pepa3rd

Zajínavé rozšíření, už tak zajímavého světa, příšerek. Příběh je lehce naivní a i přes překvapení na konci vcelku předvídatelný. Film nepřekvapí ani humorem, spíše se jen tak budete usmívát a objevovat nové věci a odkazy na předchozí díl. 60 % ()

bobrux

Vtipný, dojemný, nápaditý i řemeslně dokonale zvládnutý fim, který ovšem do kolen sráží jediná věc - první snímek. Pokud se oprostíte od očekávání neopakovatelného zážitku prvních Příšerek, tak vám Pixar naservíruje poměrně dobrý animák s hromadou vtipů a narážek. ()

Jakubik

Na jedničku to sice nemá ale i tak velice příjemné na koukání. Mělo to hlavu i patu. Jak už jsem tu jednou psal. Tyhle animáče jsou sice pořád dokola, ale občas umí i překvapit a hezky se na to kouká. A tento patří k tomu lepšímu… ()

Torgal

U mňa skoro rovnako dobré ako jednotka. V jadre je to v podstate len film z prostredia vysokoškolský bratstiev akých tu už bolo mnoho, ale v danom žánre som nič lepšie nevidel. Na väčších či menších fóroch a odkazoch na prvý diel som sa bavil nonstop od začiatku do konca, takže spokojnosť. Koniec a jeho odkaz (nemôžeš robiť to, k čomu nemáš vlohy) ma tiež príjemne prekvapil. Dá sa vyčítať len to, že Pixar už ide na istotu a opäť neprišiel s ničím novým a originálnym. 8-/10 ()

darkreider

Ten film, po ktorom siahnete keď Vám partnerka povie, že chce pozerať niečo jednoduché a vy zrovna nemáte chuť na nejakú nudnú romancu. Zabaví a utečie, príjemná jednohubka. ()

myxomatoza

Hezké. :) A v některých chvílích jsem se i docela řehtala. Sice je to prequel, ale nemusíte znát ani jeden film, abyste mohli koukat na druhý. ()

goni

Skvela rozpravka! Napad vytvorit svet priserok, ktore chodia strasit ludi, je nie len originalny ale aj neuveritelne dobre a putavo spracovany. Priserky vyzeraju velmi dobre a niektore su aj poriadne strasidelne (napr. dekanka). O humorne ci akcne scenky tiez nie je nudza, takze od zaciatku do konca super zabava... [8/2014]. ()

Ondr@932

První díl - Příšerky s.r.o jsem zatím neviděl, ale toto pokračování se mi líbilo. Je to pěkný animák s dobrým příběhem a vtipnými hláškami. 75% ()

Hpatrik

Tak pro mě "jen" lehce nadprůměrná pixarovka, docela příjemně odsýpající s několika slušnými fórky ale bez většího nápadu a s malým přesahem pro dospělé. Technické zpracování jako vždy na vysoké úrovni, ale člověk si ho tolik neužije (téměř celý film na univerzitě - stejné prostředí a postavy) a hudebně mě film taky příliš neoslovil. Zklamání to ale není, to ne, jenom to neohromí tak, jak to bylo u pixaru obvyklé. (dabing) ()

cerbygerby

I toto druhé pokračování bylo bezvadné.. člověk si říkal co tam chtěj ještě dělat s tím příběhem, ale joo nápad dobrý a zpracování taktéž.. sranda byla, perfektně se na to koukalo, takže opět plné hodnocení - 5* a 90% ()

hrudka

Možná by to fungovalo naopak. Kdyby před lety přišli s tímhle snímkem, na který by navazovaly Příšerky s.r.o. Takhle je to průměrné zklamání, které se řadí mezi další průměrné vysokoškolské komedie, které mnohdy ani nejsou komediální. Horší je, že tohle bylo pravděpodobně cíleno na dětského diváka. Rozdíl je pak jenom v animaci a určitém důvtipu. Nakonec to vlastně dopadlo trošku jinak, než jsem očekával, a nevím, jestli je to dobře. ()

NiaWolf

Příjemný film, u kterého mám trochu potíže určit, pro jakou věkovou kategorii je vlastně vhodný. Pro děti mi přijde trochu komplikovaný a děsivý a pro starší už zase moc dětinské provedení. Nicméně je to příjemné překvapení, vzhledem k tomu, že jde o prequel. Ale děsí mě, jak je ta paní Kudlanková podobná mé profesorce angličtiny, jak vystupování, tak vzhledem... ()

chrispe

Jednička se mi líbila víc, ale i pokračování nebyl žádný propadák. Jen mi to univerzitní prostředí s mnoha stereotypy úplně nesedlo a popravdě (i když jsem věděla, jak to bude díky jedničce) jsem očekávala trochu jiný vyznění a tohle mě krapet zklamalo, i když bylo taky hezký. 3,5* ()

geek.ondra

Skvělé rozšíření už tak úžasného světa příšerek. Scenáristicky sice ne tak výjimečné jako jednička ale stále prvotřídní zábava kde fungují postavy a hlavně emoce. Prostředí univerzity je navíc strašně svěží a příjemné na sledování 8/10 ()

Black-star

Když si odmyslím to, že byly nějaké příšerky předtím, které dějově navazovali na tento díl. Tak mi to přijde jako kvalitní animáč. Ano není příběhem nijak originální, alespoň ne tolik jak jsme u pixaru zvyklí, ale jinak to fakt není špatný. Účel to splní, občas se i zasmějete a dobře to končí. Je pravdou, že malé děti nejsou moc zběhlí v americkém školním systému, ale to vlastně není podstatou filmu. Tou je vznik kamarádství dvou hlavních hrdinů a to pochopí skutečně i to nejmenší dítě. Každopádně se moc těším, až pixar zase přijde s něčím naprosto originálním čím mě naprosto dostane. Každopádně se na to ještě párkrát podívám, abych zjistila co mi na první shlédnutí uniklo. ()

Brinkley

Příšerky 1 a 2 demonstrují propastný rozdíl mezi původním (romantici dodají Jobsovým) Pixarem a Disneyho Pixarem. Zatímco u prvního jsem se sama slušně bavila, u druhého dílu jsem si spolu s malými svišti krátila oněch vražedných 109 minut přežvykováním kyselých Haribo žížal. Nevěřila bych, že tvůrci pověstných lampiček jednou zabřednou do témat Beverly Hills 90210 a naservírují je divákovi sotva odrostlému plenám. Dvě hvězdy dávám pouze za to, že většina děcek v kině vydržela až do konce. ()

Pathrose

Jít na film v té nejlepší společnosti vždy udělá své, avšak nebudu lhát, prequelu k Příšerkám s.r.o jsem se velmi bál. Možná to mělo co dočinení s tím, že od akvizice Pixaru studiem Disney se kvalita jeho filmů nepochybně posunula směrem dolů (čest výjimkám). A nebo za to může smrt Steva Jobse. Ten sice v Pixaru neměl v samotné tvorbě filmů tak velkou roli, ale nemůžu si pomoct, mám pocit, že jeho smrt Pixar zasáhla více než se čekalo. Jakoby se Jobsův smysl pro nejmenší detail vytratil, ale tím jsem odbočil, zpět k filmu. Na to jak jsem se bál, musím říct, že se mi velmi ulevilo. Čekal jsem to mnohem horší, hlavně po přečtení některých recenzích. Příběh je možná na Pixar lehce prostoduchý (právě zde Pixar v posledních letech klesá), ale nemůžu říct, že bych se nesmál. Animace je jako vždy úžasná a fórů padá celá řada. Možná je to i tou nostalgií z prvního dílu, ale já si "pokračování" Příšerek užil. ()

Ceberus

Vůbec není na škodu občas vypnout, dát si na uklidněnou nějakou animárnu a vrátit se tak zpět do dětských let. Univerzitní prostředí a týmové soutěže ve strašení v kombinaci s růstem postav od loserů ke kingům v sobě nese jasné znaky klasických vypravěčských schémat (Harry Potter, Šampioni). A i když je happy ending nevyhnutelný, zábavné to je a poslouží to svému účelu - odreagovat se. ()

Franc1s

Mike W. a J.P.Sulliven jsou prostě třída. Prequel jak se patří, zábavnej, graficky opět super zvládnutej a koukatelnej i pro dospělý a hlavně donutí se kouknout znovu na Příšerky S.R.O, teda mě určitě :) 1/3 takový lehký rozjezd, ale pak se spolek OK rozjede a hlášky jdou na plno. Rád se zase mrknu. 8/10 P.S: Ta potitulková scéna neměla chybu :D ()

Veseldaa.!

Nové Příšerky jsou takový zvláštní počin. Technicky jsou špičkové, ale oproti 12 let staré "jedničce" jim něco chybí, nebo přebývá. Možná jsou příliš dětské, je zde spousta barevných a vzhledově hodných příšerek, které tu předtím nebyly. Celé je to takovým zvláštní způsobem vyprávěné, scénář je samozřejmě klišeodní, jak se u animáku patří, ale myšlenka, jak se dva hlavní hrdinové vzájemně od sebe učí byla příjemná. Nejvíce mě ale zaujala závěrečná vážnější scéna u jezera a pár odkazů, u kterých se při znalosti "jedničky" pousmějete. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013