Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

Pangi

Královsky jsem se bavil celých 107 minut.Nabručený Indy je famozní a ani ostatní za ním nezaostávají.Moc pěkná a příjemná komedie.Jdu si udělat omeletu... ()

lobo87

Veľmi príjemná americká komédia so sympatickou Rachel McAdams a hlavne s výborným Harrisonom Fordom, ktorý tu ukázal, ako sa dá jedným výrazom tváre zahrať znechutenie, počudovanie a otázka Kde to som a čo tu vlastne robím? Určite to lepšie z tohto žánru... 65% ()

Tr3n

O čem že to vlastně bylo? Jedna hvězdička za H. Forda, jinak mě to naprosto minulo a téměř unudilo. ()

megajalec

Zasadenie do prostredia televízneho štúdia bola dobrá voľba. Aspoň sme my laici mohli vidieť, ako vzniká taký ranný program. Tá línia bola fajn, romantická už slabšia. Celkovo príjemný film, ktorý neurazí. ()

MIchael90

Příjemná a svěží komedie s trochou romantiky, kde ovšem převažuje žánr komedie. Opravdu povedené a vtipné scény, u kterých jsem se popadal za břicho! Skvělá a okouzlující Rachel McAdams, perfektní Harrison Ford a skvěle sekundující Diane Keaton. Po prvním shlédnutí 3/5, ale po druhém už jsem byl daleko spokojenější a dávám poctivé 4 hvězdičky.. ()

SeldomSeen

Celkem vzato příjemný snímek, který svou větší než malou dávku dějových klišé podává v zásadě bezbolestně a nahoru ho táhnou hlavně herci. Rachel McAdams vládne filmu s podobnou bravurou jako její postava televiznímu studiu a naznačuje, že pokud by snad někdo chtěl vzkřísit screwballový žánr, může s ní počítat. Dva veteráni v rolích moderátorů (jejichž vzájemného škorpení mohlo být pohříchu více) pak též potěší: Diane Keaton pro jednou ve filmu usedavě neštká (ku prospěchu všech) a Ford by u hraní nerudných dědků klidně mohl zůstat (rozhodně radši, než aby znovu dělal dialogového dvojníka nějakému kaskadérovi v pátém díle jisté trilogie...) ()

imaginer21

Ano. Morning glory je především o živořivosti Rachel McAdams a typické "nech mě bejt" póze Harrisona Forda. Ale chvilek k zasmání, a to těch upřímných, bylo docela dost, k trapnosti nesklouzlo snad ani jednou a trochu toho patosu určite odpustím. Chtělo by to víc komiky, víc groteskních momentů, protože Ford na svůj účet nakonec moc kousků nepředvedl, ale přesto úctyhodná mozaika dobře myšlených gest. Suma sumárům tři hvězdy za celek a jedna navíc za úžasnou tahounku McAdams, jejíž rozmanitá organika by se dala očkovat miliónům lenochů. ()

david666

Na jednu stranu příjemná komedie se skvělými herci, kteří vcelku slabou zápletku zachraňují. H.Ford je tady výborný. Na druhou stranu mě zklamala role Becky v podání Rachel, na kterou jsem se hodně těšil. Podle mě tady hrála "blbku", která by podle mě určitě svými schopnostmi sledovanost nezvýšila. ()

Patr1k

Tak toto mi naozaj chýbalo, takýchto by som povedal ľudských filmov by sa malo točiť viac, skvelé herecké výkony, hudba, scenár, proste mi to sadlo ako riť na šerbel...scény s adrenalínovou rosničkou Erniem ma dostali skoro do plaču :D ()

SelfishMan

Z té nálepky "romantická" jsem měl trošičku strach (vzhledem k těm posledním výplodům tohoto žánru), ale té romantiky tam nebylo moc velké množství a spíše film dojímal v naprosto jiných momentech. Jako komedie o workoholičce a bojovnici za svou práci to rozhodně neurazilo (ale ani výrazně nepřekvapilo). To nejvtipnější a nejpozitivnější na tomto filmu byl Harrison Ford. Ten jeho "cool a seriózní" přístup (a odstup) k jeho práci, jeho drsné hlášky nebo to jeho "polepšení". Diane Keaton taky příjemná a s Fordem fungovali na 1. Trošičku problém jsem měl s Rachel McAdams, která mě drobátko nudila a příběh byl poměrně odhadnutelný a méně originální... Celkově příjemné na jedno shlédnutí, k dalšímu už nevybízí, ale v tomto žánru v poslední době určitě lehce nadprůměrné dílko. 70% (něco mezi 3 a 4*) ()

JohnTheOne

No tak vypadalo to jako hovadina, ale zase tak zlé to nebylo. Sice jsem hned po odchodu z kina zapomněl, jak se film jmenoval, ale nevadí... Klasická oddychovka, u které se dá i zasmát. Harrison Ford a Diane Keaton furt mají co do sebe. Pro mě osobně má film co do sebe spíš díky zachycení mediálních rutin a držení se reálných situací i reálných interiérů a exteriérů. ()

p.a.douch

No mě se tenhle film líbil, ba dá se říci, že zdaleka překonal očekávání. Diane Keatonová, Harrison Ford a Jeff Goldblum předvádějí nadstandartní herectví a Rachel McAdamsová jim rozhodně nedělá jen "podržtašku". Zkrátka herecké obsazení na úrovni. Jeden, dva přiblblé fórky se taky najdou, ale film se jinak doopravdy ubírá velmi vtipnou cestou k tomu jak zaujmout diváka. Samozřejme i zde se najdou přeslazené části, ale nebylo to nijak přehnané a moc mi to nevadilo. Mitchell režíruje s přehledem. Prostředí atraktivní i když pro mě neznámé. Zkrátka 80 % úplně s přehledem. Vřele doporučuju. ()

pcarogers

Jop, pobavil jsem se, i když jsem myslel, že Harrison Ford bude přec jen zábavnější a ne opravdu drsně zatrpklý týpek. Ale příjemná oddychovka, kterou doporučuji všem, kteří příjemné oddychovky mají rádi. ()

TanoKaridy

Bylo těžké pustit si tento film, protože téma mě odrazovalo, ale odvážil jsem se. Děj je poměrně jednoduchý, ale chvílemi jsem se i tak ztrácel. Kdo, s kým, kdy? Asi jsem pouze neudržel pozornost. A to bude asi ten problém. Moc času zabírají né moc vtipné dialogy a uječené hádky. Napadlo mě, co místo Forda obsadil Eastwooda? Nevím proč, ale nějak by mi sem seděl. Že by Gran Torino, ano ..... nerudný dědek, tak proto. ()

veverysiak

Veľmi príjemná komédia s rozkošne skvelou Rachel a hodnoverne zatrpklým Harrisonom, scenár a réžia veľmi citlivo držala celý čas ťažisko na pracovnej strane príbehu a len jemne sa obšuchla o súkromné citové peripetie hlavnej hrdinky, chvalabohu, inak to mohlo dopadnúť tuctovo, takže 80%. ()

da.rk

Svižná, příjemná komedie. Ford v roli starého pruďase je skvělý, ale i ostatní herci jsou dobří. Ani chvíli jsem se nenudil. ()