Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

AllShallFall

Taťka do píči. Po dalším shlédnutí jsem si řekl, ze snížím hodnocení. Hvězda za návrat do roku 1984. Což mě donutilo si pustit jedničku ()

Geralt z Rivie

Jsem naprosto přesvědčen o tom, že ani autoři tohoto díla přesně neví, co se ve filmu děje. Ale chápu, že si sérii připravují pro další natáčení. Na druhou stranu navázat na Terminator Genisys bylo prostě nemožné. Po herecké stránce Emilia se drží svého zaběhlého standartu z GoT (musím přiznat, že pro ni mám slabost :-P), a koneckonců překvapil i Jai Courtney. No, ale co si bude nalhávat komplikovaný a zamotaný děj, tak to musí zachraňovat až Arnold, ať už humorem nebo svými pokusy o úsměv, ty jsou dokonalé. No, prostě bez něj by to byl určitě propadák. Genisys (PS: Ten název toho systému je teda fakt debilní) je totální mišmaš všech Terminátoru, ale prostě hraje tam Arnold a to stačí. --- Rozpočet / výdělek: $155 / 440 milionů < 2,83 > násobek rozpočtu. ()

predators

Není to tak špatné, jak se zde píše a povídá! Samozřejmě se Genisys nemůže rovnat "jedničce" a "dvojce", ale kolik pokračování se dostalo kvality svých předchůdců?! Jasné, casting stojí za prd, hudba není tak geniální jako jinde a věřím tomu, že 90% lidí se ztratí v ději dřív, než bys řekl T1000...ALE...Berte to tak, že Arnie je zpět (dokonce ve své nejlepší roli po guvernérství) a s ním i válka strojů, které se prostě nevyhneme. Bavil jsem se rozhodně víc, než ten týpek vedle mě, co neustále čuměl do mobilu. TG si pozornost zaslouží! 75% ()

Ratemus

Není to tak špatné a tak velké zklamání jako jiné letošní blockbustery, film jen recykluje dávno viděné a přimíchává něco nového, casting je sice slabší, ale také to není žádná tragédie, myslím, že Courtney už zahrál mnohem hůř v jiných filmech, zde nebyl tak špatný jako jeho kolegyně Emilia Clarke. Jason Clarke není špatnej, ale je snad všem jasné, že nejvíc pozornosti a všechnu slávu na sebe prostě přenáší legendární T-800 Arnie. Každá vteřina filmu patří prostě jemu, veškerou pozornost si přivlastňuje sám, bez něj by film stál za vyližprdel. Film je jistě mnohem lepší než poslední dva terminátoři, kromě pár nových věcí a vysvětlivek, jsme už vše viděli, ale jak navázat nebo se vyrovnat legendární jedničce a perfektní nezapomenutelné dvojce. Takže závěrem, Genisys není nikterak převratné dílo, ale je důstojným kolegou prvních dvou dílů, i přes slabší casting, trochu nedopracovaný scénář to pořád není žádný průšvih, pěkná akční letní podívaná, ke které se možná i někdy vrátím, ale jen kvůli Arnimu, protože ostatní postavy jsou celkem nezajímavé a tudíž jsou vám u prdele. ()

nash.

Svažte mě, mučte mě, zabte mě, ale stejně se nepřidám a nebudu úpět jak je nový Terminátor hrozný. Protože není. Je to vydařená svižně akční jízda rozehrávající navíc až nečekaně hravý a zábavný kolotoč časových paradoxů a neustálých proměn minulosti i budoucnosti „terminátořího“ světa. S takovou intenzitou, že až zrak přechází. Navíc s jedním tak „šokujícně“ odvážným a pro toho, kdo se ubránil trailerům, i nečekaným zvratem, že člověk musí nad odvahou scénáristů uznale zvednout palec. Pokud jde o věrohodnost a logiku všech těch časových paradoxů, nijak zvlášť se neliší od jiných časovek. Navíc chrlí více či méně zjevné odkazy na první dva filmy s takovou kadencí, že se člověk nepřestane bavit ani na chvíli. Jo, občas je tu nesmyslná chybka (O‘Brien–Silberman) a obsazení Sáry a Kylea se moc nepovedlo. Ani jeden z nich totiž typově moc nesedí, a zejména Courtney je ještě větší dřevo než jsem čekal. Naštěstí vše zachraňuje, a o level zvedá, skvělý Arnold. Ten si svou roli maximálně užívá, a jako dokonalý bavič vnáší do filmu až nečekanou jiskru a humor. Mezi desítkami odkazů na první dva filmy se navíc pohybuje s tak zjevným potěšením, že ho přenese i na diváka a stává se sympaťákem roku. Z mého pohledu jsou 3 a 4 díl zcela eliminovány a již se více v mém vesmíru nevyskytují. Toto, je pro mě ode dneška Terminátor 3, ke kterému se určitě ještě nejednou vrátím. O to víc mě mrzí jeho finanční neúspěch, který si rozhodně nezasloužil. Je totiž mnohem lepší než nic nového nepřinášející restart Jurského parku, jehož mega úspěch je pro mě nepochopitelný. T5 jsou lepší čtyři hvězdy, ale asi na truc všem rejpalům ještě tu jednu spokojenou hvězdu přihodím. ()

silentname

Ako fanúšik série Terminátor som mal z toho, že bude nový film trošku zmiešané pocity. Na jednej strane som sa na to tešil, no na druhej som mal obavy či to dopadne dobre a či to nepoškodí meno značky. Myslím si, že Arnold Schwarznegger je v tomto filme stále dobrý a má pár skvelých momentiek, ktoré stoja za to vidieť, no celkovo mám z filmu pocit, že absolútne nedáva zmysel a prináša do série viac zmätku a zbytočných otázok, než čokoľvek iného. Čo môžem k tomu povedať? Cestujeme tu cez rôzne časové úseky, no nemám pocit, že sa to akokoľvek prepája s originálom a v miestach kde ide správnou cestou, tak rýchlo odtiaľ odbočí. Efekty sú podľa mňa mix a ako celok film moc nefunguje. Najlepšie je ostať pri starých klasikách, ktoré sú skutočne revolučné a prekonávajú míľovo tento film. Pre mňa premrhaný potenciál a škoda času. ()

PetrPan

Tak trochu "Vařila myšička kašičku." Pátý ukončovatel už má zase Arnolda, dokonce dvakrát, hlava se mu krapet ztrácí v čóru móru časových zákrutů a pata se utápí v ne zrovna vhodném castingu. Schwarzenegger se pro tuhle roli zřejmě narodil, jeho terminátor i po letech působí jako ta nejlepší robotická kraksna, kterou kdy filmové plátno vyplivlo do světa. Hláškující, sebeironizující, vynikající! O něco horší už je to s příběhem, těch časových hrátek mohlo být i míň. S takovou bychom se mohli příště vydat třeba i do patnáctého století, jen místo pana Broučka by se na tenhle epochální výlet za prapředkem Sáry Connorové vydal pan Arnie. Pocta, zábava, chápu, ale všeho moc škodí. Výběr herců do hlavních rolí pak považuju za největší faul, Courtney udělal z Reese troglodyta a Emilia Clarke jako Sára Connorová? Vážně? No nevím, jestli děvčátko zralé tak maximálně na lízátko s píšťalkou, byla zrovna dobrá volba. Ale suma sumárum jsem byl, sic trochu rozpačitě, spokojen. To víte, Arnold je Arnold. Čtyři. ()

jarous

No tak já nevím, mám se smát, nebo brečet? A nebo nejspíš zklamání. Podivná směs ze všech terminátorů. Ale doprčic proč?? Tohle nezachrání ani Arnie. ()

Joker Punx

Pátý díl - Terminator Genisys - Díl co jsem viděl už v kině a bavilo mě to. Arnold Schwarzenegger se nám do role vrací jako Terminátor a bylo fajn ho zase vidět po tolika letech v týhle roli. Co mě tady zklamalo byl Jason Clarke jako John Connor. Jai Courtney jako Kyle Reese a Emilia Clarke jako Sarah Connor. No tak tyhle herci fakt nebyli podobný těm z prvních dílů, měl jsem fakt k nim i nesympatie, to mě dost zklamalo. To už se mi líbil víc jako John Connor - Christian Bale - To je jasný! No a ten co hrál Kylea Reese, to byla na hovno volba, ten ksicht mi tam fakt vadil. Ale výjimka byl korejský herec Byeong-heon Lee v roli záporáka T-1000 - Ten se mi v tý roli líbil. Překvapila mě scéna z prvního dílu, jak jde zlej Terminátor na punkáče :D Punkery hrajou jiný herci a mladej Arnold je udělanej na počítači jako v Salvation. Aby to udělali zajímavější, jeden punker měl vlasy jako Sid Vicious a další měl číro. I když ten děj je udělanej dost divně aby navazoval na první díl, líbilo se mi to. Akce neni málo a triky jsou udělaný v pohodě. No určitě se mi tohle líbilo víc než předchozí díl Salvation, tady byl konečně aspoň zase Arnold, v kině to bylo dobrý. Dobrý že tam dali song od Ramones - I Wanna Be Sedated :) ()

Rocky62

Hrdě se řadím mezi fanoušky této ságy a rovněž patřím mezi ty, jenž shledávají T2 za poslední díl tohoto legendárního příběhu. Čili vše co následovalo poté beru jako samostatné snímky. Pokud bych měl proniknout do toho guláše minulostí, budoucností, současností, ba dokonce alternativních budoucností, tak bych se z toho musel posrat. A o tom bohužel Genisys je. Nabízí nám sice slušný akční zážitek, několik vizuálně vyladěných scén a celkově TG nenudí ani na vteřinu. Tím však výčet kladů končí. Geniální feeling dvojky tu není, ponurá atmosféra jedničky tu není a charisma herců taktéž ne. Chybí Michael Biehn, Linda Hamilton, zkrátka všichni, kteří jsou s tímto příběhem nerozlučně spjati. Ne že by chyběla inovace, jen je tu příliš mnoho odkazů a zmatených událostí, které těžce kurví orientaci v časových osách a osudech postav. Průser to rozhodně není, o zábavu je tu postaráno v každé minutě ovšem coby fanoušek neberu klíčové události vážně. 60% ()

dopitak

Ale tak trocha úcty tam zbyla, jenomže teď už jsme hodně otupělí a původní idea je v trapu. Terminátor 1 i 2 měli něco, co už žádný nikdy mít nebude, překvapení. Tady kdyby se scénáristi stokrát stavěli na hlavu a vystavěli milion cestiček z logiky, je to pořád jenom hloupá akčňárna, kde fakt mohli trochu brzdit s přemetujícími autobusy, výbuchy a vším tím randálem. To bylo snad moje nejhlasitější kino. Arnold byl milý, pobavil, Emilia se na Sáru skvěle hodí (já bych jí před cestou časem rozhodně zabral z jiných úhlů), ale Clarke tak trochu trapas a spíš přesah do Matrixu. Něco jako výstavka všech už ukončených typů Terminátorů plus ten nový, co vlastně je víc než člověk. Stejně si radši v pozdní noci v televizi pustím po stopadesáté jedničku/dvojku, než tuhle dobře udělanou a hodně promýšlenou náhrobní desku s věnováním od JC. ()

klerik

Fakt zbytočné. Najprv vážne, postupne komediálne, ale na pôvodnú trilógiu to nemá. Žiadna akcia nie je pekne natočená, obsadenie slabé (Emilia Clarke pôsobí ako dievčatko, nie ako bojovníčka). Snaha o zakomponovanie do T-univerza je trochu trápna (vymyslíme alternatívnu časovú rovinu, a je to...). Obrovský fail bol obsadenie Jasona Clarka... Zbytočne zabitý čas, aj keď som sa vlastne nenudil, film mi nič nedal... ()

Chrustyn

Přesně podle očekávání, naprosto zbytečné pokračování, které pouze parazituje a kopíruje první dva díly (film se z velké části odehrává v období prvního dílu s tím, že se zde pohybuje terminátor, který má schopnosti z dílu druhého). I přes přítomnost Arnieho se film opravdu nepovedl a i když film párkrát nostalgicky pobaví a zahřeje u srdce každého fanouška, okamžitě se vše vyruší mizernou akcí a přítomností Jaie Courtneyho, který tak zkazil další zavedenou sérii (předtím to byla Smrtonosná past). ()

SeBig

Na stejný úrovni jak Salvation..nebaví mě jak ty klíčové role menej jak ponožky (i když Connorova byla kočka), nebavi furt to stejný otřepany téma; zachránit svět před skynetem a zdrhat nebo bojovat s terminatorama. Pár vycukanych vtipku bylo, ikdyz to celý zase zachraňoval Švarc.. akce fajn, ale nebavilo mě to tak jak bych chtěl. Zklamání. ()

korbitch22

Tak jsem se konečně dočkal!Naprosto to splnilo všechna moje očekávání, v kině jsem si to užil jako už dlouho nic a nejradši bych na to šel klidně podruhý.Nemůžu z těch vašich komentářů a házení špíny na něco tak nostalgicky skvělého.Nemůžete přece čekat temnou atmosféru prvních dvou brutálních dílů, 90. léta jsou pryč a kdo na film jde s tím, že se dočká regulérního pokračovaní, bude prostě v prdeli.Arnold se chtěl vrátit do své nejslavnější role a užil si jí od první do poslední repliky a já si to užil s ním a potvrdil mi, že mimo Terminátoří roli prostě už na herectví nemá.Všechno v čem se vrátil bylo děsný, stejně tak Stallone.Oni dva už jsou skvělí jen jako Rocky, Rambo a v Arnieho případě Terminátor, když jako starci pokračují ve svých kultovních postavách, má to nějaký smysl, ale natáčet cokoliv nového je zbytečné a nic z toho, co tihle dva udělali za posledních 5 let nestojí za víc jak 3* a kdyby to nevzniklo, moc by se nestalo a to přesně neplatí právě o roli Terminátora.Ve filmu je strašná spousta děr, to ano, příběh ignoruje celou dvojku a mladý T-101 z prvního dílu je tu vlastně jenom proto, aby mohlo dojít ke kultovnímu střetu, zajímavé je, že režisér už se nějak nepídil po tom, aby mladý T-1000 byl Robert Patrick a těhle vyčůraných pičačin je ve filmu jak nasráno, ale s tím musíte počítat, když vám tvůrci mění časové paradoxy, něčeho se dočkáte a něčeho zase ne.Děsilo mě obsazení, Gay Country byl dobrej jen jako vrah v Jack Reacher a jinak selhal totálně ve všem, tudíž mě strašně překvapilo jak mi jako Kyle Reese neskutečně sedl a roli zvládnul s nadhledem.Něco jiného je neslaný, nemastný Jason Clarke, obsazování tohodle herce dobrého tak na štěky a pár minut trdlíkování před zastřelením do hlavních rolí je mi záhadou, dokonale pohřbil celou druhou Planetu Opic a to byla jednička tak úžasná, ono když vás na plátně sfoukne i digitální opice, je něco blbě, že jo.Bratr řikal, že na roli Connora by se mu líbil Butler, mě spíš Cliwe Owen.Emilia Clarke byla fantastická a opět mě jedině překvapila.Příběh jsem hltal políčko po políčku a většina z vás vychvaluje prvních 20 minut, to mě zase spíš moc nesedělo, nový facelift starým scénám neseděl a mě to začalo pořádně bavit až při zničení T-1000 a skoku do roku 2017, kdy jsem se dočkal kolosálního letního blockbusteru s novým Terminátořím světem a naprosto úžasným a hláškujícím Arniem, který mě co repliku doslova Terminoval láskou, pokorou a dojetím, které u mě na konci vyústilo v nejdenu slzu, jako kdysi u dvojky.Miluju Terminátora a co víc miluju Arnieho jako Terminátora a na tenhle film může nadávat člověk jedině totálně neznalý série, nebo posraný ignorant který zamrzl v roce 1992 a neuvědomuje si, že tahle značka se už s vážnou tváří dělat nedá a musí jít cestou efektů, humoru a zajímavého příběhu.Já si nový díl zamiloval okamžitě a moc bych přál celýmu týmu a hlavně Arnoldovi, aby film vydělal pořádné peníze a mohlo se jet dál.Arnold do toho dal úplně všechno a já, jako věrný fanda mu ze srdce děkuji a vy, vy hovada byste se měli za některé vaše slinty omluvit Terminátorovi osobně, aby vám řekl Najs tů sí jů a get out!!!Děkuji za tenhle film!!!!90%. () (méně) (více)

classic odpad!

Včera večer na Arnoldove meniny som zažil 2. hodinovú filmovú TORTÚRU, kde už veľmi dlho som nevidel tak príšerny film ako je Terminator Genisys. Schwarzeneggera by mal niekto už nadobro zastaviť ! Videl som asi najhorších hercov, akými disponuje súčastný Hollywood, najmä Jai Courtney, to je katastrofa, otrastný nechutný herec, Emilia Clarke je mladšie vydanie Lindy Hamilton, oscarový J.K. Simmons - strata času a Jason Clarke je kapitola sama o sebe, režisér Taylor by si už nemal ani škrtnúť o zápalkovú krabičku, peniaze na ďalší projekt by som mu zatrhol. Ja som videl vôbec jeden z najhorších filmov môjho života ! Utrpenie číslo 1. sú herci na čele s Arnoldom + utrpenie je už tento samotný film. Neznesiteľný film, ktorý som LEDVA dopozeral do konca, lebo som rozmýšľal, že to vzdám, ale občas je potreba vidieť niečo tak debilné, že sa čudujem, ako je to vôbec možné ? Či skôr, na čo Preboha živého, vyrábajú tieto odpady ? Po takomto výplachu musí prísť určitá náhrada, satisfakcia za stratu času, na ktorej sa mimochodom už horúčkovito pracuje... ()

Scalpelexis

Oh God, na co jsem se to koukal. Je smutné, že takový to film nese stále nálepku původní legendy, jinak bych se na podobný "biják" asi nekoukl a shodil bych ho ještě o lvl níž, který drží nostalgie. Scénář je snůška blboidně vybraných keců, rádoby cool hlášek (které moc nezafungují a jsou strašně předvídatelné) pro nezletilé anebo zpomalené obecenstvo a logikou/fyzikou se tu kroutí jak kohoutkem od umyvadla až nám z mozku zbydou leda tak mixovaný vajíčka. Sorry Arnie, snažil ses, ale neměl si šanci. Prosím, už to skončete. ()

Marze

Výsledek není nudný, pořád se v něm něco děje, střílí to, padá to, hláškuje to, chybí však přirozenost a vztah k postavám, jež jen vysvětlují pravidla světa, ale zapomínají v něm žít. City Emilie Clarke v roli Connorové (Taylor ji přivedl z Hry o trůny) a nového Reese v podání Jaie Courtneyho postrádají věrohodnost i kvůli typově ne zcela vhodnému obsazení. Sarah Connorová byla vždy prototypem silné ženské figury, zde působí velmi křehce, a z Reese se stal nemyslící voják plnící rozkazy Johna Connora. Nejde o to, že by se postavy nemohly s novou vizí posunout, problém spočívá v tom, že herci nepřirozeně imitují dávno definované hrdiny a viditelně nejsou ve své kůži.Když si připočteme rutinní záporáky, jediným na svém místě zůstane Arnold, s nímž však děj nakládá jako s kusem nábytku a motiv stroj/otec, ústřední pro T2, je v podstatě konstatován a nerozvíjen. Těžko popsat děravý scénář bez prozrazení zvratů, na druhou stranu však netřeba jmenovat logické lapsy a časové paradoxy. Terminátoří vesmír jich byl vždy plný a u prvních dílů nestály v cestě zážitku. Lze namítnout, že ignorování logiky, fyziky, lidské anatomie a bůh ví čeho všeho ještě, se v Genisys posunuje na o řád nesnesitelnější úroveň, i to by ale šlo prominout. Kdyby tedy plnohodnotně rozvádělo své motivy a klidně na základě nesmyslů vzbudilo emoce. ()

Yardak

Pátý Terminátor jde znovu zcela novou cestou, tak trochu jako minulý díl, i když příběh se neodehrává jen v post-apokalyptickém světě. Cestování v čase dává tomuto filmu zcela nový rozměr:)). Odkazy na předešlé díly jsou většinou opravdu povedené (zejména na první dva díly), to se musí scénáristům a Taylorovi nechat! Z herců neskutečně září J. K. Simmons a i (pro mě) překvapivě Emilia Clarke, u které jsem se obával castingové chybky; jen Jai Courtney mi úplně nesedl do postavy Kylea Reese. No a samozřejmě nemohu opomenout "taťku" Arnolda, jenž své postavě dává úplně zásadní rozměr!:o) Nejedná se o žádný přelomový snímek jako byl kupříkladu Terminátor II, ale je to velmi dobrá akční podívaná, která této sérii nedělá vůbec špatnou reklamu. Mezi 4-5 akčními hvězdami, zatím lehce nadhodnotím. (Viděno v North Riverside Mall Theatre: Classic Cinemas, IL, USA.) ()

heyda

Ta poslední třetina filmu mě dost zklamala - akčně přaplácaná krávovina. Ale jinak jsem si novýho Terminátora hodně užil. Režijně solidně odvedená práce. Jen nechápu, proč hrál Kyle Reese Jai Courtney, takovej neherec. Fail jako prase. Kvalitativně je to srovnatelné s Terminátorem III: Vzpoura strojů. Na Cameronovi díly to nemá ani zdaleka. 70% ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka