Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

stOKYi

Príliš dlhé, nezaujímavé a príbehovo nudné. Film len o efektoch a to ja nemusím. Tá modelka čo sa hrá na herečku by mohla trochu pribrať, je vychrtlá, mimochodom ona a Shia majú úplne zbytočnú rolu, ktorá bola vtesnaná na silu, len s tým že ona je tam len ako výstavná skrinka. Je to blockbuster a on je škaredý, nevidím význam jeho obsadenia (ale to som nevidel ani v jednotke ani v dvojke). Efektná frajerina, príbehom slabučka sračka, presne ako to majú ľudia radi. ()

ing.Frosty

Fantastická akce CHECK, parádní 3Dčko CHECK, přeqapivě sympatická Rosie jako náhrada za Megan CHECK, lepší než dvojka CHECK, vymazání infantilních vtípků CHECK, čelist na zemi CHECK, dementní scénář CHECK, hodně dementní scénář CHECK, maximálně dementní scénář CHECK, totálně nevyužitý John Malkovich CHECK. ()

Doudis19

Zvláštní že jsem mnohem nadšenější z první poloviny filmu, než z jeho brutálně akční poloviny druhé. První hodina působí až překvapivě komediálně dobře, sem tam nějaká akcička slouží jen jako podklad pro další trefné frky a vtipné situace. Celý nápad protnutí s lidskými dějinami bych hodnotil stejně tak kladně. Za první polovinu plný počet!! Když se pak bohužel film překlopí do své druhé části, nadšení opadá. Velká část choreografie akcí se jen opakuje, a i na mistru vlasteneckých proslovů a zachránci planety Bayovi je vidět, že mu dochází dech a snaží se už jen, tak nějak do cíle dokulhat. Sprška klišé typu:"miluju tě, slíbil jsem ti že to zvládnu" nakonec, už působí až hrozivě křečovitě. Ps: Megan nebyla dokonalá, ale oproti tomu co předvádí její neuvěřitelně umělá náhrada je to paní herečka! ()

Remivsremi

Třetí robůtci ihned od začátku pěkně odsýpají. Je tu jedna akce, pak druhá, nějaký vtípek mezi tím a okamžitě na to zase něco létá vzduchem. Člověk nemá šanci si odpočinout od všech těch cool výbuchů a ohínků, které se na plátně objevují pořád dokola. Musím uznat, že Bay je vážně mistr akce a umí jí narvat do svého filmu obrovská kvanta. Ale já bych měl chuť si i trochu odpočinout od všech těch serepetiček, co nám nabízí a vychutnat si nějaký delší záběr na jedno místo nebo jednoho robota, abych si prohlédl každý detail perfektní práce vizuálního studia. To mi ale bohužel bylo odepřeno a prostě jsem si nezvykl, stejně jako u dvojky, na to neustálé střihání jedné scény za druhou. Takže co se týče scénáře nic moc. Co se týče audiovizuálu, tak tady je všechno v naprostém pořádku. Dokonce i ta blondýna Rosie se mi líbila, což je na pováženou, když jsem před filmem pořád nemohl přenést přes duši nahrazení božské Megan. Může za to Michael, který Rosie natáčel z moc krásných záběru a mužská část publika byla spokojena ;-) Shia celou dobu buď řval nebo mlel tou svojí superrychlou hudou, ale já toho herce mám rád, takže jsem si jeho scény užil. Ke konci bych dodal jedno. Pokud si chcete film opravdu užít, nechte mozek doma a kochejte se tou nádherou na plátně. Jakmilé totiž nad TF3 začnete malinko přemýšlet, celý dojem nad filmem půjde rychle do kopru. Aspoň třetí díl překonal dvojku, ale to nebyla tak těžká práce. Jednoduše stačilo aby někdo na Baye malinko dohlédl a trošičku ho přibrzdil. ()

P@3ck

Skoda reci, clovek mal ocakavania, ale film ma sklamal. Ako Michael vravel ze sa bude drzat jednotky, tak samozrejme kecal... Zase som sa stracal v tom filme. Efekty 3D moc nevyuzil. Vravim si cosi lepsia od dvojky, par dobrych zaberov ale inak taky slaby priemer. ()

dan.pacino

Velké zklamání. Okoukaný příběh, moc dlouhé natahování a bez Megan to také není ono. Doufejme, že Baye už nenapadne dělat čtvrtý díl.. ()

Mr.Ripley

Vzhledem k filmu bude celý komentář psán v jeho duchu. Inu: 1.) Nejpatetičtější blocbuster scénář za uplynulých deset let získává = T3 (Neplést si jinou KVALITNĚJŠÍ Ttrojkou). 2.) Nejtragičtější """NÁHRADA""" za ženskou hrdinku získává = Rosie Huntington-Whiteley (Megan Fox je naštěstí jen jedna a navíc i ona by nakopala Deceptikonům zadek během pár minut a nekňourala přitom tak přiblble, že by ji divák onu smrt přál. Pěkně bolestivou! Nehledě na fakt, že na Rosie se v HD rozlišení OPRAVDU nedá dívat.) 3.) Nejlepší zlepšení co se týče točení akčních sekvencí = Michael Bay (Nejspíše mu strýček Steven vyšrouboval nějaké to kolečko navíc Autobotí technikou. Díky za ty dary!) 4.) Nejlepší alien v mechanickém univerzu = Leonard Nimoy (Bezkonkurenčně! A to i přesto, že se jednalo o hlasový part.) 5.) Nejprotivnější alien v mechanickém univerzu = Paradoxně Optimus (Jeho řeči plné patosu mi tentokrát opravdu ubíraly mozkové buňky.) 6. Nejlepší slavná camea = John Malkovich a Alan Tudyk (Pánové, kterým by stačilo uklouznutí v pěti vteřinové scéně a odvedli by famózní výkon.) 7.) Nejparodičtější postava univerza = Shia (Ohraná recyklace sebe sama. Ještě že si s ním scénárista pohrál a k radosti fanoušků z něj udělal nepotřebné zombie rozesmívající každou svou replikou.) Poznámka za závěr: Malé zlepšení oproti předešlému dílu tu přeci je a temná válečná atmosféra v závěrečné části velice potěšila. Ovšem další díl už ne. ()

AntonG.

Lepší než dvojka, ale do zábavné jedničky to má stále daleko. Ani pořádně nevím proč. Možná zbytečně moc dlouhé, hlavní postavy už mi přijdou po minulých dílech vyždímané a nové mne nijak zvlášť nezaujaly. Nová hlavní baba hlavního hrdiny má sice pěkné tělo, ale ten její obličej mne tedy od dívání na film spíše odrazoval, navíc na Oscara to taky nebylo. Bez Megan to už není ono:( Vadí mi, že někteří roboti byli už x-krát zničeni, ale ve filmu jsou zas jako by se nechumelilo. A scénář a dialogy taky nejsou zrovna něco extra. A logika občas dostává na frak (např. vyvražďování otroků). Kamera i střih se podstatně zlepšil od minulého hrozně nepřehledného dílu. Efekty jsou fajn a některé scény jsou super, ale jednou to vidět asi stačilo. ()

matezzz

Když jsem dvojce dal 4*, tady musím dát o jednu méně. Akce bylo sice extrémně moc, byla docela přehledná a výborně natočená. Když říkám akce, nemyslím jen bitky a střílečky, ale i samotné transformace robotů. Už mě to však nebralo tak, jak bych chtěl, málem jsem se ani nedodíval. Závěr to trochu vylepšil. Nicméně to, že tento díl se snažil hrát na vážnou notu, ve mě vyvolávalo opačný dojem. Zdaleka jsem nezažíval pocity jako u jedničky a ani u dvoijky. Časem si dám všechny tři díly po sobě a uvidíme, zdali se na mém hodnocení něco změní. Současné (leden 2012) hodnocení: 1.díl: 90% po několikátém zhlédnutí 2.díl: 80% po 2 zhlédnutích 3.díl: 70% po prvním koukání. PS: Ačkoliv jsem se toho bál, Rosie mi nevadila, přestože se mi vůbec nelíbí. ()

eye candy

Transformers: Dark of the Moon jsou v podstatě nejsnesitelnějším dílem celé trilogie (quadrilogie, ságy, w/e). Ze dvou prostých důvodů. 1. Bay se poučil a klade větší důraz na hlavní lidské postavy. 2. Mnohem lepší a přehlednější akce než v předešlých dvou filmech. Abych se přiznal, Bay si to u mně trochu vyžehlil, po minulých transformerech jsem ho chtěl coby režiséra pomalu odepsat. Nepovažuji se za náročného diváka, kdybych si ale musel vybrat jestli se do smrti budu dívat jen na intelektuální snímky od Tarkovského, Bergmana etc. nebo na dnešní popkorvnovou filmovou zábavu, kterou Bay do jisté míry definuje, zvolím si první možnost a raději budu po zbytek života marně dřít kolečka nad tím co tím chtěl autor vlastně říct, než se nechat pozvolna připravit o zbytek rozumu takto vysoce "sofistikovanou" formou zábavy. Ani vlastně nevím, jestli to mohu mít Bayovi za zlý. Je to prostě režisér, který už bude zřejmě točit jenom filmy s velkým rozpočtem, umělé a od počátku koncipované pro co nejširší publikum. Snímky, které mají produkční společnosti nejraději. Dokáží hodně vydělat a zároveň mají jepičí život, takže je lze po pár letech znovu zrecyklovat. Bay je beze sporu je jedním z těch, kteří dotáhli celou tuto mašinérii k dokonalosti. Pracuje sice s médiem jehož prostřednictvím se dá sdělit neuvěřitelná spousta lidských výrazů a myšlenek, on se ovšem zarputile snaží dvě a půl hodiny bavit diváky a nezdělit přitom vůbec nic. Zkrátka, pokud jde o film, asi jsem dostárnul k názoru, že když jsou na prvním místě prachy, skoro vždy je nejrozumnějším řešením výsledek co nejrychleji spláchnout do hajzlu kam patří. ()

VaHo

Dějově je to sice blbost, ale člověk se na to stejně dívá jen pro ty efektní bitky obrovských robotů. ()

wafc

Dal jsem asi dvacet minut, na tyhle transexuální pochody prostě neni můj transnaturální mozek uzpůsoben... ()

Triple H

Ach, Michael Bay. Alfa samec medzi režisérmi, ktorý si robí čo chce, ako chce, za veľké lóve a ostatných má ťažko na párku. Z nejakého dôvodu som si myslel, že v trojke sa Michael pokúsi aspoň o koherentnejší dej. No veľký baraní. Od začiatku do konca sa valíme vpred, pričom logika si nabije držku nejeden krát. Má cenu to vôbec Bayovi ešte vytýkať? Myslím, že kto si pustí Transformerov 3, musí vedieť do čoho ide. V McDonalde si tiež nekúpite Big Mac a potom sa budete rozčuľovať, že ono to vlastne nie je veľmi zdravé. Pedál je teda znova pritlačený na podlahe a nebyť hercov, nedalo by sa to pozerať. Všetci si totiž svoje idiotské figúrky doslova vychutnávajú a je to našťastie cítiť. Nech je už jeho ksicht veľa ľuďom akokoľvek odporný, LaBeouf je pre túto konkrétnu trilógiu spásou. Podrží film v emotívnych momentoch tak, že ako divák pocítite aspoň náznak sentimentu a v humorných je bezkonkurenčný. Rovnako pomáhajú aj Ken Jeong či John Turturro, ktorí tipujem hojne improvizujú. Rosie Huntington-Whiteley by som z postele určite nevyhnal a svoju úlohu spĺňa bez probémov, ale Megan Fox mi aj tak bola sympatická o kúsok viac. Bay si prvých 100 minút odbíja svoju klasickú rutinu, odmenou za ktorú mu je ťažkotonážna záverečná 40-minútovka, kde sa vyšantil ako Ján Slota v liehovare. Jeden eye-candy moment strieda druhý, to isté platí o opulentnej akcii a takto mamrdsky sa prebúrame až do titulkov. Svojím spôsobom mi pán režisér začína imponovať. Jedna vec je totiž neoddiskutovateľná - dokáže obrovské projekty realizovať za v zásade veľmi slušný budget a zrealizuje ich do puntíku ako je treba. Čiže ako profík, ktorý dostane prachy a za tie spraví veľa muziky je dobrý. A to, že kašle na snahu o umenie či logiku už po toľkých filmoch vo mne nevyvoláva zlé pocity, ale skôr len pobavené krútenie hlavou. Skrátka ako keď vyvádza malý chlapec, ale v zásade tým nikomu neškodí a jeho šantenie má svoj určitý pôvab. ()

Gothar

Tak toto bolo sklamanie, údajne to malo byť lepšie ako 2ka, ale neviem...prostredie bojov je v podstate rovnaké ako v jednotke, tá nová baba mi nebola sympatická, hudba nič moc a väčšina vtipov bola tiež mimo. No musím povedať, že niektoré vtipy sa podarili a hlavne v efektoch bolo na čo pozerať, aj keď som už tiež nebol ohúrený až tak ako pri 1ke alebo 2ke a ako pozerám na ostatné komentáre, tak som asi výnimočný, pretože zápletka sa mi páčila a vadila mi iba dlhšia stopáž. PS: videné v 2D s originálnym zvukom ()

Sokkk_y

Až se mě jednou moji vnoučci zeptají, jaké bylo to nejkrášnější a nejprůzračnější béčko roku 2011, hrdě jim oznámím, že to byly Transformers 3. Režisér Bay uzavřel tuto kostrbatou trilogii o autobotech a jejich nepřátelích, o soužití robotů a lidí na Zemi a konečně tím ukončil snad nejtragičtější love story v dějinách barevného filmu. Nejdřív mne mrzelo, že u toho není Megan Fox, ovšem když Bay na mě vytáhl jiný kalibr jménem Rosie Huntington-Whiteley, obrátil jsem. Nicméně ani tato botoxová princezna nezachránila to, co už vlastně zachránit nešlo - 154 minut, z nichž minimálně těch 54 minut jsou neskutečné a absurdní srač.. Jako udělat z programu Apollo nějakou misi za mimozemšťanem, to už je možná přespříliš. Každopádně zbylých 100 minut mě prostě bavilo - od robotů ničících Chicago až po transport celé planety k Zemi, to je prostě luxus, který člověk každý den nevidí. Takže až budou chtít moji vnoučci doporučit to nejlepší z roku s jedničkama na konci, Transformers 3 bude mezí tím NEJ Bé. ()

žvanimírek

Transformeři 3 jsou přesně ten případ, kdy se musí jít do kina, aby byl film a zážitek (požitek) vyždímán na 110%! Úplně upřímně si dovolím napsat, že to nebylo na 5 hvězd, byt' akčních kulervoucích scén bylo přehršle, autoboti byly opět vymazlení a Shia válel stylem, který mu je vlastní! Ale oproti předešlejm dílům bylo i více mínusů....Megan prostě nenahradíš ledajakou blondatou kobylou s nabotoxovanou držkou, která byla absolutně bez tváře a výrazu! Nemůžeš tam srát 150ti minutovou stopáž, když nemáš silnej scénář (to už ani kouzelník Bay a Optimus Prime nezachrání) a za poslední prostě nelze dopustit, aby Optimus přišel o "paži". Nicméně i přes tyto tři drobné výtky, které jsem ochoten omluvit, je to díky tomu kvantu vizuálních orgií a plátnu v kině za pět! ()

st.jim

Zatim nejlepší letošní ptákovina, kterou jsem viděl. Takhle dobře jsem se už dlouho nepobavil. Doufám, že toho má Bay v rukavu víc, aby se mohl dál ztrapňovat. ()

Sonnik

The battles are over. The war begins. Už je to trochu nuda. Akce je pořád bombastická, ale ta vata nestojí za nic. Není tu Megan. Malkovich i Frances jsou spíš trapní a celkově mě tenhle třetí díl nechal docela chladným. Škoda. "The Autobots are staying right here. We going to help you win this war!" ()

Mrkvič

Nebojím se tvrdit, že je v tomhle filmu materiál, kterému bych dal klidně 5 hvězdiček. Jenže to by někdo musel prostříhat hodinu vyloženě dementních akčních scén, ukázek americké vojenské techniky s obtloustlými vojáky a hlavně snad všechny scény s Shiou LaBeoufem. Ne že by byly špatné, jsou dokonce často zábavné, jenže ve srovnání s příběhem transformerů jsou nudné a zdržují od pořádné epické akce. 90 minut mohlo být využitu pouze k hlavní linii doprovázené pár živými herci. Méně přeplácaných robotů a bylo by z toho parádně našlápnuté scifi. Takhle je to jen další přihlouplá trapárna s kočičkou, co si nechala udělat píču na ksicht. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy