Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

sirrgulo

Názory, že si hlavní roli malý Jaden vydupal jakožto rozmazlený synáček úspěšného tatínka a maminky se mi moc nelíbí. Ona to sice může být pravda (a ani bych se moc nedivil), ale říkali by si to lidé, kdyby neměl známé rodiče? Musím říct, že svou roli zvládl celkem dobře. Neodbytný, drzý prcek mě opravdu moc bavil a s Jackiem tvořili pohodovou dvojici učitele a žáka. Ano, je pravda, že nový Karate Kid v zásadě nepřináší nic originálního ani neokoukatelného, ale jako snímek na pobavení funguje dobře. Za předpokladu, že Vám nevadí Hip Hop a zaujal Vás synek Willa Smithe už ve Štěstí na dosah. ()

moviepill

Nie je to tým, že som vyrastal na starom "Karate Kid", ale ja "to" tomuto filmu skrátka neverím. Je niečo vykalkulované vo filme tomto... Navyše Jackie Chan mi nepripadá sympatický, rovnako ako Jaden Smith. Pozerať sa na vyslúžilú hviezdu béčkových akčňákov a neprirodzene osvalené gumené decko vyše dvoch hodín, to by ani sebalepší scenár nezachránil. Sorry. Dalo by sa povedať, že sa stotožňujem s komentárom užívateľa s nickom "sta". Tiež nemám rád to súčasné vnucovanie "prirodzenosti" neprirodzenej "dospeláckej" lásky malých harantov. ()

BradleyT

Nadprůměr je jistý. Jaden vypadá, že se potatil a umí velmi slušně hrát. Jackie Chan nemusel překvapovat, přesto se neubráním dojmu, že je ten příběh zbytečně natahovaný. ()

me3x®

Priznam sa, ze som nevidel povodnu verziu, teda celu nie... len nejake utrzky. Tato sa mi pacila. Su tri veci, ktore mi vadili a pre ktore by som dal aj viac ako jednu hviezdicku dole, ale tym by som to spriemernil a dal na uroven filmom, ktore nie su take mile. Vec c. 1. : nazov - karate kid zasadeny do Ciny s chlapcom kombinujucim jiu - jitsu s break danceom :D Vec c. 2. : socialisticka propaganda - neviem ci to bola cena za povolenie natacat v zakazanom meste, ci na cinskom mure, ale 5 cipe hviezdy na chlapcovom tricku, mao ce tung na obrazoch... ale to mi vadilo asi preto, ze som z postkomunistickej krajiny Vec c. 3. : rodinkarstvo pri obsadzovani: sice bol Jaden milucky a neviem si tam ineho herca predstavit ale predsa - vadi Inak pekny rodinny film ktory mozete pozerat aj ked na nic nemate chut. Jackie za desat hviezdiciek. :D ()

asader

Velká škoda tohoto filmu je,že scénáristé až moc čerpali ze sbírky amerických klišé.Celou dobu sem si říkal "Tohle už sem někde viděl" a to jsem původního karate kida neviděl,chyběla mi tam nějáká originalita.Ale na druhou stranu obdivuji obsazení,muselo být těžké sehnat čínské chlapce v jejich věku,aby něco řekli anglicky a ještě uměli pár kaskadérských kousků a ještě k tomu trošku hrát.Film mi rychle uběhl na to jak je dlouhý,ničím nepřekvapí ale není to žádný průšvih naopak sem přemýšlel o 4hvězdičkách,ale potom sem si uvědomil,že to je jen průměrný film až s moc šťastným happyendem.6/10. ()

White-Man

Určitě se jedná o jeden z povedenějších remaků slavných filmů. Přesto možná pro diváky původního karate kid film, který neměl být nikdy natočený. Spoustu zbytečných scén si autoři mohli odpustit. Stejně tak mohli raději zvolit starší obsazení. Bitky dvanáctiletých hochů nebyl šálek mého čaje. Mladý Smith má určitě v sobě potenciál, stejně jako měl jeho otec, kung-fu ale vůbec neumí a bylo to vidět. ()

Blazis34

Další Karate Kid v hlavní roli s Jackie Chanem a skvělým mladým Jadenem Smithem se mi líbil. I když děj byl od začátku docela hodně předvídatelný, mělo to něco do sebe. Nejvíce se mi líbily tréninky Hana na Čínské zdi, ve vysoce položených chrámech a mnohých pěkných míst. Nebo také odvracení tenisových míčků, kopání do zvonů atd. Tento příběh ukázal, že skoro vše je o tréninku a že něčeho dosáhnout je pouze na vás. Hezké dílo dokumentovalo i zlepšující se vztah v rodině, základy morálního chování, za čímž stojí sport spjatý s morální etiketou, zvaný Kung - Fu. Dílo od Haralda Zwarta hodnotím velice kladně, čtyři hvězdičky - 80%. ()

erapo

Ako sa hovorí, "Menej je niekedy viac." a tu toho bolo až príliš. Po prvé, príliš veľa sa opakovali po pôvodnom filme, čo by nebolo až tak zlé, keby to nenaťahovali až do úplných extrémov a necpali tam nasilu staré známe ohrané scény. Za druhé tie americké efekty sa tam fakt nehodili. Aby som sa na nejakých malých krpcov pozeral jak tam robia 5-násobné saltá a podobne, tak na toto im proste neskočím. Aby som nebol až moc zlý, musím uznať, že miestami ma film až moc príjemne prekvapil. ()

ottik274

Jackie je v pohode a kopani okolo sebe mu porad jde. Skoda jen relativne jednoducheho pribehu ve stylu deti me bijou tak se tomu nejvetsimu postavim na turnaji a skopu ho i s napul zlomenou nohou. Film je docela natahovanej mohl by byt v klidu o 20 minut kratsi a navic ten kluk je mi prisel nesympatickej a namachrovanej. ()

Saljack

Tak tohle bylo pro mě jedno velké překvapení. Děj vás rychle vtáhne do sebe a odvíjí se svižně. Navíc jsem se od začátku do konce vůbec nenudil, protože se pořád něco děje. Velmi doporučuji! ()

ellessar01

Necekal bych, ze to reknu ale puvodni filmy byly lepsi. Tady mi chybelo spousta veci v cele s panem Myagim a jeho natiram a lestenim aut...nemluve o chytani much cinskyma hulkama-i kdyz tady se s nim vyporadali taky pekne...A co Jestrab?Poznavaci znameni puvodniho filmu taky chybi, a to jak tvurci udelali z Ciny vlastne takove trochu vzdalenejsi americke predmesti to uz radeji ani nekomentovat...a to jsem se jeste ani nezminil o tom, ze film se Jmenuje Karate Kid, ale vsichni se uci kung-fu. Kazdopadne film neni az tak spatny jak by se mohlo zdat, i kdyz ho zachranuje snad jenom Jackie Chan... ()

kolacky

Líbilo. Jaden má sladkej ksichtík a dobrou pohybovou průpravu, Jackie mě strašně mile překvapil, protože se nepitvořil, takže parádně zahrál charakterní roli jemu jak na tělo ušitou - a navíc dal člověku šanci všimnout si, že je to docela pěkný chlap.Čínská kamarádka byla miloučká, zvlášť jí to slušelo v těch zelených šatech v divadle... Nadto parádní hudba, hlavně v klášteře na konci pouti a taky při nočním "baletu" s tyčemi. Moc příjemný film. ()

m.a.s.

Tento film mě hodně zklamal, čekal jsem něco lepšího, hlavně když tam hraje Jackie Chan. Bohužel film byl velice dlouhý a nic zajímavého se tam neodehrálo. To, že Jarden Smith trénuje bojové umění dvě minuty a naučí se všechno, to už samo o sobě mluví za všechno. Když k tomu přidám závěr filmu, tak na víc než dvě hvězdičky to nemá. A to jenom kvůli tomu, že tam hraje Jackie Chan. ()

rogger

Snažil som sa neporovnávať s predchádzajúcimi časťami, ale nedá sa. Nebolo to totiž pokračovanie, ale skôr remake. Princíp ÚPLNE TEN ISTÝ. Jediná zmena bola v prostredí a hercoch. Ten známy kop z jednej nohy,sa stal kultom ale tu to vytuningovali až tak, že som sa za hlavu chytil? To bolo už moc. Pár dialógov bolo vydarených, takisto aj niektoré scény v krásnom prostredí,ale spracovanie, príbeh, postavy?? 100x prevarené. Slabé, slabé, slabé. ()

Honziik17

Slušný film, jen nechápu proč se to jmenuje Karate Kid, když je to o kung-fu. Přitom to v tom filmu ten kluk sám říká, že to není karate, ale kung-fu :) ()

Miloško

Myslím,že natočenie novej verzie Karate Kid zo sympatickym ucitelom kugfu pánom Chanom a taktiež sympatickym čiernym američanom Parkerom v podaní Jackieho Chana,ktorý tu hrá konečne vážnu úlohu,a mladého Smitha,z ktorého sa rodí podla mna silno obsadzovany herec do budúcnosti. Veľmi zaujímavé sú aj suboje kungfu mladych chlapcov. Otravná sa mi tu zdala parkerova matka,ktorá naozaj herecky prehrávala,a kazila film. Pre mňa prekvapenie.z názvu Karate Kid som mal obavy,ktoré sa nepotvrdili 8/10 ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)