Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

PosleniKiwi

Zajímalo by mě, kolik museli Cameronovi dát peněz, aby řekl, že je tenhle film skvělý. Protože víte co? On vážně není. Možná se to bude líbit někomu, kdo je 1. a 2. dílem nepolíbený. Protože všechno, co jsem měli tak moc rádi, všechno, co bylo na těch dílech tak skvělé, je pryč. Atmosféra není, akce je nezajímavá, dialogů je dost, ale jsou o ničem, z nejvíc bad-ass terminátora t-1000 udělali vykastrovaného kocoura, a příběh je slátanina, která maže vše, co jsme doposud viděli a činí tak naprosto nestylovou a příšernou cestou. Pokud nechcete vidět mladší CGI verzi Arnolda jak se mlátí s dnešní verzí Arnolda, tak se tomu vyhněte hodně velkým obloukem. ()

Dzusifruit

Neberme to všetci tak vážne. Aj keď v popise je len sci-fi, akční, thriller, dobrodružný, hodilo by sa mu pridať komédia, paródia alebo dokonca "arnoldka", pretože guvernér nám tu ponúkol obrovské množstvo humoru a ja som sa bavil odhliadnuc od všetkých nejasností a chaosu v časových líniach. Odkazy na predošlé filmy boli odvážne a starý mladý Arnold bol fešný. Veľmi mi chýbala cica z trojky s trojkami a keby tam bola, dal by som možno aj 5*. Som nenáročný? Možno hej, ale vy ostatní ste zase asi moc nároční. ()

pursuer odpad!

Hvězdu za perfektní zvuk (edit: beru zpět), který se mi tolik líbil ve hře Syndicate (2012). Vlastně teď, jak to píšu, si uvědomuju, kolik motivů si to z té hry půjčilo :D Film Terminator Genisys nicméně naprosto nesoudně rozebírá celé universum Terminátorů na naprosté trosky, vyzobe klíčové obrazy z původních dvou dílů, které poslepí klovatinou a prodává to v obalu z patosu, naivity a tupých rolí. Příšerné dialogy, stupidní scénář, zbytečně dlouhá stopáž. Jdu si spravit chuť dvojkou. Proč se za posledních patnáct let žádný Terminátor nebral vážně? ()

PatrikP4

Tři hvězdy to dostalo jen za Arnoldův úsměv... Jinak bych to viděl na dvě, příběh je jasný dopředu, akce je ale dobrá... Líbilo se mi to, ale jednou za dva roky, dřív se na to rozhodně nepodívám... ()

ALchemik

I když jsem se trochu neorientoval v ději, byl tam "děda" a to mi stačilo - to on byl pevný a záchytný bod. A vůbec jsem se nenudil. ()

Sunwheel

Asi to bolo podľa očakávaní. Že tam uvidím prestarnutého Arnieho, ktorý bude svojou vycibrenou angličtinou na úrovni tej istej z pred 30 rokov dávať tie isté hlášky mi bolo jasné. Rovnaké držanie brokovnice, pózy a pomaly oteckovská potreba chrániť rodinku Connorových, to už raz zarobilo milióny. To, že vystrieda Lindu Hamilton, silnú, ba priam "mužnú" ženu nejaké populárne decko tejto doby, to sa tiež dalo očakávať. Ale skutočne som nemohol tušiť, že to vlastne recykluje predošlé dva diely, pridá oveľa gýčovejšieho Kyla Reesa a vlastne skončí happyendom. Akurát ma desia možné pokračovania. Popcornová záležitosť, ktorá splnila atribúty bežného akčňáku dnešnej doby, no bez akejsi potreby vidieť to zas. ()

SantatLoTR

Kdyby ten scénář nebyl tak zkomírající tak bych dal 4. A kdych mohl hodnotit Arnieho tak za 5, ale když má na pozadí v celku slabší podívanou nelze hodnotit vice ()

Skylwalker42

Tak tohle naprosto pohřbilo terminátoří sérii nadobro. Dvě hvězdy jen z úcty k Arnoldovi a trochu za první polovinu snímku, která by nebyla až tak špatná nebýt druhé poloviny, která z filmu provedla (musím to napsat) úplnou sračku. Nepochopím jak někdo mohl obsadit do role Johna Connora takového totálně nesympatického blba. Po skvělém Balovi, takové tragické obsazení. Žádný charakter, žádný ten John Connor, který odvážně vede poslední odboj odporu k vítězství. A (spoiler) ještě z něho udělají Terminátora. OMG!! ()

Hejmy

dnes jsem viděl T díl 1. Aj jsem chtěl změnit hodnocení na odpad. Opravdu nevím proč ne, asi si nechávám rezervu na další díl, kterej má vše napravit. ()

endrix

Po pravdě, pro mě měla tahle série skončit dvojkou s alternativním koncem. Ten by spolehlivě (snad) zabránil všem pokračováním hodným toho jména. Ale když už se to natočilo, upřímně, dalo se na to koukat. Sebeparodie na začátku se mi dokonce líbila a likvidace prvních dvou terminátorů byla nápaditá. A pak vlezli dva naháči do stroje času a všechno se jaksi zamotalo. Asi nejvíc mi vadil záporák, ale logických bot je v příběhu také požehnaně. Ovšem přes to všechno jsem se zapomenutelně bavil. Takže za půlku a jednu desetinku. ()

Novko

Při první třetině jsem si říkal "Jo, to bude konečně dobrý Terminator od dvojky". Bohužel nebyl. Za celý film jsem si nemohl zvyknout na změnu herců (Sarah, Kyle a opět John). Takže verdikt je takový, že Genisys patří do seznamu "Zbytečné Terminátoří filmy". 5/10. ()

JesterKruger

,, Tenhle film budete zbožňovat!" To řekl James Cameron, a já blbec mu nechtěl věřit, jelikož po dvojce nic lepšího nepříjde. A tak jsem si jednoho dne pustil tento díl, a jak je u Terminátora zvykem, tak na Předešlé díly to vůbec nenavazuje. Co se toho ale týče, tak tenhle díl je výborný! Dobrý děj! I akce bylo dost. Sice to nepřekoná starý dobrý T2, ale můžu z celého říci tohle: ,, Jo! Patří to mezi moje tři nejoblíbenější díly Terminátora, čímž jsou T1, T2, a T5!!!!!" Gratuluji Alanu Taylorovi :) moje seřazení: T2 T5 T1 T3 T6 T4 ()

Karlosik_4

Pamatujete si Terminátora, který byl nadupaný akčňak co sliboval akci,  Schwarzeneggera a fůru vymoženych robotů? Jo, já taky. A v tomto filmu tohle všechno je, až na to že vůbec.  Bohužel jinak to říct nejde, nenudil jsem se tolik, jak bych čekal, ale přišlo mi to jako příběh odnikud nikam co nemá co vyprávět  a snaží se jen dojit značku. ()

PTuranyi

Hovorí sa, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky ale scenáristi Genisys sa o to pokúsili. Znovu prežijeme cestu v čase na záchranu Sáry Connorovej pred splodením Johna Connora. To čo sa zmenilo, je že hrozbou je to John Connor sám a Skynetu je pridaná maska systému Genisys. Akcia je tu samozrejme na prvom mieste a logika ťahá za kratší koniec. Napr. T800 aka Arnold Schwarzenegger príde o kožu na ruke povie, že mu bude dorastať roky - o pár scén neskôr ju už má a nikto sa nad tým nepozastaví. Noví hlavní hrdinovia Jason Clarke, Emilia Clarke hrajú svoje role obstojne a prežijú aj neprežiteľnú haváriu autobusu. Klišé síce nie je pracovná metóda ale film sa mu veľmi nevyhýba. Objaví sa tu však aj niekoľko vtipných momentov ako Arnoldov robotický úsmev. 50% ()

F2003F

Dobrý sequel, ktorý nezarmúti z dôvery v záchranu série, ani nenadchne. Nápad vôbec vrátiť sa k sto ročnému skvostu je hlúposť sama o sebe, ale ešte k tomu totálne ho obratiť naruby, viac prekombinovať a hlavne celý okrem najväčšieho ťahúňa série preobsadiť je extémna lajdáckosť a hra s ohňom. Plus pokusom o akože nenormálny zvrat v druhej polovici len film viac utrpel. Po otrasnom Salvation sa to aspoň dalo užiť napriek wtf dieram v scenári (či hlavách scenáristov?), ktoré ani tvorcovia vysvetliť úplne nevedia. Bez Arnieho by boli viac stratení, aj keď sa nakoniec ukazuje že z pohľadu tržieb už dávno sú aj s ním. Zlý film to nie je preto dávam silné 3 a rád si to znovu niekedy dám, no keď rebootujú základnú sériu filmového žánru aspoň by nemuseli ničiť jej kultové časti. Víziu peňazí musí sprevádzať snaha. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka