Chlupatá odplata

• USA Furry Vengeance (více)

Dan Sanders (Brendan Fraser) se kvůli práci přestěhuje i s rodinou z Chicaga do oregonských lesů, kde má dohlížet na stavbu zdánlivě ekologického projektu. Zpočátku si myslí, že největším problémem pro něj budou zhýčkaná manželka (Brooke Shieldsová) a pubertální syn (Matt Prokop), jenž má z přírody panickou hrůzu. To ovšem ještě netuší, že se kvůli své nové funkci stal nepřítelem č. 1 pro všechna místní zvířata, která se nehodlají svého domova vzdát bez boje! Divoká stvoření z místních lesů ztrpčují Danovi život na každém kroku. Ničí jeho práci, rodinný život i oblečení. Zoufale se brání útokům perfektně organizované zvířecí armády. Postupně ale zjišťuje, že jsou jeho pokusy zcela marné a navíc mu nikdo nevěří. (oficiální text distributora)

kingik

V této bláznivé rodinné komedii hraje Brandon Fraser developera, který v Rocky Springs vede výstavbu obchodního komplexu pro bohatého asijského podnikatele, který lživě tvrdí, že jde o ekologický projekt. Problém je v tom, že projekt má být vybudován na území lesní rezervace, a to se ani trochu nelíbí lesním zvířátkům, které svůj milovaný les nehodlají dát zadarmo. Vykácením lesa by totiž přišla o svůj domov. Od té chvíle začnou zvířátka tropit schválnosti a ztrpčovat rodině Sandersových (Fraser, Shieldsová, Prokop) život všemi možnými i nemožnými způsoby, až do závěru s morálně ekologickým poselstvím. Tvůrci naštěstí diváka ochudili o "vymoženost", že zvířata nemluví lidskou řečí (i když sova v závěru přece jen lidským hlasem promluví) a s řídkým scénářem se pokusili dělat zázraky v podobě chrlení, pokud možno, infantilních a trapných gagů v každém druhém záběru. V praxi to znamená, že po většinu filmu dělá Brandon Fraser před kamerou šaška, různě se pitvoří, někam padá, popřípadě před nějakým zvířetem prchá a dost často to taky pěkně schytá. Zdatně mu sekunduje jeho filmová manželka Brooke Shields, která si ze sebe v závěrečných titulcích také udělá legraci a uvidíme ji, jak paroduje svou postavu v Modré laguně, nebo nám předvede Britney Spears. Jasně, Chlupatá odplata je komedií z kategorie velmi infantilní a silně předvídatelná, ale asi víc nikdo od ní nečekal. 50% ()

Sobis87

Brendan Fraser je moc dobrý herec na to, aby hrál v takové kravině, Brooke Shields (zraje jako víno…) je moc atraktivní na to, aby se musela pitvořit v tolika trapných scénách a Roger Kumble je moc velký packal na to, aby natáčel filmy. Bohužel stalo se. Vy ale určitě máte spoustu lepších věcí na práci, než abyste zabili hodinu a půl při sledování takové trapárny. Mě osobně všechna ta divně animovaná, upištěná, „tut-tu-du-dů“ si pobroukávající zvířátka omrzela hned v první minutě a vypnutí filmu až téměř po hodině považuji za téměř nadlidský výkon. Za co tedy ta jedna hvězdička? Ani nevím, nejnižší hodnocení si pro jistotu schovám pro případné pokračování „Ještě chlupatější odplata 3D“. ()

teutates

Brendan Fraser sa už neupisuje len diablu, ale aj rodinným sračkám, ktoré kazia jeho charakter. Nechápem, kde sa stala chyba. Stále ho mám v oku ako kráľa džungle, ktorý behá vedľa koní v NY či kde... v tomto snímku si z neho robia zvery prdel, pretože chce zničiť ich prirodzené prostredie. Srdcervúci snímok, ktorý nenechá ani jedno detské oko suché, fňuk 1/10. ()

predators

Tak to vypadá, že v poslední době hýbou zvířata světem. Měli jsme tu mluvící psy v čele s Marmadukem a nyní přichází celé lesní zvěrstvo. Sice nemluví, ale zato umí řídit auta, stavět zmenšené plánky zábavního parku a taky se umí docela dobře prát. Malé dětičky do 4 let budou tedy jásat radostí. Jo, a pak je tu taky obtloustlý B. Fraser a spol. Na ty bych málem zapomněl, jenže když oni nestáli za nic. Škoda zmiňovat a raději utečte někam do lesa, srandy si tam užijete jistě více... 20% ()

Eawy

Ako taký príjemný film, ktorý si pozriete aj s mladšími súrodencami je to tak akurát. Žiadna nepochopiteľná zápletka niekoľko naozaj vtipných scénok. Vtipy boli zvyčajne už obohrané niekoľko krát, typické pre americké filmy, no napriek tomu to boli ešte práve tie, na ktorých sa vždy zasmejeme. Taká príjemná komédia na chvíle nudy. Brendan sa musel pobaviť, ale myslím, že si nabudúce 2x rozmyslí, kým sa dá to podobného projektu. 60% ()

Rocky62 odpad!

Roger Kumble bude nejspíš schizofrenik, protože jestliže je zároveň režisérem filmu Velmi nebezpečné známosti, tak tohle musel natočit někdo jiný, pravděpodobně duševně nemocný člověk, kterého rozum minul kilometrovým obloukem. 0,5% ()

iamek odpad!

Chápu, že se jedná o rodinnou komedii, ale přece i tenhle žánr se dá aspoň trošku dobře natočit. Připadá mi, že pan scénarista, producent a vlastně celý štáb byl na zatím dosud neobjevené droze, která musí mít šílené účinky. Díky násladkům téhle drogy vidíme lesní zvěř jak řídí auto, neustále prdí obtloustému Fraserovi do ksichtu a samozřejmě mu dělají jeden naschvál za druhým. A Matt Prokop je klasický Disney rychlokvaška díky " peckám" jako Hannah Montana nebo Muzikál ze střední. A nejsmutnější na všem je, že se v kině nesmály ani malé děti. ()

korbitch22

Co to?Režisér vynikajících Nebezpečných Známostí zřejmě bere opravdu tvrdý fet.Brendan Fraser,je tu neskutečně obtloustlí,pitvořící se a evidentně nechápe,jak se může herec s jeho talentem,propadnout tak hluboko.Ve filmu není ani náznak nějaké logiky,návaznosti scén nebo snad celystvého příběhu.Což bych od Kumblea fakt nečekal.Nevtipný humor,laciné efekty,moralizující eko sračka.Škoda,to téma úplně blbé není,jen je zoufale trapně natočené.ty 2 vtipy s mývalem to nezachrání. ()

Stanislaus

Tohle byla síla! Vůbec jsem netušil, jaká kravina z toho vzejde, když jsem se rozhodl si pustit Chlupatou odplatu. Brendan Fraser je protivnější než obvykle a vedle toho mě silně rušila ona digitálně zpitvořená zvířata. Odplata, nebo spíše pomsta pro kohokoli, kdo si tento paskvil pustí. ()

jonyyy

Rozpočet tohohle 35 mega? Vždyť Brendan Fraser byl poměrně úspěšný herec, co se stalo, že hraje v tomhle? A co ten obří pupík? :D ()

J.Connor

Předvídatelná infantilní variace na Sám doma, jenže místo Kulkina digitální mýval a místo Mokrých banditů odula Fraser. Závěrečné defilé v pyžamech s cover verzí Insane in da brain pak jen vhodně poukáže, že tohle je opravdu dílo chorého mozku. Pro cílovku průměr, jinak horor. ()

MáŠa

Rozhodně žádné umění, ale člověk se zasmál, když mu tam ty zvířata dělala naschvály. Ale samozřejmě přehnané a docela laciné. ()