Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Foox

Ve srovnání s prvními Terminátory je to slušné chcaní na mrtvolu, ale pokud se to bere jako samostatný akční film, jde o lepší průměr. Samozřejmě, když se řeší cestování časem, jde o první ligu dementnosti, ale často je to až vtipné, i samotné hlášky fungují překvapivě slušně, akce je tedy spíše průměrná - místy sterilní, ale ve výsledku jde o takový lehce nadprůměrnější výplach. ()

S.Quentin QUALE

Obdivuju Kalogridise a Lussiera, že to dokázali vůbec nějak schůdně napsat. Hovno po tom, že to je předimenzovaný a díky druhýmu jmenovanýmu to hraničí s guilty pleasure. Jakmile si tohle připustíte, přičemž já jsem k tomu smířlivě dospěl díky tomu, že jsem si uvědomil, že prostě kultovní a převratnej Terminátor (2) vždy bude jen jeden, dostane se vám na rozdíl od mnohé žďímací konkurence snaživé akční oldschool jízdy. Čekal jsem to mnohem horší, ale je asi hodně o přístupu. Za mě jedno geriatrický I'll be back!!! 75% ()

misterz

Terminátor už vážne nemá čo viac ponúknuť. Čím viac bude rôznych pokračovaní, tým bude celá pointa a inak brilantný námet o zabijáckych robotoch z budúcnosti čoraz hlbšie upadať do chaosu a obsahovej nezáživnej hatlaniny, čo je aj tento prípad. Všetko tu žije len z predchádzajúcich lepších častí, pričom mi to prišlo, ako keby niekto povystrihoval to najlepšie z Terminátor I. II. a III. a okolo toho sa pokúsil usmoliť akýsi patlavý dej s rôznymi časovými líniami (podľa už legendárneho výroku No Fate). Avšak výsledkom je len akýsi guláš, ktorý ma moc nezaujal. Ale vizuálna stránka bola výborná, pričom ani na nedostatok akcie sa tu divák nemôže sťažovať. A tiež tu hrala moja obľúbená herečka E. Clarke, takže moc nehundrem. Kto čaká jednoduchý akčný pukanec vyslovene len pre potechu oka a vypnutie mozgu, tak si určite príde na svoje. Priemer. 60/100 ()

HAL

Guilty pleasure jak víno, smál jsem se od začátku do konce. A zároveň samozřejmě znásilnění mého dětství a čirá nenávist. "Vidět a zapomenout"? Ani omylem, tato parodie na celou ságu dohnaná ad absurdum už zapomenout nikdy nepůjde - i ta nefunkční břečka Terminator: Salvation je vedle toho příklad velmi dobře napsaného a umě zrežírovaného filmu. 2/10 ()

Satan odpad!

Digitální sračka s nesympatickými herci, která nedává smysl. Právě jste mi zkurvili dětství... ()

Vančura

Nevím no, nebavilo mě obsazení ani příběh, a pokud se mi něco na novinářské projekci v IMAXU opakovaně honilo hlavou, pak to byla chuť vidět znovu první dva Terminátory - můj obdiv k nim po zhlédnutí tohoto zvláštního remaku jen vzrostl. Ne že by mě film vyloženě nebavil - v IMAXU ve 3D je to celkem slušná podívaná, která ty dvě hodinky zabije vcelku obstojně, ale pořád jsem se nemohl zbavit dojmu, že se tvůrci v první řadě vezou na současné vlně filmů o tom, jak umělá inteligence převálcuje svět (v poslední době vyloženě epidemie podobných filmů - HER, CHAPPIE, EX MACHINA, a další), a za druhé že tam strašně cítím ovlivněnost filmem EDGE OF TOMORROW - všechno to zmatené cestování časem prostě nakonec ubíjí vše ostatní, a v posledku člověk aspoň čeká, zda se dostaví nějaký wow efekt jako ve zmíněné loňské pecce - marně. Zmínil jsem, že mě nebavilo obsazení - herecké představitele mladých postav bych ještě zkousnul, ale letitý Arnold Schwarzenegger mi vážně přišel jako trapas - osobně si nemůžu pomoct, ale ten člověk by podle mě už neměl hrát, protože od té doby, kdy coby kalifornský guvernér málem přivedl tuto zemi k státnímu bankrotu, ho už nějak nedokážu brát jako herce vážně, a dám raději přednost tomu pouštět si s ním těch několik málo ikonických akčních filmů, které natočil ve své zlaté éře, než koukat na to, jak se na stará kolena herecky znemožňuje. A nebavila mě ani hudba, nevýrazná a fádní, až by si jeden zoufal - občas mě napadá znepokojivá myšlenka, zda od té doby, co Hans Zimmer napsal muziku k filmu DARK KNIGHT (kterou od té doby všichni vytrvale a otravně vykrádají), může ještě někdy někdo přijít se soundtrackem, který bude podobně osobitý, působivý a na první poslech rozeznatelný. Bohužel o tom dost pochybuji a tento film je toho dobrým důkazem. Pokus o závěrečné shrnutí: nenáročným divákům by se asi mohl film líbit, ale fandy původních Cameronových Terminátorů to spíše jen otráví (můj případ). Když jsem se dočetl, že Cameronovi se tento nový Teminátor líbí a je s ním spokojený, osobně mě to překvapilo a mám chuť se ptát, kolik mu za to zaplatili - nový Terminátor těm původním nesahá ani po kotníky, bohužel. Jen můj názor, možná budete mít jiný. ()

mzss1

|93%| KOMENTÁŘ OBSAHUJE MOŽNÉ SPOILERY. Shlédnuto v kině ve 2D. Zvolil jsem si klasickou verzi, na trojrozměrnou jsem neměl náladu – na tu chodím jen, když nemám jinou možnost - čas představení atd. Nyní k filmu. Počáteční obsah děje, informace a různé popisování k vzniku tohoto Terminatora mě dost znepokojovali. První trailer mě až tak moc nechytl, ale vypadal celkem slibně. Další trailer a spoty mě ještě víc nalákaly. Přesto jsem se toho dost děsil. Vedly mě k tomu dva důvody. První a hlavní mě trápil ohledně děje. Říkal jsem si, sakra, záběry z prvního dílu, cestování časem, to vše ve mně vyvolávalo směsici pocitů, že to bude úplná blbost, která nebude dávat smysl. Druhá věc byla: Nové herecké obsazení postav Kyla Reese a Sarah Connorové. O nového herce, který představoval samotného Johna Connora, mi moc nešlo, pač ten se mění každým novým dílem. No, abych to nejprve shrnul, jsem velmi překvapen a doslova nadšen. Dopadlo to skvěle, moc se mi to líbilo. Pravda, už je to dost využité, ale bylo to dost zábavné a víceméně to dávalo smysl. Sice mi ke stoprocentnímu povysvětlení něco málo chybělo, ale nebylo to nic zásadního. První dva Terminátoři – to je prostě stará dobrá klasika, k tomu netřeba nic dodávat. Třetí díl byl už trochu odlišnější, ale furt skvěle zapadl do série. V r.2009 vznikl počin zvaný Terminator Salvation – to už mi až tak moc nesedlo. Určitě je to akční svižný film, ale Terminatora mi to nepřipomnělo vůbec. K tomu absence Arnolda. Takže 3* jen. No a tento snímek se dá skvěle srovnat k prvním třem dílům. Nejde o nic zásadního, mnoho scén se zde kopíruje prvních dvou částí, ale to mi nepřekáželo. Záběry s jedničky a fight Arnold z 84 roku vs současný Arnold – ten se povedl. Akce je zde opravdu hodně – víc než jsem čekal. Je místy dost digitální, velkolepá, prostě asi klasický, akční, moderní blockbuster. Takže nevím, proč bych to měl kritizovat, že to nemá Rko a Arnold není tak drsnej jako v jedničce či dvojce. Hlášky má furt perfektní, tvrdý výraz, je spíš komičtější, ale to mi nevadí. Jsem potěšen hercem, který hrál Kyla Reese. Zde mě opravdu zaujal. K tomu sympatická herečka ztvárňující nynější Sarah. John Connor tu byl krom dvojky asi nejlepší – dobrá volba herce. Takže i nějaké ty emoce a vztah k těmto hercům – postavám hlavně, jsem si utvořil. Akce je přehledná, furt se tu něco děje. Hudba od méně známého hudebního skladatele mě chytla, je taková dobrodružná (soundtrack mám stažený a poslouchám sem tam). Děj není těžké pochopit. Je to jednoduché jak facka. Něco bych vylepšil, úvod bych tak neusekl, hlavně výbuch a hned by to bylo ještě lepší. Starým dílům tenhle film hanbu rozhodně nedělá. Kdo nemá rád moderní blockbustery, tak asi moc nadšený nebude, já jsem se bavil od začátku do konce. Děj jsem pochopil a postavy jsem si oblíbil – jak jsem na úvodu zminoval, těhle dvou věcí jsem se nejvíce obával a dopadlo to úplně opačně, takže proč dávat nižší hodnocení než 5 hvězdic ? Ke konci snímku jsem si říkal, sakra jak ještě chtějí vymyslet pokračování ? No když už tak už, tak se stejným hereckým obsazením bych to chtěl. To, že John Connor zemřel, mě moc nevyvedlo z míry a celkem to dává i logiku. Cestování časem, nejdřív do roku 1984 a pak do 2017 – to mě zaujalo. I malého Kyla Reese vidět. Nebo příběh Sarah jak ji kdysi Arnold jako Terminator zachránil a celý život ji ochranoval. To, že mu říkala „ťaťko“, mě pobavilo a i mi to přišlo roztomilý. No, nemám, co už bych dodával. () (méně) (více)

liskam

A víte co, mě to bavilo.:-) možná i díky tomu, že jsem od tohohle filmu (po té parádě T. Salvationu) vlastně vůbec nic nečekal. Za mě 74% ()

kingik

Arnold Schwarzenegger a jeho proslulá replika "Já se vrátím". Bude i ona variována a přežije odvážné, ironické až sebeparodické překopání terminátorské ságy, do které se tvůrci pustili? Ano, jisté variace se dočká. A z toho nakombinovaného děje se zatočí hlava. A ne všechno se dá úspěšně pobrat, aniž by logika vyprávění neutrpěla náraz těžkotonážního stroje T-1000, který by ji rozmetal. Tohle páté pokračování vychází z toho, že divák je důkladně obeznámen s dějem předchozích dílů, hlavně první a druhý díl je nutno před projekcí nastudovat. Vyhnete se tak tápání v ději, vtipným i zajímavým narážkám, které by vám jinak spolehlivě unikly a možná se tak přestanete divit, proč syn John Connor vedle svého otce Kyle Reese vyhlíží o několik starší. Věc se má tak, že tvůrci pozměnili, poupravili, nebo variovali minulost. V nové verzi tedy Kyle Reese nezemřel, jak tomu bylo původně, Sarah Connor není bezbrannou servírkou a už vůbec nepotřebuje pánskou ochranu, akorát pánskou ochranu na péro by potřeboval Kyle, ale pak by s ní nepočal Johna Connora, v podstatě zmetka, který se v nové verzi dal na temnou stranu a odboj proti Skynetu, je mu u prdele. A to nás ještě čekají četné alternace v rolích, ve kterých z původního ansámblu zbyl jen Arnold, který pro někoho může být relikvií, pro někoho naopak stylovým (akčním) Taťkou, který, až na to teatrální cenění chrupu (scénu se zatčením T-800, kdy je focen do policejního profilu, však považuji za originálně vtipnou) hraje s přibývajícími léty velmi osobitě. I ostatní herecké obsazení je nad očekávání sympatické. Opravdu jsem Lindu Hamilton, Michaela Biehna a Roberta Patricka nepostrádal, neboť Emilia Clarke jako Sarah byla roztomilá frigida, Jai Courtney sympatický maník, Byung-hun Lee jako vražedný T-1000 mohl být na scéně i intenzivněji a déle a jedině Johna Connora bych vyměnil za někoho charismatičtějšího, nepohledný Jason Clarke stěžejní part neuhrál podle představ scénáře. Scénář za film vystřídá hodně poloh. Film je zpočátku temný, neradostný a zběsile akční, to platí o alternovaném ději v roce 1984, náhle se cestuje do roku 2017, ve kterém akční sekvence poleví, na scéně se objeví zlý John Connor, temná, mně lépe vyhovující stránka filmu se rozplyne, podstatně ubude variovaných scén a do děje vstoupí onen Genisys, který má film jako podtitul. Nápad s operačním systémem Genisys, jenž je pro lidstvo v budoucnosti hrozbou, se tolik neosvědčil, i když chce působit novátorsky. Děj filmu se jen zbytečně komplikuje, přičemž se nabízí jednodušší řešení, ale film ho obchází a nechává diváka zmateného, kdy tenhle dějový úsek by potřeboval důkladnější vysvětlení, do kterého se ale film nepouští. Vynechal bych i dějově rušivou linii s třináctiletým Kylem Reesem. Filmu se podle mě nejvíc daří, když je dynamicky akční a ve své podstatě jednoduchý, než když se plácá v rádoby složitých alternativních vyústěních, která jsou z hlediska komfortu diváka přeplácaná. První polovina filmu je z akčního hlediska naprosto nadupaná, druhá polovina už tolik strhující není, ale je zase o něco více inovativní z kreativního hlediska. Tvůrci se skvěle popasovali s ratingem přístupnosti PG-13. Nemám pocit, že bych byl o něco (brutálního) ošizen. Ostatně ani v prvních Terminátorech krev nestříkala v hektolitrech a nebylo moc explicitně zlomených údů. Značným vývojem prošel režisér Alan Taylor, který se z původně televizního tvůrce vykřesal do technicky a kreativně nápaditého režiséra, který odvádí solidní práci s hereckým týmem i (technickou) hravost v dějových linkách. Nikdy nedodá terminátorovi onu příznačnou atmosférickou sevřenost, tu už si odbyla série v jedničce. V dalších dílech už se podstatně ubralo na brutalitě. Hardcore návrat se nekoná, ale máte-li rádi spletité a akční nášupy, určitě byste Terminatora 5 neměli minout. Čekat můžete dvouhodinovou, mírně béčkovou (Terminator bez dlouhého A ztrácí do jisté míry ten pravý áčkový punc) jízdu, po které by bylo škoda sérii terminovat. 90% () (méně) (více)

InJo

Přehlídka velkých a hlučných akčních scén proměnlivé kvality, která trpí hlavně tím, že má příliš velké ambice (které pochopitelně nedokáže naplnit). To překrucování a nabourávání původní (Cameronovy) terminátoří mytologie, které se projevují především na neustálém přibývání časových paradoxů a logických děr (je do nebe volající, že se tvůrci vůbec neobtěžují vysvětlit některé naprosto stěžejní otázky), je už od trojky s každým dalším dílem bolestnější... 50 % ()

Šakal

K naprosté spokojenosti už mi scházel snad pouze M. Biehn. Teď vážně. Je pravda, že po úvodních, více než slibných, pětadvaceti nostalgicky hravých minutách, ten snímek postupně ztrácí na tempu a působivosti (v) úvodu už se nepřiblíží, ale tentokrát překvapivě nebudu tak kritický. Možná proto, že na rozdíl od zdejší většiny, nepovažuji druhý díl za milník ve filmových dějinách, trojku za nudně rutinní a čtvrté pokračování za naprosto zbytečné flusnutí do ksichtu Terminátoří značce. Syrová, atmosférická jednička vládne sice v mých očích neochvějně dál, následována s patrným odstupem akčnější dvojkou, ale i přes tu spoustu výhrad, řadím tohle poslední? pokračování, mezi povedené a jsem rád, že to A. Taylor (společně se scénáristickým duem L. Kalogridis – P. Lussier) pojali takto odlehčeně, s výraznými pomrkáváními na první dva díly. Spousta z Vás to považuje za nešťastně laciné popř. to na Vás působí jak červený hadr na býka. Já se naopak bavil, užíval si odkazy, stejně tak pitvořícího se Árnieho a byť zbytek castingu je nezapamatování hodný (jaký to kontrast oproti prvním dvěma dílům) film vyloženě nezabíjí. Nikdy bych si nepomyslel, zvlášť po tom, co předvedl McG, ale …jsem rád, že jsi se Árnie vrátil. 75% ()

Legas

Aneb jak vykrastrovat vše dobré z prvních dvou Terminátorů a natočit překombinované nefungující nic o ničem. Prosím, jestli Cameron nastaví jednoduchá pravidla hry se zabijáckými stroji a s cestováním v čase, raději se to příště nesnažte všechno dovysvětlit. ()

HoneyBunny

Za mně tedy rozhodné ne. Nebudu porovnávat s T2, kterého považuju za vrchlol akčního filmu, ale tohle je prostě nedomrlý, průměrný produkt bez atmosféry. Drhnout to u mně začalo už u úvodního dialogu Kyla Reese s Johnem Connorem, který je jak napsaný scénáristou soap oper. Takových chvil, kdy jsem si ťukala na čelo je tu hodně. Sakra, když píšu film o cestování v čase a alternativních časových liniích, pak v tom musím mít jasno, což se tady rozhodně nestalo. Vysvětlete mi třeba někdo, jak se může Sarah rozhodnout cestovat z 80. let do budoucnosti bez toho, aby se jí narodil John? Vždyť narození Johna tu je to, o co jde! A mohla bych pokračovat. Kyle Reese je tu hrozné, necharismatické pako (nejednou jsem si vzpomněla na úžasného Michaela Biehna), John Connor nemastný, neslaný a špatně obsazený. Clarková coby Sarah je relativně v pořádku a Arnie zachraňuje, co se dá, i když jeho T-800 je nechutně polidštěný. A jako fanynku původních dvou filmů mě uráží, že v tenhle film vymazává jejich dějovou linku. Pár lepších nápadů by se tu našlo, ale za opakované zlédnutí to nestají. 40 %. PS: Pro fanoušky Doctora Who bude zklamání, že Matt Smith se tu objeví asi jen na minutu nebo dvě. ()

Kudly4

Genisys je posledním zářezem do Termoš série a mám ji tedy kompletní. Po včerejším Salvation jsem si myslel, že tohle bude lepší, ale přeci jen, jsem měl včera o maličko lepší zážitek. I tak se ale jedná o dost dobrou akční podívanou s nádhernou Clarke v hlavní roli. Když nebudu brát staré původní filmy, tak nejvíce se mi líbil nejnovější, Rkový, Temný osud. ()

Carol Pifková

Ak by to niekoho zaujímalo, tak rozhodovala som sa medzi 3 a 4*. Bolo to lepšie ako Salvation, samozrejme preto, že tam bol Arnold. Skutočný. Aj neskutočný. Vyzeral 100x lepšie ako tá napodobenina v Salvation. Arnold ako Terminátor, samozrejme spokojnosť. Bohužiaľ už o ostatných sa to akosi nedá povedať. Emiliu Clarke mám rada ale do úlohy Sarah sa mi vôbec nehodila. Na posteroch vyzerala tak dobre, no a potom vo filme som bola dosť sklamaná, jednoducho sa mi tam nehodila vôbec. Prišla mi tak strašne obyčajná a povedala by som, že aj nudná. Jason Clarke, ktorý stvárnil Johna mi bol dosť nesympatický ale s jeho výzorom som sa zmierila. Páčilo sa mi to prepojenie s prvým dielom ale neskôr to začalo byť až moc poprepletané. No a ako povedal kamarát, a ja súhlasím, že láska medzi Johnom a Sarah bola v tomto filme umelá. Presne tak to i na mňa pôsobilo, lacno a umelo. Som však rada, že ani tu nechýbala hláška I´ll be back. Tentokrát ju povedala oprávnená osoba, alebo teda stroj. Sú to také lepšie 4* ale nechcela som dávať 4 práve kvôli tretiemu dielu, ktorý dostal 4* a bol lepší. ()

Anderton

Na post-cameronovských Terminátoroch mi najviac prekáža jedna vec. V každom nasledovnom dieli hrajú skoro všetky postavy stále iní herci. Vychádza mi na základe posledného filmu, že všetko to sú paralelné časové línie, kde bohvie prečo aj všetci vyzerajú inak. Alebo ako stále resetovať už raz natočený dej a stále tvrdiť, že toto je tým skutočným pokračovaním. Pokiaľ však dokážete udržať nadhľad, dokážete sa prekusnúť cez fakt, že kultovka vašej mladosti je stále recyklovaná, možno si priznáte, že prvé dva filmy nie sú nadpozemskými božskými dielami a že tie nasledovné majú proste už inú atmosféru a nedokážu vrátiť späť minulosť, i keď ich fikčné svety to dokážu. Ja len proste stále neviem, ako ich mám brať. Existujú trojka a štvorka v rámci fikčného sveta jednotky, dvojky a päťky a tá je vlastne čím? No je to tak zložité, ako paralelná línia v Genisys, ktorú som proste nepobral a nechápem (skôr nechcem pripustiť to, čo som videl), čo z nej v skutočnosti vyplýva. Ruší sa tá pôvodná? Vie to vôbec scenárista? Inak, a to je podstatné, ma film bavil, určite ho nepovažujem za prúser, iba moje očakávania sú iného rangu ako ľubovoľného nerda-panica, ktorému sa po Genisys môže zrútiť svet. ()

Frajer42

Rozhodně budu mluvit o zklamání. Snad jediným opravdu zářným prvkem je, chtělo by napsat "nestárnoucí Arnie", ale nějak to slovní spojení nelze ani vyslovit. Arnold stárne a vzal to stáří pěkně zhurta. Kdoví, jestli to k dalšímu terminátorovi vůbec dokroutí. Zkrátka chci se dostat k tomu, že Arnold opět nezklamal. Dokonce na stará kolena provedl upgrade svého strojového úsměvu a konečně jej dopracoval k dokonalosti. Z pohledu jeho role nechybí humor ani nadhled. Stejně tak mě potěšila menší rolička J. K. Simmonse, který má určitě také něco do sebe. Sympatický ksicht nemohu upřít ani Jason Clarkovi a u toho bych si dovolil s rozdáváním bodů sympatie i skončit. Raději ani nechci vědět, ve které vylízané hlavě se poprvé mihlo jméno Jai Courtney. Režisér se musel zatoulat na nějakou gay párty, kde Jai dělal shodou okolností rozkuřovače, jinak si tento tah nedovedu vysvětlit. Viděl jsem ho již ve 4 kouscích a 4 krát se odpadovalo, tohle zkrátka nemůže být náhoda! Ten chlapec má nadlidský talent totálně zprasit a odepsat cokoli, v čem se mihne, čímž si právě vysloužil čestné místo na mém profilu, hned vedle mého nejoblíbenějšího upíra Pattinsona, v sekci nejnenáviděnějších herců. Záporného terminátora nechám úplně bez komentáře, ten musí být zaručeně mistr vesmíru v teplení se. Před zhlédnutím jsem se těšil na Khalesi, kterou si režisér do snímku procpal, protože když má rejža zrovna nějakou svoji chvilkovou heterosexuální slabost, tak Khalesi zřejmě dovede vyniknout i mimo kameru. Doposud jsem ji poznal pouze z jedné role s parukou za pár miliónů, kde jí to seklo, ale těšil jsem se na ni úplně zbytečně. Jako brunetce jí to vůbec neslušelo a v roli působila těžce nepřirozeně. Podle mě jsme byli svědky těžce odfláknuté filmařiny. Z příběhu koukal potenciál, ale ve finále je bohužel dost o ničem s vysokým výskytem nudných pasáží. Občasná průměrná akční scénka vám rozhodně šuldu nepozvedne. Lituji každého, kdo si za dvouhodinová muka zaplatil. Další z řady filmů, kde nešťastná ruka při obsazování rolí uhasila světélko naděje a očekávání, které se nad snímkem rozhodně vznášelo. Jednoznačně nejhorší díl série. Lepší hvězda. ()

Kothy

No nevím, co na tom lidem tak vadí. Mně se to celkem líbilo. Není to samozřejmě jako 1 nebo 2, ale účel to splňuje. Je to vlastně restart celé série s tím, že to úplně ignoruje Vzpouru strojů a Salvation. Samozřejmě tomu dost přidává skvělý Arnold Schwarzenegger, který se tu představí hned ve třech verzích. Konečně vlastně víme, jak začaly první cesty zpět časem. Odehrává se to ve třech dějových liniích: rok 2029, 1984 a 2017. Občas je to trochu matoucí, jak se to prolíná. Celý příběh teda začíná od znova a pravidla se mění. Sáru Connorovu už od mala chrání Arnold, takže po příchodu Kyle Reese už není žádné ořezávátko. Pak se jde hned do roku 2017, kde se odehrává většina děje. Emilia Clarke roli Sáry zvládla docela dobře, ale Linda Hamilton to není no. I když je hezčí. :) Celou dobu jsme zásobováni hromadou hlášek, které obstarává Arnold. Menší spoiler: hlavním záporákem je tentokrát sám John Connor. Akční scény jsou taky dost povedené. Opět se jim podaří Skynet porazit, ale je vidět, že si nechali místo na další film. Tak jsem zvědavý. "Čekám tu na tebe." :D ()

AppleCore odpad!

Nový Teminátor je znásilnění mýho dětství, akčního filmu, ale především celý série. Zatímco Salvation potopil scénář, Genesys jde ke dnu díky všemu. Když jsem kdysi dával odpad seriálu, nenapadlo by mě, že v rámci filmový velkoprodukce uvidim něco ještě horšího. Už jenom fakt, že celej film jako seriál vypadá, že v něm hrají druhořadí herci a že scénář napsal Patrick Lussier, jasně značí, že tady nešlo o vysoký ambice, jako spíš vydojit ze značky všechno, co v ní ještě zbylo. Kyle Reese s uhlazenym topornym ksichtem Jai Courtneyho je k smíchu pokaždý, když se obejví v záběru. Akce je málo a není dobrá. Příběh vyjebává se vším, co vytvořil Cameron. Inteligentní vyprávění prvních dvou dílů je zaměněno za rádoby cool skákačku z jednoho času do druhýho (Taylor ale není Nolan, Cameron, nebo Rian Johnson) a Arnold už je prostě moc starej na to, aby vyváděl jako kdysi. Alan Taylor natočil nudnou, bezcharakterní a nelogickou slátaninu pro MTV generaci, která postrádá naléhavost jedničky, revoluci dvojky, drajv trojky a atmosféru čtyřky - přičemž už ty poslední dva jmenovaný stojí za starou belu. S novým dílem ovšem přišla celá řada nových selhání, který nevytáhne z hoven už ani Cameron! ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka