Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

tomeek

"Jenom" slabé 4* :( Nevím, čím to je, v podstatě bych nic nevytkl, ale tak nějak mě to emočně úplně minulo - byl jsem chladný jak kámen (jako protiklad bych uvedl scénu z jedničky, kde "loví" Bumblebeeho - to byla aspoň citovka). Husinka se dostavila jenom 1x a to už ani nevím při čem (!) a vlastně jsem se celé dvě a půl hodiny jenom "díval". Dabing ubral na emocích, ale katastrofa to nebyla. Rosie je ozdoba, ale nesere, Shia je skvělý a efekty TAK dobré, že už ani nevíte, jestli je to ještě CGI, nebo reál. A v tom to asi bude. Člověk si tak zvykne, že už ho ani sebelepší vizuální nářez nerozhodí... a to je hrozná škoda. TF3 jsou prostě vizuálně tak dobří, že líp to už nejde. Absolutní TOP kombinace herci + nereálné postavy. A za to dávám 4 hvězdy. PS: Megatron v kápi je badass jak prase! ()

daEmoNickY

Je neschopnej sám ohodnotit film a napsat mu komentář, takže to za něj musí dělat jeho holka. Já. >:( Ale prej se mu to líbilo, a moc. ()

panMartin

Viděl ve 3D!!! No mám takový smýšený pocity nevím jak to vysvětlit prvních 45 minut se nic nestalo, až potom něco přišlo a za chvíli zase jako by odjelo děj byl taky celkem zajímavý. Posledních 30 minut fakt celkem nářez i napětí. Ale úplný konec by nesedl strašně rychle to skončilo hlavně by tohle měl být poslední díl protože Autoboti zničily všechny Deceptikony i hlavního vůdce!!! ()

zombkiler

Bohužel mě třetí díl oblíbené série zklamal.První hodinu se v podstatě nic neděje, nesnesitelnou nudu doplnuje například šílené magorické vztékání Sama nebo různé spekulace co se stalo v 60 tých letech na Měsíci- kde vlastně poprvé lidstvo objevilo trosky Transformerů.Určitě mě potěšila účast Johna Malkoviche, bohužel se ale na plátně moc dlouho neobjevil.Další hodina je jedna sice po technické stránce dokonalá ale nesnesitelně monotoní akce, která úplně vykrádá Světovou Invazi.Bayi, Bayi velmi si mne zklamal, tohle mohlo být velmi povedené, celkově bych za film možná dal i hvězdičku navíc ale když ještě přičtu ten nesnesitelný český dabing tak bohužel dávám toto hodnocení. ()

okkac

Klady: Michael uklidnil díky 3D kameru a střih, příběh dává větší smysl, než ve dvojce, je celkově temnější a finále má snad 50 minut. Zápory: bohužel souvisí s těmi klady. A to je díky tomu, že akce mi připadá taková sterilní. Je to samozřejmě nejvelkolepější blockbuster sezóny, ale prostě to nedokáže úplně vtáhnout, žádné zvýšení adrenalinu se nedostaví, což způsobeno právě tím klidnějším střihem a velmi nevýraznou hudbou Jablonského, ze které jsem si po skončení nevybavil vůbec nic. Prostě chybí sem tam minutová kulervoucí scéna s rockovou vypalovačkou, takhle to pomalu začíná být monotématické. ()

E=mc2

Film, 3 (a dúfam poslednú časť) zachraňuje o niečo lepší dej a skvelo hláškujúci Turturro. To je VŠETKO. Inak, zlý herci, slabý kásting, slabé vyvrcholenie deja a celej trilógie. Film je v prvej hodine fajn, ale ta druhá je biedna. Bay ma len presvedčil o tom čo o ňom nahlas povedali dávno v South Parku : http://www.youtube.com/watch?v=EeSUuj98Rx0 ()

SeanLSD

No čo už má človek povedať ? Potreboval som to vidieť v kine, vediac dopredu, ako budem striedavo nadávať, unášať sa, neveriaco na ten opulentný chaos zírať až sa cítiť trápne, že som sa nechal...tak ako všetci. Modelky a autá, autá a modelky, to vždy patrilo k sebe. Z Bayových úžasných postupov sa medzičasom stalo klišé, ale stále ich nikto nedokáže podať tak ako on. Miera stupidity, sentimentality, servility a obludne vŕšených atrakcií, ktoré strácajú zmysel, nemá hraníc. Rozoberať by sa dalo hodiny. Nehoráznu umelosť tohoto dokonalého a dokonale vyprázdneného prefabrikátu iba podtrhoval dabing ( akoby mi niekto do toho besnenia rozprával pri uchu ) a zmenená hlavná predstaviteľka, popri ktorej je Megan Fox charakter zrelý na Oscara. Užil by som si to však viac, keby mi už počas projekcie film nesplýval s predchádzajúcim, hlavne čo sa kľúčových vrcholových scén týka. Nebolo to to isté? - s tým rozdielom, že Sam sa presunul z výšky k hľadaniu práce a zmenil frajerku ? Škoda absolútne nevyužitého potenciálu v možnosti prepojiť vyfantazírovaný bizarný svet obrích hračiek s realitou prostredníctvom skutočnej histórie - lunárnych výprav a Černobyľu. Takto som si užil hlavne tej s gustom prežívanej deštrukcie a kozatých nohatých nádher promenujúcich sa nenápadne v každom druhom zábere, čím sa stal zo Sama neuveriteľný dievčenský hrdina túžiaci len po tej jedinej pravej láske. Autá sú tiež fajn, ale ani zďaleka ma toľko neberú. ()

Madlenka26

Pro mě celkem zklamání. Čekala jsem nějaké husté zakončení a dočkala jsem se akorát nudné první hodiny a dalších hodiny plné akce akce akce, která se pořád omýlala a na můj vkus už toho bylo až příliš. Bay přitlačil tolik na pilu, chtěl aby to bylo něco a nakonec pěkně přestřelil. Kdyby film zkrátil o půl hodiny a zkrátil první hodinu hodnocení by bylo vyšší. A ještě by mě zajímalo, ten konec ne-konec, co to mělo být? A nemůžu tvůrcům odpustit , že už tam nehrála Megan, ta tam patřila a trochu to okořenila zatímco Whiteley, mě přišla obyčejná. Škoda! ()

sir-dave

Jestli je láska zločin, tak chci jít do vězení. Bay si jede v zajetých kolejích stejně jako u dvojky. Nic víc, nic míň. Příběh, nebo lépe řečeno nápad s odvrácenou stranou měsíce, Černobylem, fajn, ale je odsunut na vedlejší kolej. To hlavní je plno explozí (snad ještě více než v jedničce a dvojce dohromady), zpomalovaček a všemožných nezapomenutelných akčních scén z níž u mě kralovala kulervoucí scéna v jednom spadajících Chicagských mrakodrapů. ( Gratulace přeživším:) ) Rosie je krásná (přehnaný botox), opět slouží jako doplněk. Běhá v podpatcích, vystavuje pozadí, při akční situaci vyvázne jen těsně a stále má dokonalé upravené vlasy s make-upem jako z titulní stránky :-) Product placement je jako prase. Dvojička DuhamelxGibson nezklame, stejně tak ani Dempsey a Torturro. Stručně řečeno, dostanete vše, co chce Bay nabídnout. Jen je potřeba patřičně vypnout mozek a příliš neřešit proč je tak dlouhý záběr na Bushmills nebo kdo bojuje vlastně proti komu.. :-) 88% ()

Immortal17

Co k tomu dodat? Opět jsem si nemohla odpustit toto vyšší hodnocení, i když jsem se dlouho rozhodovala, zda hodnotit takto nebo pouze průměrem, bohužel musím říct, že film je zbytečně moc dlouhý a místy opravdu celkem únavný, ale pak zase z ničeho nic objeví ta "perda" a divák zase sleduje, co se děje a bude dít dál, ale pak je tam zase na chvíli únavně dlouhá debata o ničem, no a dopadlo to tak, že film má 154 min., a člověk už se opravdu až do toho konce vyloženě nutí, opravdu jsem neměla daleko k tomu ho po 120 min. skutečně vypnout a dokoukat ho další den. Ale když už jsem ho měla rozkoukaný, dokoukala jsem ho naráz. Ovšem hodnotím takto, protože je to poslední díl, Shia LaBeouf opět dokázal, že je jediný kdo dokáže zastavit invazi Deceptikonů...OVŠEM hlavně díky Optimu Primovi, Bumblebeemu, a dalším autobotům.musím říct, že mi Rosie Huntington-Whiteley nebyla zrovna sympatická a strašně se mi zastesklo po Megan Fox. Fakt, s kterým se smiřuji jen těžce. ()

bartias

Špičkové triky a vysokorychlostně sympatický Bumblebee nestačí, aby třetí Transformers nesklouzli k nudě. Michael Bay servíruje vypiplané záběry z videoklipů a reklam (na Victoria's Secret), jenže zároveň jakoby si nevěděl rady s tempem filmu. Kvůli prvním zkušenostem s 3D musel částečně zpomalit, střih je chaotický a děj nepřehledný. Není jasné, o co jde, nebo jestli vůbec o něco. A přiznejme se, že Megan Fox chybí. ()

wendelin9

O něco povedenější než katastrofální druhý díl, ale i tak žádná sláva. Pomsta poražených definitivně pohřbila kouzlo z roku 2007 a už ho nic nevzkřísí. ()

3n3my

S každým pokračovaním dávam o hviezdu menej. Kto bude riešiť len vizuálnu stránku, či už mám na mysli triky alebo hlavnú herečku (ktorá to s botoxom nemálo prehnala a takmer zahanbila aj Káčera Donalda), bude spokojný. Kto si okrem toho občas všimol aj iné aspekty filmu, alebo sa ich aspoň snažil nájsť (herectvo, logika, príbeh), asi nebude len sklamaný, ale aj znechutený. ()

abenino

Dechberoucí podívaná, prostě mazec jak sviňa. Nenapadají je mě jiná slova, protože takovou dávku adrenalinu jako nám v tomto filmu naservíroval Michael Bay jsem opravdu dlouho neviděl. 2 a půl hodiny jsem zařezaně seděl v křesle a nechápavě sledoval jak sice tak přemrštěnej, ale akcemi a destrukcemi nadupanej blockbuster mohl vzniknout. U takových filmů je pro mě opravdu důležitý hlavně vizuál a akce, což jsem dostal a to v nejvyšší možné míře. Přece si nepouštím chytrý psychologický thriller? Prostě se chci bavit a žasnout. A proto určitě nemůžu sdílet názory uživatelů, které takovému snímku dají pod 3 hvězdy. Možná je to hodně způsobeno dabingem a 3D, což jsou velmi chabé výmluvy, neboť si každý může vybrat zda na dabing či 3D jít nebo ne. Skoro každý běžný divák už v této chvíli ví, jaká je 3D technologie zbytečnost, ale vyžádala si to doba a ziskuchtivá studia se toho chytla. Já sám jsem u filmů nikdy tyto věci nehodnotil, ani to nemám v plánu, protože bych pat takový snímek bezdůvodně podhodnocoval. Viděno ve 2D na Blu-ray. ()

Nivenx

Třetí díl Transformers je parádní řežba, jako byl díl druhý, ale s horším příběhem a o třídu horším celkovým zpracováním. Efekty jsou stále na té nejvyšší úrovni a řežby robotů pořád velice dobře propracované. Ale to je asi vše co tento díl může nabídnout. Celkově film působí o hodně horším dojmem jak předešlé dva díly, které byly mnohem lépe vydařené. 55% ()

reky

Tu zoufalou nudu jsem po hodině vypnul, tak nevím, třeba to pak bylo lepší... nebo taky ne, že jo... Edit: Ne, opravdu nebylo... ()

Radiq odpad!

Transformers se dočkali a dostávaj ode mě odpad! Trotlovina pro děcka jako vždy. Moc mechanizovany - nejde se v tom vyznat, příliš blby a nezajímavy a jako bych to všechno viděl už v předchozích dílech. Prostě nic novyho... Navic už si ani pořádně nepamatuju, co bylo v jedničce a dvojce, takže tohle pokračování mi šlo mimo hlavu a nechytal jsem se v ději. Možná taky proto mi to přišlo tak nudny. Je to dokonce tak trapny, že se mi ani nedaři napsat na to vtipnej komentár. Největšim bavičem byl Malkovich. Nacpali tam zas krásnou buchtu, ale aji to už je nuda, protože ta měla tak velky rty (asi plastika), že když se cucali, tak jí skoro jazykem rejdil až v nose... Plno digitálních efektů - žerou to masy, nežeru to já. Ztráta času, ztráta potratu. Prostě další podělanej mainstream. Doufám, že další díl nás už nečeká. ()

Sabrewulf

Tak přesně takhle jsem si představoval, že budou Transformeři vypadat, když jsem šel na jedničku do kina. To muselo přijít až ve trojce? Bay vyladil chyby z předešlých dílů - akce je mnooohem přehlednější, dětské vtípky za každou cenu už se nevedou (alespoň ne v takovém množství jako ve dvojce), lidi umírají (v záběru) a vojáci nepobíhají od ničeho k ničemu bez jakéhokoliv účinku, ale konečně plní svůj účel. Samozřejmě to má fůru chyb a taková Rosie "100injekcíBotoxuDoHorníhoRtu" Whiteley je castingový omyl, nicméně je to zatím nejlepší díl, který mě nakopnul tak, že nejspíš půjdu na ten další opět do kina. ()

URBAN

Horší než jednička a dejme tomu trojka je srovnatelná s dvojkou akorát že tady se hraje už jen na MOC VÝBUCH , ale sakra vždyt jsou to pořád ti skvělí Transformeři a pořád se nemění !!! Jediná věc co mi na tomto filmu vadila je nesmyslné zařazení Rosie Huntington-Whiteley místo Megan Fox , vždyt nám ani nezodpověděli otázky jako proč , jak , kdy ? a postavili nás před hotovou věc . Chápal bych to u nějákého obyčejného filmu , ale toto je Transformers a člověk by očekával aspon nějáké rozloučení s Megan která byla určitě ve své filmové pozici , lepší volbou než Rosie Huntington-Whiteley která určitě netáhla film tak jako to bylo v předchozích dílech s Megan která byla se Shia LaBeouf skvělou dvojkou/párem . ( 19.2.14/MAC ) ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy