Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

Brain-D

Žádný zázrak na opěvovanost a slibnost traileru o znovuoživení tu dostáváme poměrně standartní pokračování. Je to lepší než druhý díl, ale kvalit prvního to zdaleka nedosahuje. Záporák se snažil být drsnej, ale to mu vydrželo pouze na začátku při útěku z vězení. Tommy Lee Jones už bohužel málo prostoru a opět je to film se skvělým Willem Smithem. Willa mám rád, ale jeho humor už byl zde ohráty a mělo by to asi skončit jako Temný rytíři. ()

JohnSmith

Není to poprvé, kdy tvůrci série nevěděli coby a natočili další díl v retro stylu. Tentokrát se jim to povedlo a třetí muži v černém jsou vskutku zábavnou lahůdkou. Spousta vtipů těží z cestování časem a ze setkání agenta J s mladým agentem K, kterého perfektně zahrál Josh Brolin. Trochu doufám,že čtyřka už nebude, abych si nezkazil dobrý dojem z celé série, která sice ve druhém filmu lehce klopýtla,ale nebylo to tak hrozné. ()

Petr23

Příjemná změna oproti předchozímu dílu. Jen škoda, že se film nesnažil jít trochu jinou cestou. Začátek byl trochu nudný. Perfektně byl vybrán mladý K. Potěšila i nová postava Griffina. Příjemná popcornovka která neurazí ani neohromí. Soundtrack je parádní. Will je také opět špica! ()

VanTom

Asi nejlepší díl (víceméně jsou všechny na jedno brdo, ale jednička mne bavila nejméně), potvrzuje mírně stoupající tendenci série. Zasazení na konec 60. let dodalo potřebné oživení, Josh Brolin bez výhrad vklouzl do role mladého a ještě nezatrpklého agenta K, snímek si udržuje neustávající tempo a konečně vypadá velkolepě a trikově nepodživeně. ()

Allenka

Tak nějak jsem od toho čekala trochu víc legrace. Oproti nepřekonatelné jedničce a docela na hraně dvojce mi přijde, že tady leckdy ten humor scházel. A že příležitostí bylo nespočetně! Šedesátá léta začala a skončila (co se humoru týče) u policistů a "černocha v drahym autě". Navíc nevím, ten "nejspíš vztah" mezi mladým T. L. Jonesem a tou blonďatou paní, to trochu nekoresponduje s jedničkou, ne? Na můj vkus a na fakt, že se jedná o Men in black, sice pěkné, ale takové nasládlé. A otázka na závěr: Kde byl ten vtip s Obamou? Pořád jsem na něj čekala a nějak mi přesto unikl. A to jsem si tam všimla i tý Lady gaga. ()

Kicune

Wow, po trapném druhém díle je tu konečně skvělá zábava, humor (je třeba si všímat i detailů), efekty, které nevypadají, že je tvořil amatér ze Zimbabwe, a pořádný (na MIB) děj. U zlouna i zde tvůrci zůstali u hmyzího bratrance, MB vyměnili za Fordy, postavy obohatili o Brolina a Emmu Thompson (pro ni sice malá, ale výstižná role), dáli si záležet na dialozích a na závěr přimíchali špetku emocí. Parádní zakončení série a pro mě osobně o chlup lepší než kultovní jednička. 85 %. ()

Mishqo

Skvelá, vtipná a svižná retro jazda s novými nápadmi. Brolin zapadol výborne. Zaporák tiež super. Hudba od Elfmana stále úžasná. Lepšie ako jednotka to byť nemôže, ale i tak slušné. 75% ()

lykan9

Výborný návrat k myšlence prvního dílu. Ba dokonce pro mě je trojka o mnohem lepší než jednička. Výborné vtipy, hlášky, scény i nové postavy. Jsem moc rád, že agent K v podání T. L. Jonese se vrátil se svojí mrzutou a tajemnou náladou, i když dostal málo prostoru. ()

Sany33

Určite tento film pohne kútikmi vašich úst, no obávam sa, že scén, z ktorých by ste chytali záchvaty smiechu, nebude až tak veľa ako v prvej časti série. Napriek tomu sa jej vyrovná svojim vyvrcholením, ktoré pravdepodobne väčšinu divákov prekvapí. A to z produkcie Hollywoodu nie sme veľmi zvyknutí na prvky nepredvídateľnosti. Dá sa ale povedať, že humor, akcia, sentiment a oddychové momenty sa stretli v správnom pomere. Môžete sa tak tešiť na zábavný blockbuster, ktorý pekne uzavrie celú sériu a určite aj od vás dostane viac burácajúcich decibelov, než druhá časť. 73% ()

Gerret

Konečně po tak dlouhé době návrat Willa Smitha na filmovou scénu! Už jsem chvílku myslel, že s herectvím nadobro seknul. Film je velice vydařený, pěkná hudba, tak akorát akce, trocha humoru, zajímavý příběh, až se to skoro vyrovnalo prvnímu dílu, i když v něčem na něj nemá. Trochu mě mrzelo, že v kině to bylo jen s dabingem, u MIB3 by mě originál zajímal hodně a šel bych na něj přednostně, ale co, tak si to vynahradím později. Dabing mi přišel docela povedený, ale to posoudím lépe až porovnám s originálem. Hodnocení 80%. ()

ghatos

Záporáka mohlo být více (i mimozemských kreaturek - ty byli hlavně na začátku). Z druhé strany povedené vtípky, narážky a hezky vyřešený konec málem vytáhli tohle třetí pokračování překvapivě na 4*. Chyběl kousíček. 69%. ()

kklepkaa

Na MiB 3 jsem se těšila. V závěru je film lepší než dvojka, chybí ale humor, tak charakteristický pro MiB. Hlavní záporák měl být asi nejhorší z celé trilogie, ten pocit jsem ale bohužel neměla. Trochu jsem nepochopila tu dějovou lini K a jakože s J nemluví a straní se ho. Do konce filmu jsem to nepochopila. Maximálně kdyby někde byla scéna s nějakým přijatelným vysvětlením. Ale to co se v závěru filmu stalo mi zas tak hrůzostrašné nepřišlo, aby K s J téměř nemluvil. Ještě k tomu když si vzpomenu na předcházející dva filmy, tak K takový není. Je trochu rezervovaný, ale že by se nikdy neusmál a pomalu nemluvil... Na víc jak 3 hvězdy se bohužel necítím... ()

Myrreczech

Velice kvalitní pokračování s lepšími efekty, výborně dotaženým dějem a stále skvělými hlavními herci. Zbytek castinug se také vyvedl na výbornou a fyzická podoba Joshe Brolina s Tommym Lee byla až neuvěřitelná. Původní tóny soundtracku stále neztratili nic na své kráse a tak jsem odcházel z kina s pocitem zadostiučinění. ()

J-o-k-e-r

Myslím, že kvalit prvního dílu se (po dost slabé dvojce) nepodařilo ani nyní. W. Smith sice dělá co může, T. L. Jones zde moc prostoru nedostává, a je nahrazen J. Brolinem, který jako mladší verze agenta K je skvělý. Jako lehká sci-fi odreagovačka proč ne, ale žádná bomba se nekoná. Příběh s cestováním v čase je zajímavý, docela se mi líbí záporák, ale není tu moc postaviček hodných zapamatování. Takže průměrné 3. ()

Jacob23

Kdo by cekal ze u 3tiho dilu tehle vesmirne komedie budu uvazovat o 4 *..bavil jsem se fakt vyborne ale objektivnim pohledem si to tu 4ku nezaslouzi ()

Dreadd

Tenkrát když se ke mě dostali první Muži v černém na videokazetě, naprosto mě uchvátili. Byla to pecka, nejenže to byla skvělá komedie, ale ani akce nevázla, hlavní hrdinové měli pořádný děla a všechno to hezky svižně ubíhalo. Nepopírám, že třetí pokračování má nápad, ale chybí mu ten drajv a jakýsi moment překvapení a netradičnost, která z jedničky přímo sálala. I komediálně trochu strádá, což je možná ten největší nedostatek. Naopak honosit se MIB3 mohou hereckým obsazením, především díky Brolinovi, který skvěle ztvárnil šedesátkového agenta K a hlavnímu záporákovi, kterého si střihnul Jemaine Clement z Flight of The Conchords. ()

V.Silver

A mně se to líbilo. Rozhodně lepší než dvojka :) Josh Brolin byl skvělej mladej TLJ, byla tam celá řada povedených vtípků a narážek, ale tentokrát to bylo daleko intimnější, to vykreslení zvláštního vztahu mezi J a K, umocněné navíc cestou do minulosti, tomu dodávalo další rozměr. Bylo to lidské, ne emzácké :) 75% ()

drackula

V prvom rade musím poznamenať, že nemám moc rád filmy, ktoré riešia cestovanie v čase /až na Návrat do budúcnosti/. Napriek tejto malej averzii som si ale tretí diel, z môjho pohľadu veľmi podarenej série, naozaj užil. Kopa vtipov, jednoduchý a priamočiary dej, aj keď plný klišé, plynul bezproblémovo a film ako celok splnil presne to čo som od neho čakal. Mám pocit, že ide možno aj o najlepší diel série, ale budem to môcť zodpovedne prehlásiť asi až po opätovnom zhliadnutí. 80 % ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den