Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

MaxForValue

Nebyť Harrisona Forda, zdatne sekundujúcej Diane Keaton a sympatickému výkonu Jeffa Goldbluma, tak tento film by bol úplným prepadákom. Nestáva sa každý deň, aby vedľajšie postavy zatienili tie hlavné, ale domnievam sa, že 90% z vás si po roku od videnia nespomenie na Rachel McAdams, ale práve na znudeného, arogantného Harrisona Forda, ktorý, ako už mnohí predomnou podotkli bol jednoducho "awesome", teda "boží!" ()

Kubi21

Je to variace na pohádková témata, kterak odepisovaná dívka navzdory všemu protivenství dokázala vyhrát a cestou lehce napravit a nechat roztát starého bručouna. Ano je tu klišé, ale to jsou asi tak veškeré mínusy, které přebíjí slušný scénáři, kvalitní režie, sympatická Rachel a velká dávka chytrého humoru. Film je velice pozitivní a velmi vtipný a i díky té romantické lince zastrčené někam do pozadí drží úžasně pohromadě. Ovšem největší klad jsem si nechal na konec. Tím je herecké obsazení. Rachel jsem už zmínil. Sluší jí to a chytrou produkční jí věřím. Dále přísný šéf Jeff Goldblum, už asi nebude nikdy hlavním hrdinou, ale ve vedlejších rolích se našel a sedí mu. A pak tu máme skvělou Diane Keaton, která dokáže pobavit za každých okolností a největší klad je Harrison "Indiana" Ford. Jeho sarkastický, věčně nespokojený a nabručený komentátor je dokonalý. A díky Fordovi je vtipný a zůstává takový i po srdceryvném odhalení po reportáži s guvernérem. Sečteno a podtrženo je to kvalitní zábava, která v přehršli těch fekálních a nevtipných komediích trčí jako varovný prst. Scénáristé zamyslete se a zkuste to mile a konverzačně. Díky za příjemnou hoďku a půl. ()

HarveyDent

Parádní film se skvělými hereckými výkony, kterým vévodí Rachel McAdams. A dialogy, ty dialogy !!! 80% Vřele doporučuji pro poškození vláken bráničního svalstva. ()

boombang

Ta Rachelka je opravdu tak hrozně roztomilá a k pomilování... třeba když si zapomene vzít sukni... klidně bych kvůli ní a s ní vstával v půl třetí ráno. Ale film je jako celek pěkně americky uhozený. ()

svetylko

Všichni se snaží, ale jako celek to nefunguje. Více slibných momentů, ze kterých začíná být cítit přes spoustu slov i nějaká atmosféra, je zašlápnuto brzdou střihu - zatímco jiné obrazy by zasloužily zkrátit. Dialogy tady nejsou tak inteligentní, aby utáhly celý film. Hodil se mi přesně k tomu, abych zabila čas při léčení chřipky. 40% - a to je Rachel McAdams má oblíbená. ()

Lenii

Musím se přiznat, že takhle dobře, jsem se už dlouho nebavila a zároveň se od plic tolik nezasmála, jako u tohohle filmu. Příběh je velmi dobrý, je natočen velmi akčně, má spád a člověk se ani chvilku nenudí. Diane Keaton byla prostě výborná (právě u jejich scének jsem se hodně bavila). Harrison Ford hraje opravdu otravného páprdu a k Dianě Keaton se naprosto hodí jako její neskutečný protiklad. No a Rachel McAdams nemám vůbec co vitknout. Ta to prostě táhne a drží. Je akční, spontánní, svá a strašně se mi v této roli líbí. Jediné, co mě na filmu trochu mate je Patrick Wilson, který hraje roli kolegy, o kterém netuším, co si o něm myslet. A pravda, taky jsem asi párkrát chvilku musela přemýšlet, jestli to, co se ve filmu děje, je dobré nebo zlé. Jak jsem napsala, film je velmi dobrý, akční a má spád, ale podruhé bych si ho už asi nepustila. Bohužel. Ale i tak doporučuji všem, co ho ještě neviděli a chtěli by se pobavit. 85% ()

Tominni

Komedie, která není klasickou romantickou komedií z produkce Hollywoodu, proto působí vcelku svěže. Hlavní představitelkou je Becky, která žije na 120% svojí prací (mimochodem, takhle má vypadat přístup k práci po americku) a rozhodne se zachránit ranní show, která má mizernou sledovanost a hrozí jí zrušení. Klobouk dolů před rolí Harrisona Forda, role nerudné hvězdy zpráv mu opravdu sedla. Tak nějak kolem 70%. ()

PlayEasy

Podle očekávání rozhodně nadprůměrná romantická komedie, ale nejen to, protože díky hereckému esu Harrisonovi je i ultramegálně vtipná a záchvaty smíchu se dostavovaly každých pár minut. Dále typicky sympatická a sladká workoholička Rachel, nespokojená veteránka Diane, typicky protivný Goldblum a sympaťák Patrick. Hold tohle hvězdné obsazení (vyjma Jeffa:) tomuto filmu fakt pomohlo a díky němu bude mít tato komedie vždy minimálně o něco více než ty průměrné až nadprůměrné. 70% ()

riza-do

Že komedie, a zvláště pak romantické komedie, nejsou na ČSFD oblíbené, jsem si už zvykl. A prostě zdejší hodnocení těchto žánrů beru s velkou rezervou. Tentokrát mě ale trochu celkem nízké hodnocení překvapuje, protože už vážně nevím, co byste chtěli. Rachel McAdams je zde úchvatně energická, pozitivní a zábavná, ale na rozdíl od jiných romantických komedií, není zde v centru dění její vznikající vztah, ani žádný milostný trojúhelník, nýbrž její láska k profesi producenta. Film je celkově živý a ani na chvíli neztrácí ze svého tempa. Jestli má komedie za cíl pobavit a zpříjemnit odpoledne, tak se to tomuhle počinu podařilo velmi dobře. ()

PlysovyMacko

Rachel ako neuroticka producentka, ktora sa snazi zvysit sledovanost ranneho vysielania a jej neustale hadky s vecne nas*atym a otravenym Harrisonom. ()

benyy

Príjemná oddychovka so skvelým Harrisonom Fordom a Diane Keaton, ktorá mu nič nezostáva dlžná. V tejto komédii nikto nie je dokonalý, úplne každá postava má aj negatívne vlastnosti, čo robí film podstatne uveriteľnejším. Veľmi príjemný hudobný podklad v kmobinácii so skvelým hercami - 4 hviezdičky. ()

mojma79

Díky H. Fordovi na mne dýchal závan pozitivní energie od doby, co se objevil na plátně. Mne se nechtělo ani z kina. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale tomu že Matt Malloy v roli Ernie neukázal nic ze své filozofické produkce, třeba jak se zamyslet nad tím, že slepice nelítají. Miluji Matta, ale všichni další čtyři hrdinové u mne mají v srdci místo. Nádherná Rachel, sympatický Jeff Goldblum, excelentní Diane Keaton a v neposlední řadě charismatický Harris. 80% ()

Blazis34

Hezké vstávání je film na docela nudné téma. Dílo, v kterém jde o zvýšení sledovanosti ranní show, není zprvu nejlákavější pozvánka, ale musím říct, že Roger Michell dokázal utvořit docela příjemnou podívanou. Vtipné scénky jako když byl Ernie na horské dráze nebo jiné povedené šoty byly to nejlepší na tomto filmu. Za pochvalu stojí i herecký výkon Rachel McAdams a důvěryhodně hrající Harrison Ford. Tato herecká megastar ztvárnila nafoukaného sobce opravdu výborně. Celkově hodnotím kladně, ale je to film na jedno shlédnutí, po druhé už si to nepustím. Dávám 65% - tři hvězdy. ()

wendus92

Nemám důvod nedat plné hodnocení. Vtipné, svěží, skvělé obsazení a výborná hudba. Jeden z málu filmů podobného žánru, co v poslední době stál za shlédnutí. ()

p.i.t.b.u.l

Dobrých komedií není nikdy dost. Stejně jako ulítlá komedie Na Doraz je i tato něčím okouzlující. Bohužel i tato má své negativa, které mně brání ji udělit větší hodnocení. Vůbec poprvé začnu film prvně "kritizovat". První půle a nebál bych se říci první hodina byla děsně nudná. Nebo spíše ne tak nudná jako ničím nezajímavá. Ano, ve filmu je klíčová, neboť následné dění se od toho odráží, ale když jsem na tento film koukal, ničím mně zatím neoslovoval natolik, že bych si ho měl oblíbit. To se ovšem změnilo posléze. Kdy v ději nastal důležitý obrat, vše se dalo do pohybu a to kvůli vyšší sledovanosti, kterou musela Rachel McAdams, jako hlavní producentka docílit. Od tohoto momentu nabral film neskutečné tempo, já se začal bavit a užíval si film až do konce. Svižnost si film držel po celou dobu a mně bylo líto, že to skončilo. Škoda, že se tímto film nedržel aspoň z půlky tak dobře jako jeho druhá část, poté bych se přiklonil k lepšímu hodnocení. Herecké výkony byly fajn, Harrison Ford stejně jako Diana Keaton potvrdili, že ještě nepatří do starého železa. Pro mně oddechová komedie na večer, hodnotím 60%. ()

Kaculka1995

Z komedie, která se mi zdála nic moc se vyklubal velmi pěkný počin. Musím uznat, že na tohle nebo podobné téma bylo vytvořeno už hodně filmů, ale tento má něco do sebe. Možná to má co dočinění s tím, jak mám v lásce pana Forda, ovšem nedá se to rozhodně přičítat jenom tomu. Je to bezva komedie a určitě není jako mnoha jiných ztráta času. :) ()

lulu37

Nehanbím sa dať päťku, proste neskutočne dobrý film s výborným Fordom, strašne mi tu pripomína Clinta tými ksichtami :) Rachel McAdams zasa potvrdzuje, že vie zahrať skutočne všetko a ukecanú uponáhlanú workoholičku zvládla ľavou zadnou. Výnimočne mi nevadil ani Patrick Wilson. Veľmi milá, hravá, originálna komédia na pekný večer :) ()