FlashForward - Vzpomínka na budoucnost

• Česko Záblesk budoucnosti (více)
Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (více)

Epizody(22)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiální text distributora)

jacko

po 10 dilech...vaham mezi 3/4...uvidim, co na nas ceka po vanocich :) tak na jare za 4*, hezky se to rozjizdi ()

Ondriss

Super nápad, spousta možností k rozvinutí zápletky, ale přesto kvalita postupně klesala až k bodu, když jsem přestal sledovat. ()

n3uro

Kvalitní seriál s velkým potencionálem. Kdyby tam šlo více o kvantovou fyziku a seriál pokračoval, určitě by se stal bombou. Takhle upadá do zapomění po velkém chtíči, ale možná je to dobře... ()

salamandrr

Tak jsem to viděl všechno, seriál je to slušný, takové tradiční misteriozní cosi, ale na rozdíl od LOST se tohle tváří reálně. SPOILER: bohužel je to natočeno standartně, tedy seriál má spád a poslední epizody jsou přípravou na další řadu, která však nebude. Je to škoda, autoři měli natočit jen jednu kvalitní sérii a stačilo by málo, jen změnit konec poslední epizody, trochuji protáhnout a bylo to pěkné. Takhle vše skončilo rozpracované a všichni fandové jsou naštvaní ()

Ziggy Zagg

Jakmile se seriál přehoupnul do své druhé poloviny, začal jsem mít jisté averze proti některým postavám. Nevím jestli dějové zvraty, kterých ke konci stále přibývalo nebylo až moc. Při posledních dílech, jsem už nemohl vystát většinu hlavních postav. Byl tam vůbec nějaký čistokrevný padouch, vždyť se tam všichni na konci mohli obejmout a poplácat se po zádech. A co dojemná vložka mladého doktora s japonkou Keiko? Já tedy nejsem z kamene, ale připadalo mi, že těch záplat na příběhu je hodně. První půle 70%, celkově 50% ()

zekkx

Divím se, že v žánrech tohoto seriálu není zařazeno mysteriózno. Vždyť snad do poloviny seriálu divák vůbec netuší, co za touto globální "katastrofou" stojí. Flashforward si mně přitáhl jako obrovský magnet, který se ne a ne přepólovat. Zvraty v téměř každém díle a vy se prostě chcete dozvědět, kdo či co stojí za něčím tak velkým, jako je "vypnutí života na celé planetě". Snad jediným mínusem jsou nudné postavy, jejichž problémy jsou v porovnání s hlavní dějovou linkou přinejmenším malichérné a kazí tak tempo celého seriálu. Nejzajímavější, nejzáhadnější a zárověň nejelegantnější postava je určitě Simon, jehož představitel Dominic Monaghan mně začíná zajímat čím dál tím více. Škoda, že po první řadě byl seriál utnut, budeme však doufat v zázrak. ()

tomik99

Zaujal mě velmi zajímavý námět a hlavně to, že seriál je od tvůrců "Ztracených" a já čekal za ně adekvátní náhradu. No, teprve pak mi až došlo, že "Ztraceni" zkrátka nemůže nikdo s jiným seriálem srovnávat, to prostě nejde. Přesto je "Flashforward" příjemný seriál, který si mohl diváky získat znovu na pěkném příběhu a zajímavých postavách. Prostředek série trošku pokulhává a některé díly jsou opravdu slabší a řekl bych, že tady právě seriál ztratil sledovanost, což se s ním vezlo až do konce série a seriál tak nedostal další řadu. To považuji za velkou škodu, protože podle mě měl potenciál aspoň na tři další. "Flashforward" jsem si oblíbil a shlédl jsem ho ještě několikrát za sebou, hrozně mě mrzí, že nepokračuje dál, protože na to opravdu měl a každého myslím zajímá, jak by to vše dopadlo, když tvůrci nechali otevřený konec. Bohužel, nespravedlnost je na každém kroku a někdy i dobré seriály nedostanou další sérii. ()

tranquill

Řemeslně dobře natočeno, námět také výborný. Myslím, že tvůrci měli dobrou vizi, jak budou další série navazovat. Škoda, že se tak nestalo... ()

Orina

Seriál je v několika směrech výjimečný. Zatímco u ostatních většinou musíte přetrpět prvních pár (občas i desítek) dílů, protože děj jen velmi pomalu nabírá na obrátkách a především smrdí korunou, Flashforward na diváka doslova zaútočí vražedným tempem, skvělými efekty a hlavně naprosto famózní kamerou. Začáteční asi tak tři díly jenom sedíte s otevřenou pusou a hloupě se usmíváte blahem. Jenže následuje propad, když vyšetřování flashforwardu ustupuje a začínají se řešit osobní problémy postav. To by samo o sobě nemuselo být tak zlé, kdyby se všichni nechovali jak dětičky na prvním stupni základní školy. Vrcholem jsou bohužel hlavní postavy – Benfordovi, jejichž dcera v záležitostech vztahů prokazuje větší inteligenci než mamka s taťkou dohromady a spoiler Noh, který sdělí své přítelkyni, jak ji nesmírně miluje, ale pro zachování míru na zemi se musel vyspat s kolegyní. konec spoileru Naštěstí tak od jedenáctého dílu se děj opět pomaličku dostává na počáteční úroveň a poslední tři díly jsou něčím naprosto výjimečných. Ve finále zbydou oči pro pláč, protože seriál má potenciál si udržet pozornost ještě minimálně jednu až dvě série a spoustu věcí zůstává nevysvětleno. Čtenáři naštěstí mohou sáhnout po stejnojmenné knize od Roberta Sawyera, nečtenáři mají zřejmě smolíka. ()

Bart16

Zatím naprostá spokojenost.Goyer natočil zatím svůj nejlepší počin.Pokuď máte rádi seriály typu Lost(hraje tu i pár herců,co si střihli vedlejší party v danném počinu),tak budete v sedmém nebi,stejně,jako já.První tři epizody jsem zkouknul na jeden zátah,protože jsem byl okamžitě vtažen do děje a to se mi už pěkných pár let nestalo.Laťka je tedy nastavena na nejvyšší úrovni,takže mi nezbývá než držet tvůrcům palce,aby si ji udrželi.Zatím nejlepší kousek v té záplavě nových seriálů.První řada má mít 13 epizod.Po té případně změním hodnocení. ()

dessa

Po prvních pěti dílech musím seriál hodnotit jako vysoce návykový... :-) Uvidíme, jak se to vyvine dál... /// Závěr sedmého dílu je krutý a nutí člověka přemýšlet, pět hvězd je naprosto oprávněných... 4.4.2010 Střídají se lepší a horší díly, bohužel musím jednu hvězdu ubrat. ()

Withree

Škoda přeškoda, že nedostala další sezónu. Nápad určitě velice velice zajímavý, avšak už v polovině to začalo nečekaně nudit. Přestal jsem se dívat u 16. dílů, a to se to začalo rozjíždět od 17. dílu. Někdy musím zkouknout znovu od začátku. ad. 5.1.2011 - Právě jsem dokoukal celou řadu a posledních pár epizod je opravdu neskutečně namakaných. Obrovská škoda tohoto seriálu. ()

CliffLee

Velmi nadějný koncept, který vyniká zejména na svém začátku a na svém konci, přes velmi slibné obsazení kazí děj hlavně roztahanost, místy rutiní režie a lehká nevyváženost. Seriál má své skvělé momenty a je vidět snaha, už jen zůstává otázka jestli by druhá řada dokázala tempo a hodnocení seriálu zvýšit či naopak pohřbít a možná je to tak dobře... I když jedno je jisté, v dnešní době dokola stejných detektivních seriálů zůstává Flashforward tou lepší podívanou... 7/10 ()

matt85

Tento seriál ve vás vyvolá zvědavost a obavy co se stane dál a proto máte tendenci zhlédnout každý díl s neuvěřitelnou touhou najít nějakou odpověď nebo nové tajemství. A to umí jen málo seriálů. PS: Seriál zrušili po první sezóně a tak se asi nikdy nedozvíme jak to dopadne a co znamenal obří cliffhanger na konci. ()

Shaleman

Když máte dostatek peněz, máte k dispozici dobré scénáristy, zručné kameramany, kvalitní režiséry a výborné herce. Ale to si vybere svoji daň a vysoká kvalita se vám nakonec nezaplatí a vám zbude jen jedna jediná série, která sice neskončí úplně otevřeně, ale i tak navnadí svým originálním námětem a dech beroucím závěrem v očekávání dílů příštích. Tam uvnitř své rozjařené dušičky doufám, že nakonec přeci jen přijde. Vždyť osud si nedokážeme sami určit, ale určitě si jeho cestu dokážeme upravit. Jedinou mojí výtkou je až zbytečně vysoký počet postav, které nejsou pro základní myšlenku natolik důležité, aby se jejich cesty proplétaly celým seriálem a natahovaly tak celý seriál o další a další díly, v nichž se "nic neděje". V podstatě by se seriál mohl sestříhat na poloviční počet, což by se pak proměnilo v druhou sezónu, která by jistojistě uzavřela otázky z té první, se kterými si již napořád budu pohrávat. Jeden z nejlepších seriálů posledních let. ()

danny_21

Výborný nápad časového výpadku v tomhle podání měl tak kapacitu 10-ti dílů, takhle to mělo napětí a spád prvních a posledních 5-ti dílů - to mezitím, až na drobné vyjímky smrdělo vatou s tím, že nakonec vše zůstalo neukončené, díky tomu, že se očividně plánovala další řada, tak zůstalo nejspíš otevřené navěky ...no, nenaplněný potenciál, dokážu si představit, že to mohlo dopadnout daleko líp - 60 % ()