Modrý tygr

• Slovensko Modrý tiger (více)
Rodinný / Komedie
Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla. Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. (oficiální text distributora)

Forrest G

Modrý tygr je určený především pro nejmenší diváky. Nejen děti si film užijí - i dospělí si v něm najdou své....Nejedná se o trikový film, pouze je zde pár vkusných animací, které zapadají do celkové pohodové atmosféry celého filmu. Pozor na Rýpa! ()

Chuckiecz

Dnes jsem byl s dětmi na tomto filmu s účelem pobavit děti. To se povedlo. Děti se bavily a tak ty 4 *. Shodou okolností jsme byli v kině, nedaleko míst, kde se film povětšinou natáčel. Myslím, že výprava se celkem povedla. Co se mi nelíbilo, byl onen dabovaný herec... A to hlavně proto, že i děti si všimly, že to co říká, tak nějak neodpovídá pohybu úst herce... Moc se mi líbily animované scény. Scény s tygry byly kouzelné (natáčení se zúčastnila tygří dvojčata). Zajímavost: Tygři byli dobarvováni až v počítači. Ručně, políčko po políčku. ()

Názorožec

Pro mě celkem příjmené překvapení - nic světoborného, ale má to sympatickou poetiku a neambiciozní pojetí, což vlastně v současnosti na českém dětském filmu oceňuji. Schématický a místy nelogický příběh trochu pokulhává, ale (víceméně neokoukaní) herci a animace to celkem vyvažuje. Takže jo. ()

robbez

Mám dojem, že film není ani pro děti ani pro dospělé. Je vidět, že tvůrci se hodně vyhráli s nápady a animací, ale výsledkem je poměrně velká ptákovina. Humor vychází z vyhrocené karikatury školy, politiky a byznysu, ale moc vtipné to taky není. ()

stepni.vlk

Modrý tygr je rodinný film. A stejně jako ke komedii je k němu třeba tak přistupovat. Cesta do fantazie malých dětí a návrat do dětství byl alespoň pro mě a pro těch pár prcků, se kterými jsem se koukal, parádní. Jasně definované dobro a zlo, již zmiňovaná fantazie a přátelství malých dětí nemělo chybu a i já si párkrát rozvzpomenul na dětství. Alespoň hlavní hrdinové měli obstojné herecké výkony, ale neexistující dramaturgie (hlavně v prvních 2/3 filmu) a slabší dialogy film značně kazí. To je ale v Českém filmu standardem. Po dlouhé době nicméně hezký český film slespoň pro ty nejmenší. Pro děti ulétající na fantazii jasná volba. ()

bertrand

Pro pana Betranda za jednu hvězdičku. Ta náleží pečlivě promyšlené (a patřičně zafinancované) výpravě, animacím apod...Jinak jsme viděli spletenec nelogičností a neopodstatněné blábolivosti, který se chvílemi blíží i nepřekonatelným dílům mistryně v tomto oboru pí Poledňákové. Podobně i zde máme ukázánu nekončící válku terroru a nezájmu mezi dospělými a dětmi, mezi dospělými, ba i mezi dětmi navzájem a tóže modrého tygra,bezúčelně kouzlícího kolem sebe, aby se tomu dalo ještě říkat pohádka a ne socdrámo. Proč brát děcko na film, který je utvrzuje v omylných stereotypech našeho věku? Stejně jako u Kůkyho jsme svědky filmu pro potěchu tvůrce a ne diváka a následně i podprahové zprávy o selhání kreatora coby integrované osobnosti. Ps: Śkoda geniálního Jana Hartla pro podobné role! ()

jobina

Víte, že v sobotu ráno běží na jedničce film pro děti? Já ano. Ví to i tvůrci tohoto filmu? Asi ne, jinak by necpali tento film do kina. Ještěže tohleto nebyl můj výběr, tloukla bych se do hlavy. Vzhledem k tomu, že jsem zrovna měla zodpovědnost za bandu školáků i předškoláků, nemohla jsem ze sálu utéct. Tak jsem se 92 minut nudila a se mnou i banda okolo (ale uhlídat je v sále bylo jednodušší než kdekoliv jinde....) Sice se nabízí napsat něco o stavbě na tradiční české filmové škole, poznámky k tomu i k animaci, ale zdá se mi to naprosto zbytečné... Ta jedna hvězda je pouze za tygříka.... ()

Bajucha

Měla jsem to štěstí, že můj malý drobek mě donutil, abychom na modrého tygra jeli do kina...a vskutku nemílil se...je to pěkný standartní film pro děti. Dospělí v tom nesmí hledat žádnou vědu a očekávat cosi, co se od této komedie očekávat nedá Za sebe jsem ještě ráda, že existují lidé, kteří umí natočit něco normálního pro děti. Něco co děti zaujme, potěší a také poučí, ukáže jim, že život není jen střílení, zabíjení, nesmyslné postavy které dokáží vše ale, že život je také o uplně něco jiného např. obyčejném přátelství a že jde ještě dětem ukázat, jak si mají hrát, tak jako si vždycky hráli české děti- venku a se svojí vlastní představivostí, děkuji velmi velmi povedené a děti jsou z toho nadšení, alespon ten náš 6 letý byl ;-) ()

hajner

Príjemná rozprávka pre deti. Vonkoncom sa to nesmie brať vážne a ani sa to vážne brať nedá. Mne osobne sa to páčilo,takže som spokojný. Nebolo to dlhé a v podstate ani nudné. ()

janejudyjune

Modrý tygr... Netušila jsem co od toho mám čekat a tak jsem nečekala nic. Děj občas škobrtá, herecké výkony průměrné. Možná bych dala tři hvězdičky, kdyby byl příběh ukončen scénou chycení "zlého" starosty, neboť těch dalších pár minut navíc je tam zcela zbytečných. Jedna hvězdička za roztomilého tygra a jedna za podařené (občas i vtipné) spojení animace a živých herců. Na jedno zkouknutí dobré, ale vícekrát asi ne. ()

bratr_jezek

Modrý tygr bude nejspíš symbol silné dětské představivosti, která dokáže rozhýbat neživé předměty, nechat pohybovat písmena či nepříjemné školnici vyčarovat z účesu klubko dráčků. Nehodnotí se však snadno. Animované sekvence jsou pomalu lepší než ty hrané, dospělé můžeme rozdělit jen do tří skupin: podivíni (správce Kytka, pokladní či co to má Hrzánová hrát a pan profesor), hajzlíci (starosta Rýp, jeho poskok, školnice) a kompars ostatních, kteří nemají moc co hrát. Linda Votrubová a Jakub Wunsch předvádí své dětské představitele sympaticky, hlavně díky postavě Johanky mám pocit, že se vše spustí a síla její imaginace možná vyvolá i modrého tygra. Ostatní děti jsou opět jen komparsem v nic neříkajících scénkách. Největším problémem filmu je, že nějak není jasné, pro koho je určen. Počítači znuděnou mládež moc neosloví, rodičům bude vadit absence začátku (proč vlastně přišel modrý tygr, je kouzelný nebo ne, proč se mění jeho velikost - hrají ho dva tygři, takže je to bohužel občas poznat), nevím na kolik je osloví animace a určitá absence konce (rodina se stejně stěhuje, není jasné, co se stalo s botanickou zahradou a ta závěrečná scéna je jako z nějakého drogového rauše). Menší děti by mohl zaujmout titulní modrý tygr (v reálu roztomilá čičinka), bohužel se objevuje v této roztomilé podobě cca až v půlce filmu, a to je na dětskou trpělivost dlouho. V mnohém zvláštní a originální film tak u průměrného diváka dosáhne tak na průměr, víc mu asi dají ti, co měli kdy něco do činění s malováním. ()

Ejdel

Moc mě to neoslovilo. Zdlouhaví příběh všechno zajímavé se děje až na poslední chvíli. Jediné co se mi líbilo byly pěkně ztvárněné obrázky.. ()

VMa

Padouch, který chce za každou cenu staré (včetně jedné vysloužilé botanické zahrady) nahradit novým, je nakonec odhalen a potrestán. Botanická zahrada však stejně končí. Poněkud divný konec, nebo ne? Že padoucha udolá především fantazií vytvořený modrý tygr (podobný motiv, fantazií vytvořené bytosti, není nový - protože je možné jej spatřit již v sci-fi filmu Monstrum z galaxie Arkana) by až tak nevadilo. Co vadí je spíš způsob konce padoucha - prosté definitivní odhalení a vykoupání ve špinavé vodě, do které spadne sám. Takže: jen čtyři hvězdičky se silou leších třech. ()