Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

frolish

Ak by som to hodnotil vylucne ako prezentaciu audiovizualnych efektov a nadupanej akcie, s maximalnym hodnotenim by som asi nevahal. Ale ak to mam hodnotit ako plnohodnotny film, ktory ma mat okrem samoucelnych vsetko-naokolo-vybuchujucich zaberov podfarbenych epickou hudbou aj vyrovnany scenar, aspon aku-taku myslienku a herecke vykony, nemozem ist vyssie. Pasaze dialogov bez akcie su nudne, otravne a zdlhave. Keby to malo o hodinu menej a Bay to dokazal v zavere lepsie vygradovat (uz aj ta spociatku dychberuca akcia bola stale o tom istom) vedel by som to nazvat fajn oddychovkou. Ale kedze ku koncu som oddychoval skor so zatvarajucimi sa ocami, nemozem ani to. ()

Brusíček

Docela dobrej "rachot", plno výbuchů, zpomalených záběrů a dokonalých efektů. K tomu všemu slušná hudba, a abych nezapoměl 3D efekty byly povedený. No a příběh? Ze začátku velice zajímavý (Apollo na měsíci), a potom už "jen" jedna velká řežba, ale to je u těchto filmů obvyklé. Rozhodně ale patří do kategorie "A". První díl se mi líbil nejvíce, a abych tedy hodnotil objektivně, tak dávám 70%. ()

El-Barto

Trojka musela být lepší než příšerně ulítnutá dvojka, už jen proto, že se robotí řežba přesunula zpátky do města, kde to Bayově akci svědčí mnohem víc. Filmu taky prospělo natáčení ve 3D, kde si Bay musel odpustit ty zběsile rozklepané záběry z dvojky a naservíroval nám perfektní akční scény, na které byla radost pohledět. Jinak je ale vidět, že se ze svých chyb a výtek miliónů diváků po minulém díle nijak nepoučil a je to pořád ta samá písnička. To, že z Torturra udělali tvůrci magora, OK zvykli jsme si, ale, že znesvětí i herecké umění Johna Malkoviche, který na plátně neni ani deset minut a za tu dobu se taky ztrapní, to si zalouží nakopat do vajec. Od chvíle, kdy se na plátně objevili dva malí dementní roboti, jsem byl v neustálém napětí, jestli se nebude opakovat megastupidita ve stylu "take my parts". Jinak 3D efekty celkem fajn, ale příště bych bral 2D s titulky. ()

ashtangi

Dějově stejné jako jednička, dvojka a pokud natočí čtyřku, tak to bude opět to samé. Je to o chlup lepší než druhý díl a jsem rád, že už tam nehraje ta protivná a hloupá Megan Fox. Efekty opět dech beroucí. ()

tenced

z kraje a/ pět tisíc tun sešrotovaného plechu pěkně rozprostřené do 2 hodin; b/ dějových rozvětvení a klišé až do zbytečných rozměrů, měl jsem toho plný slipy; c/ Rosie vypadala a hrála tak jak asi měla, dobrota, dokázala, že dvě prsa a dvě půlky můžou stále zabavit na celý film; d/ Do toho trochu toho srdíčka, všechno se krásně lesklo a špinavý bylo opravdu špinavý, dle Reflexu ideální film 21.století; přiznam se je to čubka, ten film, cca v půlce jsem si chtěl už odříznout ruku otrávením, ale popravdě stačí zatnout zuby a posledních 40 minut je fantazie a zatlačí oči; nestydim sem napsat o mne pravdu, uz jsem davno rezignoval, jsem jaky jsem... mam rad hloupe vybuchujici sklo-drolici filmy se skvělými křivkami a ty zpomalovačky! zpomalovací orgie.. no aby to bylo trochu přínosné tak pět z pěti podpadků - Rosie úvod, čtyři z pěti očí - Sam a rukavice, muj osobni favorit plná palba.. Klouzáni po baraku, to jsem se chvěl radostí..... a kam se podel sakra Malkovich?? ()

Monisek

Nejspíš ani k tomuto fenoménu nedokážu být kritická. Jednička je mou srdeční záležitostí, dvojka byla sice horší a tento film klesající tendenci jen udržuje, musím ale říct, že i přes veškeré nedostatky, které tu již spousta z vás vyjmenovala, např. KevSpa, se mi to prostě líbilo. Rozhodně se tu najde spousta věcí, u kterých si řeknete WTF, případně jen nevěřícně zíráte, ale podle mého názoru má film celkem šmrnc, že těch "uááááá" :-) neuvěřitelných 150 minut uteče jako nic. Z kina jsem odcházela celkem spokojená, a to je pro mě nejdůležitější. 60% ()

katalog

Očekával jsem masivní řežbu a efektový nářez **** bohužel součástí byl i hloupoučký příběh a přehrávané až směšné role ** takže výsledek jsou klidné *** a o te fyzice radši nebudu vůbec přemýšlet... ()

LordBeeDoO

Po těchto transformerech jsem se podíval znovu na dva předchozí díly a 3ka mi z toho vyšla nejlépe. Důvodem je snížení počtu infantilních scén (oproti předchozím dílům), potemnění atmosféry a zhutnění celého děje. Oceňuju koláž záběrů okolo přistání na měsíci. Taky ubylo přehnaně dlouhých a nudných akčních scén (viz. Transformers 2 posledních 30 minut), které nahradily působivější okamžiky podtržené dobrým hudebním doprovodem (který ovšem rozhodně není původní). Viděl jsem i 3D verzi a Transformers se řadí mezi filmy, kde 3D neudělalo škodu, naopak přináší nový náhled na některé scény. Celkově to hodnotím tak na 3.7 hvězdičky :-) ()

Corvaxus

Nelogická slátanina, ostatně jako všechny díly Transformers. Nicméně jako popcornové oddech to funguje a přes přehnanou stopáž docela šlape. 90% zážitku tvoří jen fascinace nad 3D efekty v kině, bez nichž by si "Transformeři" nezasloužili ani dvě hvězdy. Ale to jsem chtěl, nic víc se v tom hledat nedá. Na 3D zase až za tři roky na Avatara 2. Potěšila a rozesmála rolička Johna Malkoviche. ()

Tred2

Na dva a půl hodinovou stopáž velmi svižné tempo, film nikde moc zbytečně nestojí a akční audivizualně nabité scény se objevují prakticky na každém rohu. "Skrytá" poselství filmu smrdí na míle daleko a diváka, který by čekal něco "skutečného" můžou třosku štvát (jako třeba mě). Shia zahrává klasický průměr, s pár světlými chvílemi, jeho nová slečna (aneb z mola rovnou na plac za Shiou) je kupodivu snesitelnější než by se dalo čekat (tedy aspoň tu část filmu než začne finální vícnežhodinová akční jízda, tedy dokud je co vůbec hrát). Technická stránka je prostě jasná, spousta peněz je znát a to je hlavní zbraň Tček. Jinak potřetí už to není ani moc zajimavé, pár nových super beastů, kteří mají akci oživit, zápletka hodná scénaristy ze sedmé třídy na základce a konec, který je jasný a úplně otravný. Kdo čeká něco inteligentního volí tímto špatně, kdo chce vidět hodně akce, pár slušných hlášek a pár pěkných záběrů na nejspíš známou topmodelku, pak jsou T3 určitě dobrá volba. Osobně, i přesto že se považují za Transformers hatera, jsem si film docela užil, až na konec, který je prostě úplně o ničem. Mé hodnocení končí na lepších 3* s vírou, že další Tčka už nebudou. ()

Pidzey

Po vynikající jedničce a obstojné trochu nepřehledné dvojce přichází něco mezi tím v podobě Dark of the Moon.Ten startovní patos si Bay mohl odpustit,stejně tak scény se Samovými rodiči.I když je Rosie Huntington docela šťabajzna nesahá Megan ani po kolena.Megan je prostě Megan a k tomu i aspoň trochu herečka.Jinak je to Transformeřina jak řemen,narvaná hromadou nápadů,po většinu stopáže se něco děje,furt něco někde bouchá nebo se to midlí a i když jsem v tom měl někdy zmatek,kdo s kým,bavil jsem se.Z herců mě,kromě Shii, nejvíc zaujal John Turturro,scény s ním měli švih a byli příjemným zpestřením.Naopak navíc byl Malkovich.Tenhle film(stejně jako jeho starší bráchové) je slušná oddychovka a myslím že časem se na něj s chudí znovu podívám(v lepší kvalitě) ()

MAJkLSON

Bohužel Transformers 3 doplácí na svou monstrózní stopáž. První hodinu jsem si doslova užíval a hltal všechny ty eye-candy momentky (fullHD na 42"). Postupem času jsem se začal pomalu přežírat a když vypukne akce v Chicagu, tak jsem ji jen protrpěl až k závěrečným titulkům. V celé akci jsem se ztrácel stejně jako v jednotlivých robotech, kteří na scénu vyskakovali jak se to scénáristům hodilo. John Malkovich je zbytečný, Shia LaBeouf je stejný jako v předcházejících dílech a Rosie Něco-Něco je opravdu jen modelka a ne herečka (možná tak hérečka, ale těžko říct) - navíc ty její výrazy s našpulenýma botox-rtama jsou na facku. Pokud má být další díl, tak prosím už od někoho jiného než Michaela Baye. P.S. Digitální efekty jsou samozřejmě skvělé a celé je to o chlup lepší než dvojka. ()

TaanStari

Nejdřív máme zbytečnou první polovinu (mimořádně intelektuálně vtipnou, jak má Bay ve zvyku), potom následuje závěrečná bitva. Ano, druhá polovina filmu se skládá čistě z únavné, protahované akce. Ještě horší než u dvojky. Chápu, že tohle vydělává, ale taky by jednou mohl Bay myslet na ty diváky, kteří nemají v hlavě úplně vymrdáno. A Decepticon vypadající jako Predator je prostě urážka. Oproti dvojce plus alespoň za to, že byl znatelně omezen počet debilních a infantilních strojů. Hlavně že to bouchá a lítaj tam vrtulníky. ()

Grizzly

Bohužel první hodina a půl (krom scén s robotama) nedává vůbec smysl a je tak hnusně klipovitě zrychlená, že vám je celý příběh vlastně úplně jedno a jen rozmrzele čekáte až se začne něco dít. Hodně scén je úplně zbytečných a dementních (třeba všechno okolo toho afektovanýho číňana). Postava tý hlavní bloncky je mega otravná a mega blbá a Mikejle se nerovná ani zdaleka (možná ten zadek maximálně :)). Hodně zbytečnejch postav a vůbec demence. Vlastně je to jen klipovitej sestřih záběrů na drahý auta, pěkný kočky a občas na perfektně udělaný Transformery. Naštěstí jakmile se děj přesune do Chicaga začne pořádná dávka akce. Hodně střílení, výbuchů, bojujících robotů a totální destrukce. Velký plus je Shia, který i superdementní scény dokáže udržet na snesitelné hodnotě. Ačkoli celý příběh a většina filmu stojí za hovno, mega sem si užíval válku robotů a lidí, stejně jako kompletní military fetish. Za to musím dát minimálně 60%. ()

warrenur

Vizualne pekne a v istych pasazach prijemne akcne. To a velkolepy vydareny hudobny doprovod so zvukovymi efektami. Hlavne Jablonskeho There is no plan je genialna skladba. Tieto su hodne chvaly. Prva polovica pre mna nicim zaujimava, tiez herecke "vykony". O "inteligentnych" hlaskach, ci dialogoch pomlcim. Inak cajicek pre male deti. Ale priznavam, ze americky komix moc nemusim. Sklamanie. ()

Snake.Charmer

Třetí Transformeři mě bohužel hodně zklamali. Míšu až asi hra s mimozemskými roboty od Hasbra opravdu omrzela. Jak jinak vysvětlit, že nám předkládá naprosto odtažitou podívanou, která nevykřeše v divákovi jedinou emoci. Jediné co zůstává jsou brilantní akční scény, perfektní vizuální stránka a trapné vtípky které už ale tentokrát překročili hranici snesitelnosti. Velká škoda - přibližně 200 milionů dolarů... ()

Filty

Digitální efekty jsou zvládnuté na jedničku. To se ovšem dalo očekávat. Choreografie soubojů je neskutečně geniální, ale tím to bohužel končí. Většine herců zde vůbec nehraje, spíš se tváří jako hromada hrozně drsnejch, všemu rozumících bytostí a když už přijde na řeč o mimozemšťanech, je všechno najednou hrozně megamoc super tajný. Ne, spíš to působí trapně. Film je natahovaný, pořád ne a ne skončit a divák pak jenom sedí a je natolik znuděn, že už si ani ty geniální souboje nevychutná. Palec nahoru za červího Deceptikona, zbytek ale bohužel selhal. 40% ()

simon84

Čekal jsem akční oddechovku, což se splnilo. Takže spokojenost. Akční scény byly dobré, ty roboty mám prostě rád. :-) Být film o půl hodiny kratší, dám 4 hvězdy. ()

Gastovski

Bay neuposlechl mou žádost a trojku natočil. Jak snad nikdo nečekal (myšleno ironicky), kvalita šla opět rapidně dolů, ale neva, penízků za to bude dost. Příběh je už totál o ničem a nelogičnost s nudou vítězí na plné čáře. Efekty už vůbec nepřekvapí a herci už jsou taky vyšťavený a já tudíž dávám filmu zcela zaslouženou 1*. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy