Skladiště 13

• USA Warehouse 13
Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller
USA, (2009–2014), 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Hudba:

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir (více)

Série(5) / Epizody(64)

V kombinaci dramatu a komedie (dramedy) sledujeme působení dvou tajných agentů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) na podivném místě v Jižní Dakotě zvaném 'Warehouse 13' - skladiště, kde americká armáda uchovává vzácné a nadpřirozené předměty, cennosti a tajuplné relikvie. Úkolem agentů je tyto předměty zkoumat a pozorovat, aby za pomoci jejich podivných činností mohli vystopovat další takové předměty a v tomto skladišti je ukrýt před zbytkem světa. (iHyik)

cariada

Koukali jsme na to hned po Heuréce , tak že dalo trochu práce a dílů než jsem si zvykl na nový děj a lidi. Ale naštěstí se to velice pěkně rozjelo a s každou další sérií to bylo lepší, zvlášť poslední 4 měla grády (5.série jsem ještě neviděl čekám na dabing) docela by mě zklamalo, kdyby po 4 skončili, neboť by to bylo nedokončené. Představitelce Myky sluší rovný vlasy ne vlnitý. Jinak nejlepší postava určitě krásná Claudia a bručoun Artie. Tenhle seriál mohl mít mnohem víc dílů, těch možností tam jsou spousty. Ps-dodatek, tak po skončení 5.série mě docela mrzí, že to nemělo víc dílů, je to zábavné a zároveň i zajímavé. Postavy tam krásně zapadají a dobře se tam doplňují. Určitě bych si uměl představit třeba seriál Skladiště 14. Zajímavé je že hodnocení to má menší než třeba Svatyně, která je i provedením a hlavně kvalitou úplně někde jinde.19.3.2016 ()

Matrinx

Pilot: Zpočátku to vypadalo jaksi taksi neúchvatně, ale pak se to docela pěkně rozjelo. Škoda těch herců a jejich slabších hereckých výkonů(i na kabelové televize), mohli vybrat jistě i lépe. Nicméně to vypadá celkem zajímavě, a uvidíme co se z toho vyklube :) ()

Pajky3

Tak mám za sebou úvodní sérii, která je samozřejmě hlavně seznamovací. Vlastnosti předmětů mi připomněly pecku jménem Pokoj č. 10. Nicméně o takovou bombu zase nejde, alespoň ne zatím. Uvidíme jak se to dál rozvine. Hlavní dvojice agentů je fajn a docela dobře se doplňuje a pěkně jim to funguje. Škoda jen, že víc prostoru nedostala Claudie, protože tu jsem si oblíbil hned. I když závěr dává napovědět, že si jí nejspíš užijeme v dalších sériích víc. Zrádce je pro mě překvapením, i když se v průběhu našly díly, které nebyly taková pecka, tak díky konci se těším na další sérii. *** Tak se zase všechno vysvětlilo jinak než to vypadalo. Nicméně stěžejní linka s H.G. byla velice povedená. Závěr byl opět dobře udělanej a pěkně jsem se při něm bavil. Claudia dostala víc prostoru, takže jsem spokojen. Některé díly byly opravdu povedené. Tahle série mě oslovila víc než předchozí, asi už jsem víc splynul s postavama a těším se na pokračování. *** Stoupající tendence? Jak dlouho se dá tohle vydržet? Výbornej záporák, skvělej plán na zničení, který jak už to tak vypadá opět nedopadne. Artie má vždycky záložní plán. H.G. se mi opět líbila, i když to vypadá, že už se jí opravdu zbavíme. Navíc přichází nová postava Jinksy. Toho jsem si oblíbil hned, a jeho osud jistě taky není zpečetěn. Závěru opět nic nechybělo, takže jdu hledat další díly a pokračovat. *** Musel jsem trochu ztlumit očekávání, lépe už to nešlo, chtělo to hlavně udržen kvalitu. Nadšen jsem sice opět byl a další série mě pořád dál skvěle bavila, jen už tam bylo šíleně moc kombinací a dělo se toho tolik (Paracelsus, Helena, Myka a její nemoc), závěr i tak odpovídal přesně tomu, co jsem čekal a nezklamal mě ani trochu. I proto mě Skladiště bavilo, artefakty jsou stále fajn a postavy taky a když už vás jednou mají v hrsti, tak jim leccos odpustíte. *** U páté série už se s předstihem vědělo, že bude poslední. I proto závěrečných šest dílů mohlo přinést důstojné rozloučení. A to se opravdu dostavilo, seriál končí pěkně, i když se výtky samozřejmě dají najít. Pro mě už byl vztah Myka a Pete na úrovni sourozenců a mnohem víc mě zajímala chemie mezi Mykou a Helenou, ale jak říkám, tak i s tímhle koncem jsem byl spokojen a do Skladiště se ještě rád znovu někdy podívám... ()

Šimpy

Zatím nebudu hodnotit, neb jsem videl teprve první dva díly a jedná se o celkem slušný průměr, kterému hodně pomáhá Saul Rubinek, který přehrává ostatní zůčastněné hráče o 150 procent ;-) ()

animaxis

Prvních pár dílů bylo dobrých,ale pak začal děj vypadat ohraněji,efekty byly horší a postavy se prostě chovali pořád stejně.Opravdu nic extra. ()

bartias

Díky nadhledu a řadě komickým odlehčením tenhle seriál o agentech Secret Service přidělených k tajnému projektu, který se vypořádává s zvláštními jevy, evokuje Joshe Whedona. U několika prvních epizod jsem si dokonce říkal, že takhle zábavně a nenásilně měl vypadat Dollhouse. “Story arc”, jež se rozjede někde okolo poloviny první série ale není dostatečně tažná a Warehouse 13 je postupem času stále víc “cheesy”. Nepomůže ani jiskření mezi hlavními postavami nebo to, že Joanne Kelly v roli Myky je opravdu kočka. ()

Kecik

Videl som 6 častí a musím teda povedať, že som dosť sklamaný. Seriál je nudný a mám čo robiť aby som pri jednotlivých častiach nezaspal. Možno sa mýlim a seriál sa naštartuje v ďalších častiach, no zatiaľ je to slabučké - 40%. ()

filmmovier

Tak tento seriál mě velmi zaujal. Úplně zpvu jen námětem, i když mu také chvíli trvalo, než ho pořádně zúročil, ale po pár dílech jsem se dostal seriálu natolik pod kůži, že teď na něm oceňuji skoro všechno. Zajímavé příběhy, mix vtipu a nějakého toho menšího napětí, hlavní dvojkou agentů, kteří sice mají do Muldera a Scullyové daleko, ale přesto jim to spolu docela dobře ladí. Ovšem nejlepší postavou je jednoznačně Artie - kdo viděl, jistě ví proč. První řada mě dokázala zaujmout téměř na maximum, tak uvidíme, co se z toho vyklube dál. Je ovšem jisté, že Warehouse 13 je jedním z nejlepších seriálů svého žánru i posledních let. 80%, ale neváhám zvednout...:D ()

majxik

Docela překvapivě to neskončilo stereotypem kterého jsem se zprvu obával a docela tento seriál přinesl zajímavé zvraty, a zabavil mě na docela dlouhou dobu. Samotný seriál bych určitě doporučil fandům Eureky, jelikož seriál má toho s ní hodně společného, včetně filmových postav (ano, občas zavítá někdo z Eureky do skladiště). ()

rumczeis

Seriál je asi zacílený asi na teenagery, protože je hodně jednoduchý a přímočarý. Hlavní postavy se tak občas hádají a křičí přes sebe jako malé děti. Velmi často jste v řešení případu minimálně jeden krok před nimi. Myslím si, že potenciál seriálu nebyl úplně využit. Seriál je tak příjemná oddychovka u které nemusíte přemýšlet. ()

BMAJTZ

Připouštím, že jsem viděl všehovšudy asi 2-3 díly, ale když vás prostě něco nechytí, tak vás to nechytí hodně brzo. Tenhle seriál má v podstatě velice podobný námět jako Eureka, proto máte celou dobu pocit, že něco takového tady už přece jenom bylo. Tenhle seriál, ale vážně nemá čím moc zaujmout. Hlavní dvojici to moc neklape a i když by člověk očekával nějaké jiskření mezi touto dvojicí (ke kterému to stejně dospěje a to se nemusím ani dívat dále, jaké klišé) tak vám prostě nesedí, osobně si myslím, že výber herců nebyl příliš šťastný. Nejsou totiž příliš sympatičtí a bude dlouho trvat než si je vůbec oblíbíte, jsou totiž strašně plytcí, v podstatě úplně stejní. Další herci jsou na tom obdobně a všudypřítomný pocit, že tohle je pouze druhořadý seriál je cítit na míle daleko. Mix dramatu a komedie na mě moc nepůsobí a celkově to vyzní hodně kýčovitě. Nevím, dále prostě sledovat nebudu, tenhle seriál mi holt nemá co nabídnout, ale na odpolední hodiny na Nově nekde mezi Ošklivkou Betty a Walker Texas Rangerem bych si to představit dokázal. ()

Cejny

Ze začátku tento seriál vypadal velice slibně. Dobrý nápad s tajným skladištěm, ve kterém jsou uchovávány různé nadpřirozené předměty. Na takovém písečku si scénáristé mohou vymyslet prakticky cokoliv. Postupem času ale fádní hledání těchto relikvií omrzí, navíc duo hlavních "hledačů/strážců relikvií" není zrovna kdoví jak dobře obsazené. Oba herci spíš přehrávají a jejich rádoby humor mi kolikrát moc nesedí. Některé epizody jsou hodně dobré, ale v celkovém hodnocení to na víc jak tři hvězdičky není. Chtělo by to něčím oživit. 50 % ()

tempus

SE SPOILERY: Skladiště 13 není vyloženě špatný seriál, je tam opravdu málo dílů, které jsou přímo hrozné. Ale chybí tam také díly, ze kterých bych byl na konci nadšený . Dramatická a komediální stránka jsou v rovnováze a obě se doplňují. Atmosféra je vlídná, jenže to drama je ztvárněno hlavně tím, že v každé řadě chce někdo ovládnout skladiště nebo ublížit Artemusovi (byť (např.), když jsem viděl úplnou zkázu třináctky, tak to bylo provedeno úctyhodně) a po třetí s. už jsem z toho skoro zíval (když to je ve světě spolu s Heruékou, mohlo někoho napadnout, že by chtěl na jeden zátah ovládnout/zničit skladiště i město plné vědců (společně s GD)). Největší průšvih jsou ale postavy, ke kterým jsem si nenašel ten správný vztah. Všechny jsou napsány moc průměrně, maximálně jsem si trochu oblíbil H.G. W., Artího a Klaudii. Takže to všechno to závisí na příběhu jednotlivých dílů. Pokud, je na co se těšit, tak pro mě jsou to vedlejší postavy, které jsou hrány herci z Buffyversa (Amy Acker-Fred, James Marsters-Spike a Anthony Head-Giles). Díly se Spikem a Gilesem jsou příběhově vysoce nadprůměrné. Celkově seriál vnímám, jako oblíbený seriál (i když jen trošičku), ale průměrný, něco jako je Agentura jasno. Mám 2 možnosti. Buď si to budu cenit 3* a občas si na to vzpomenu a budu to psát jako poslední seriál, který se dostal do mých oblíbených (= podobné místo jako je Agentura), a nebo dám za Gilese, Spika, Klaudii a některé artefakty 4*, ale nebudu ho uvádět jako oblíbený. Hmm.... Dávám 4*. ()

Han22

Pilotní díl byl smrtelná nuda, ale kupodivu po třech sériích se seriál výborně rozjel. Agenti Pete Lattimer a Myka Beringová pátrají po všemožných artefaktech, které způsobují záhady a zmatek ve světě a tyto neutralizují a skladují ve Skladišti 13. Je to něco ve stylu 90. let - tedy epizodní díly, kterými se každou sérii proplétá nějaké hlavní téma, aniž by ovšem narušovalo klasické epizodní vyprávění. Artefakty dokáží ledacos a fantazie tvůrců naštěstí zatím nezná mezí, takže nuda rozhodně nehrozí. Navíc vše je podpořeno humorem a skvělými postavami. Pro mě zatím velice příjemná pohodovka. ()

Ivusha

Ty efekty jsou příšerné, na tom by tvůrci mohli zamakat. Jinak seriál je pohodový a nemusí se u něj myslet, ale hledání artefaktů neustále dokola nakonec omrzí... chtělo by to něčím oživit, uvidíme, jak se to bude odvíjet dál. Perfektní je propojení univerza Eureky a W13, škoda, že z toho netěží víc (a evidentně je to napadlo až po první sérii, ve které účinkovali hlavní představitelé Eureky v epizodních rolích, což trochu kazí ten dojem). Nejlepší postava je s přehledem ta, kterou hraje Allison Scagliotti. Claudia tomu růluje, dokud tam nebyla, seriál byl nuda (první polovina první série). Suma sumárum jsou to takové tři hvězdičky. Klasický průměr. Aby to dostalo víc, museli by tvůrci udělat nějakou zásadnější změnu. Takhle je to často i dost předvídatelné. ()

iXtr3m3

Zaujímavá konkurencia pre Sanctuary, podobné a predsa iné. Obsadenie bolo fajn, triky samozrejme vtedajšie klasické TV, ale bolo to pútavé, takže za mňa čas neľutujem. ()