TuT

Slabší 4* za pár trapných momentů. Jinak to byla parádní jízda. Podtržena vhodnou a chytlavou hudbou na pozadí. ()

DDUDU

Po opětovném shlédnutí si člověk všimne dost maličkostí které ho překvapí a potěší. Znalost předchozího dílu není nutná, ale pro lehké nuance nezbytná. Skvělá oddechovka. ()

EvilMari

Pěknej animák, jen mě přišlo, že si mohli víc vyhrát s těma příšerkama. Pár hlavní postaviček se nějak odlišuje, ale zbytek jsou různobarevný plyšový koule. Ale paní děkanka se jim povedla. ()

Platom

Hezké pokračování veleúspěšného animovaného filmu, který nelze nemít rád. Děj diváka vtáhne do doby před prvním dílem, kde vysvětluje hodně věcí ze světa příšerek, minulost hlavních hrdinů, atd.. Při sledování se nuda určitě nedostaví a je příjemné, že se najde mnoho odkazů na díl první, ale že by se jednalo o tak atraktivní a originální podívanou, to se říci nedá. ()

EclecticGuy

I když je Univerzita pro příšerky oproti prvním Příšerkám slabší, stále se jedná o skvělý počin, který pobaví. Máme tu spoustu filmů, jež nám přináší obraz o životě na vejšce. No, to stejné dělá i tento film, jen k tomu využívá animace, díky níž tvůrci dokážou vykouzlit nejednu vtipnou momentku, která by takhle nerozesmála, kdyby ji někdo předvedl v hraném filmu. Jedna oddychová zábava přímo stvořená pro zvednutí nálady. ()

TomasKotlant

Po 40 minutách jsem to vypnul. Technicky kvalitní, ale málo vtipné a obsahově o ničem. *** Ve zkratce: Zábavné asi jako průměrná přednáška na univerzitě. ()

Matli

Na příšerky S.R.O. to určitě nemá, spíš mi to přišlo, že je to určené ještě pro menší děti než SROčko. Ale občas se člověk zasměje a graficky je to taky na úrovni. Prostě průměrný animák. 53% ()

molcan2

Príšerky: Univerzita je príjemný film o priateľstve a pokračovanie Príšerok s.r.o. dej je založený na živote na americkej vysokej škole, a to aj napriek absencii akéhokoľvek stotožnenia sa s našou krajinou, s bratstvami a hlúpimi stranami amerických vysokoškolákov, je dej vtipný a zábavný. Dávam štyri. ()

killpunker

Chci vidět znova původní Příšerky s.r.o. a vzpomenout se co mě na nich tak bavilo. Protože určitě byli lepší než tohle nudné a průměrné pokračování! ()

HH

Z hlediska animace opět bezchybné (např. voda s odrazem Měsíce...), ale zatímco Příšerky s.r.o. zapůsobily doslova jako bomba, tak Univerzita pro příšerky je taková nijaká. Příběh postrádá gradaci, gagy jsou předvídatelné a i celkové vyznění je nemastné-neslané. Univerzitu pro příšerky uvidíte, místy se zamsějete, ale steče po vás a nebudete mít pořebu ji vidět podruhé. A to ani až vyjde na DVD... P.S. A tentokráte mě neoslovil ani předfilm o modrém deštníku... ()

Brousitch

"Já jsem k filmu přišel jakožto režisér ze story departmentu, takže v podstatě nevím, jak vůbec počítačová animace funguje, ale co tak animátoři říkali, tak nejtěžší bylo vytvořit baťohy, nemluvě o tom když jsou na srsti." - Dan Scanlon ()

char_t

70% a hodně silné tři pro tenhle prequel. Zábava se konala, i když trochu klišoidním a oproti jedničce dětinským způsobem... Ale děcka o řadu přede mnou se dost nudila, tak nevím, jestli cílení na nižší věkovou skupinu pomohlo. Celý film nakonec nad vodou drželo pár povedených gagů (relaxační hudba, fotbalový zápas) a finálová strašecí scéna. Škoda, potenciál na 4* tu rozhodně byl. ()

adushka64

Jak se stát příšerkou? Druhé pokračování příšerek je tu. S prvním dílem se to nedá srovnat ale přece jen je vidět klasická dobrá práce v dílně pixaru. Film nás provede počátkem vzniku příšerek, od prvního snu strašit a hlavně přes strastiplné studium na univerzitě až po vysněnou práci. Díky dvojce se vám alespoň ujasní některé věci v prvním díle. Mike vždy byla ta upnutá a důsledná příšerka oproti flákači Sullivenovi a obě příšerky vás tím vždy dokáží zaujmout. Bod pro děsivou ředitelku univerzity. ()

Puol

Môže byť, povesť si týmto dielom Pixar nepokazí, ale bohužiaľ ani výrazne nepolepší. Prekvapil ma záver a to i vzhľadom na skutočnosť, že som už videl Príšerky s.r.o. ()

Hubis_

Dětem se to bude určitě líbit,ale mě se to,abych pravdu řekl moc nelíbilo.Pár vtipných momentů tam bylo,ale na můj vkus až moc málo.Příběh nebyl špatný,ale s prvním dílem nejde ani trochu srovnávat. ()

Gaia.M

Malý Mike Wazowski je prostě k sežrání. Hele, přiznávám, jsem na animáky. Příšerky s.r.o. mám moc ráda, takže Univerzita pro příšerky byla jasná volba. Náhodou, mně se líbilo, že jsme se dozvěděli, jak tyhle dvě příšerky začínaly :) Jasně, nebyl to nejlepší animák, jaký jsem viděla, ale stál za tu hodinu a půl života. Nenudila jsem se, občas jsem se zasmála. Takže za mě dobrý. ()

Ydrosten

Cca stejné jako jednička. Sem tam dobrej vtípek - " měl bys nosit zvoneček " - ale nezachrání to, to co totálně pohřbí všechny podobné " dvojky " Už se vyloženě vařilo ze sekery, a pokud by to nebylo animované, tak by se to zařadilo mezi 692 stejných filmů o střední a o tom jak Amíci musí trpět když chtějí být vzdělaní. ()

Adm.Nelson

Oproti jednotke je to veľmi slabé. Súťaž a záver trochu dvíhajú úroveň hore, ale inak to bolo veľké sklamanie. Tak obyčajný a nevtipný film od Pixaru som ešte nevidel. 4/10 ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013