Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Stanislaus

Co se kvality týká, tak je Terminator Genisys přibližně srovnatelný s předcházejícím dílem s podtitulem Salvation. Postrádá to ten wow-efekt, kterým se prezentoval první díl; perfektní dvojce se už pravděpodobně nikdy nic nevyrovná a třetí díl nebyl ještě tolik překombinovaný. Opravdu jsem ocenil návrat legendárního Terminátora v podobě Arnolda Schwarzeneggera, který ve filmu nejvíce zaválel, byť toho (klasicky) moc nenapovídal (+ jeho nejprovařenější hlášky pobavily). Z technického hlediska to bylo slušně udělané, což je vzhledem k rozpočtu a dnešní době plně pochopitelné, a co se příběhu týká, tak to nebylo až zase tak úplně zlé, nicméně tomu něco chybělo. Osobně mi nejvíce vadila postava Johna Connora (hlavně kvůli jeho představiteli). Zkrátka průměrné pokračování veleznámé sci-fi ságy, které je spíše takovým slabším odvarem oproti svým předchůdcům. ()

Flego

Polovica príbehu je postavená na spomínaní udalostí z predchádzajúcich filmov a ich dovysvetľovaní, aby všetko dávalo zmysel. Samotná zápletka je fajn, akcie som predpokladal viacej a samotný starý plecháč Arnie so svojimi hláškami nesklamal. ()

Darneth odpad!

Ostuda. Stále nedokážu pochopit, jak někdo může dovolit totální zmrvení některých kulťáků a Terminátor není bohužel výjimkou. Ty, kdož za to můžou bych za jejich neúctu k původním dvěma dílům udělala nesvéprávnými. P.S. Výplach mozku po zhlédnutí nutný. Také "Catalyst Citadely", aka Skynet zandal...v Mass Effectu mu to nevyšlo, tak to zkouší jinde a za to by se měl těm papalášům kopnout nejtvrdší vir do systému -_- ()

BMW12

Pokračování Terminátora už nikdy nedosáhnou kvalit prvních dvou dílů, to je jasné. Každopádně tohle byla dobrá akční jízda, spousta bitek a i příběh byl dobrý, i když se už trošku ztrácím v těch skocích v času v každém dílu. Potěšil Arnold Schwarzenegger, který si zopakoval svou nejlepší roli a i Emilia Clarke mi pasovala do role Sáry Connorové. Akorát ten Jason Clarke se mi moc nehodil na roli Johna Connora. ()

anais

Největší chybou bylo dát tohle téma seriálovému rutinérovi bez sebemenší vize. Scénář na to zkusil jít trochu jinak, a neustálé narážky na první a druhý díl se v rukách někoho zajímavějšího mohly proměnit ve filmové zlato, podobně jako v případě Jurského světa. Zápletka je totiž překombinovaná relativně podobně, jen to nedokáže zabrnkat na ty patřičné struny. Možná je to i tím, že citace probíhají skutečně jen na úrovni příběhu, ale v samotném stylu vyprávění a zobrazování reality se nový film od Camerona nepoučil v ničem. Tam, kde JC chrlil jednu nesympatickou vedlejší postavu za druhou, využíval odosobněné záběry z videokamer, a vůbec se snažil vytvořit svět, kde hlavním hrdinům nepřeje vůbec nic, nabízí Taylor pouze neutrální prostředí pro nenápaditě natočenou honičku. Nebuduje svět s atmosférou, ale pouze zobrazuje napsaný text. Jestli v novém Terminátorovi něco funguje, je to rozvedení Cameronova motivu terminátora - otce, ochránce, kterému se dá věřit. Arnoldovi tahle role opravdu sedí, a když na chvíli zavřete oči, a představíte si ho ve stylovějším filmu, funguje to. Co naopak nefunguje je obsazení Johna Connora a Kylea Reese. Asi dnes v Holywoodu nejsou dva méně charismatičtější herci. Ale i typově - Reese je svalnatá hora masa, která si svou muskulaturu pravděpodobně vybudovala pojídáním krys ve vlhkých tunelech, ve kterých přežívá odboj budoucnosti... Nedává to smysl. Emilia Clarke je o dost sympatičtější, ale od militantní Sarah Connor ze druhého dílu by také člověk čekal trochu tvrdší povahu. Samotnou kapitolou je pak hned úvodní scéna se skokem časem. Mělo vůbec smysl skákat? Nebyla válka u konce? I přes to všechno to není tak špatný film. Ale vědomí tak totálně promarněné příležitosti s dobrým záměrem, tu s námi bude už navždy. I když, budoucnost je nejistá... ()

poz3n

Po první půlhodině se mi chtělo zvracet, po dvou hodinách se můj stav zlepšil na pouhý směšný úšklebek. A to v podstatě jen díky tomu, že se druhá polovina přestala brát tolik vážně a přinesla několik úmyslně vtipných situací. Kdyby mi na téhle sérii nějak citově záleželo, tak si osobně dojedu za producentem a zbičuju ho. Protože počítačové hry jsou od toho aby se hrály a ne aby se na ně chodilo dívat do kina. 4/10 ()

Roman.Ticka

Pro fanoušky čistokrevné 80.-90. zábavy je tento oldschoolový kousek jasná páka. Prequel se režisérovi odkojeném na zlaté éře filmové tvorby jedním slovem povedl. Velkoplátnové 3 D - akční sci-fi zážitek umocnilo a titulky trefně podkreslily originální znění, nač plýtvat zbytečně slovy, zvlášť u robotů, především nepřekonatelného Terminátora v podání Arnoldova jasného vzkazu všem bez rozdílu: "I´ll be back..." Co dodat víc než napálit plnou palbu, i když jí legenda tentokrát umírněně šetřila, vzhledem k věku a situacím, což rozhodně nebylo na škodu, ale spíš naopak. Kvalitní klasika opět stála nad kolosální kvantitou. ;-) ()

honajz

Tři hvězdy vážně jen z nostalgie. Souhlasím s komentářem verbala, líp bych to neřekl. Naladila mne první půlhodina, kdy je to docela vtipné, má to šmrnc a atmosféru, odkazy na první dva filmy a jejich určitá popření mne taky bavila. Zkousl bych i tu krabici v hlavní roli Sáry, na níž jsou hezké jen věčně vykulené oči, ale jak se tam najednou nesmyslně začne skákat časem, jak se zase hledá začátek hlavní linie a převzetí planety roboty, to už je otřepané a otravné. Plus policista jemuž stačí, že zachraňuje svět před totálním zničením, plus nesmrtelný Connor, plus naprosto přehnané akční scény jak z Transformers (aneb, jak nedělat akční scény), najednou je z toho galymatyáš bez ladu a skladu, bez atmosféry, nápadu, zajímavosti, soudržnosti a napětí. ()

Jinny

Jako opravdu? Fanfikce jsou sice populární, ale málokdy se stane, že jedna z nich je zfilmovaná. Problémy se zacházením s alternativními realitami a cestování časem začaly už ve chvíli, kdy Kyle Reese získá jen ty vzpomínky, které mu pomůžou bojovat se Skynetem, a v první řadě neměl vzpomínky z alternativní reality vůbec získat. Nejenom že scénáristi jako spousta jiných ignorují některé aspekty cestování časem, ale přinejmenším dvakrát se přiznají, že kvůli odpovědím na některé otázky se nebudou obtěžovat použít mozek (původ Taťky a počínání Johna Connora ohledně vlastních rodičů). Hodně smutný pohled je na Kyla Reese, který je v nové verzi blbeček, co se chová jako osmnáctiletý čerstvý absolvent výcvikového tábora. Ale nebojte, v Americe byl tenhle film zasloužený propadák, ale promítal se i v Číně, kde silně zabodoval, takže pokračování vypadá nadějně. Díky, soudruzi. ()

rikitiki

Nejlepší výkon v celém filmu podává Arnold, a to je myslím dostatečná vizitka téhle podívané, která se přiživuje na značce, ale nemá už její novátorství anebo aspoň silné vizuální scény. Vítejte v průměrné akční podívané. ()

Othello

V době, kdy již blockbustery obecně jsou nuceny kvůli zachování postav a lokací, které zničily předchozí díly, využívat cestování časem bylo zajímavé počkat si, jak na to zareaguje série, které cestování časem využívala before it was cool. A je to vskutku s grácií. Nejnovější díl robotí ságy nedává totiž smysl ani na bazální úrovni, a to tak, že je k smíchu i sám sobě. Pouze vrší hromadu scén a sekvencí, které se snaží těžit z odkazů prvních dvou dílů, čímž zákeřným způsobem poukazuje na režijní limity nudného rutinéra Taylora i hereckou neschopnost všech zúčastněných (krom Jasona Clarka). Obzvlášť obsazení chodícího obrubníku Jaie Courtneyho do role kdysi Michaela Biehna docela hezky popisuje nakolik se současná cílovka Terminátora míjí s tehdejší. Netvrdím, že to celé není veskrze zábavné, vadí mi, že celou původní hororovou vizi o nezničitelné pomalé bytosti, před kterou není možno se ukrýt nahradilo generické trajdání časem i prostorem, hlášky pro dvanáctiletý nerdy a akční scény vytvořené zpruzelými trikaři ve čtyři hodiny ráno, když v cateringu došlo kafe. Arnold Schwarzenegger by mohl už umřít, aby po dalším díle studia zjistila, že už o tuhle sérii není zájem a začala kurvit něco jiného. ()

jonyyy

Ty vtípky jsou tak strašně samoúčelné - ostatně jako ve všech Arního filmech po ukončení politické kariéry. Ta snaha dělat si srandu sám ze sebe a jeho předchozí kariéry je tááák okatá - jenže i když jsou to od Expendablů a Konečné furt ty samé vtípky, vždycky mě dostanou. A Vizuální orgasmus už je u Terminátora samozřejmostí. 80% ()

HellFire

Jedním slovem nuda. Totálně nezajímavé herecké obsazení až na Arnieho a příběh plný děr. Nejvíc jsem se zasmál u toho, že na vyřazení vyspělé umělé inteligence, kterou nezničí prakticky nic, stačí pár součástek z primitivního rozhlasu. A že starý T-800 strčí do kapsy všechny vyspělé modely je taky k zasmání... Skvělá práce páni scénáristé. ()

Pítrs85 odpad!

Tak jako Lucas se Spielbergem znásilnili čtvrtého Indianu, stejným způsobem zprznil Alan Taylor pátého Terminátora, asi to bolelo, ale ne tak, jako vydržet dokoukat tenhle kolosální shit až do konce. Arnie, ty už se nevracej a vy ostatní nechte už tuhle sérii jednou provždy spát. Jednička (ač výborná) mi až tak moc nesedla, dvojka je filmový skvost, trojka správně odlehčenej akčňák, kdy Arnie ještě nebyl za "dědka", čtyřka dobře temné sci-fi z postapokalyptické budoucnosti, a tohle? Pojďme se tvářit, že to nikdy nespatřilo světlo světa. Ty další díly, co se chystají a co na mě s Arnieho křivým úsměvem pomrkávaj vpravo v "Souvisejících", jako nevidím... Nejhorší John Connor, nejhorší Kyle Reese, nejhorší Sara Connorová, nejhorší všechno. ()

Sofia

Více než důstojné pokračování jedničky a dvojky. Po rozpačitém začátku se to změnilo v parádní akční jízdu, u které jsem marně hledala hluchá místa. Ambice tvůrců nebyly nějak přehnané, spíš to beru jako poctu předchůdcům i samotnému Arniemu. Najde se tu vše, co už se nám u Terminátora kdysi tak líbilo (převážně souboje jeden na jednoho, zničený Terminátor vylézající a regenerující se z ohně apod.), ale i pár opravdu velkých akčních scén (autobus, vrtulník), které se mimořádně povedly. Herecky mě nikdo neotravoval, soundtrack nerušil, ale taky výrazně neohromil. Viděno v 3D a za mě veliká spokojenost. ()

claudel

Zkompletoval jsem konečně terminátorovskou sérii a moc se nedivím, pokud se do ní zase vrátí Cameron a nastaví zcela novou linii, protože Genisys se nějak moc vychylil, scénař je překombinovaný, složitý a zmatený, s tím mixem minulého a budoucího už to tvůrci fakt přehnali. Účast Emilie Clarke a Jaie Courtneyho v kladné roli patří spíše mezi pozitiva, Arnold je s touto rolí srostlý a v nějaké podobě musí být v každém dílu, ať už řidí nebo neřídí Kalifornii. ()

ARI50

A jsme zpět ale trošku se děj filmu nepovedl a celkově to mělo své mouchy i když se vrátím k počátku kdy mě první díl vůbec nebaví tak se to pak pěkně povedlo a není co víc dodat než že série je povedená. ()

JASON_X

Celý tenhle Terminátor mi přijde takový nějaký... pronáctiletý. Snad kvůli jeho hlavní představitelce, snad kvůli tomu divnému steroidovému šampónovi se silikonovými břišáky, snad kvůli těm rádoby "hláškovným" nebo "romantickým" dialogům plným pathosu nebo "vtipného" špičkování, které spolu tihle dva klauni neustále vedou; takový telenovelický a komediální sajrajt si tvůrci mohli v novém Terminátorovi odpustit... No ale žádný velký průser to zase není, spokojenost. Arnold boduje v každé scéně už jen tím že v ní je (nejvíc mě asi pobavil jako střela vzduch-vzduch), korejský T-1000 v úvodu je zatraceně kúl, Sandrine Holt je pořád hezká jak jehovistický obrázek (a pořád bohužel hraje jenom štěky), no a všelijaké ty časové paradoxy - já tedy nevím jak vy, ale já když přijdu domů z fachy, tak fakt nemám zapotřebí a ani chuť lámat si něčím takovým ošklivým svůj líný mozek. Takže jsem jen tak spokojeně čučel na akci a triky a fundované kritické komentáře o cestování časem rád přenechám nějakým těm diváckým teoretickým fyzikům. Slabší čtyři. ()

luka4615

Rozpačité recenze nelhaly. Tento Terminátor s podtitulem Genisys je jen ubohou parodii sebe sama, kde se na postavy a příběh úplně kašle, přičemž je to celé zabaleno do velmi rušivého CGI. Za zmínku tedy stojí pouze Arnold s jeho ikonickou T-850 a pár akčních scén. Nic víc, nic míň. Škoda.„Come with me if you want to live! NOW, SOLDIER! “ ()

mm13 odpad!

Jediným pozitívom (pozitívnym dôsledkom) tohto paskvilu je, že Alan Taylor ako režisér veľkofilmov skončil a teda už nič neskurví. Celkom som si vydýchol, ale aj tak nechápem, že mu po Thorovi 2 zverili takú značku. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka