zřejmě po roli v reklamě na Mountfield naznal, že teď už si troufne na celovečerák. Bohužel nepředvádí o moc víc než právě v reklamě. Má jeden výraz pro fázi klidovou a druhej pro stav, kdy je naštvane ja vystačí s tím celej film. Opět tady nalezneme porci těch otřepaných klišé, jako hlavní záporák vyvraždí rodinu, ale našeho milého hrdinu nechá zmátořit aby. Potěší přítomnost hollywoodských krásek, nějaká ta hláška, vtipná část filmu, ve které je padre Cheech. A na závěr si užijte Stevena Seagala, který má pod kostýmem patrnou nádržku s červenou barvou a jeho způsob ukončení zdá se býti poněkud nešťastným. ()

Eso_pwned

Tak 70%...ta střevní záležitost byla dost nereálná. Saegal konečně zas jednou dobrej a né nahovno strarej nepohyblivej. ()

klima777

Rodriguez většinou není obdařen vražednou lehkostí Tarantina. Počítala jsem s těžkotonážním gore humorem; tudíž, co jsem chtěla, to jsem dostala. A mohu klidně spát :). Sweet dreams & C- ya later, gators. ()

R1CH1E

Zapomeňte na nějaké akční béčko. Tohle je spíš akční céčko. Scénář - mačeta, upadlá končetina, krev, hodně mrtvol; Střih - líp jsme stříhal v mých 3 letech mámě záclony; Příběh - typický průměr; Reálnost - tenhle fakt asi režiséři a editoři trikových efektů neznají. Jediný plus vidím v počtu hezkých slečen, mínus v Lindsy Lohan v jeptiškovském hávu a absolutní nepochopení v tom, jak s takovou tupou opicí jako byl Machete mohla spát každá buchta která se objevila v záběru.. ()

Kurikmoon

Rozpravka pre dospelých, ktorým majú radi červenú a veľké veci? Film, pri ktorom myslenie a emócie môžete odložiť do šuflíku. Ale nejaký spád to malo. ()

blackJag

Rodriguezova pocta (v podobě hlavní role) mexickému enfant terrible Danny Trejovi mohla přijít i o pár let dříve, nemusela vycházet z původního fake traileru a myslím, že i tak by to nebyla chyba. Trejo přeci jen působí unaveněji, než by se Rodriguezovi hodilo do krámu, je to ale naštěstí problém jen několika záběrů. Z těch ostatních (a je jich většina) tane Rodriguezův cit pro exploatační formát, béčkovou špinavost a filmově pravověrné postupy. Už ta herecká skladba si zaslouží obdiv. Albová je tu skoro nahá (ta silueta je dokonalost sama), Fahey potvrzuje své zmrtvýchvstání, De Niro si dovolí střihnout pěkného kokota, Lohanové dělá její role vyloženou čest a... a nakonec přijde i mistr Seagal. Takové setkání dělá radost, i když prostředí trpí provozními nedokonalostmi. 75% ()

Guzo

Není to až tak dobré jako Grindhouse (tím myslím Rodriguezovu část, Auto zabiják se mi nelíbilo vůbec), přesto pořád špičkové. Některé nápady, záběry a hlášky jsou naprosto geniální a už jen čekám na další takový film.. 7/10 ()

AngelusCZ

Byl sem na tom v kině a neuvěřitelně sem se pobavil!!! Danny Trejo možná není kdovíjaký herec, ale do akčňáků je skvělěj. Naštěstí sem to neviděl s dabingem. Hudba byla dobrá, dále se mi líbia kamera, střih a filmové efekty. Skvělá scéna je jak si Danny Trejo připevní na motorku rotačák a jede a střílí! :DD Nejlepší akční film. Skvělé keci:D např. Machete neposílá SMSky, Machete improvizuje. Herecké výkony sou fantastické a to sem si myslel že Jessica Alba je obyčejná herečka, ale překvapila mě to samé Reobert De Niro, nebo Steven Seagal,myslel sem si o něm že je to obyčejný akční herec,ale v tomhle filmu se my opravdu líbil a proto se mezi akčníma hercema posouvá. Danny Trejo je klasika:D. Takovýho senátora mít.:D Na tenhle film bych mohl koukat každý den!! Robert Rodriguez mě opět nesklamal a já se skvělě pobavil a to je důležité !!!! MACHETE!!!!!!!!!! ()

drackula

Malo to štýl, malo to Rodriguezov rukopis, malo to Dannyho Treja a ako čerešničku na torte, kopu akčných krások. Na môj vkus je však 101 minút príliš, respektíve prepojenie medzi "cool" scénami ma trošku nudilo, keďže sa odsípalo dosť monotónne. Každopádne Danny jasne valcoval či už ako sekací "stroj" alebo ako "chápavý milovník" :) 85% ()

Autogram

Čakal som oddychovú akčnú paródiu, tej som aj vrchovato dostal, a naviac nevážne riešiacu národnostné problémy mexických prisťahovalcov. V tomto obdivujem Ameriku, ako bez problémov dokáže prehltnúť takúto tému s humorom, Európa na to ešte nedospela a tu by takýto film o ktorejkoľvek menšine vyvolal prinajmenšom tornádo z Bruselu alebo rovno národnostnú vojnu. Množstvo známych hercov sa dokázalo zosmiešniť na Trejovej úrovni a obdivoval som aj dve dokonalé ženské telá v hlavných úlohách a ešte niekoľko vo vedľajších. Humor nie je až taký chytľavý, miestami ťažkopádny, možno kvôli zbytočnému dabingu, ale postačia aj scény ako v nemocnici alebo záverečný mega masaker. Mačetove herectvo hodnotiť netreba, nie je ani čo hodnotiť, všetko spočíva iba v jeho zjave. –––– Hej, šeredo! Nechceš se porvat? –––– Dnes jsi už druhá holka, co mě sbalila. ()

HomeAlone

Porovnavat to s The Expendables by nebolo velmi na mieste , jednoducho styl rezie Stalloneho a Rodrigueza je nieco uplne ine . Kym Stallone vzdal hold chlapskemu akcnemu zanru , Rodriguez to ponal nieco medzi maximalne uletenym akcnym vesternom . Kazdopadne ma film pobavil a chyby na nom nemienim hladat , lebo ako by som ich nasiel dost tu , tak isto aj v Expendables . No v kazdom filme som si nasiel to spravne na pobavenie - o to islo . Hodnotenie - 85% ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)