Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

Falko

Myslim si, ze po mierne slabsej dvojke sa trojka dostala opät na tu lepsiu uroven, aj ked som si na to musel pockat dobrych 10 rokov. Cestovanie casom sa mi tu celkom hodilo, pretoze tieto filmy zboznujem, trosku som si spomenul na NAVRAT DO BUDUCNOSTI 2 (1989), kde sa musel Michael J. Fox vybrat do minulosti, aby zachranil zivot svojmu otcovi, ktoreho niekto zavrazdil a to bolo treba zmenit. Humor bol opät slusny, mlady Agent K v podani Josha Brolina sa na Tommyho Lee Jonesa celkom podobal, alebo mi ho aspon pripominal, takze to bol slusny vyber. V konecnom dosledku som sa bavil tak, ako som to predpokladal, takze u mna 80%. ________ Will Smith - (Agent J) +++ Tommy Lee Jones - (Agent K) +++ Josh Brolin - (Mladý Agent K) +++ Jemaine Clement - (Boris - zviera) +++ Emma Thompson - (Agentka O) +++ Michael Stuhlbarg - (Griffin) +++ Alice Eve - (Mladá agentka O) +++ Bill Hader - (Andy Warhol) +++ Rick Baker - (Brain Alien) +++ Produkcia: Steven Spielberg +++ (Videl v 3D kine 26.05.2012) +++ ()

Nevka

Epochální, a podle mě nejlepší MIB. Will Smith opět jako skvělý J a polovinu filmu Tommy Lee Jones a druhou Jemaine Clement, který mi vůbec nevadil jako K. Skvělá akčí-scifi komedie s výbornými hláškami, které by jste museli slyšet na vlastní uši a nemá cenu vám je říkat. Nový padouch Boris se mi líbil (obzvlášť zajímavé bylo "jak na začátku vytáhl ten dlouhý jazyk a líbal se s tou černoškou či co to bylo"). A ti jeho vražední pavoučci byly úžasní. To jak střílel kosti nebo co to bylo, bych přirovnal k mutantovi z X-Men 3. No prostě skvělá podívaná po všech stránkách, a kdybych si měl vybrat mezi Sněhurkou a Lovcem /vs/ MIB3 vybral bych si muže v černém. Pět hvězdiček bezkonkurenčně. ()

Don Jebal

Jednoznačne je tu zlý scenár (nudný), ktorý aj napriek obľube hlavných hrdinov, neudrží diváka v pozornosti. Veľmi pekne je spravený skok časom, scény s Andy Warholom a imitácia Tommy Lee Jonesa v podaní Josha Brolina (klobúk dole). No musíte bojovať s nudným príbehom, je tu veľa, ale veľa kecov a málo akcie, zaporák je úplne na hovno a k tomu je to hrozne detské, škoda potenciál nevyužitý.3D ako vždy zbytočné iba dve scény boli plne využité (skok časom, motýle) a český dabing tomu tiež nepomohol. Tržby filmu Tu! ()

castor

Muži v černém a jejich boj se šmejdem z vesmíru? Docela fajn série, která, kdyby měla pět dílů, asi nikoho moc neurazí. Místy vtipná, místy svižná, místy trikově vymazlená. Ale pád na zadek ode mě nečekejte. Trojka si jede ve stejném rytmu. Prakticky jsem se nesmál (může za to také jako v případě dvojky za pochodu předělávaný scénář), některé pasáže jsou vhodné spíš k zívání, děj působí poměrně nahodile, ale příjemný feeling jsem si docela užíval. Když divák přečká první půlhodinu, může si vychutnat poměrně stylové šedesátkové retro. Tvůrci využívají nových reálií a naváží se s nimi spojenými situacemi nebo postavami, třeba Smith poznává, co jsou to rasistické předsudky nebo v reálu vidí, jak to vypadá, když krachne burza (výborná scéna volného pádu, novinového titulku a letícího finančníka). Jako nekomplikovaná zábava třetí Muži v černém tak docela fungují, herci nikterak nevadí, špičkování a slovní výměny mezi agenty také ujdou, přestřelky nebo honičky nenadchnou. Prázdné finále na odpalovací rampě to celé jenom podtrhuje. Sonnenfeld nezklamal, ale tvůrčí nejistota je z celého týmu prostě tak nějak cítit. Ale s tím jsme mohli počítat. ()

ClintEastwood

Mám rád tyhle trhlé sci-fi komedie, kterých stále ubývá. A tak po druhé projekci během několika málo dnů, měním hodnocení a jednu zaslouženou hvězdičku MIB3 přidávám. Skvělý nápad s cestováním v čase mě moc bavil a oživení dobře známé DVOJICE agentů v podobě Joshe Brolina, který dokázal Tommy Lee Jonese neskutečně přesně napodobit, se též vydařilo. Kvalitou zhruba na úrovni dvojky, jednička je samozřejmě nedostižná. ()

*CARNIFEX*

Musím uznať že oproti dvojke jednoznačné zlepšenie v kvalite filmu. Čo mne ale chýbalo v trojke bol humor, ktorý bol štartovacou jednotkou tejto už trilógii taký "vlastný". Zasmial som sa asi dva krát. Za 5 euri strávené v kine to ale celkom stálo. Keď sa doma najete, napijete, aby ste už nemali žiadne iné výdavky. Navyše má sa doma človek nudiť kvostkovaním vyšní na bublaninu, alebo lúskaním orechov na vianočné pečivo ... ()

Rex Mundi

Muži v čiernom sú moja obrovská slabosť odkedy som videla v kine prvú časť. Trojku zase nechali robiť Barryho Sonnenfelda a spravili dobre. On má pre MIB cit i vášeň a je to vidieť. Bola som maximálne spokojná, jediné, čo ma mrzelo, boli príliš krátke strihy na prostredie v centrále MIB a na Andyho párty, kde som len po očku stíhala sledovať popkultúrne odkazy a vizuálne easter eggy. Budem si to musieť zopakovať a pauzovať, alebo si nájdem fotky, aby som si vychutnala detaily. ()

D.Moore

Spousta humoru, desítky nejrůznějších nádherných mimozemšťanů z dílny Ricka Bakera, senzační Will Smith, bezkonkurenční Tommy Lee Jones a parádní Josh Brolin v roli jeho mladšího já. Ano, zápletka se sice opět točí kolem záchrany planety, ale díky cestování v čase je originální a velice zábavně podaná. Nejsem si jistý, jestli Barry Sonnenfeld a spol. plánují i čtvrtý díl, ale myslím, že už není zapotřebí. Trilogii se podařilo velice důstojně uzavřít (to krásné finále!).__P.S. Vtip s panem prezidentem, který pije kakao, byl téměř smrtící. ()

MM_Ramone

Americký režisér Barry Sonnenfeld natočil v roku 1997 úspešnú sci-fi komédiu "Muži v čiernom". Bola to svižná popkornová jazda s dvojicou super tajných agentov. Skúsený "K" a jeho nový, mladý kolega "J" zachránili galaxiu pred nebezpečným vesmírnym zločincom. Po piatich rokoch vyprodukoval Sonnenfeld druhú časť. Tá bola výrazne slabšia ako úvodný film. Preto ma tretie pokračovanie z roku 2012 nijak moc nelákalo. Avšak po jeho zhliadnutí musím skonštatovať, že to bolo celkom fajn. Najviac ma oslovila idea cestovania v čase. Aktívna manipulácia s budúcnosťou. Návrat do minulosti kvôli zmene prítomnosti. Mám rád takéto časopriestorové špekulácie. *** ()

freddy

K Mužům v černém mám velmi zvláštní vztah, jelikož na prvním díle jsem byl v kině když mi bylo 10 let, a i přes můj tehdy nízký věk jsem se bavil opravdu perfektně. I druhý díl jsem viděl v kině, to jsem tehdy byl o pět let starší a o něco chytřejší a intelektuální vyspělejší a pořád jsem se skvěle bavil.. A tak není divu, že jsem si nemohl nechat ujít v kině ani třetí díl. Jsem sice o 15 let starší než v době, kdy jsem viděl poprvé první díl, ale připadal jsem si, jako by se ani nic nezměnilo, bavil jsem se stejně jako tehdy u prvního dílu a také jsem si to i stejně užíval. Akorát je mi líto, že Tommy Lee Jones je tentokrát trochu upozaděn a záchrana světa tak zůstává pouze na Willu Smithovi, ale on je natolik dobrý komediální herec, že to dokáže spolehlivě utáhnout i bez svého parťáka. Co se týče děje, tak jsem se ani na okamžik nenudil, opravdu mě to chytlo a neměl jsem s filmem žádný výraznější problém. A co se týče vtípků a komediálních scének, tak jsem se dostatečně bavil, ať už Will Smith své šéfové vysvětloval, jak se jeho parťák směje, nebo když je divákům odhalena totožnost Andyho Warhola, zkrátka jsem se bavil a mnohokrát jsem se v kině smál opravdu hlasitě, takže já nemám s filmem nejmenší problém. Co se týče nových herců, tak se musím přiznat, že Jemaina Clementa jsem v hlavní záporné roli vůbec nepoznal, ale jeho výkon byl v rámci možností povedený, příjemně překvapil Josh Brolin a také Emma Thompson potěšila. Celkově film vnímám jako vydařený, ovšem první díl je jen jeden, druhý a třetí díl jsou pouze jeho zdařilí nástupci, a tak zatímco jedničce jsem dal pět hvězd, tak trojka ode mne (stejně jako tehdy dvojka) získává čtyři hvězdy. ()

PinokKio

Ten Tommy Lee Jones je už vážně na pohled dědek .. vůbec se nedivím, že bylo potřeba přijít s nápadem ho omladit .. jenže vše ostatní už je v MiB tak okoukané, že to víc než na průměrnou zábavu nevystačí. ()

MMR

Nejen, že to předčilo mé očekávání, ale zároveň to suvereně předčilo oba předchozí díly. Svižnost, vtipnost, akce, napětí a mnohé další prvky jsem zde našel. Konec mě dojal. Nemám k tomu víc slov. ()

Davies182

Když v komediálním filmu fungují nanejvýš tři, čtyři fóry, tak to stejně nevadí, pokud je celá šaráda tak zábavná, že dokáže chytnout a nepustit až do závěrečných titulků. Prostě jsem se bavil. A i když na jedničku to nemá (protože jsem to neviděl desetkrát), tak dvojku to nechává x světelných let za sebou... ()

petero

Najslabšia časť z trilógie, vezúca sa neutrálom (Sonnenfeldove slabšie chvíľky), začiatok je nechutný (neodporúčam pri filme jesť) - ruka Borisa a scéna v reštaurácii a v závere až príliš digitálne, proste efekty kde agenti lietajú vzduchom medzi raketou a konštrukciou sú slabučké, celé je to až príliš nereálne a o agentov sa nie je prečo báť. Ešte šťastie za mimiku Willa Smitha okukujúceho svojho parťáka v maldšom vydaní (perfektný Josh Brolin). ()

Xmilden

Nikdy jsem nebyl kdovíjak unešen z fenoménu Men in Black, přestože jsem fanoušek sci-fi, tato série ale začíná mít ale přecejen něco do sebe. Třetí díl se hodně povedl a navodil docela příjemnou atmosféru. Děj je samozřejmě nadsazený sám o sobě a tak není dále nějak zapotřebí dodávat humor za každou cenu. Tento fakt je pro mě velice podstatný, protože americký fekální humor přímo nesnáším. Obsazením Joshe Brolina dostali MiB velice výživnou dávku. PS: Hodnocení jednotlivých dílů: MiB I - 80%, MiB II - 50%, MiB III - 70% ()

Phobia

Já naivní lulina, zase jsem se zdejšími spokojenými až nadšenými reakcemi nechala přesvědčit, že se mám na co těšit. Před promítáním jsem si odběhla na záchod, ať nedojde k žádnému samovolnému úniku moči, pocvičila jsem si mimické svaly i bránici pro podání vrcholného výkonu a pak s dychtivým úsměvem usedla před bednu. Úsměv zvolna tuhnul, pak se začal vytrácet a nakonec se můj ksicht ustálil ve výrazu zdvořilého (ne)zájmu. Viděli jsme ten samý film, pětihvězdičkoví přátelé? Protože já od komedie čekám něco víc než vrchovatou nálož patetických projevů a trojí uznalé zachechtání (pan prezident, Andy Warhol a... ještě něco). S veškerou úctou k T.L. Jonesovi a J. Brolinovi (a neúctou k tomu otravnému čokoládovému kašparovi), jejich sympatické herecké kreace mi ke štěstí nestačí, pěkné efekty taky ne a za sebe říkám, že u všeobecně dehonestovaných "MiB II" jsem se bavila lépe. Já chtěla řvát smíchy, ne filozofovat nad pomíjivostí času, entropií, životem, vesmírem a vůbec... Dám tříastrovou šedesátku, ale s odřenou šestkou i nulou. ()

darkrobyk

,,Dámy a pánové, ostatní formy života..." Pravda, čekal jsem větší bombu, ale nakonec se z toho vyklubal docela příjemný film. Líbí se mi, že mimozemšťani v Mužích bývaj opravdu hnusní. Sice bych přidal na hororovosti, ale s podobou Bestie jsem spokojen. Triky na výborné úrovni, rozverná rasistická 60.léta, muzika a sem tam nějaký vtip. Inspirace spoustou filmů - motorka z Batmana, motorky ze StarWars, útok mimozemšťanů rezonuje s nespočtem scifáren (Den nezávislosti, Válka světů, Invaze, aj). Cestování s časem má nejen trilogie Návrat do budoucnosti, ale i náš zvratově mnohem vtipnější Zítra vstanu a opařím se čajem. Tak hezkých 3,5*. ,,Trvalo mi 3 roky, než jsem zjistil, že všechny modelky jsou emzáci." ()

Hrabka

MiB se vrací opět po delší přestávce, ale úroveň je stále velmi podobná. Bohužel mě to nedokázalo překvapit něčím novým, což je škoda. Jakýsi nový šmrnc tomu dodává alespoň cesta do minulosti, ale celkově to nebylo nic moc. Takové obstojné pokračování, které má slabší i silnější momenty. 60% ()

juta

Trojka si rozhodně zaslouží být v červené barvě. Sice vtipu ubylo, jak jsme byli zvyklí z minulých dvou dílů, ale naopak se vylepšila akce a přibyli zajimaví emzáci. I když trojka není vyloženě postavená na vtipných hláškách, tak jsem se stejně bavil. Bylo tu pár situací, kterým jsem se zasmál a pohled na Michaela Stuhlbarga mi také dokázal přivodit úsměv na tváři. Také mě pobavil záběr, kde za Willem v televizi se objevil Tim Burton :D Lepší díl jak dvojka a stejně tak dobrý díl, jako jednička, možná i v něčem lepší. Danny Elfman další plus. ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den