Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

obivan568

Nejsem sice žádnej expert, ale takhle nudně natočenej film už jsem douho neviděl. Bez napětí, bez gradace, vizuálně odporný. Efekty příšerný, ani jednička nebyla tak umělá. Vrchol hrůzy jsou však herci, Jai Courtney a Emilia Clarke jsou nesympatický a hrozný, Jason Clarke má dobrej hlas, ale jinak žádná sláva. Salvation byl tisíckrát lepší než tohle! ()

jefff

První dva díly jsou klasiky, kterou ai už jen těžko překonájí. Třetí díl mi nesednul a dodnes ho moc nechápu. Čtvrtý díl je odpad a pro mě naprosto nekoukatelná záležitost. Proto mě potěšilo, že Genisys není úplně špatný. Je to sice krajně hloupé, příběhově děravé, ale bezva triky, super plechovej Arnie a celkový retro-feeling mě potěšily. Jen volba jemné Emilie Clarke považuji za chybu v obsazení - do role drsné Sarah by se jen málokdo hodil méně. ()

jenik71

Z úspěchu prvního a druhého dílu chtěli tvůrci jednoznačně vyždímat co se dá a moc se jim to nepovedlo. Kdo předchozí díly neviděl vůbec, tak bude v ději trochu tápat. Genisys je už jen nevýrazný přídavek, který ničím nenadchne, zároveň ani úplně nezklame. Pár dobrých scén tu je a technická stránka také není špatná. Emilia Clarke je sice celkem sympatická ženská, jenže do role Sáry Connorové se nějak nehodí. Alespoň mně tam moc neseděla. A proto dávám 50%. ()

Fox85

Převrácení celých základů prvních dvou filmů nedopadlo moc dobře. Snaha o originalitu se sice cení, ale v takovém případě je potřeba perfektně vypracovaný scénář, což se bohužel ne úplně povedlo. Naštěstí je tam Arnie, který to častokrát zachraňuje. ()

P1tr

S prvními dvěma skvělými díly série se Genisys nemůže uměleckou hodnotou rovnat, ale co se týče prosté zábavnosti, udělali mi tvůrci překvapivě radost. Po negativních reakcích jsem čekal katastrofu a místo toho jsem dostal solidně odsýpající akčňák, který obzvláště na začátku funguje skvěle a ačkoliv postupem času trošku zhloupne a zahodí svůj příběhový potenciál, stále dokáže zabavit povedenými akčními scénami a výborným Arnoldem, který neztratil nic ze svého Terminátorského charizmatu. S ostatními herci už to není tak slavné a přepisováním historie série vzikne několik paradoxů a nelogických příběhových přešlapů, což by se při hlubším zamyšlení scénáristů nemuselo stát, ale i s těmito neduhy je pátý Terminátor příjemnou oddychovkou, která dokáže pobavit. ()

blackkocour

Ale jo, není to perla na závěr, ale nesmí se to tak ani brát. Už i náš Termix musí na sebe brát ocelové protézy, a vytahanou kůži, na každého vyraší zub času, i na robotovi z budoucnosti. Před pár lety, kdy jsem si z Terminátora celkem usrával do kalhot, mi byla pětka dost proti kůži. A neoprávněně. Pětka je jen nadopovaná steroidem, do uhlazeného sousta, který rozkouše každý, minimálně pod 13 let. Mrzí mě, že se od dvojky nenatočilo nic obstojnýho, a na katastrofu jménem Salvation, chci co nejrychleji zapomenout. A třetí nemastný neslaný pokračování, se mi prostě vypařilo z hlavy, ale neurazilo. Místo sexy, vrásky pokryté, Sáry si k nám nakvantírovala mladá (j)elita Janko a Markéta, a i když se mi z té dívčiny nezvedne péro, ani po těch pikantních fotek ze zákulisí, tak pořád to dokážu nějak překousnout, a zchlamstnout. Ale toho vocasa, toho bych bičem hnal do vězení, za kurvení Téčka. Arnie nezklamal, a jeho starostlivé a tatínkovské postavení, aby se děti zpářily, bylo zkrátka rozkošné. A já se vrátím.. ze záchodu, nabíhá na mě sračka. ()

Fisek

Jsem obrovský fanoušek terminátora, takže když jsem slyšel, že se chystá další díl, měl jsem stejný pocit, jako když Arnold zamlada ve fitku pumpoval bicepsy. Mrzí mě tedy, že Taylorův pokus o restart této série dopadl takhle bídně. Ve filmu na mě žádné překvápko nečekalo, protože ten největší zvrat v ději prozradil trailer, akční scény nebyly typu: "Oooo, ty vole, To je hustý!" a i když zbožňuju Emilii Clarke, Lindu Hamilton prostě nenahradí, ať se snaží sebevíc. Navíc Jai Courtney je člověk, který nemá v téhle branži co dělat, natož hrát takhle důležitou roli. Naštěstí Arnold nezklamal, ten svou účast ve filmu zvládl bravurně. Teď mi nezbývá nic jiného, než si pustit znovu jedničku a dvojku, a spravit si chuť. Není důvod být u Genisys shovívavý, ale pořád je to Terminátor a jako akční jednohubka neurazí. To ovšem nestačí… tohle si Cameron nezaslouží. ()

kenkaku

Přemýšlím, zda je lepší předchozí Terminátory znát nebo o nich nic nevědět (pokud to vůbec lze). Terminátor Genisys totiž sám neví co je a to mě vadí nejvíc. Pokračování? Remake? Restart? Tváří se jako od každého kousek. Do detailu totiž nerespektuje ani jednoho předcházejícího Terminátora. Veškeré kecy o "nové časové linii díky cestě v čase" jsou nesmysl, protože ještě před tím než kdokoliv kamkoliv odcestuje ukážou scénáristé předchozím terminátorům prostředník. Pamatujete jak dopadla v T1 fotografie Sáry v Jeepu se psem? Tady na to kašlou... Tento nepatrný scenáristický detail prakticky vše zazdil a je pro mě důkazem, že o pokračování jít nelze. T5 tedy nedělá tedy nic jiného, než že parazituje na slávě předchůdců a na ní staví "paralelní vesmír". Úplně to není blbý a sám jsem si to do jisté míry užíval. Tedy až do doby, než došlo na inovace ohledně Johna Connora a hopsání časem jak na běžícím páse. Tohle už bylo moc. Další průser jsou herci... Zoufale... ZOUFALE nesedí. Nejhorší je právě John Connor (imo). Takže za mě bývalo bylo nejlepší, kdyby v této sestavě se na vše Arnold vykašlat a Alan Taylor si mohl hrát od začátku čistě jen na remake. Co dodat. Řekněme do chvíle než se ocitneme v roce 2017 je to nadstandard. Cokoliv potom strhává film jen dolů. ()

Kaceris

Ja neviem ale mne sa ten film proste mega páčil. Celý film bol mega, a pre mňa má skoro rovnakú hodnotu ako majú prve tri filmy, až na ten trošku slabší tretí. Vo filme sa krásne pripomína hlavne T1 ale aj T2. Ja som hlavne vďačný za Arnieho návrat, ten je perla sama o sebe, je proste ľudskejší. Záver : Terminátor je kultový pojem, a tento film určite nie je kult, ale prekvapil ma najviac ako mohol, keďže som od neho čakal menej ale v 3D som si to vychutnal, a teším sa keď to výjde na DVD že si to pekne krásne pozriem znova. ***** "He is back!" ()

3 AM Code

Slabe ****. T5 je kupodivu celkem standardni SF akcnak, ktery nad prumer tahne Arnieho krutoprisnej "usmev". Ma to celkem hlavu a patu, i kdyz jednotlive subzapletky uz tu vsechny byli v T1+T2 a Sarah Connor Chronicles. Divaci cekajici navrat osudovosti puvodnich dilu serie budou sklamani, tohle uz se proste vratit neda. Akce je dobra, ale niceho kulervouciho se nedockame. Melo to na vic? Melo, ale s PG13 ratingem si moc neumim predstavit jak toho dosahnout. Dobra zprava je ze T5 je zabavnejsi nez T3/4. Jestli je dobry napad pokouset se to natahnout na T6 to uz je vec jina.. ()

FIBO

Navzdory ne příliš velkému očekávání jsem odcházel z kina spokojen. Nenaplnilo se očekávání, že půjde o vizuálně efektní akční trhák pro dvanáctileté kluky, který je jinak bez hlavy a paty. Konečně po delší době sousto, které dává terminátořímu světu smysl a není blbé, chaotické nebo zmatené. Líbilo se mi ztvárnění fenoménu, kdy kdejaký ovčan v dnešní době potřebuje být vždy a nepřetržitě online, protože bez toho málokdo dnes dokáže vykonat přirozenou lidskou potřebu. Líbil se mi lehký neotravný humor a repliky, které jako by byly přímo Arnoldovi psány na míru. Humor který občas pobaví a nenarušuje film jako celek. Vyzdvihnout určitě zaslouží Lorne Balfe, jehož hudba jednak odpovídá rukopisu jeho učitele a zároveň je víc než pouhou sotva postřehnutelnou složkou v pozadí. ()

Dinosaurier

Och, děkuji převelice, že to nebylo tak hrozný, jak jsem čekala! Nedokážu asi říct objektivní názor, jelikož je T moje srdcovka, ale i tak. Užila jsem si to. Dostala jsem lístek zadarmo, sama v kině bez zbytečných čumilů, sama v sále až do konce titulků. Moc fajn zážitek. Ale teda Johna Connora mohli obsadit někým více šarmantním. Michael Edwards a moje láska Eddie Furlong v T2 a teď takový skok k držce Clarkovi? Come on! You can do better! ()

James87

Někdo se v tomto žánru nejspíš nenajde, jak to tak čtu. Arnold je pilířem Teminátorské série a jde mu to pořád skvěle! Možná to vybočuje od předešlích dílů hlavně tím, že je tam pár let rozdílu, to bude taky dobrej důvod, proč to vypadá tak, jak to vypadá. Film je dobrý, jen bych ty dialogy o něco zkrátil. ()

Maynard.

Legendy ožívají! Samozřejmě mi to nedalo a na tenhle kousek sem prostě musel jít do kina. Kdybych nešel, tak bych si to 1OO% vyčítal. Z kina sem odcházel s úsměvem na líci a s hřejícím pocitem, že to byl povedenej filmek! Jasný, ke kvalitám T2 se tohle nikdy nemůže přiblížit, to snad ani nikdo nemůže očekávat. Ale rozhodně se to povedlo víc než T3 a T4. Vzhledem k tomu, že mám fakt rád cestování časem, tak sem si to užil vo to víc. Páč tady obrovskou roli sehrává the time machine, kterej tenhle film povyšoje nad 3 a 4. Dějově pořádně zamotaný, že se mi z toho i chvíli kouřilo z palice :o). Píchnul bych tam víc hudby z dvojky, tím by to dostalo větší koule, takle tam zazněla melodie jen na začátku a na konci... Trochu se samozřejmě bojím dalšího pokračování, je to děsivý, že to bude již 6.díl... Ale říkám si, že pokud tam zase bude hrát daddy (Šváca), tak si snad oproti tomuhle kousku film nepohorší... ()

srbak

Neviem ako ostatní ale ja som s konečným výsledkom ako tak spokojný. I tak sa nedalo veľmi čakať, že Taylor z toho spraví oldschool autentický snímok z 80. rokov, vlastne to už kvôli zisku a tomu neskutočnému kino mainstreamu ani nešlo. Tam kde sa dalo som sa pobavil, Arnold si celý film kľudne potiahne aj sám a aspoň on tomu dáva nejakú výpovednú hodnotu. ()

netahlo

Absolutni vysmech kultovnim prvnim dvoum dilum! Prehlidka neumetelstvi na vsech frontach. Kvuli narustajicimu pocitu trapnosti jsem byl nucen tuto zhovadilost vypnout uz po hodine. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Kombinace předchozích dílů, která vyústí v řadu WTF momentů, protože jednotlivé návaznosti nedávají smysl. Nadchlo počítačové zpracování starého Arnolda, těším se až filmy budou točeny tímto "CGI" způsobem. Je za tím spoustu potenciálu. ()

pavcas

Ať už mi někdo vysvětlí proč někoho, kdo svým výkonem zazdil poslední Smrtonosnou past, znovu obsadí do hlavní role rádoby dalšího akčního trháku. Jai Courtney hrát neumí, žádnej idol to taky není a mezí ním a Emilií Clarke to absolutně nejiskří. Novej Terminátor nepřinesl nic nového, než stále dokola se opakující schéma - pošleme někoho do minulosti aby zabil Sarah Connor, pak tam pošleme někoho kdo ji ochrání a uvidíme co to udělá. Neudělalo to nic. Jo dobře, přidali tam pár dalších blbostí navíc,ale to fakt nestačilo. Nevěřím že to řeknu, ale kromě Emilie, která je roztomilá i uvěřitelně odhodlaná zároveň ( a hlavně moje milovaná Daenerys) je nejlepším okamžikem filmu hláškující Arnold, snažící se o hollywoodský úsměv. Stejně ale prosím Arnie..už žádný "I´l be back"! ()

Circumscriptor

Aká strašná škoda, že to musím hodnotiť. Bohužiaľ, pre mňa definitívne existuje iba jednotka, dvojka a možno trojka. Genisys na tom nič nezmení. A ako bonus by som ešte možno uviedol, že ak ste skutočným fanúšikom Terminátora, tak by sa vám mal tento svet prvou trilógiou automaticky skončiť. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka