Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Smerfito

Do trojky to šlo od trojky to jde z kopce.. chybí mi ten strach z terminátorů a thriller hudba k tomu. Víc klišé a hloupých vtípku už snad přidat nemohli. Už teď bojkotuju 6tku ()

Monellito

Hvězda za film,hvězda za úžasnýho Arnieho co je pořád ve skvělý formě a hvězda za jeho škleb a písničku Bad boys při zatčení :-D Jinak pro mě byl film slátanina a nepřehledná kaše, takže Terminátor 2 je prostě nejlepší díl série. ()

franti11

Ač jsem to nečekal, tak u tohoto filmu je nezbytné zapojení mozku, už jenom z toho důvodu abyste se v tom maglajzu neztratili. Protože starej T-800 zabije nového T-800, pak se tam objeví starej T-1000, mladá Sára je úplně jiná než stará Sára. Začínáte v roce 1984, pak nejdete do roku 1997, ale do 2017, atd., atd. John Connor je vlastně záporák, Skynet se přetransrmoval do nějakého robota, prostě scénárista jel v pěkném svinstvu, když to psal. ()

zekon

Na začátku jsem si říkal že to snad bude remake. Ono to ale byla zamotanina všech dílů dokupy s velkým nádechem nostalgie velmi slušně zpracovanýma původníma kultovníma scénama. Akce není vůbec špatná, trošku zmotané to je, nicméně ti herci tam nějak moc neseděli. Emilka vyrostla do krásy, to jak jo.... Arnie pěkně hláškuje, hádky s Kylem nemají chybu. Celé to valí kupředu a mohlo by to být důstojné zakončení ságy. Hudba hodně nadstandardní, Zimmer je prostě cítit v každém tónu :) Těžká podpásovka byla dementní honička vrtulníků, to tam nemělo co hledat. A ten závěr v titulcích....já nevím proč všichni dnes cpou zadní vrátka do každého filmu. Nicméně spokojenost. ()

Lubik333

Předchozí díly jsem viděl trochu déle, takže jsem občas něčemu nerozuměl, ale jinak perfektní film s perfektním zakončením ()

gurmet

Nejsilnější díl od dob dvojky. Avšak nemylme se, rozdíl mezi tímhle a dvojkou je 0 a 1, přesto je to podařená parodie, kterou lze dokoukat. Což se, bohužel, v dnešní době počítá. Terminator 2 > Terminator 1 > Terminator Genisys ()

Moredogs

Absolutna pičovina pošlapali všetko čo som na tejto serii mal rad no ubohost uplna ubohost davam jednu za snahu ale aj to lutujem. ()

jan.moravec.

Dvojka je pro mě jeden z vrcholů akčních filmů minulého tisíciletí a proto jsem se bál jak toto pokračování dopadne po průměrné trojce a nudné čtyrce. Dopadlo nadmíru očekávání dobře. Skvělá akce, humor i herecké obsazení mi dalo naději, že ne všechna pokračování po letech musí skončit špatně. HE IS BACK AND NEVER TOO OLD! ()

ellysium

Vzhledem k tomu,že jsem vášnivý milovník kultovek Terminator 1,2,3,těšil jsem se jako malej Jarda na pokračování klasickýho terminátora,Salvation považuju za sračku bez rozumu a tak jsem očekával,že Arny dá 5-tce punc. Punc tomu skutečně dal a nejen on,ale všichni,kdo se na téhle neuvěřitelné slátanině podepsali.Akční to bylo dost,ale logika nikde.Po shlédnutí filmu a delších úvahách jsem dospěl k závěru,že spasitel lidstva John Connor je vlastně skynet a do minulosti posílal terminátory,aby se navzájem hasili,jen tak z prdele. Parodie bez významu a logiky. Dám jednu hvězdu za Arnyho. ()

StanleyVanH

Jako povedlo se to, není to jako dvojka a nikdy nebude. Arnold na jeho věk zahrál výtečně i s humorem, napojední příběhu taky dobrý. ()

JirkaJJJ

Mohlo být hůř, ale i líp. Šváca válí, jeho americkej úsměv mě dostal, příběh trochu zmatenej, ale proč ne... Ale to obsazení mi prostě nesedí. Terminátoři jsou super, T1000 má krutopřísnej pohled, ale Emilka Klárková prostě není Linda Hamilton (Daenerys jí prostě sedí líp) a Jai Courtney je prostě děsnej. Nevěřím mu ani chůzi, natož když začne mluvit. Takže za 3* ()

Archvile

Najprv klady - Arnold is back. Zvyšok už tak radostný nie je. Príbeh je vlastne zlátanina predchádzajúcich dielov. Ostatný herci hrajú na akčný film tohoto kalibru nejak amatérsky. Po pravde už teraz sa bojím čo vymyslia v 6tke. ()

dudel3333

Hm Sarah Connor ako Emilia Clark,to mala byť ako bezcitna zabijačka.....Hra o trony nieje Terminator a Emilia Clark nikdy nebude Lindou Hamilton ()

SteewCZ

Už je toho moc... Tak překombinovaný film jsem vážně nedával. Arný je arný ale.... Podle mě 2 hvězdičky zas málo.. a 4 příliš hodně.. 3 tak akorát... Technické zpracování je samozřejmě super i hudební doprovod, ale scénář hodně moc kolísá. Bojím se šestky. ()

MaximusMax

První Terminátor vytvořil kult. Druhý Terminátor ho dokázal rozvést, resp. dopovědět a přinesl revoluční triky. Terminátor 3 už nevznikl v režii geniálního Camerona a tak šla kvalita po všech stránkách poprvé dolů. Ovšem nečekané finále dodalo filmu alespoň jakýsi náznak původní důstojnosti. Čtvrtý terminátor se nepovedl a spousta lidí ho označuje za nejhorší díl série. Z filmu byly ale cítit ambice důstojně navázat na kultovní sérii, film měl skvělou kampaň a po vizuální stránce přinesl několik velmi povedených akčních scén. Možná nebýt prosáknutého původního scénáře, mohl film dopadnout lépe. Ovšem až do Genisys jsem neměl touhu některý z dílů nenávratně ze série vymazat. Terminátor Genisys, pátý díl jedné z nejzásadnějších filmových sci-fi sérií, přichází s čímsi, co po vizuální stránce vypadá jako počítačová hra, po režijní stránce působí jako díl televizního seriálu a po stránce scénáristické boří všecko dobré, s čím první dva díly přišly. Nechápu, jak mohlo k něčemu takovému dojít a je mi z toho fakt smutno. ()

Corim

Všimli jste si, že filmaři přišli s jakýmsi perpetuum mobile, kdy se vykrade příběh 20 let starého filmu tím, že do scénáře zařadíte stroj času a vytvoříte alternativní realitu? Mé očekávání kvalitního příběhu jako v původním terminátoru se bohužel nevyplnilo. ()

SpeckMcBig

Terminátor by se měl vrátit konečně do rukou Jamese Camerona ! ! ! Packal Taylor upřímně dojebal všechno co se dalo..dementní prznění sci-fi klasiky Odporné a vyloženě špatné triky..nelogická a hloupá zápletka..herci jsou špatní a nebo nemají co hrát..Arnold už je unavenej a je na filmu vidět že ho to nebaví...hodnotím jako NESKUTEČNÝ ODPAD ..ale jednu hvězdu dávám kvůli Emillii Clarke protože je vážně roztomilá a sladká :) ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka