Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

kinderman

Úvodní půlhodinu mě neskutečně otravovala přehrávající Rachel McAdamsová (nebýt dvou výstupů Jeffa Goldbluma asi bych šel v té chvíli od toho), ovšem pak se do věci vloží Harrison Ford a zachrání nejen Rozbřesk, ale doslova celý film. ()

berusche

Takový příjemný kousek na sobotní odpoledne. Ani neurazí ani nenadchne. Kdyby to Ford s Keatonovou nedrželi, bylo to zřejmě podstatně horší. Takhle to má ale nádech docela slušné romantiky (zvlášť ten nabušenej inteligentní veslař, jinými slovy sen každé ženy, to bych asi říct nechala, ani by mě nemusel přemlouvat, ehh, to asi není romantika, co?). Nicméně, za 14 dní už si zřejmě nevzpomenu, jak dobře se mi to jevilo, když to skončilo. ()

Beagle

Nebojím se dát Hezkému vstávání velmi dobré hodnocení, protože je to v rámci klasického střihu romantických komedií z pracovního prostředí velmi dobrý film, s vynikajícím soundtrackem a obsazením a kterému, na rozdíl od jeho staršího bratříčka v botkách od Prady, v druhé polovině (a při romantických peripetiích hlavní hrdinky) nedochází dech. Velmi sympatické podání, zajímavé prostředí zákulisí ranní show a hrdinka, která dokáže zkrotit i Mikea Pomeroye mě dokázaly uspokojit měrou vrchovatou...:) (A pokud alespoň trošku registrujete americké talk show a ranní vysílání, o nichž je tu řeč, pobavíte se ještě o malou trošku víc.) ()

Taninaca

Dvě hvězdičky jsou odrazem mého mírného zklamání. Asi jsem od dvojice Harrison Ford a Diane Keaton doplněné sympatickou Rachel McAdams čekala alespoň průměr a možná tajně doufala i v příjemné překvapení v žánru romantických komedií – bohužel se nedostavilo. ()

Fíla

Tak myslím, že Harrison Ford má svou vysněnou roli! Nepříjemný, arogantní, ale hlavně bručoun. Moc dobrá komedie. Neustále se handrkující dva moderátoři, nebo osobní život paní producentky McAdams. Život ranní show a nedůvěra z horního patra vedení, kterou zapříčinily ne zrovna dobré výsledky sledovanosti. Jak se asi vše vyvine? Podaří se zvýšit sledovanost a být tak více na očích? ()

M.i.k.e

víceméně průměrná,přesto příjemná a nenáročná jednohubka,u které s sice nebudete hlasitě smát od začátku až do konce,ale která vás stejně pobaví a strhne svojí veskrze optimistickou atmosférou.Nejvíce potěší věčně nabručený Harrison Ford a hlavně,jako vždy okouzlující,Rachel McAdams...70% ()

Hennes

S obavami jse očekával klasickou americkou romantiku, ale ta se naštěstí nedostavila. Slušně postavený příběh mladé producentky a egoistického novináře výtečně ztvárnili Rachel McAdams a charismatický Harrison Ford (v české verzi opět výtečný Štěpnička). Je opravdu pohodovka, která příjemně uplyne. ()

Wiikii

"Hezké vstávání" je takový milý průměr s usměvavou, lehce roztržitou, hodně pracovitou Rachel McAdams a nepříjemným, zapšklým Harrisonem Fordem. Na tyto dva herce se dívá opravdu dobře, zbytek obsazení jde jen v jejich stínu a to i Patrick Wilson, který je pro film důležitý, leč by se to obešlo i bez něj a zamilované story mezi ním a McAdams. ....HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Martin741

Reziser Roger Michell /Notting Hill/ natocil slusny oddychovy film, kde sa hlavne dobre pozera na krasnu Rachel McAdams /Zapisnik jedne Lasky, Navzdy Spolu/. Pribeh je len trochu umely, ale Goldblum /Moucha/ vynimocne nevadil, Patrick Wilson to dobre ustal a Diane Keaton /Kmotr 1- 3/ vyborna. Ovsem, stale len priemer : 55 % ()

Garson

Hezké vstávání je milá komedie nabitá skvělým obsahem děje.Hvězdá trojice Harrison Ford,Diane Keaton i Rachel McAdams tu doslova září.Jak probrat z komatu upadající sledovanost ranního pořadu DayBrake nad kterým visí otazník?Šéf vysílání povolá novou producentku která právě v jiné televizní stanici dostala padáka a vloží do ní důvěru,že vytvoří zázrak.Rachel McAdams(filmově Becky Fullerová) udělá maximum,přitáhne i Harrisona Forda(Mikeho Pomeroye),ale výsledek je žalostný a tak jí šéf dá ultimátum,že pořad zruší jestli čísla sledovanosti nepoletí raketově nahoru.Protože je Becky chytrá tak ví že diváci mají rádi vždycky něco extra a kdo chce vyšší sledovanost tak ten prostě musí šokovat.Netradiční rána jako reportérská jízda na horské dráze,přetlačovaná se zápasníkem sumo a další přinesou vytoužený výsledek.Harrison Ford tam má pár dobrých hlášek jako:,,Polovina diváků sleduje DayBrake jen proto že nemůžou najít ovladač a druhá polovina jen proto,že čeká až je sestra přijde obrátit"...V českých domácnostech v posledních letech slouží televize jen jako zvuková kulisa k domácím pracem a co to tedy znamená?Že českým televizním stanicím chybí statečná a zapálená BECKY FULLEROVÁ. ()

Elyssea

Konečně komedie, které nejde jen o to ukázat, jak se loví pan Dokonalý (protože bez něj přece život nejde...). Rachel McAdams tady možná hraje kariéristku, ale je to postava pojatá tak neuvěřitelně sympaticky a s energií, že jí nelze nefandit. Je pro mě úlevou zjistit, že i v hollywoodské komedii nemusí být alfou a omegou vztah s chlapem. Studiové rodince kraluje Harrison Ford, který se pro ten syčivý sakrasmus narodil. Takového jedovatého dědka, aby člověk hledal lupou. Diane Keaton je trochu zastrčená v pozadí, ale má v sobě správný drajv a trio dokonale funguje. Mít takovou moderátorskou dvojici u nás, možná bych i někdy zapla televizi. Já jsem velmi příjemně překvapena. P.S: Vypadá to, že komedie u má u mě vyhráno v tom případě, že má v soundtracku Natashu Bedingfield. Zatím to funguje stoprocentně. ()

Tomik12345

Příjemná komedie, která ničím neurazí, ale také absolutně ničím nenadchne a snad ani nepřekvapí. Oceňuji výběr herců, který asi jako jediný dělá z této tuctové záležitosti pokoukání na 3*. Nicméně jako bezmyšlenkové strávení večera u obrazovky to není špatné. ()

Vojťas

Ač mám Rachel nejradši ze všech hereček, zde mě její vystupování přímo iritovalo. Malokterá další postava, co tak zavzpomínám, byla takto afektovaná. Celé prostředí studia a dialogy mě také spíše nudily, Diane jsem nikdy neměl rád, Harrison byl průměrný. Suma sumárum ovšem podprůměr, což je (jak jsem naznačil) bohužel právě hlavně kvůli Rachel! :-( ()

bourec

Komedií různejch kvalit se na můj vkus točí až dost,a i přesto si je nenechám ujít,ačkoliv u spousty z nich se nudim a po konci jsem zklamanej.Tenhle kousek ale vůbec neni špatnej,a zásluhu na tom má hlavně slušný herecký obsazení a když k tomu přidám inteligentní scénář,tak z toho vznikne solidní filmek.60%. ()

Streeper

Krásně to utíkalo. Vůbec jsem se nenudila a hodně jsem se u toho bavila. Hlavně u bláznivých scén s Diane Keaton, jako sumo zápasnicí. Vážně k popukání. Mrzutý Harrison Ford splnil mé očekávání a samozřejmě hlavní hrdinka Rachel McAdams, která byla skvělá. ()

Crawler-D

Hezké vstávání sympaticky poukazuje na to, k jaké bezduché zábavě směřují ranní pořady, které počítají s tím, že když se člověk vzbudí, chybí mu půlka mozku, a tento trend prorůstá i k běžné novinařině. To, proč je Hezké vstání neurážlivě zábavné i v momentech, kdy nesází na šarm Rachel McAdams a sarkastickou náturu Harrisona Forda, je, že humor vzniká spoluúčastí na samotné tvorbě pořadu, nikoli pouhou konzumaci výsledku. Jinak se jedná o příklad kariérního filmu v žánru komedie. Účinně se tím vyhýbá řadě hloupých klišé romantického žánru, protože vzhledem k workoholismu odsouvá zamilované manýry na třetí kolej a soustředí se na práci jako takovou. Michell ale navždy zůstane filmařem jednoho snímku - Nothing Hillu. ()

zuzinka2

Bohužel poměrně zklamání a slabší 3 hvězdičky. Plusem jsou sympatické a dobře obsazené hlavní postavy, mezi kterými ale chemie podle mýho moc nefunguje, a sem tam nějaká vtipná scéna (hlavně ty s H. Fordem) a celkový docela příjemný pocit z filmu. Romantická linka by tam ani moc být nemusela a některé scény byly naprosto zbytečné (hlavně ty zpomalovačky). Prostě celkově ne moc vtipná komedie, která nevybočuje ze skupiny součastných amerických komedií. Na jedno zkouknutí dobrý, ale podruhé se na to nekouknu. 55% ()

Trainspotter

Mohl bych si tady hrát na pokrytce a tvrdit, že tohle byla obyčejná americká slátanina s obvyklým scénářem romantických komedií vhodná akorát tak jako poslední štace propršeného sobotní odpoledne (ačkoliv v této situaci jsem tento film opravdu viděl), ale co už, roztomilá hysterka McAdamsové mě docela pobavila a Keaton celkem s přehledem zastínila Forda, tak proč bych nedal čtyři hvězdičky, že? ()

sulimo

Co si budem povídat, nic světobornýho to nebylo a Becky byla občas tak otravná postava tím svým entusiasmem, že si člověk řikal, jestli neni krapet sjetá. Přesto nemohu popřít, že jsem se místy docela dost bavila a držela jí palce. Víc jak tři hvězdy si to ale nezaslouží. ()