Chlupatá odplata

• USA Furry Vengeance (více)

Dan Sanders (Brendan Fraser) se kvůli práci přestěhuje i s rodinou z Chicaga do oregonských lesů, kde má dohlížet na stavbu zdánlivě ekologického projektu. Zpočátku si myslí, že největším problémem pro něj budou zhýčkaná manželka (Brooke Shieldsová) a pubertální syn (Matt Prokop), jenž má z přírody panickou hrůzu. To ovšem ještě netuší, že se kvůli své nové funkci stal nepřítelem č. 1 pro všechna místní zvířata, která se nehodlají svého domova vzdát bez boje! Divoká stvoření z místních lesů ztrpčují Danovi život na každém kroku. Ničí jeho práci, rodinný život i oblečení. Zoufale se brání útokům perfektně organizované zvířecí armády. Postupně ale zjišťuje, že jsou jeho pokusy zcela marné a navíc mu nikdo nevěří. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Rodinná ekokomedie o tom, jak si zvířátka v lese chrání svůj domov. Sice tady nemluví, jak je to v jiných podobných snímcích, ale zato mají bojovného ducha. Roli developera, majícího v úmyslu les pokácet a zastavět, si střihl komediální herec Brendan Fraser, který se v Česku do diváckého povědomí dostal dobrodružným snímkem 'Mumie’. A to je zřejmě důvod, proč jeho komediální role čeští diváci stále nemohou nějak překousnout. Tento snímek má převážně výchovný charakter ukazující, že nejen lidé chtějí bydlet v zájmu své rodiny a že příroda a zvířátka v něm by se měli chránit. Film obsahuje spoustu situačního a groteskního humoru a to v takovém rozmezí, aby pobavil hlavně dětské diváky. Nenáročná, odpočinková a úsměvná podívaná pro všední den. ()

Yancl

Slabý odvar z humorných filmů podobné kategorie, který se řadí pod pokličku chudého průměru. Propojení zvířecího škádlení a lidského důvtipu nefunguje moc přesdvědčivě, řada kuriozit je neoriginálních a primitivní děj tomu dodává to 'nesprávné'. Na druhou stranu, film je směřován k dětskému publiku, kterému se tyhle hrátky líbit nejspíš budou. [41%] ()

Kingjiri

Klasická rodinná komedie se vším, co k ní patří. I přesto, že jsem tušil o co půjde, jsem se na ní však podival, protože mě z nějakého neznámého důvodu zaujal trailer. Jasně, je to hrozná blbina, ale občas to byla docela sranda a já se i zasmál:) Objektivně bych dal tak dvě hvězdy, ale v zhledem k tomu, že je Chlupatá odplata svým námětem zacílena především na malé diváky, dávám nakonec hvězdy tři, protože si dovedu představit, že by je určitě hodně bavila. Pro mě vcelku milé překvapení a příjemná oddychovka. Nicméně znova si to určitě nepustím, leda až budu mít děti (což bude asi ještě trvat hódně dlouho:)) ()

Ondr@932

Slabý až trapný, ale to se přeci dalo čekat když to běželo na Nově. A je ale až udivujíci, že u této sračky jsem se parkrát i zasmál. Víc než 3/10 dát nemůžu! ()

hrudka odpad!

Trochu lituju, že jsem se na ten film podíval, ale bez toho bych jej nemohl ohodnotit a okomentovat, že. A trochu i lituju toho, respektive se ptám, proč se někomu ten film může líbit, proč je do něj nasazen jindy celkem slušný Brendan Fraser (který to ani svým výkonem nezachraňuje), proč je docela zajímavé (ekologické) téma takovým způsobem zničeno, zahozeno, a proč vlastně ty zvířata v tom filmu nemluví, myslím, že by jim to slušelo více...? Takže je to bída, je tam všechno špatně (ač by nemuselo). Dalšího komentáře netřeba. Je to taková téměř půldruhé hodiny ztráta času. Škoda. ()

Mandalorian

Když jsem viděl, že hlavní roli hraje Brendan Fraser, bylo mi jasný, že ten film nebude normální ani náhodou. A taky že nebyl. Byl naprosto absolutně nenormální. A totálně skvělej. :-) Nečekal jsem ABSOLUTNĚ nic. Ale to co jsem dostal, byl naprosto báječnej nášleh - od první do poslední minuty. A poučení ? Neštvěte přírodu, jinak vám nakope p..del ! :-) ()

Incantator

Z obsahového hľadiska Pomsta chlpáčov okrem ekologického podtónu veľa neponúka. Ten je však zabalený do zábavného príbehu a prijmú ho teda aj takí, ktorí sa o prírodu veľa nezaujímajú. Hlavný hrdina sa nakoniec napriek príkoriam spôsobeným pomstychtivými obyvateľmi lesa rozhodne správne, čo nepriamo nabáda aj divákov, aby si svoje životné prostredie väčšmi všímali. Film však okrem toho ponúka iba zopár zábavných scén, z ktorých sú za najlepšie zodpovedné zvieratá a stará zábudlivá dáma. Okrem nej postavy ani ich herci veľmi sympatickí nie sú; za veľa nestoja ani vizuálne efekty a scenár. Pomstu chlpáčov je preto dôležité považovať za ľahko pozerateľnú rodinnú komédiu vhodnú na jedno pozretie a vyvolanie niekoľkých úsmevov a podľa toho k nej i pristupovať. (6.8.2010) ()

sigf07

Nemám nic proti filmům pro šestileté děti. Ba naopak, tvrdím, že těch dobrých (vlastně i průměrných) se v současnosti točí zoufalo málo. Chlupatá odplata má být jedním z nich, ale hned na úvod říkám, že spadá do kategorie průměru. Při hodnocení jsem se snažil naslouchat svému infantilnímu já, kterému se první polovina opravdu líbila a skoro nabylo dojmu, že Hon na myš získal rovnocenného souputníka. Bohužel, v druhé polovině se pokazilo vše, cose pokazit dalo. Závěr, kdy se ti hodní spojí proti těm zlým a vyženou je z města, je opravdu špatný a taneční scénou režisér Kumble rozcupoval na cucky dosavadní spojenost s věrohodnou animací zvířátek. Hlavní hvězdou Chlupaté odplaty je bezesporu Brendan Fraser, kterému stačí po celou dobu jen ječet, smutně koukat nebo se idiotsky usmívat. Přesto to byl z mého hlediska právě on, kdo utáhl celý film a pohled na něj byl rozhodně sympatičtější než na zmatenou Shieldsovou, revoltujícího synka nebo über zloducha Kena Jeonga. Závěrem bych měl jen dvě poznámky k zvířatům, kolem kterých se děj vlastně točí. A to, že na jednu stranu se mě líbil originální způsob, jak byla vyřešena jejich komunikace, na druhou stranu mě už štve zlozvyk amerických filmařů vnucovat nám představu, že mýval, vačice a tchoř dokáží vyrobit superkomplikované pasti a technické vychytávky. Jako by nestačily šišky... ()

Dony Gorila

Americká rodinná komedie,nemůžete čekat nic nového. Je tam celkem dost takových těch dětských fórků( spadnutí na koule), ale i tak mě překvapilo,u kolika z nich jsem se smál. Jako u každého takového filmu, i zde přišlo na chvilku morálního poučení a to mě opravdu vytočilo. Když si to dám všechno dohromady ,tak je to taková normální odpolední komedie který se dělali a dělat se budou. ()

Petulka88

Mám rád zvířata. Mám rád i Brendana Frasera. Tady ale tohle spojení nefunguje, i když se Brendan šklebí jako o život. Nepopírám, že jsem se několikrát pousmál, ale většina vtipných scén je prostě trapných, navíc diváka napadnou ještě dřív, než s nimi tvůrci vyrukují. Spousta postav je tady jen proto, aby se měl kdo pitvořit před kamerou. A ani zástupci fauny toho příliš nezachrání. Zvířena je sice roztomilá, ale jakmile příjdou scény, kdy zvířata mají škodit lidem, dojde Vám, že triková stránka filmu nepatří zrovna k tomu nejlepšímu. Naopak, řekl bych, že na dnešní dobu je to místy opravdu děs. Zkrátka a dobře, jde o další variantu na Sám doma, jen Kevina vystřídal mýval a jeho kamarádi Zeleného údolí. 2* jsou za Brendana Frasera a kvůli tomu, že Chlupatá odplata je přece jen určena dětskému publiku. ()

E lan odpad!

Na hranici odpadu, tohle je neskutečná kravina. Ještě ten film neskončil, ale radši ho ohodnotím už teď protože jedeme drasticky rychle z kopce:-) Asi největší katastrofa je scénář, následují herecké výkony a v těsném závěsu pak i špatné triky. Ne po právě probíhající závěrečné scéně měním na Odpad! ODPAD!!!! ()

LabySo69 odpad!

Naprostá slátanina s přemírou absolutní demence. Na zvrácenosti podobnýho kalibru opravdu nemám žaludek... ()

Šípek odpad!

Rád bych tomu udělil bod aspoň pro ekologické poselství; tohle je ale tak blbý, že ani při nejlepší vůli nemohu. :( ()

terx

Film, jestli se tomu vůbec dá tak říkat, kde se křičí a křičí a křičí od začátku do konce.. Následně jsem pak řvala i já, bohužel ne smíchy, ale jen výkřiky typu: "to si snad dělaj pr***!". S tím jsem vystačila až do do 3/4. Poslední třetina už bylo ale nehorázný utrpení, kdy jsem měla pocit, že se snad i rozbrečim vzteky, že jsem se na to vůbec začla dívat. Jedna hvězdička je za děti, kterým by se to eventuálně mohlo i líbit - zvířátka a řev to je pro ně. ()

Skautka

Udělat z tak skvělého herce typickýho českýho taťku? Jako fajn, že se inspirovali u nás, ale trošku už to přehnali. :D. Nápad taky nic moc vůbec se divím, že i po přečtení scénáře do toho ti herci šli. Zvířata vypadají jak ta fretka z reklamy na O2 :D :D. Ztráta času bohužel. Palečky dolů! ()

Tatianistka

Prilis otrepana tema a ku koncu trapne..uz len treba dodat, ze este par takychto hereckych pocinov Brendana a asi ho prestanem mat rada.. ()

KdG

Celkem pohodový film pro děcka, ale ten konec to je fakt fraška, že i dětem to musí připadat trapné. Fraser nám nějak ztloustnul a nejlepší byly v podstatě závěrečné titulky. ()

Masety odpad!

Tento film, jestli se tomu tak dá říct, nám pouštěli při zájezdu v autobusu. Už z názvu vyplývá, že je to nenázvuhodná prasečina. Převážnou část snímku jsem buď koukal na podlahu nebo do sedadla a měl v uších sluchátka. Bohužel byl film nahlas a venku tma, tím pádem jsem něco musel vstřebat... Lituju, a zároveň nechápu, Frasera, že se do této bezduché, předvídatelné, idiotské, infantilní slátaniny nechal zatáhnout. Protože před tímto paskvilem, jsem ho v tak špatném filmu neviděl, takže jsem si ho, i za jeho herecké výkony, docela oblíbil. Odpad dávám zejména scénáři a vyloženě nedobrému zpracování, to, že se Brendan občas dobře zašklebí, beru jako plus pro herce, ale celkově to hodnocení nijak nemůže nepozvednout. P.S.: Chcípni hnusnej mývale! ()