ferda12

Pixar se po 12 letech vrací se svým námětem Příšerek. Kde se vracíme zpět do minulosti před film Příšerky s.r.o. na Univerzitu pro příšerky, kde se učí strašit. Film nám zachycuje, jak se vytvořilo pouto mezi Mikem Wazowskim a Sulleym. Čekal jsem ledacos, po ne tak úspěšném pokračování např. Auta a s celkovou klesající úrovní u pokračování. Ale tohle mi doopravdy vyrazilo dech. Děj byl sice předvídatelný, ale netlačil tolik na vtip, jako tomu bylo u jedničky. Jsem rád, že něco takovéhleho vzniklo a budu se dále těšit na projekty od Pixaru, které budou mít alespoň takovouhle úroveň. ()

L_Into

Oproti předchozím Příšerkám chybí tomuhle filmu úplně všechno. Vtip, lehkost, nadhled. Byla dřina to vůbec dokoukat. ()

Killy

Slabsi nez Priserky s.r.o. ale jen proto ze prvni dil proste nasadil latku vysoko. Humor mi tady prijde uz pro starsi deti ale animace porad krasna, vtipne prihody - u chytani prasete mala slzela smichy vyborna pohadka. ()

Megahead

Príjemné pokračovanie pojednávajúce o školských časoch Mikea a Sullyho a okolnostiach ich spoznania a neskoršieho priateľstva. Grafika je kvalitná, čo nie je v dnešnej dobe nič prekvapujúce, doprovodné postavičky pestré a dej až na pár momentov celkom podarený. ()

Darthorias

O dosť lepší film ako Príšerky s.r.o.. aspň teda pre mňa . Občas ma aj zaujímalo čo sa vlastne dialo predtím než sa Mike a Sulli staly najlepším duom čiže ked tento film bol ohlásený neváhal som isť do kina ani chvýlu . A kde to celé začína ? Na školskom výlete do tovární na strašenie kam sa dostavyl aj malý Mike Wazovski , všetci mu hovoria že sem nepatrí a on na skušku vlezie cez dvere do detskej izby prave v tedy ked strašič robý svoju prácu . Až je po všetko sám strašič zistí že Myke tam bol tiež a on ho ani nespozoroval , Myke dostane od neho pochvalu a má motivaciu stať sa nejlepším strašičom a dalšia zastávka Univerzita Monsters. Tranpoti a problemi na univerzite niesu iné v vo svete príšer Myke aj Sulli si tím všetkým musia prejsť . Pribeh nieje vôbec zle podaný a postupnosť deja bola podla mňa urobená skvele avšak kusok predvýdatelne . Animacia si oproti prvemu filmu dosť prilepšíla a nieje sa ani čomu čudovať kedže medzi oboma filmami je vyše 10 rokov za čo ale musim dať pochvalu že animacia postáv nieje pozmenená do tej miery že bi sa prvému filmu vôbec nepodobala čo má u mňa další plus . Celkovo hodnotím na 90% ()

agamazx

cakal som, ze ma to bude nudit, ale toto pokracovanie ma prekvapilo. Pribeh bol celkom zaujimavy, ale original mal stale vacsiu iskru ()

Elanornegra

Výborne pokračovanie, ktoré sa vracia do začiatkov na univerzitu. Príbeh trosku slabší, ale veľa výborných scén, situácii, aj nových postáv. Malo to čaro jednotky, ale niečo viac emocionálne mi tam chýbalo. Veľmi zlatý záver a ich vypracovanie sa, videl som to viac krát a stále sa mi to pozera veľmi dobre.....85% ()

Wineeee

Univerzita pro příšerky je Prequel a jak je zvykem (aspoň u všech prequelů, které jsem viděl), je skvělý. V ději se poznáváme s hlavním hrdinou Mikem, který je outsider a chce být strašák, ačkoli strašidelný není. Úplně simple zápletka z které udělalo Pixar masterpiece. Po dokoukání tohodle filmu jsem i zvažoval jako menší jestli nepůjdu na univerzitu :D, protože je vyzobrazena skvěle, proto je to i skvělá reklama na univerzity či vysoké školy. Záporáci jsou OK, nepřijdou mi zajímaví ani mi nepřijde že nemají důvod býti zlí, chápu závist je silná, ale postavit na tomhle film? Bylo i překvápko že to nerežíroval režisér Příšerek s.r.o., režíroval to nováček, první film pro něho a je to skvělý režisér jak se dozvíme i z jeho dalšího filmu (Frčíme) Mno abych to schrnul: Film je úžasný na praktický druhý díl, nový režísér se s tím popral skvěle, nebojím se dát  /98%/ ()

Maxtrix

Univerzita pro příšerky dneska už svým pokrokovým designem nikoho nepřekvapí, a o to víc se projeví jednotvárnost postav a humor, který pro rodiče už moc nefunguje. Na druhou stranu se stále jedná o parádní pokračování prvního filmu a to nejen proto, že vidíme jak naše milované příšerky vyrůstaly. Prostředí jsou fantastická a celá zápletka Strašných her zabírá. Tiché momenty nakonec zastíní akcí hlučné finále, po kterém odejdete od obrazovky s dobrým pocitem. Mimo skvělého dabingu musím vyzdvihnout i energickou hudbu (Gospel od March Fourth Marching Band). ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013