Modrý tygr

• Slovensko Modrý tiger (více)
Rodinný / Komedie
Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla. Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. (oficiální text distributora)

kenileja

Moc milý, pravděpodobně ne všemi respektovaný snímek. Děti asi moc nezaujme, zdá se , že v dnešní komerční animované pixarovské produkci ztrácí úspěch. Nicméně pro výtvarněji založené duše je to balzám. Hezký příběh, příjemné dokreslené animace a vlastně i docela roztomilý tygřík. Bára Hrzánová tomu dodává ještě více energie. ()

maoc

Vytýkat Modrému tygrovi, že není pro dnešní děti je jako vytýkat Commandu, že není pro intelektuály. Snižuje to snad kvalitu filmu? Snad jen jeho zacílení na diváky. Podle mne se film bude líbit spíše přemýšlivějším a snivým dětem ve věku 8-10 let a všem dospělým, kteří schopnost snít a kochat se neznámem neztratili. Příběh není nejsilnější, ale nevidím to jako slabinu. Kostru drží, a to u tohoto formátu stačí. Hudba a scény jsou pěkné, herecké výkony OK. Animované části jsou povedené a dodávající šmrnc a akčnost. Asi nejvíc se mi líbily dialogy. Jsou přirozené, přitom poetické a umí pohladit. Velmi slušný film, který má nezaslouženě nízké hodnocení (48%). ()

Davanity

Jedna hvězda za pěkné grafické zpracování. Jinak děs a hrůza pořád se dívím, že jsem u tohoto filmu vydržela celých 90 minut. Touha přepnout už po 30ti minutách byla překonána, přesto se tento film rovná mučení. Nevím jak je to u malých dětí (a tím myslím ty hodně malé děti, co sotva sedí), ale aby největším tahákem byl sice hezký tygr, ale nic jiného není moc dobrá myšlenka. Scénář pokulhával, to mísení dob mezi modernou a 60-80lety mi doslova pilo krev, ačkoliv se autor asi snažil vymyslet uplně nové universum, tohle byla hrůza. Postsynchron o tom snad ani nebudu mluvit, to by byla kapitola sama o sobě. ()

nula87

Tohle bylo opravdu za trest. Scény, které nedávaly žádný smysl, návaznost těchto nesmyslných scén ještě více mimo, totálně mimózní postavy. Možná pro děti cca od 7 do 10 let, které mají velkou představivost a do toho zmateného rámce si představí vlastní příběh - ale možná ani to ne.20% ()

Pitryx odpad!

Tak tohle dát do konce je tedy makačka na kedluben. Už po dvaceti minutách jsem zíval, po dalších dvaceti usínal, a abych neusnul vůbec, začal jsem škrábat brambory. Jenže tento film se nehodí ani jako „pozadí“. Prostě blbárna na entou. ()

PlayEasy odpad!

Tak tuhle ******** jsme viděli jednou o Vánocích. Pravda, nic jsme si od tohoto filmu nesliboval, ale takovouhle hrůzu jsme fakt nečekali! FAKT!!! Ale tato debilní suchá “komedie” se prosťe nedala... Asi po dvaceti minutách jsme vypnuli a zároveň jsme si slíbili, že se na tento film nikdy nepodíváme a po dopsání tohoto komentu na něj dočista zapomeneme. 0% ()

route60

Čtyři hvězdy za to že konečně vznikl dětský film na který se mohou kouknout i starší diváci, hlavním plusem filmu jsou fantastické animované sekvence a výprava jsou dokonalé, film se odehráva na nejednoznačném mistě kde děcka nejsou postižení mobilem a jinou technikou ničíci dětství a hlavně výborná Barbora Hrzánová, co se dá filmu vytknout je slabší děj a už snad běžně špatné postsynchrony a hlavně představitel Matyáše Jakub Wüchs ale to se dá odpustit režisér Petr Oukropec natočil sympatický film. ()

maniacxl odpad!

A to bylo jako co?To si vážně myslíte,že tohle se bude dětem líbit??Mým děckám(11 a 7 let)jsem to pustil a oni se na mě po chvíli koukali,jestli jsem ráno nespadl po hlavě do hajzlu.Vzdaly to po 20 minutách.Já trpěl o 15 minut déle.Mělo to být určeno hlavně pro děckého diváka,nebo se pletu?.Nebudu rozepisovat,co bylo špatně,protože ŠPATNĚ bylo už to,že někdo došel s takovým nápadem.Viděl jsem hada chcat,koně blít,stíhačku couvat,žábu bušit pěstí do skály,ale tohle jsem teda neviděl!!!Drogy jsou svinstvo,už to konečně pochopte lidi.Neberte je alespoň v takovým množství,pak vznikají halucinace v podobě maskota ODS a jiných hovadin.Závěrem jeden citát mého kamaráda:"Na takový filmy nemám čas"!ODPAD čistý,jak nikdy.Děkuji,není zač. ()

lobo87

Strašne zbytočný film. Nepoznám síce presný rozpočet, ale určite nebol z najlacnejších a je škoda, že na takéto niečo sa vyhadzujú peniaze. Nápad nebol zlý, ale realizácia nepotešila. Scenár tápal a kým sme pochopili, čo vlastne film chce povedať, tak bol koniec. Silno nezvládnutý. Potešilo len príjemné herectvo detského dua V+W a pár animovaných pasáží (tiger "oživujúci" botanickú záhradu). Ako animovaný, ale aj hraný film s jednoduchšou, priamočiarejšou a detskejšou zápletkou to mohlo byť oveľa lepšie... 20% ()

Mitch196156

Hvězda za animované pasáže, ale ostatní je hrozný. Film bych označil jako 15+ jinak hrozí zkreslení a nebo porušení vnímání okolí u dětí. Přišlo mi, že každá postava měla jednu nebo více negativních vlastností, na které neustále film poukazoval. Dítě si odnese z filmu to, že každý dospělák je zlý nebo velice hloupý, že násilí a zesměšňování dětí je úplně normální.. Viděl jsem jen 2/3 filmu, více jsem nevydržel.. jo a ani jednou jsem se nezasmál, ani nepousmál. Další film s velikánským potenciálem, resp. podle všech těch rozhovorů a videí, kterých byla ČT před uvedením plná. ()

Alden_Larson

Není to vyloženě otřesný film, ale přijde mi, že už jsem podobný film někde viděl. Možná proto, že tomu tak opravdu je, nejnovější film Petra Oukropce - "Mazel a tajemství lesa" - má úplně tu samou zápletku, protagonista s bujnou fantazií chce zachránit jakousi oblast před zlými byznysáky, což se mu/jí nakonec povede s pomocí jakési nadpřirozené bytosti, Oukrpec zkrátka natočil stejný film dvakrát a myslel si, že si ničeho nevšimneme. Tento film tedy nemá moc originální zápletku, jeho postavy nejsou téměř ničím zajímavé a záporák je až komicky zlý. Herecké výkony byly většinou špatné, hlavně dětem to vůbec nešlo Technické aspekty filmu se mi ale hodně líbily, film je celkově dobře natočený a počítačové efekty vypadaly velmi dobře. Hudba se mi taky hodně líbila. 3/10 ()

gruzdej

Problém je, že tenhle film není ani pro dospělé, ani pro děti. Není ani vtipný, ani smutný. Nemá ani strhující práběh, ani zajímavě postavěný scénář, ale při tom ten film vlastně není ani zamyšlený, ani rozjímavý... Jediné, co na něm funguje výtečně, je atmosféra, která připomíná klasickou, českou, předrevoluční školu nezapomenutelných filmů pro děti. Ale v nich se kromě atmosféry vždy něco dělo a někdy to byl i masakr. V tomhle filmu se tak nějak neurčitě postává, občas obživne malůvka na zdi, ale nikdy ne dost, nikdy ne na tak dlouho, aby do děje jakkoliv zasáhla, nebo ho, nedejbože i posunula kupředu. Smutně promarněná šance už vzhledem k dobré předloze, kouzelné kameře i výborně obsazené hlavní roli. Ale jako film to nefunguje. PS: A jako film pro děti to, obávám se, také moc není - už vzhledem ke zkušenosti, že při projekci jich polovička lezla po sedadlech vzhůru nohama... normálně prostě nudou. ()

BarVo

Hoci som rada každému novému detskému filmu z domácej tvorby, nedal sa prehliadnuť mierne mátoživý dej, kde sa postupne na seba kopia nevysvetliteľné scény. A nezvaľujme to na detskú fantáziu, bolo tam toho trocha moc. Takže deti to baví, to je hlavné, ale bohužiaľ im ťažko možno odpovedať na ich zvedavé otázky. A ešte jedna pripomienka k hlavnému padouchovi - netreba tak tlačiť na pílu. Ono totiž, milé deti, v živote zlo nie je tak ľahko poznateľné. ()

Puppy

Nechapu ze to ma tak nizke hodnoceni, asi jsem jeste dite :-) Jeden z mala filmu posledni doby, ktery neni zalozen jen na pitvoreni a hloupych scenkach. Cely film ma peknou atmosferu, postavy se chovaji uveritelne a ozvezujici jsou i alternativne zijici rodice (kterym deti nesebere CSSZ). Slabsi scenar zejmena v konci dojem trochu kazi, ale srovnavejme s ostatni soucasnou produkci. Animovane casti do deje pekne zapadaji a nepusobi lacine jako v jinych ceskych filmech. V postave starosty by se jiste poznal kdejaky soucasny ... a to nejen v Praze. ()

Gumeedek

Troufám si tvrdit, že všechno to negativní hodnocení je akorát od dospěláků, kteří už prostě zapomněli být dětmi. Styďte se! ()

girasollle

Líbily se mi akorát ty animované věcičky okolo, ožívající kreslená dětská fantazie a modrý tygr, ale jinak nic moc, bohužel. ()

mrsin

Být to tak o 20 minut kratší, celkový dojem by byl výrazně lepší. Takhle to bylo neuvěřitelně dlouhé a nudné a měl jsem co dělat, abych film dokoukal. Animovaný části byly ale slušný, stejně jako Barbora Hrzánová. 3* ()

blekekeke

Ani toho chudáka tygra to v tom Karlíně nebavilo. Jinak je to škoda, protože to nějaký ten pohádkově animační potencionál má ... ale zazdil do starosta. Zazdil i ty světlé chvilky, kdy to mělo nějaký slušivý nádech. A nejvíce to zabil závěr ... ()