Paldini

Dva kliďasové, které skoro nic nerozhází, ale nesmí je nic rozzlobit. Čekal jsem více bitek a ve filmu jsou vlastně jenom dvě. To ovšem vůbec nevadí. Úplně mně stačily hodně drsné hlášky, kaskadérské kousky a několik kultovních scén. Nejlepší je samozřejmě ta s pěveckým sborem. A celý film hraje perfektní dobová hudba - hit "Dune Buggy". ()

sheen

RIP herecká legendo a nerozlučná dvojko, spolu s šílencema ze série Smrtonosné zbraně moje nejoblíbenější dvojka. Nesmrtelné filmy při kterých se člověk řeže smíchy. ()

petaspur

Ben a Kid jsou mistři volantu a vystrkávání soupeřů z trati, kteří v mrtvém závodě vyhráli buginu. Nemají se rádi, nechtějí se o ni dělit a nechtějí si ji ani půjčovat. Než se rozhodne, kdo z nich sežvýká víc párků a proleje hrdlem více piv, tak jim mafiánští naháněči strachu výhru zlikvidují. Oba kliďasové proto navštíví Šéfa místní pobočky Cosa Nostry a s výhružkou tvořící název filmu požadují své naleštěné autíčko zpět. Šéf je však v rámci své terapie nelítostný a to znamená, že mafie bude nemilosrdně mlaskavými fackami vymlácena za hranice města. ()

hippyman

nezapomenutelný soundtrack a pár povedených scén, obsahově ale VELMI jednoduché, přímočaré a nedostatečné... asi jsem suchar, promiňte. 60% ()

salahadin

Jako malej jsem se u toho řezal smíchy a teď? Prostě stále neodolám, ty bitky jsou úžasný a Hill se Spencerem tvoří neodolatelné duo! Klasika a moje komediální srdcové duo ranařů. ()

Aky

Moc těm dvěma nefandím, mnohdy jsou stereotypní, někdy až trapní, ale zde se mi od počátku zdáli skvělí a při každé repríze si dávám za pravdu. ()

HAL

Laurel a Hardy sedmdesátých let tady vrcholně přetavují komediální buddy movie do čistokrevné grotesky, kde nic není bráno vážně a suchý humor si podává ruce přehnanými fyzickými gagy. Bud Spencer a Terrence Hill byli hrdiny mého dětství, a s radostí vidím že funguje bez velkých problémů i o pětadvacet let později. Sem tam je komediální scéna až moc natahovaná, sem tam jsou údery viditelně nedotažené, ale to je tak všechno, jinak pořád zlato evropské akční komedie - i co do akce tady tihle dva řízci dokázali rozjíždět kousky, které v té době teprve začínal daleko na východě předvádět Jackie Chan. 8/10 ()

DJ Obelix

Nezapomenutelná klasika mého dětství a nezapomenutelná úvodní píseň. Ano, viděl jsem to po mnoha letech a chyby jsem tam viděl, ale přece nemohu dát jednomu z mých TOP 3 dětských filmů méně než plný počet, to po mně nechtějte :-) ()

Snorlax

Nejklasičtější klasika tohoto dua vítězí nad ostatními jejich filmy i díky krásné hudbě, a to hlavně v podání sboru. ()

Frajer42

Komedie, která má potenciál pobavit, bez ohledu na to, ve kterém století se na ni koukáte a kolikrát jste ji už viděli. Když jsem se dozvěděl, že se Bud Spencer odebral na věčnost a s hrůzou jsem zjistil, že u něj nemám ohodnocený jediný film, tak bylo takřka moji povinností, se na jeho nejlepší počin kouknout. Zřejmě už jsem snímek v dobách mého mládí po kouscích viděl, neboť se mi sem tam během sledování vracely vzpomínky. Terence Hill a Bud Spencer tvoří jednu z vůbec nejkomičtějších dvojic filmového světa. Hrozně jim to společně sluší a je radost sledovat kterak se doplňují. Vůbec nejvíce se mi asi zamlouvalo jejich předvádění se na pouti. Ze snímku vyzařuje neskutečně pohodová atmosféra, která zaručeně pronikne do srdce každého diváka. Pochválit musím i neskutečně chytlavou ústřední píseň o "dune buggy", kterou si broukám i den po zhlédnutí. Ke konci jsem měl pocit, že se snímek začíná trošku táhnout, proto nejdu s hodnocením přes 3 kousky. ()

boshke

Věřte mi, strašně jsem chtěl, aby se mi to líbilo. Jenom ignorant by přeci neměl rád takovouhle klasiku. Od samotného začátku jsem tak byl i nastavený a u každého záchvěvu vtipu jsem se tetelil... Tohle mi bohužel vydrželo tak půl hodiny a pak už jsem jen v duchu odpočítával, kolik minut tohoto nesmyslu mi ještě zbývá. Ano, svoje kouzlo to má a kdybych na to jako desetiletý koukal z VHS ve smyčce pořád za sebou, moje hodnocení by bylo jistě jinde... 50% ()

AllShallFall

Tento film i přesto, že už je poměrně starý, je pro mě klasikou mezi komediemi. Nerozlučná dvojice Bud Spencer a Terence Hill a jejich nezapomenutelné fackovačky, mě vždycky bavili. V tomhle filmu mě doslova dokazali rozesmát dva luxusní masakry. První při demolici zábavného parku a druhý ke konci, když už se opravdu rozzlobili a byli zlí:-D ()

Campbell

Hill a Spencer aneb co se stane když jim zničíte jejich milované auto. Je to zase neuvěřitelná zábava plná rvaček a humoru. NAvíc tady se objevý i ďábelský Pleasence, který podává zase super výkon. Humor je azse jednoduchý ale bombový. A scéna v posilovně je boží. Jediné co my trochu vadilo byla hudba, sice ta úvodní písnička byla dobrá ale nemusel bych jí slyšet prakticky každých 20 minut. Silnějších 4*. ()

Slartibarkfast

Ano ano.. nezapomenutelná Italská dvojka skvělých herců.. hromotluk a andílek s modrýma očima. Jejich filmy nikdy nevynikaly složitostí, ale komediální výplň a veselé bitky naprosto uchvátí každého diváka. Jako je pro francouze typický Louis de Funes, pak pro Italy je typická dvojka Terence Hill a Bud Spencer. Prosadili se na světové úrovni a dokazují v každém filmu proč právě oni. Tenhle film je jeden z jejich vůbec nejlepších. Moc rád se na něj koukám pokaždé, když je v televizi. Srdeční záležitost mého mládí. 85% ()

nascendi

Hlúpy, nudný a celkom úspešný film s kolotočovou pesničkou. Úspešnosti sa nemožno čudovať, veď medzi slepcami je aj jednooký kráľom. A v sedemdesiatych rokoch bola slepota organizovaná. ()

silentname

"Watch Out, We're Mad" je absolútnou kultovou klasikou. Môžem to vidieť miliónkrát a vždy sa na tom pobavím. Rozmýšľal som rokmi nad tým, prečo môžem film Buda Spencera a Terenca Hilla kedykoľvek vidieť. Napriek tomu, že idú všetky podľa podobných formuliek, len sa odorhávajú v inej krajine, alebo majú naši hrdinovia iné zamestnanie a podobne. Alebo sa odohrávajú aj v inom čase. Ako to, že môžem vidieť kedykoľvek ktorýkoľvek? Veľkú zásluhu má na tom práve naša ústredná dvojica. Spencer a Hill mali obrovskú charizmu a okrem toho mali spolu vynikajúcu chémiu. Vždy ste v nich videli ľudí a ich doťahovačky ma vždy veľmi bavili. V reále to museli byť najlepší kamaráti a na tých filmoch je to vidno. Hrá sa im vždy spolu veľmi dobre a je to jedno kde a kedy. No tento film je podľa mňa špeciálny. Áno, funguje to podľa tých istých formuliek, no myslím si, že jednotlivé scénky tohto filmu sú ešte vtipnejšie. Keď vidím scénku s automatom na Pepsi tak sa vždy rehocem. Keď vidíme Paganiniho (ktorý mimochodom predbehol Darth Vadera v tom, že dostal svoju vlastnú skladbu) nemá to chybu. Plus jeho finálny osud je absolútne perfektný. Celá časť v spevokole je dokonalá vďaka nemu. Mám rád nášho "kvázi" zloducha (šéfa), ktorý si niektoré časti užíva ako malý chlapec. Je v podstate len manipulovaný skutočným zloduchom, ktorého reprezentuje "Doktora". A páči sa mi ako šéf veľmi dobre zhodnotí, že jednoduchšie by bolo, keby im kúpili tú ich Dune Buggy a mali od toho všetkého pokoj. Lenže celá akcia je nakoniec oveľa drahšia, lebo Hill a Spencer to vedia jak s päsťami, tak s motorkami a aj autami. Časť kde bojujú proti motorkárom je pre mňa jeden z highlightov filmu. Keby z toho niekto urobil animovanú komédiu, tak by to bolo úplne dokonalé. Lebo celé je to ako animovaná komédia, len je to hrané. A samozrejme nechýbajú bitky, nechýbajú pamätné hlášky ("vždyť já už nemám ceny!") a veľká dávka zábavy. Videl som to miliónkrát a určite sa k filmu vrátim znovu. Hodnotenie: A+ ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer