Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

klukluka

Čekal jsem to horší, ale ten nejsilnější negativní dojem je, že v Hollywoodu vymřeli vizionáři. Tady se recyklovaly třicet let starý nápady, a nový se prakticky neurodily. Lze dnes ještě vůbec v divácích vyvolat wau efekt podobný tomu, jaký kdysi vyvolala jednička? Na tuhle otázku neznám odpověď. Jediné, co vím, že Genisysu se to v roce 2015 nepodařilo. Tenhle film představy o technologickém pokroku neposouval. Pořád tomu kraloval novější model z inteligentního kovu. Ten je ale pro fandy titulu značně omšelej. A tenhle biják snad vznikl hlavně pro fandy..? Nováčci z toho museli mít ještě větší prd, mlátička je proti tomu hračka pro děti. ()

Seti

Nový Terminátor je sice jako blockbusterový akčňák docela koukatelný, ovšem jako součást terminátořího univerza se jedná podle očekávání o zcela recyklovaný, zbytečný a nechtěný přídavek. Kdo od nového příspěvku k sérii očekává nějaký smysluplný rozvoj a posun, tak bude vyloženě zklamán. Genysis je z pohledu scénáře hodně vychcaný, kdy jakože díky zásahům, z budoucnosti znovu rebootuje již prožitou minulost a toto motání v kruhu mu umožňuje zcela nepokrytě recyklovat snad všechny ikonické scény z prvních dvou dílů. Tato praxe všech současných pokračování a prequelů je zcela a naprosto únavná a jí se ptám: Kurva to už v Holywoodu nikdo nemá žádné vlastní nápady?! Tento recyklační nešvar se však netýká jen dějové struktury ale i samotného řemesla, takže polovina akčních scén je jak z déja vu. Je mi zle, když pak tuhle tvůrčí lenost či nemohoucnost někdo označuje za poctu originálu. Rozhodně také neoceňuji návrat k odlehčenému stylu, kterým se již částečně prezentoval třtí díl. K Terminátorovi prostě patří ta temnota a pochmurnost, jíž nám znázorňuje Sářina noční můra ve Dni zúčtování. Stejně tak se vytratil ten úzkostný pocit, kdy hrdinové stojí proti nezastavitelnému stroji na zabíjení, oněmž nemají šajn, jak ho zničit. Z hereckého hlediskato ještě jakž takž ustojí Arnold s ohledem na jeho roli, ale Courtney je prkno a Denerys mi jako Sarah prostě nějak neseděla. Nově roubovaný scénář je nepřekvapivě zmatený a blbý a některé repliky by divák neuvěřil ani Morganu Freemanovi, natož když je vypouští prošedivělý Rakouský dub. Ve světle Genysis musím ještě více ocenit Salvation, který sice měl své mouchy, ale oproti novému Terminátorovi se jednalo o progresivní dílo. Přes všechnu kritiku má Genysis svoje řemeslné kvality a pro neortodoxní diváky je shlédnutelný. Já jakožto fanoušek série jsem však z nového směřování (recyklování) zklamán. U Genysis se každý musí připravit na fakt, že se jedná především o hladové rejžování kultovní značky, z kterého vypadl zcela generický popcornový akčňák. ()

Han22

Arnie is back! Genisys nabízí přesně to, co člověk miloval v jedničce a hlavně dvojce. Zbraně, výbuchy, efekty a tunu špičkové akce. Arnie běhá, střílí, hláškuje! a opět čelí nezastavitelnému vylepšenému terminátorovi, tentokrát je to nanobitický T-3000. Přestřelky v kanálech i na policejní stanici, autobusová honička na mostě, bitva helikoptér a finální souboj titánů v Cyberdyne, to všechno je naprosto špičkové, brutální a wow. Přesně takové, jaký nebyl Salvation. Proč jen 4? Inu on je tu ještě příběh, kde se tvůrci rozhodli pro alternativní časové linie. Takže se skáče v čase, postavy se objevují jinde než mají být, z klaďáků se stávají záporáci a do konce není jasné, jestli se vůbec Sára a Kyle dají dohromady. Je to příšerný maglajz, který se tvůrci snaží vysvětlit pomocí Arnieho (marně), navíc s pitomým mezititulkovým pomrknutím na další díl. Jako fandu série mě to štve, co s příběhem tvůrci udělali, ale jako fanda akce jsem spokojen. ()

JamesSi

Hlavně si zapomatuj "Genisys je Skynet"! Terminátoři nyní útočí na vaše telefony. Máme tu Johna Con-bota a Arnold sa abgrejtuje. Jo a končí to pop/rapovou písničkou. To, že si filmaři mysleli, že tenhle maglajz, plný pseoudovědeckých hlášek a edgy dialogu, bude mít pokračování je zarážející. A obsazení hlavních hrdinů je strašný. ()

Zagros

Po Salvation jsem značně trnul a říkal jsem si, jestli to vůbec mám zkoušet. Nakonec jsem se odhodlal a úplný propadák to nebyl. Samotný příběh je klasická nastavovaná kaše, aby měli tvůrci jak naroubovat další díly a k čemu přihodit pár efektů a akce. Naštěstí ještě dokáže držet pohromadě, i když to místy už drhne. Horšímu hodnocení dokázaly zabránit časté odkazy na první dva díly, které umně zabrnkaly na strunu nostalgie. Nakonec rada pro tvůrce případných pokračování. Raději se dalším pokusům vyhněte, nebo alespoň vymyslete jinou dějovou linii. Ta původní je již vyčerpaná a jen na akci a efekty se jet dlouho nedá. ()

Sygi

Po druhém zhlédnutí musím ještě jednu hvězdičku ubrat - tento film totiž fakt bolí. "Remake" skvělého prvního Terminátora v paskvil s topornými hereckými výkony, kde nikdo ani zdaleka nepředvádí to, co zvládli originální herci (nehledě na to, že kromě Arnolda nikdo nedosahuje charismatu původních hvězd) a nelogičnostmi nabitým dějem, bych totiž nejraději zařadil právě někam do alternativní časové linie, kvůli jejímuž předejití bych se sám nechal vyslat časem, abych jí zabránil. ()

Finskej

Arnold 5*, zbytek 1*. Myšlení scénáristů je naprosto nepochopitelné a jeden žasne, že to mohli vymyslet a myslet vážně a nemlátit přitom hlavou o zeď. ()

Dallon

Jediné dobré díly byli první 2, zbytek SHIT spolu s tímhle. Tento díl byl vrchol sraček, nemůžu uvěřit kam tato série klesla. 3/10 ()

MelodyTuring

Moc často se mi nestává, že bych nevěděla jak film hodnotit... ale tentokrát sem se z kina opravdu vrátila zmatená jak lumík během migrace. Tak si to shrneme, děj není žádná novinka. Arnold jako stárnoucí robot je super, jeho hlášky a pomalé rozpadání se, předvádí s grácií. No a pak je tu cestování časem, spousta paradoxů a tolik časových linek, že by člověk měl mít sebou pomalu papír a tužku aby je pobral. Postava Connora mi teda sympatická vůbec nebyla a to ať na začátku nebo koncem, to mi byl sympatičtější víc i samotný Skynet a to mi přijde jako docela chyba... Mamča Connorová nebo také Khaleesi byla fajn a Reese ušel.. Co z toho plyne? Film ušel ale nebylo to nic epického. ()

Zmrv

Bylo to o dost lepší než jsem čekal, ale pořád to je spíš průměr. Arnold je jako Terminátor pořád výbornej, ale tim to tak končí. Pohříchu z toho mám nakonec pocit že jsem šel na rodinný akční film, a to přece Terminátor nemá být. Mň humoru a víc krve! Nehledě na spoustu logických děr ve scénáři. Kdyby to nebylo pokračování jedné z nejlepších sci-fi ság tak by to asi dopadlo líp takhle jenom 65% ()

Locksmith

Když jsem tak předem četl ty komentáře hluboce se zamýšlející nad filosofií, etikou a zákonitostmi světa Terminátorů, získal jsem dojem, že půjde o největší propadák letošního roku, kterému se v archivech bude vyhýbat i prach. Byl jsem však dohodnutý s příbuzným (zdravím, Smajlíku!), že na to zajdeme, tak jsem tedy šel. A jsem rád, že jsem to udělal, protože nehledě na všechny zdejší fundované kritiky se jedná o slušně vydařený akční snímek, který má vše, co je třeba - drsný John Connor, o závod hláškující Arnold, první pohledná Sarah Connorová v historii série, Kyle Reese, který...no ok, ten byl místy trochu otravný - a zajímavě míchá dějem série, aniž by vlastně nějak významně porušoval daná pravidla. Připočtěme k tomu kvalitně zpracované akční scény, které jsou přehledné a dobře se na ně dívá, a větší množství Terminátorů pohybujících se v různých místech v čase, zamíchejme, přisolme pár vizuálními efekty a máme nadprůměrný film, který potěší oko divákovo, umožní mu strávit krátký azyl v klimatizovaném kinosále příjemně, a celkově si právoplatně zaslouží své místo v sérii. P.S. První film zhlédnutý ve 3D (neúmyslně, 2D prostě nehráli), ke kterému jsem dostal brýle, které byly uzpůsobeny pro nás, obrýlené! ()

AdamesWWE

[6/10] Čím začať? Oživiť značku Terminátor je skvelý nápad, obzvlášť boli mnohí nadšení, ked sa do jednej z hlavných úloh vrátil Arnold a všetci sa tešili po Salvatione z roku 2009 že príde film podobný prvým klasikám z minulého storočia. Či sa film priblížil tým častiam a je dôstojným pokračovaním, musí uznať každý sám. Ja som z toho pomerne zmätený a stále premýšlam nad tým čo som vlastne videl v kine. Nový Terminátor v podstate ani nieje remake jednotky, berie si časť z jeho príbehu, jeho prvky, znaky a podáva ho v modernejšom blockbusterovom štýle. Ten príbeh sám o sebe nieje zlý, ludia už končia boj so strojmi, idú zničiť hlavnú zbraň no v tom zistia že poslali mladšiu verziu stroja späť do minulosti.. viac prezrádzať nebudem, cestuje sa tu časom a myslím si že niekto sa v tom aj veľmi lahko stratí, vojak vyslaný do minulosti aby chránil Sarah Conorovú, zistí že sa má do nej zalúbiť, že majú dieťa atd.. dosť veľa vecí v ktorých sa divák síce až tak nestráca, ale je to dosť nezaujímavé. A navyše celý dej sa vlečie takým pomalším tempom, putovanie časom sprevádzajú väčšinou dialógy a občas nejaká akcia. Nedeje sa tu nič také výrazné čo by stálo za reč a preto to je také dosť stereotypné a iba čakáte kým príde koniec(každý si domyslí ako to dopadne) ale škoda že ani v tom závere sa opäť nič prekvapivé a výrazné nestane. Akcia bola dobrá, samozrejme taká akú treba od tejto značky očakávať ale čakal som niečo lepšie. Myslím si že úvodná akcia bola asi najlepšia. Efekty boli v poriadku. Čo sa týka hercov, Arnold podal klasický výkon, je ho vidieť počas celého filmu, Jason Clarke ako John Connor ma moc nezaujal, Emilia Clarke ako Mr. Connorová ešte menej, ale zato Jai Courtney to celkom zachranuje. Takže ked si to zhrniem, Terminátor Genisys je taký moderný blockbuster, ktorý mohol byť výborný a zaujímavý, ale vzniklo z toho iba obstojné pokračovanie slávnej značky, ktoré je síce natočené bez väčších technických chýb, ale príbeh filmu je podaný trochu nezaujímavým spôsobom, čo je je hlavná chyba. ()

divak84 odpad!

zdejší hodnocení je samozřejmě odrazem vkusu většiny komunity csfd., genisys je laděn na dnešního diváka, který vůbec nezná a nechápe kult jedničky a dvojky . my co známe jedničku a dvojku a chápeme co tato frančíza chtěla přinést a přinesla, vím co je salvation a genisys zač. nikdy jsem nečekal, že horší než salvation to být nemůže, ale mýlil jsem se. kdo si vzpomene na díl south parku, kdy kluci (a hlavně kyle-shoda náhod ?) brečeli kvůli znásilnění Indyho Spielbergem a Lucasem, tak možná dostal stejny pocit tady. odporný reset, který pošlapal ty zbytky , které jsme měli rádi. Celý film je laděn pro Teen publikum, proto chápu že všude na filmových webech vyjma tohoto, dostává Genytals pořádně na prdel, protože tenhle "díl" nemá a nemůže ani z podstaty věci mít nic společného s Terminátorem. Arnold nikdy hercem nebyl, respektoval jsem jej za některé role, ale je mi jasné, že ani on nemá ty správné co.produkční vlohy, aby vůbec chápal do jakých sraček se to vlastně upsal. 99% všech fanoušků , ktří známe a víme , co terminator universe znamená, bysme napsali lepší a věrohodnější příběh a když už teda s plno odkazy na první dva filmy, tak budiž...a to jsme amatéři..Taylor a scenáristická dvojka by zasloužili aspon šest let natvrdo. ta jedna hvězdička je za to, že to aspon po efektové stránce nevypadalo jako filmy od Asylumu. ()

Ledkodlaq

Byl jsem připraven na nejhorší a byl jsem příjemně překvapen. Téměř žádné logické trhliny, skvělý spád, hlášky jako když bylo árnímu čerstvých 40, oba Klárci podali skvělý výkon, Cártny tam byl jen do počtu, ale vyloženě nevadil. Paráda. Těším se na další díly série. ()

Fary

Teda dlouho jsem nechtěl uvěřit tomu, že udělali z Terminatora telenovelu, ale opravdu se jim to povedlo. Herecky ubohý, scénář na houby, efekty předpotopní. Všechno, co z toho filmu za něco stálo je už v traileru. ()

MaaaR@

Vůbec to není tak špatné, jak by se podle některých ohlasů dalo očekávat. Nejsem žádný zarytý fanda původních Terminátorů a tak možná i proto mě tohle pojetí nijak neuráží. Je to zábavné a Arnieho "úsměvy" stojí za to. ()

SpaceOdyseus

Jednu hvezdu za stareho Arnolda jinak je zbytek na pest. Z toho, jak se Taylor snazi citovat ikonicke sceny z jednicky a dvojky, mi bylo az trapne. ()

Litvicek

Alan Taylor je čurák. Jai Courtney je nehorázné herecké dřevo. Tím končí moje kritika. Do předchozích filmů to má daleko, co se celkového budování napětí u diváka týče. Je to moderní verze, hodně zábavná, s vypracovanou kamerou, efekty a akčními scéna. Určitě jsem si přišel na své, nenudil jsem se a tak můžu spokojeně udělit vhodné hodnocení. Arnold a Emilia Clarke byli společně úžasní a šlo vidět, že si sedli. Chybičky člověk může nalézt ale určitě nic, co bych musel komentovat. 4 hvězdy, spokojeně strávené dvě hodinky. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka