Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Wall-E

Stejný průser jako dvojka. Dvě opravdu povedené scény... Zbytek je děs a hrůza. Bay se stal tvůrcem těch nejdražších a nejvýdělečnějších krávovin. A trojkou to určitě neskončí... ()

Honzíno

Klasickej vejplach. Naštěstí lepší než dvojka, znatelně. Bay skoro vymýtil vtipy zahrnující šourky a koule, dementní transformery a soustředí se na masitou nekrvavou akci. Přes dvě a půl hodiny?? Fuj, zkrátil bych to o 40 min a bylo by to za 4* (přesto se vyskytuje exemplárně utnutý úplný závěr). Je to průměr, není to hrůza, ale radši bych peníze, sypané do megarobotů, viděl směřované do jiných koutů kinematografie. Už stačilo, pojďme dál hvězdné duo Bay + Spielberg. ()

ivan_drago

Až na tu blondýnu mi to sedlo velice dobře... Celá ta mytologie Transformerů navlečená na přistání na měsíci a vesmírných závodech se povedla, škoda jenom, že se film bere tak vážně... Na druhou stranu ho ale dost kurví právě ta romantická linka (nehledě na to, že ta britská šlapka nešahá Megan ani po nehty na nohou) a dementní vedlejší postyvy v čele z panem Malkovichem. Naopak skvělá mi přišla F. McDormand a J. Torturro... Zde je nejvíc vidět rozpolcenost filmu, kdy se vedle takto karikovaných postav tvůrci snaží o vážnost a hru na vlasteneckou strunu... Ve filmu se uděje nemalé množství více či méně předvídatelnáých zvratů, které někdy až zbytečně natahují děj. Akce je fantastické a hlavně zničení a obsazení Chicaga je asi nejsilnější devízou filmu a následná apokalypsa mi přišla například mnohem reálnější než třeba v posledním Terminátorovi.... ()

LordSnape

Nj, co naplat, klasická trojka. To, co fungovalo v předchozích filmech zde buď není, nebo škaredě nefunguje. Bitky už také moc neoslní a celkově se celý film děsně vleče. ()

Mirokukii

Digitální orgie jaké se na dnešní dobu sluší a patří. To že je příběh vytlačován akcí by mi ani tak nevadilo, ale nesmí to být nuda. Dobré zakomponování prvního výletu do vesmíru ve scénáři. ()

karlik4801

Já nechápu co se stalo. Mě vyloženě vadí trapné vysvětlení odchodu Megan Fox. To si scénarista nedal ani trochu záležet aby to nevypadalo tak špatně? Tady se dá vychválit jen akce a působení hudby. V tomto ohledu Transformers 3 fungují dobře, ale jako dobrý film ne. Michael Bay už není takový jaký býval. ()

Belbo odpad!

Vizuální onanie a příběhový gangbang tříleté holčičky s partou nadržených kokotů s velkými ptáky co obrutálními přírazy ničí blánu s pruhy a hvězdami. ()

skrblik007

Pro trojku platí to samé, co jsem psal u dvojky - potlačení toho dobrého (včetně svižné bayovské režie a střihu) a totální předimenzovanost tím, co prostě nechceme vidět. Bez Megan to nemá, co se obsazení týče, vůbec šťávu a Shia účinkující tak nějak na baterky to nezachrání. Transformeři ale pořád hustý, takže to nemůžu zatracovat. ()

Lachtaan

Ještě že ty kluci z Linkin Parku dokázali stvořit tak legendární songy, které si bude svět navždy spojovat právě s první robotí trilogií. Nebýt těch excelentních hitú, neutvořil bych si zrovna k Transformers 3 stále tak dobrý, utužený vztah. Zejména bitva o Chicago mě jako tehdejšího fandu digitálního bordelu ohromně zaujala. ()

DragonnCZ

9/10. - (RECENZE OBSAHUJE SPOILERY!) - Prostě a jednoduše vždy mi tento počin zůstane v srdci. A toto je nejlepší Transformeří film, který byl natočen a nic ho nepřekoná. Velké vyvrcholení jednoho velkého příběhu a zakončení pomyslné trilogie. Hrozně žeru ten záměr filmu objasnit první let na měsíc. To jak je to vymyšlený OMG prostě to žeru. Víc do hloubky se vysvětlují Transformeři. Už tu nejsou ty trapný pubertální rodinný joky. Trochu je teda naprd, že Megan Foxovou vyměnili za jinou borku, ale i tak asi to tolik nepřekáží. Akce je to opět jak nasráno, nádherně ozvučeno, naposled kdy taky slyšíme Linkiny v pozadí a jinak i ta linka na začátku kdy Sam sháněl job. Ta linka s tím šikmookým bláznem. Transformeři v Černobylu. Sam v depresích potýkající se s krizí.  A pak samotný odhalení že hlavním záporákem není Megatron, ale sám Sentinel Prime, který nakonec na nás hrál a pak nás zradil. A taky musím vypíchnout scénu před tím kdy naše skupina Transformerů jede do nestu "Odkaz na scénu ZDE" a honí se s dvojicí Deceptikonů. OMG já tu scénu tak nehorázně miluju a mám ji snad nakoukanou milionkrát. 😍 Dělejte si srandu z Michaela Baye jak chcete, ale ten týpek prostě umí udělat nejparádnější akční scény jaký nikdo nedokáže. A pak to samotný vyvrcholení kdy chtějí Cybertron přetáhnout do naší atmosféry a prostě Chicago se zvrhne v jedno velké bojiště a akce je tu jak nasráno a furt se něco děje. 🤩 No prostě bláznovství který miluju! Nemám co víc k tomu dodat. Tomu kterýmu se tento díl nelíbí je prostě divnej sorrka :D No toť vše co bych k tomu sám dodal :D ()

Akira777 odpad!

Vše, tady je opravdu všechno, co na Bayových Transformerech nenávidím, jsou to Pricičky s roboty, a prostoru pro Cybertroňany je tak málo. Při tom Cybertroňané mají vlastní kulturu, historii a příběhy. Co však vidí náš Bay, to jsou jen výbuchy. Dobrým příkladem je Shockwave, což je v komiksech velmi nebezpečný Decepticonský vědec, kterej může být konkurencí i pro Megatrona,, zde je to.... nevím, za ty dvě minuty co tady je, jsme nestačili, ani poznat jeho jméno, ale tak se to dělá pro všechny Cybertroňany. Hlavně, že tu budeme mít uřvaného, koktavého, hysterku Sama, jak já tu postavu nenávidím, dokonce mi znechutil herce Shiu LaBeoufa. ()

potas

Král popcornové zábavy alias Michael Bay. To byla jednoduše řežba, kusy šrotu lítaly snad všude! Herecké obsazení v čele s Shiou a konče Alanem Tudykem je bombovní. Rosie Huntington-Whiteley jako náhrada Megan Fox úctyhodná, ale prostě nebyla "so sexy" jak Megan:) Hlášky opět nechybí, ikdyž všude se ne úplně povedly. Pidi transformeři taky skvělí, vůbec mi tam nevadili, naopak. V druhé třetině filmu to mohli krapek osekat, hluché místa bohužel nechyběly. Ale celkově tahle trilogie mi dala to co miluju!! A už se těším až to vyjde v HD formátu. A abych nezapomněl soundtrack opět hvězdný:) ()

KitFisto

Přesně takhle mám Baye rád. Akční paráda, kterou má pevně v ruce. Nemůžu si pomoct, ale v kině jsem seděl jako přikovaný a hltal každičkou scénu. Ale po čtvrté už radši ne. ()

Maki89

ach jaj... skoro 3 hodiny zabité... samotný dej 0 bodov, rovnako ako v dvojke... prebytok robotov ešte väčší, akčné scény síce epické, no diel od dielu neprehľadnejšie... Michael Bay si asi myslí, že čím viac výbuchov a farebných robotov do filmu zasadí, tým to bude lepšie... neuvedomuje si však, že sa toho človek jednoducho presýti... samotný príbeh predvídateľný, herecké "umenie" aktérov zase o niečo málo horšie... Shia LaBeouf si zahral svoje, čo aj v prvých 2 dieloch a ostatných radšej nekomentujem... zmena Megan Fox za Rosie Huntington-Whiteley bol imho zlý ťah... na jej telo sa síce pozerá tak isto dobre, ako na Megan, ale ten ksicht? za čo bola akože vyhlásená za najsexi ženu roka 2011? tie jej pery by ale boli dobré na BJ..to sa musí nechať... to čo mnoho ľudí vo filme otravovalo, ho podľa mňa držalo nad vodou... malé roly Johna Malkovicha a Alana Tudyka ma tešili... rovnako som sa dobre bavil na 2 malých robotoch a ich hláškach... Samovi rodičia na druhú stranu boli oničom už v dvojke a tu sú už úplne otravní... som síce milovník pekných a rýchlych áut, ale to si radšej zbehnem na autosalón alebo pozriem niečo zo série Fast and Furious... čo k samotnému audiovizuálu? ok - tu si Bay zachoval štandard.. efekty sú pekné, score od Jablonskeho veľmi dobré ako vždy a celkovo sa na to aj napriek všetkej neprehľadnosti a infantilnosti pozerá dobre... ale to, že som v kine zaspával mi to nevynahradí... škoda... dúfam, že už stačilo a štvorka nebude... myslím, že už nám Michael Bay nemá v tomto smere čo ponúknuť.. 5/10 ()

BoncheR

" bolo to tesné" Michael Bay skutočne natočil skvelý skvelý snímok, (popcorn som do seba hádzal ako divý) technicky premyslený, príbehovo rozumne rozložený, humorom okorenený a celkovo zaujímavo spracovaný. No ale predsa ma Bay naštval tým, že pokazil úúúplný koniec celého filmu. Druhá polovica bola "akčnejšia" a vážnejšia ako tá prvá, a preto ma sklamalo keď až príliš "odľahčil" koniec. Pohľad na hlavných hrdinov ako v spomalenom závere kráčajú za nimi vleje roztrhaná americká vlajka a Optimus Prime povie nejaké to "záverečné slovo"...čože?! To snáď nemyslíš vážne!! . Chcel som dať štyri hviezdy kvôli tomu koncu, ale keď sa na to pozriem ako na celok, tých päť hviezdičiek si to zaslúž, už len zo sentimentu :D A Rosie... no, ukameňovali by ste ma keby poviem že bola lepšia ako Megan Fox, ale to že chýbala divák až tak veľmi nepocítil - viď úvondá scéna ráno "na schodoch" :D :D :D ((85% )) < /strong> ()

ivan bohatyr

V tradici pěti hvězd musím po prvním a druhém dílu přerusit. Ne že by byla trojka špatná, ale podle předchozích je bohužel nejslabší, přesto pěkné 4* si zaslouží, ikdyž na 154 min to už začínala být trochu nuda a nic s tím neudělají ani kouzelné 3D brýle ani rozpočet $400mil. ()

anli

Michael Bay a Transformeři potřetí,tentokrát na odvrácene straně měsíce.A jak se to povedlo tentokrát?Po druhém dílu jsem měl malinko obavy,ale ty se rozplynuly už při sledování úvodní scény,která je opravbdu bpmbastická a nevzpomínám si na na podobný záčátek filmu,který takhle usadí do křesla(snad kromě Pomsty Sithů).Předně je nutno říct,že Transformeři slušně potemněly a velmi jim to sluší.Příběh navazuje příběhově i logicky na díly předešlé(těch několik chybiček není opravdu zásadních)a svojí rozmáchlostí překonávají snad vše,co překonávat mohou.Michael Bay je totiž malé ditě,jenž roboty opravdu miluje.A je to vidět na každé scéně.Každý sebemenší detail má přesně své místo a důraz je kladen stejně na letící střep,jako na pohyby robotů a lidí,či rozvržení jednotlivých scén nebo úhlů kamer.Akční scény jsou velkolepé,monumentální a tají se při nich dech.Bay nechává na plátně rozehrávat příběh jehož vizualizace je opravdu ohromující.Jsou to nefalšované audiovizuální orgie.A to doslova.Vizuální a zvuková stránka filmu patří mezi to nejlepší,co jsem na plátně viděl.Michael taky ubral na počtu střihů,což je pozitivní a nechává tak diváka vše lépe vychutnat.Stejně tak při zpomalovačkách,které jsou naprosto funkční,přesně cílené a divák se jich nemůže nabažit.Jakmile se film přenese do roviny vysvětlovací a dialogové,velmi se zklidní a trochu by nudil(protože Bay jako malé ditě nic vysvětlovat nechce a chce si hlavně hrát),nebýt ovšem excelentního Shii(tenhle chapík nám ještě hodně předvede) a velmi příjemné a sexy Rosie(jejíž zadeček a nohy jsou vskutku pastva pro oči,což nám Bay ukazuje,jak jen múže),která absolutně a plnohodnotně nahradila Megan Fox.Oba jsou totiž na plátně skvělí a nenechají tak diváka se nudit,ani když na plátně zrovna nejsou robůtci.Je tu i spousta vtipných scén a samozřejmě patřičně slizký padouch,který ve správném filmu nesmí chybět.Bay také skvěle používá a do filmu komponuje staré záběry a tím přidává na autenticitě filmu(zejména vše okolo Apolla 11).Steve Jablonsky vše podtrhuje vynikajícím a dynamickým soundtrackem a nakonec se samozřejmě musím zmínit o tolik diskutovaném 3D-byl jsem naprosto uchvácen a nadšen,protože jde o NEJLEPŠÍ 3D film od Avatara a to jednoznačně.Bay prostě ví,co dělá a umí.A nedostatky ve scénáři a příběhu velmi pečlivě svým umem maskuje.Takže jednoznačně doporučuji si připlatit a navštívit 3D verzi a ještě lépe IMAX,kde je zážitek opravdu ohromující."Transformers 3"přesně splňují termín letní blockbuster a vše,co k němu patří.Většina lidí si to opravdu užije a Ti ostatní-stále něco hledající a kritizující-mají zase smůlu.Normálně bych dal plnou nádrž,ale z úcty k prvnímu dílu se musím trochu krotit a tak dávám jasných 90% a opravdu jsem si to užil a radoval se z Baovy filmařiny opravdu naplno.P.S.Steven se radoval určitě taky a souhlasně pokyvuje hlavou a mne si ruce. ()

Nihlathak odpad!

ježiš to je strašnej blábol. Povrchní blábol plnej sexuálních narážek na auta, komu tim prospějete? Proč se točí takový filmy za takový prachy? Za ty prachy by se postavil pravej transformer a mohli bychom ho třeba použít k likvidaci jistých režisérů, kteří ve vidině ukrutné tvůrčí pseudoinvence zahodí svou tvář. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy