Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

Duoscop

Opravdu nevím kdy naposledy by třetí pokračováni předčilo předchozí dva díly v takovém rozsahu jako u trilogie Men in Black. Příběh do sebe skvěle zapadá a místy navazuje i na nezodpovězené otázky předchozích dílu. Perfektní zakončení série která podle mého názoru už nebude mít dalšího pokračování. ()

lennyd

Zpočátku to vypadalo jako další obyčejná prácička (obyčejná pro Muže v černém, jen další uprchlý zločinec). Jenže Boris je jiná kategorie, a navíc má s K nevyřízené účty (takové vyhlazení celé rasy docela naštve). A k tomu všemu Boris objeví cestu do minulosti, kde si může s K vše vyřídit ještě dříve, než vůbec K zjistí, že se něco děje. A jediný kdo tomu může zabránit je J, ale musí se taktéž vypravit hluboko do minulosti ... Takhle nějak si představuju pokračování jakékoliv filmové série. Pokračování, které sice nesesadí z pomyslného trůn perfektní jedničku, ale vůbec se nenechá zahambit a přinese svůj vlastní příběh (a vůbec ne špatnej). Vizuální pohled dostatečně odpovídá současnému roku (ale to už i předchozí dva díly ukázaly, že Barrymu Sonnenfeldovi fantazie rozhodně nechybí), herecké výkony taktéž očekávané (Will Smith neskutečně zábavnej, Tommy Lee Jones i Josh Brolin stejně mrzutej). Sentimentální konec bych sice oželel, ale co už, tak to asi musí v Hollywoodu být.... ()

Hnedoocko

Netuším, zda všichni diváci, kteří následně hodnotili tento film, byli zcela při smyslech. Vždyť tohle byla jedna velká nekonečná nuda, která jak jsem předpokládala, nepřinesla absolutně nic nového. Zpětně si říkám, že dát 170,- za lístek do kina, to by byl omyl roku. ()

terunka003

Klasicky známé, pohodové, vtipné, napínavé, mimozemsky nechutné i milé. Dobrý děj, dobrá akce, slušní herci, zápletka přijatelně zapletená a příjemný konec. Při skoku do minulosti zjistíme proč je agent K. takový jaký je a co ho vlastně drží u mladšího parťáka J. Pohodový film. ..a Emma? To je tak suprová ženská.. ()

noriaki

No, dejme tomu že je trojka lepší než dvojka, což ovšem není žádné překvapení. A není to ani známka slušného filmu, protože ten posun směrem k chytré komedii je skoro neznatelný. Scénář je pořád vatovitý až hrůza,a nejlepší scénky stále jen parazitují na skvělé jedničce. Navíc měla Lara Flynn Boyle dvojnásobek charismatu, než ultradrsný Boris. Takže sečteno a podtrženo, žádné napětí, skoro žádné vtipy, jedna slušná postava (Josh Brolin), a jeden zajímavý nápad s podivínem existujícím v pěti dimenzích. ()

anglanek

Jednicku jsem videl,ze me to zajímalo....dvojku jsem nevidel vůbec a trojku jsem videl u známého co to mel pustene...jinak bych se na to nepodival ani nalamanej. ()

pytlik...

Muži v černém udělali od prvního dílu velký krok kupředu, zejména co se týče hlavních padouchů. Kam se hrabe ten nevzhledný šváb z prvního dílu, co má zálibu v o dvě čísla menších lidských oblecích, na toho sexy tydýta z dílu třetího, s integrovanými slunečními brýlemi, kovovým chrupem a spoustou poslušných dětiček v paži. Ovšem nejvíc mě dostala ta jeho superschopnost, hlasitě mluvit ve vzduchoprázdnu na Měsíci. Taky kladným hrdinům pomohla výměna již silně povadlé, zmuchlané Jonesovy tváře za čerstvější. ()

PierrevanH

Znuděný a unavený Josh Brolin vypadá, že v tom ani nechtěl moc hrát. Na třetí díl slušná oddechovka, ale o žádný trhák se nejedná. ()

skretik

Pre mňa najlepší muži v čiernom... dokonca lepší ako 1. časť :). Zábava naplno, akcia tiež a super hlášky :). ()

hejsahopsa

A mně se to líbilo! Je tam spousta vtipnejch hlášek, bála jsem se, že to bude působit trapně, ale vůbec. Téměř celou dobu jsem nemohla odtrhnout oči od plátna (snad jen jedna slabá chvilka). Takže jak někteří hodnotí slabší scénář... mně přišel dobrej. Co byste taky chtěli od komedie o mimozemšťanech. Co se kvality týče, je minimálně stejná jako u předchozích dílů. Zkrátka doporučuju na pohodovej večer. ()

jujec

Vtipné, rychlé, ale (bohužel) i dojemné. Na film jsem se moc těšil a nezklamal. Rozhodně lepší než MIB 2. Škoda jen toho sentimentálního konce, ale nic nemůže být dokonalé. Ale i tak to stálo za to vidět, některé vtípky jsou opravdu vydařené. ()

LEGACY

3D KINO Blansko + CZ Dabing Celkem příjemný odpočinkový film do kina, který má své světlé i stinné stránky někde jinde. Každopádně mě to mrzí ale jedná se o zatím nejhorší film ze série. Jednička a dvojka byly postě nadupaný xkrát více a děj byl taky trochu na jiné úrovni. Největším kladem je především navždy nestárnoucí trio Smith, Jones a Sonnenfield a když se k nim přidá nová tvář Brolina, no nestěžuji si. Souhlasím s tím, že film je od počátku nic moc, ale postupně se rozjíždí až do takových mezích, kdy mě film bavil tak, jak staré díly. Poslední půl hodinku jsem z plátna neodtrhl oči a bavil jsem se v skutku moc. Apollo se povedlo. Film by u mě měl větší úspěch, kdyby se změnila jedna věc. A to záporák, který byl na muže v černém slaboučký. Film se skutečně pohybuje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a přestože jsem fanouškem MIB tak se přikláním k třemi aspoň se budou víc snažit.. Hodnotím 65% //31.5.2012// ()

yeniczek

Muže v černém mám rád od prvního dílu a ani dvojka mě tolik neurazila, jako mnohé zdejší hodnotící. Proto jasně lepší třetí díl musím hodnotit 4* a 7/10. Začátek je nemastný neslaný, ale jakmile dojde k prvnímu vtípku s Obamou a poté ke skoku do minulosti, tak se film rozjede a nezastaví se až do překvapivého finále (umístěním - docela mě překvapilo, že to trailery utajily). Josh Brolin je jako mladší agent K trefou do černého. 3D občas nepostřehnutelné, výrazné jen ve vybraných scénách, ale rozhodně ne nepovedené. Když ještě připomenu, jak Smith chybí na filmovém plátně... (po druhé je to snad ještě lepší, nechápu :) ()

VasaX

Jaké příjemné překvapení. Osobně jsem čekal slabý pokus o znovuoživení edice o agentech v černém, ale skutečnost mě potěšila. Samozřejmě, žádný zázrak se nekoná, ale o tom to není. Ale komediální, mimozemské a cool prvky byly nastaveny do překvapivě potěšující výše. Smith je zárukou kvality, Brolin je hvězda a perfektní "mladší" verze agenta K. A k tomu pěkná řádka pomimozenšťanovaných popkulturních odkazů a jako třešnička na dostru vlastně samotný příběh a jeho pointa, která celou trojici mužů v černém hezky uzavírá. A doufám že uzavírá, protože z MIB je pořád cítit onen premiérový rok 97, a to už je nějaký ten pátek, mnoho, mnoho pátků, nazpět. Distribuční dodatek: 3D stojí za prdlačky, stejně tak dabing. Ale Smithe a Jonese dabují zažité hlasy, takže si na to člověk po chvíli přivykne... ()

sskrblik

Muži v černém 3 jsou takový datadisk pro všechny fanoušky série. Nepřekvapí tedy, že nejlepším dílem zůstává stále jednička. To z toho důvodu, že krom retro 60. let a pár odkazů nenabízí tenhle díl nic nového. ()

KasparekZabijak

Totalni nuda, toporne se snazici vizazi nad hrobem vypadajici Tommy Lee Jones a bohuzel uz klasicky cim dal tim vic trapnejsi Will Smith, deravy scenar a smesne triky, doufam ze to je posledni dil, melo se zustat u jednicky ktera je super, v pulce jsem usnul 1/10 ()

Timak

Tak tohle mě hodně bavilo. Po zpackané dvojce jsem nečekal, že by Sonnenfeld dokázal natočit něco takového. Obával jsem se Brolinovo přítomnosti a prostě celkovému konceptu. Byl jsem velmi příjemně překvapen, a i když to nedosahuje kvalit prvního dílu, tak trojka rozhodně stojí za shlédnutí. ()

hroubek

Jednička byla moc fajn.Bohužel to samé se nedá říci o dvojce, která byla velkým zklamáním.A trojka má nakonec blíže k osvěžující jedničce.Muži v černém nikdy nebyla moje krevní skupina, ale vždy jsem se u nich bavil(myšleno první díl), a možná proto jsem se nijak netěšil na trojku.Nutno, ale podotknout, že se povedla.Tedy v rámci žánru a jen tehdy, že si chcete odpočinout a pobavit se.Pokud byste od filmu chtěli něco jiného, tak byste mohli docela dost prudce narazit.Režisér Barry Sonnenfeld se od minule poučil a dává nám vkusnou podívanou.Samotná zápletka s cestováním časem je tady dobře využitá, protože poskytne možnost pro spoustu vtipů a odkazů, který mají vrchol v návštěvě Andyho Warhola.Co se týče hereckých výkonů, tak je to standart, na který jsme zvyklí z minula až na Joshe Brolina, který je moc fajn.Akce je dost, takže se člověk nenudí, triky nejsou špatný, ale hodně často bijí do očí, že jich je až moc.Trochu zamrzí nevyužití vedlejších postav.Abych to nějak schrnul tak Muži v černém 3 jsou příjemná podívaná, která nezklame, ale není to nic výjimečného. ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den