Romantická komedie vypráví příběh zajímavého mladého muže, který vždy žil tak trochu schován ve své vlastní ulitě. Jednoho dne se setká s krásnou kosmopolitní mladou ženou, která mu ukáže okolní svět v těch nejkrásnějších barvách... Láska může být riskantní, matoucí a plná nedorozumění, tedy pokud nejste Adam (Hugh Dancy), který žije jaksi skrytý před nástrahami okolního světa. Jenže potom potká svou novou sousedku Beth (Rose Byrneová), která ho vytáhne z bezpečí jeho ulity. Každá akce má však nějaké následky, v tomto případě velmi neočekávané, dojemné a veselé. Jejich neuvěřitelný vztah ukazuje, že i lidé ze dvou naprosto odlišných světů mohou být spojeni mimořádným poutem. (HBO Europe)

Mograine

Tohle byla romantika tak sladká až mě z toho bolely zuby. I když se na romantiku nedívám, tahle byla opravdu krásná. Rose Byrne je moje nejoblíbenější herečka a tady mě opravdu okouzlila. Tento film oplývá charismatem, elegancí a především notnou dávkou LÁSKY. Z Adama jsem měl takové smíšené pocity, to bylo asi tím, že byl dost na začátku takový spíše melancholický. Beth v podání Rose Byrne byla úplný opak a proto se krásně doplňovali. Rose je navíc herečka, která dokáže hrát jak komedie tak tragédie proto se k tomuto filmu hodila. Nevím co k tomuto víc dodat. Pokud máte rádi krásné slaďáky tak právě toto je film pro vás. Taky bych rád dodal, že i když jsem u filmu NIKDY nebrečel tak tady jsem s tím začal. ()

rigby

Křehký příběh o moderním Malém princi, který se nedokáže sám v současném světě zorientovat, ale přesto dovede rozdávat všem kolem sebe sílu a naději. Slibný začátek filmu se mění místy v průměrný popis duševně nemocného člověka, konec to však zase vynahradí. Naštěstí příběh nekončí tak smutně jako knížka o malém princi, jen ukazuje, že život pokračuje dál a kde něco končí, tam i něco jiného začíná. "Táta mi vždycky říkal, že jsem jako ten Malý princ, ale po tom, co jsem poznala Adama, zjistila jsem, že jsem byla ten pilot." ()

VUCAKO

Samozřejmě to není te tak silné jako Rain Man, ale podle mé amatérské znalosti Aspergera to tvůrci docela dobře vystihli. Rose Byrne jako vždy perfektní a i Hugh Dancy zaslouží velkou pochvalu. Dále chválím konec, který ve vás podobně jako (500) Days.. navodí příjemnou pohodu. Tady byl tenký led, jak snadno se to dalo úplně zkazit! Díky, že se tak nestalo. Po přečtení mnohých zajímavých vláken na IMDb (včetně mnoha názorů Aspíků) dávám 90%. ()

david666

Příjemný film, kde se moc netlačí na pilu, a to je dobře. takto působí jednotlivé scény uvěřitelně. Bohusem je krásná Rose Byrne. ()

jopal

Fantasticky vykon Hugh Dancyho, zaujimave poznatky o vesmire, neobohrany koniec, robia z tohto filmu dielo, ktore aj napriek svojim par chybam sa oplati pozriet. ()

whimsy

Jeden z tých filmov, ktoré by mali chodiť v sobotu večer v TV... príjemný, skutočne pre celú rodinu a tak troška predsa len núti k zamysleniu sa nad iným vnímaním medziľudských vzťahov a jeho príčinách. ()

burton-ka

Když jsem byla mála, vždycky jsem žila ve světě kde existuje jen pravda, láska a vše těžké se dá přemoc tím jaký člověk opravdu je a jaké má srdce. Lidé s Aspergerovým syndromem věří jen v jednu věc a to, že na světě jsou sami a jen tak jejich chování nikdo nepochopí. Beth aniž by o nějaké nemoci věděla cítila jakési pouto.Ovšem cítit být a být si jistý být zamilovaný,jsou podle mého nazoru dosti odlišné stavy!Myslim, že role Adama je precizně zahrána ovšem role Beth je pro mě těžce nepochopena.Asi to ale bude naturou člověčí. Ja osobně,když už bych se dala do války, neustupovala bych v první linii.Beth šla do vztahu stím, že Adama naučí jak se věci můžou a nemůžou - to by asi bylo správné ale nemůžete od člověka,který nedávno nevěděl,že se něktěré věci neříkají chtít hodiny etiky nazpamět´. Aspergeruv syndrom je dosti těžká nemoc se kterou se dá žít ale nikdy jí nevylečíte a rozhodně jdete do toho boje sám, protože nemocnému nemusíte ukazovat,že je nemocný on to ví sám... ()

jessic

Romance s autistickým hrdinou, tentokrát s Aspergerem (Marry a Max). Nosné téma, ale nezvládnuté. Syndrom hlavního hrdiny je spíš encyklopedicky popisován, Rose Byrne mě pěkně štvala, zbytečná vedlejší linie s roztržkou v rodině a soudním procesem s otcem byla otravná. Za pár dobrých momentů a velmi slušný výkon Hugha Dancyho, který ovšem tak hloupý scénář nemohl vytáhnout. ()

Leník

Nemám v poslední době moc důvěru k romancím s "trhlými" hrdiny, ale tohle bylo příjemné překvapení. Působí to velmi přesvědčivě, a kupodivu jako jeden z nejromantičtějších filmů z poslední doby. Hugh Dancy je vynikající. ()

Goumen

Skvěle zahrané romantické drama. Hugh Dancy to zahrál tak, že mu moc nevěřím, že ten syndrom ve skutečnosti nemá. A hezká a sympatická Rose Byrne se na tuhle roli perfektně hodila a přidává tomuhle filmu * navíc ()

Moery

"I'm not Forest Gump you know" Hugh Dancy svojou charizmou dokaze rozsvietit ziarovku a v kombinacii s Rose Byrne v jednom filme vznika strasne dobra chemia hercov a ich charakterov. Necakala som nic a dostala som plny tanier dobreho filmu, nie skveleho, ale urcite nelutujem,ze som si ho pozrela a pokojne si ho niekedy pozriem znova. ()

siki37

buď som po Rain manovi získal imunitu alebo bol tento film dosť slabý a nedokázal ma infikovať empatiou, ľútosťou, pochopením, proste ničím, len som hodinu a pol pozeral na autistu, ktorému vo vzťahu s okúzľujúcou Ruženkou Byrne začína svitať na lepšie časy, avšak napokon skončí svojským, mne nepochopiteľným, happyendom - sám pozorujúc hviezdy a uvedomujúci si šťastie, že nežije ako mýval na nesprávnom mieste ()

HonziKaja

Voyager jako balící nástroj. Dnes je cool že každý s "chybou" dokáže nemožné, filmový trend nové doby který nemůžeme zastavit. A taky proč? Adam je nevšední, na daný žánr originální a táhne ho jedna věc která u mě takhle zvýšila hodnocení. Zvědavost. Beth chce poznat Adama, Adam chce poznat Beth a nějáké ty hvězdokupy. A já chtěl hrozně vědět jak dopadne. Hrozně. A ikdyž byla zvědavost upřena na Dancyho, tak mě celkem odpálila Rose Byrne. Pike + Byrne do mainstreamové povědomosti prosím. ()

KapitanKuraz

Občas je každý z nás tak trochu Adam, no a pri susedke ako je Beth aj viac ako trochu... Áno, poznám jednu "babu" čo bola/je obdarovaná synom ako je Adam a je to čistá radosť keď sedemročný chlapec cez noc vyšperhá doma v Bratislave zámok a o tretej ráno Ťa zobudia, keď volajú zo Štúrova pándle že majú Vaše dieťa. No, ale to je iná, film je super, sám sa čudujem že som ho ešte nevidel, za mňa má tesne od plného hodnotenia a tak dám päť*. ()

sh4ris

Na filmy s Aspergrem ještě nejsme asi všichni připraveni. Představujeme si jeho hrdiny jako vtipné, na matematiku talentované jedince bez sarkasmu, co svým chápáním světa dělají neustále nějaké krpy v sociálních vztazích. Zapomíná se ale na to, že i tito lidé jsou schopni mít rádi, ač jinak. Z  některých zdejších komentářů je mi smutno - sice přesně vědí co to Asperger dle wikipedie je, ale asi neznají moc lidí s ním..Ano, film nám představuje celkem jasnou představu o tom, co by to mělo znamenat a nemusí to vždy splňovat celé spektrum myšlenek a vzorů chování daného člověka. Není ale první na světě. Nemá mít 8 hodin, abychom byli schopni pochopit proč a jak. Prostě je nám předloženo, že se Adam zamiluje a někdo do něj. Jenže jeho přemýšlení a jednání je pro ni jiné, nové a občas skličující.. ()