Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

MrPierc

Efekty v každém záběru, zpomalování, slzy v očích i když LaBeouf pouze otvírá okénko v autě. Ubohá hra na city - myslel jsem si, že to nemůže nikoho obměkčit. Pohlédl jsem na ženskou část diváků. Potoky slz se valily při popravě Bubmlebeeho každým směrem. Oproti předešlým dílům je všechno větší, delší a efekty se plýtvá tak dlouho, že ke konci už mě vůbec nebavily. Všemu nasazuje korunu hlavní hrdina Sam. On sám vše dokáže a je chytřejší než šéfka ze CIA. Jeho přítelkyně v tloušťce rtů porazila i "masitou" Angelinu Jolie. Opět malí vtipní robůtci, nezdolní američtí vojáci, dokonce mají ve filmu i vykradenou postavu Q z Jamese Bonda, který dává rady a vynálezy. Chvílemi jsem se musel smát, protože hloupost a tvorba na efekt připomínala nesmyslné filmy ze 40. let o lítajících talířích či absolutně neviditelných mimozemšťanech. Proč to nemohli udělat méně hollywoodsky ? Méně reklamně a bombasticky ? Je to přes 2 hodiny dlouhý, nic neříkající trailer. ()

shyster

Při hodnocení posledních Transformerů pláču. Miluju Michaela Baye a viděl jsem jeho všechny blockbuster. Transformers 3 je jeho nejhorší a nejstupidnější film, co natočil. 100 minut se tu nic neděje, film je zaplaven trapnými a nesmyslnými postavami (viz Malkovich, Dempsey, McDormand atd.), Shia to trochu zachraňuje, ale i tak prostě nuuuuda. A pak přijde úchvatná dálniční honička - jooo Michael je zpátky. A po ní přijde ještě větší nesmysl než těch prvních 100 minut. Nejhorší na tom je, že zklame i Michael. Bitky se mu vůbec nedaří, zasahový tým leze nahoru na věž, aby skočil a spadnul o 2 bloky dál než začal bez jakýhokoli smyslu. Timing je špatný. Rada pro Michaela ode mne: Vyprdni se na Transformery a pusť se do něčeho jiného. ()

WoWoW

Po stránce filmových triků mě Transformeři přivádí do extáze, ale to je na takový film trochu málo. První půlka filmu byla zoufale nudná a i díky tomu jsem si zhruba po hodině udělal tři dni pauzu. Ta druhá čast mě bavila stokrát víc ale i to je na takový flm málo. A korunu tomu všemu dává obsazení Rosie "Victoria Secret" Huntington-Whiteley. Sorry, ale asi si spletla film s modní přehlídkou. Bay měl Megan překecat. Rád bych, ale nemůžu tomu dát víc jak tři hvězdy a to ještě s odřenejma ušima. ()

Streeper

Akční scény a afekty byly vážně skvělý, ale zbytek filmu je na nic. Příběh neupoutá, režisér spoléhá na dost efektů, ale já bych raději chtěla i dobře propracovaný příběh. ()

Rodriguez

Ve třetím pokračování je opět na co koukat ve velkém, ale už nám ta kaše začíná pomalu stoupat do nosu...nebo že by to byla hořčice? To je jedno, každopádně zajímavě ukončena "první" trilogie o autobotech a uvidíme, kam nás Bay povede dál. Každopádně se těším... 85% ()

JohnRambo

Tieto 3 filmy sú pre mňa splneným snom o ktorom som nikdy nevedel. Neriešim absolútne žiadne chyby, len si užívam tú veľkoleposť. Tak ako geniálne Michael Bay začal, tak to aj zaklincoval. A keď mám napísať konkrétne niečo k tretiemu dielu, tak asi len to, že 3D bolo absolútne zbytočné tak ako u 99% 3D filmov. Jediný 3D film ktorý stál za to bol Avatar a za tým si stojím. Mám tušenie že druhý taký film bude Green lantern ale to sa ešte uvidí. ()

TomikZlesa

Michael Bay je skoro oficiálně ultra pro americký propagátor, to jak on točí dokumenty o americe a jejích hrdinech je neskutečný. Když ale člověk dokáže tuhle propagandu, přiblblej, asi jen dvakrát bodjící humor a občasný nesmysly překousnout, zbyde luxusní film s monstrozní akcí, tu Bay umí na jedničku. Scéna s odlétajícím raketoplanem průhledná už od začátku Shia skvělý, Rosie o ničom ač je Megan sice kráva měla mnohem větší šmrc ! Finále sem si představoval trošku víc epičtější, každopádně nejlepsí transformeří movie ! ()

bukowski83

No tak tohle už bylo přehnané i na Baye, naprosto trapný příběh, botoxová modelka - nikoli herečka, stupidní dialogy jak z večerníčku, nefungující humor a hlavně vůbec žádná atmosféra. Jedinej důvod proč s tímhle filmem ztrácet čas jsou asi ty efekty, ty jsou fakt parádní, ale že s naprostým klidem vyběhnou z kolabsující výškové budovy je tupé a navíc je během obrovské přestřelky, kde lítá jeden kámen za druhým, neškrábne ani jeden - wtf? Vyzdvihnul bych ještě výkon Alana Tudyka - toho týpka mám vážně rád, škoda, že nedostal víc prostoru.45% ()

Yorkcz

Nejhorší díl ze série Transformers. Efekty jsou pěkné ale ten děj a zápletka je tak nedotáhnutá že mě to hodně zklamalo. Žádný titul filmu nemůže být napořád dokonalý jednou přijde čas kdy spadne sláva a u toho dílu to už nastalo ()

Amroth666

Myslel jsem si, že po hodině a půl už to nestrávím, ale od té chvíle až do konce filmu mi to filmová akce všechno vynahradila. Tohle budu mít na Transformers vždycky rád, že mě pár trikovými akčními scénami hned dostane. Ale dnes to nebylo hned tak úplně. Až teď chápu to hodnocení tady a docela dost nespokojených lidí, protože já jsem také po shlédnutí nespokojený. Teď si říkám, že asi bylo lepší to shlédnout doma než vyhodit peníze za kino, kde je to navíc zdabované. Kde jsou ty staré časy Michaela Baye, i když káry, holky, skvělé triky, parádní Jablonskyhohudba doplňovaná kapelou Linkin Park, to tam všechno bylo, ale chybí tomu něco víc, něco, co by z tohoto jinak trikově dokonalému filmu dodal větší šťávu a "kultovnost". ____ http://www.youtube.com/watch?v=xLYiIBCN9ec ____ ()

bourec

Michael Bay je můj oblíbenec,a mám ho i v topce.Ale Transformers mu budu jen těžko tolerovat.Za čas,co dělal na těchhle plechovejch nesmyslech,mohl natočit znovu něco božího.Ale zpět k filmu.Pravda ale je ,že oproti dvojce má trojka určitě víc co nabídnout.Přibylo určitě mezihry,už to neni jen dvouhodinová šrotovací jízda bez děje.Navíc druhá půlka akci nabídne,ale důležitou součástí jsou i lidi,což ve dvojce moc nebylo.A některý scény byly i vymazlený,třeba ta z bortícího domu.Pecka!!To že je to pořád chladný se u mě moc nezměnilo,ale koukat se na to dá.60%. ()

Dannysek4U

Oproti preplacanosti dvojky vazne balzam, kterej se navic neboji /konecne/ aspon trochu koketovat s epickym ramcem, v tomhle pripade s transformeri mytologii. Fajn, tak se mi to libi, steje jako se mi libi predstava genocidni invaze, kterou tentokrat odskace Chicago. U me proste dobry. A po dlouhy dobe jsem hlavne mohl videt film, kterej si vyslovene zaslouzi uvedeni v 3D. Jizda, pohoda, symbol vizualni popkornovy kultury a letni zabavy se vsema kladama i zaporama. P. S. - Dabing fakt slabej. ()

carly

videla som s titulkami a v 2D. páčilo sa mi to viac ako dvojka. malo to dobré tempo a bolo to aj celkom vtipné - hlavne John Malkovich a John Turturo. miestami to bolo dosť dramatické a malo to pár celkom milých momentov. dobrý bol aj McDreamy. Rosie o nič lepšia ani horšia ako Megan. možno si ten film pozriem znovu. možno nie ()

agathon

Nechápu, jak dokázali angažovat některé ty herce do vedlejších rolí. Anebo skutečně platí, že čím lepší herec, tím větší potřeba se čas od času ztrapnit v ponižující "komické" roličce v nějakém hollywoodském blockbusteru? nevím. Každopádně Transformers 3 (dvojku jsem neviděl!) mě vlastně bavili. Pokud přijmete optiku pohledu dvanáctiletého kluka, kterému se líbí, jak se to všechno hezky hýbe a jak se ti robůtci hezky a cool přátelí s pohodovými lidmi, je to vážně zážitek. Neboť triková úroveň filmu je famózní a 3D formát opět využit optimálně a úměrně tématu (což v záplavě 3D braku není až tak časté). ale pravděpodobně už za pár týdnů nebudu tušit co se dělo, kdo s kým, proč a k čemu to nakonec vedlo. ()

sulimo

To se člověk jednou vydá za oceán, říká si, že když už tam je, tak zajde do kina na nějakej supr biják, chtěla jsem na Melancholii nebo Strom života, prdlačky, výběr jen Potter a Transformers, můj odpor k Potterovi mě přesvědčil k menšímu zlu (uplně slyšim, jak mě nesnášíte :-)) ), Transformes, čekala jsem, že to bude odreagování, nikterak inteligentní, ale aslepoň ten relax, prdlačky. Z kina jsem vyšla víc naštvaná a znavená, než jsem do něj přišla, škoda dvaceti dolarů, škoda toho času, škoda, že jsem seděla mezi těma imbecilníma amíkama, který se popadali za břicho při každym nepovedenym vtipu (takže se vlastně nepřestali smát). Dokonce i ten Shia mě vyloženě štval, akce byla přehnaná a scénář.....no, nechci být sprostá. Nejvíc jsem ovšem zdepresněla z oné stupidní společnosti, které se to líbilo a z kina odcházela nadšená. ()

Andre3000

Přišlo očekávatelné. Trošku se nám již Transforméři přejedli a děj taky nebyl bůhvíjaký. Několik klišé, bez kterých by film vypadal lépe, ale jinak vcelku slušný akční nářez. ()

campix

Tak a mám zdárně za sebou jednoho z největších letních blockbusterů letošního léta. A je vidět, že se Bay od předchozích Transformerů poučil a servíruje více akční a trošku chytřejší podívanou nežli minule. Stejně ale doufám, že další díl již nebude a Bay se vrhne do dalších megalomanských projektů s obrovským rozpočtem. Třetí díl se mi tedy docela líbil, ale je tu pár velkých ALE. Furt koukat na to samé dvě a půl hodiny je taky docela nuda, když víte jak vše dopadne a především ta krasotinka z Victoria Secret byla pro mě opravdu trnem v oku. Co takhle pane Baye do jedné z hlavních rolí pořádnou herečku. Jinak jsem s obsazením docela spokojen a Bay mě potěšil výběrem herců do vedlejších roli ( herci jako Malkovich, Dempsey nebo McDormand) film posunuli na trošku jiný level. Závěrem si ale myslím, že kdyby podobný rozpočet dostal třeba Vaughan nebo Niccol tak dopadnou lépe nebo že téměř každý režisér posedlý efektními výbuchy všeho co je na obrazovce, by dokázal natočit to samé co Bay. ()

Flynn

Byla to hezká pohádka, dlouhá, ale dalo se to vydržet.... v akci bych ubral Shiaovi trochu monologů, páč mele na tom pantu jako když se žádá o podporu a člověk pak visí očima na titulcích místo na akci.... jinak trochu přeplácané, ale jako takový oddechový blockbuster mě to nezklamalo.... scény se použitím slowmotion staly koukatelné a tak z toho místy člověk i něco měl, né jako v dřívějších dílech, kdy to vypadalo jako koukání do automatické pračky, ve které se perou šroubky s matičkama a malýma plíškama... ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy