Almásy

ako každý rok, aj teraz prišiel čas si osviežiť poctivé sci-fi klasiky, niekoľká projekcia režisérskeho zostrihu trojky vo mne zanechala veľmi pozitívny dojem, je pravda, nebolo to ľahké nadviazať na výsostne hollywoodsku podívanú Jamesa Camerona, ktorá absolútne kašľala na všetko čo vybudoval Ridley Scott v jednotke, Fincher sa tam pokúsil vrátiť a skúsl to okoreniť dávkou psychológie a funguje to. páči sa mi Ellen ktorá je otupená, ktorej sa nechce a ktorá chce zomrieť. čo vytknem je absolutne zbytočné CGI- to by fungovalo dnes, ale prečo nepokračovali v bábkach nerozumiem, vyzerá to fakt ako pes ktorý oňucháva. a záver je proste epic. myslím že tu sa mala skončiť celá sága a bol by to možno ešte väčší kult než je. ()

Jello Biafra

David Fincher depresívne filmy vedel točiť vždy. A toto pokračovanie kultového Aliena nie je žiadna výnimka. K zhliadnutiu odporúčam režisérský zostrih s množstvom alternativných a pridaných scén, ktoré robia z filmu dokonalý zážitok. ()

Melios

[SPOILERY!] Choromyseľná filmová etapa, keď všetci miesto tradičných dobre vyzerajúcich technických efektov používali CGI, i keď každý vedel ako strašne to vyzeralo. To ale filmu vôbec nekazí povesť. Na to aký som počul hejt som bol prekvapený ako dobre tento film v mojich očiach po obrovskej nechuti z tejto serie obstál. Zatiaľ, čo druhý diel sa viac zameriaval na svižnú a krvavú ruvačku, ktorá si pravidlá nastavila sama sa tretí diel vracia viac ku koreňom celej série a ku klasickým hodnotám pôvodného filmu, kde sa nedalo brániť a útek bol nemožný. Vo veľa aspektoch je to v podstate jednotka, no spravená inak. Napríklad sa používa iba jeden Xenomorph (btw ten nový zvierací dizajn sa mi veľmi páči), ale berie si to aj nápady z Rambo-Votrelca Jamesa Camerona. Ak vám pripadalo, že bol plamenomet ako prostriedok boja moc OP, tu budete radi za svoje holé ruky. Film pokračuje aj v zabehnutom trende tejto série a to vždy nazačiatku nového dielu všetkých starých protagonistov zabiť. Čím ma Fincher neskutočne vytočil, pretože prvý raz si zapamätám mená postáv a on mi ich musí zabiť. Newt ma fakt zamrzela. Prečo!? Ale som rád aj za to málo ako krátky comeback Bishopa. Vo výsledku na to ako mal tretí Votrelec príšerne ťažkú produkciu je to fajn pokračovanie, ktoré vás nenechá v kľude ani do Ripleyovej smrti. Vlastne ani po nej. Je tu totiž ešte jedno pokračovanie. Ale filmu môžem udeliť 75% a Známku: B- ...Na Fincherovu prvotinu som mal v pláne hodiť veľa kritky, ale skrátka sa to nedá. Je to solídny film určený pre ľudí, ktorým zrovna nesadol druhý votrelec.... ()

TroiMae

Scottův Vetřelec udělal díru do světa, Cameron natočil svou turbo válečnou verzi, k nelibosti Weaver, která si nepřečetla pozorně scénář a jako aktivista za regulace zbraní se pak musela vyrovnávat s tím, že film je založen na zbraních. Fincher pak posunul film opět jinam, když obrátil o 180 stupňů. Tak, jako v předchozích filmech i zde jsou kultovní scény blízkých setkání třetího druhu. Jen zfušovaná počítačová animace speciální verze dojem naopak sráží. Speciální, ne režisérské verzi, protože režisér už po své první zkušenosti nechtěl s produkcí a studiem mít nic společného – a Giger zase byl naštvaný na režiséra. Ripley, the original Mother of dragons. ()

vincent

Pre mňa najslabšia časť príbehov s votrelcom. Skutočne jediné veci, ktoré si z filmu pamätám sú dve - britský prízvuk väzňov a záver filmu. Zvyšok je už len pobehovanie po chodbách a snaha zabiť (naozaj dosť zle nakresleného) votrelca. Atmosféra sa mi nezdá lepšia no ani horšia ako v iných častiach. Táto časť však neprináša nič nové i napriek zvučnému menu režiséra. ()

ArdathBay

Ve 30ti letech natočit důstojného pokračovatele Vetřelčí ságy, to musí být Pan režisér. Ale když mu do toho producenti neustále zasahují a ve finále nechají debutantské dílo zkrátit, ani se nedivím, že odstoupil ještě před premiérou. Na kinoverzi je to sakra znát a ani se nedivím, že po velmi akční dvojce si slávu nezískal. Tomu říkám odvaha. Chyba Finchera to ale nebyla. Až komorní film s jedním ! ( já vím, druhý je prenatálu) Xenomorfem (nejsem 85ka) a bandou nejhoršího odpadu společnosti je návrat k tomu nejlepšímu z jedničky. Zapojení herců z Anglie bylo výborným tahem. Ripleyová s krvavým okem a vyholenou lebkou podala výtečný výkon. Charles S. Dutton jako Dillon má charizmatické proslovy jako víno a kdo hrál Half- Life 2 asi mu dochází, jaká postava je jím inspirovaná. Dokonale. Skvěle depresivní film doplnil svým soundtrackem Elliot Goldenthal. Pár filmařských chybek se najde (krev na plášti při pitvě), ale kdo by chybu neudělal ve 30 letech v prvním filmu a neměje jediné filmařské školy ? S.E. verze je připravena dle poznámek Finchera - odmítl spolupráci. Hrdost. ()

nightevan

Vetřelec - originál. Vetřelci - originál. Na Vetřelci "trojce" už je ale bohužel vidět, že je to pokračování. Stále je to dobrý film, ale už je patrné to natažení série. Ta správná "vetřelčí atmosféra" je většinu filmu pryč, ale Sigourney to táhne, co to jen jde, a pro mě je to prostě jedna z "nejdůvěryhodnějších"hereček celé filmové scény. Ale takové to "gró", jak by řekla má bývalá paní profesorka, zde postrádám - 4*. ()

Maynard.

A jéjej. Od chlapíka s tak zvučným a právem proslaveným jménem sem čekal mnóóhem víc. Jediné co to s prvními dvěma díly má společného, tak je Ripleyová. Jedná se pouhopouze o průměrný akční film, který už se zdaleka nehonosí tak výtečnou atmosférou. A to sem byl doposud přesvědčen, že Fincher je v atmosféře zběhlý hoch :o). Z vetřelce už taky nekape tolik strachu jako dřív. A jeho závěrečné nepříjemně chaotické chytání v labyrintu různých dveří, tak to sorry, ale v žádným případě neberu. Konec Ripleyové, hmmm jako bych už něco podobného někdy viděl o "rok dříve" (T2). Na druhou stranu je celkem zajímavé sledovat různé podání Vetřelců od špiček režijního řemesla. Ale jak říkám, Fincher za Scottem a především za Cameronem je o krok vzádu, pokulhává, o holi a to vše s koulí na noze :o). Dost mi to připomíná postupnou degradaci Terminátora :o( a to mě čeká 4, která jak to podle všeho vypadá je ještě slabší. ()

Cejny

Třetí Vetřelec se od svých předchůdců naprosto liší a největší zásluhu na tom bez pochyby má režisér D. Fincher. Jeho psychologická hra a kamerové hrátky v bludišti trestanecké kolonie mě natolik uchvátily, že si neodpustím pětihvězdičkové hodnocení. Snad jedinou malou výtku mám vůči "počítačovému" vetřelci a jeho nepřirozeným pohybům. Jinak chválím vše, příběh, Gigerovo prostředí a hlavně kameru. 90 % ()

Sdoom

I třetí díl si udržuje vysokou úroveň, i když to není tak našlapané akcí jako dvojka, ani nemá tu atmosféru (Jerry Goldsmith je prostě Jerry Goldsmith) jako jednička. Ale o zábavu i napětí se Fincher postarat umí. (HD, orig.) Edit 29.8.2017: Tak nevím, jestli jsem napoprvé viděl kratší verzi, ale napodruhé musím jít s hodnocením o hvězdu dolů. Do doby, než (POZOR SPOILER) zemře postava Charlese Dance, je to výborné, ale pak už mě neustálé nahánění vetřelce sem a tam docela nudilo. Fincher to nenatočil špatně, jen už to je prostě třetí variace téhož. (Blu-ray, orig.) ()

Toupi

Ačkoli jsem věrným fanouškem Finchera a jeho stylu režie zde je bohužel omezen původní koncepcí série a proto nemůže naplno využít svůj smysl dostat diváka do solidní deprese.I přesto, že je tento díl viditelně slabší je to poctivé pokračování slavné série, které se dá kdykoli shlédnout. ()

kenkaku

Je to prostě vetřelec a to mu dává body nahoru už z principu... co se tentokrát (IMHO) nepovedlo je volba režiséra. David Fincher dělá až moc stylovky a obzvlášť ve stínu Cameronovi dvojky je tohle až moc "art" (nebo jak to popsat), takže u mě dosahuje jen na zdravý průměr. ()

upson

Po delší době jsem tomuto filmu musel jednu hvězdičku přidat. Především po zhlédnutí filmu PROMETHEUS by bylo opravdu nespravedlivé tomuto snímku upřít 4 hvězdičky :-) ()

Circumscriptor

Videl som režisérsky zostrih a bolo to tak zdĺhavé a dráždivé, že som z toho asi dostal tumor. S Votrelcom Ridleyho Scotta sa to nedá porovnať, celkovo mi nesedí dej a prostredie filmu a celé je to také nevotrelcovské, ale no tak čo už. Fincherovi to aspoň trochu odpustím. ()

Lukoboss

Fincher si to prostě udělal po svým a vlastně to vůbec není na škodu. Záběry jsou jiný, celkový uchopení tematiky je temný až si divák říká, že se snad dívá na něco jinýho. Akce se tady dostává ke slovu až ve druhé polovině, na začátku je totiž potřeba si to pořádně rozebrat a nachystat pro další postup. Bohužel Fincherova preciznost není všechno, a tak se setkáme s předvídatelnýma situacema a občasnýma hloupostma ve scénáři, který film drží od pomyslnýho vrcholu. P.S.: Viděna verze Special Edition 145min. ()

Arkanoid

Toto pokračovanie vzniklo na základe použitia scenáristickej barličky a tým stráca na hodnote. Presadit' svoje meno vďaka svetoznámej osvedčenej značke je dobrý ťah. Fincher sa rozhodol nič nepokazit', do depresie tentoraz nevtiahol, len ju efektne načrtol v úvode. Obsahuje ale najlepšiu scénu ságy - stret Ripleyovej a votrelca v ošetrovni. Záver považujem za dôstojné ukončenie ságy, preto nechápem vznik ďalšieho dielu. ()

herr_carter

Vetřelčí sérii jsem vždycky ctil a uznával jako kult, tento díl se ale jako jediný až tak nepovedl, nevím jestli to je způsobeno zvláštním výběrem herců kolem Sigourney, nebo prostě obecně to ne příliš atraktivní vězeňské prostředí, každopádně i co se týče trikového zvládnutí, tu v určitých momentech vetřelec vypadá jak oživlá figurka z Cesty do pravěku.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Po prvních dvou Vetřelcích, které nelze označit ve filmovém světě za nic jiného, než za revoluční, zlomové klasiky, se už prostě nedalo očekávat, že by se nastavená laťka dala udržet i do třetice, a to i přesto, že za kamerou nestál nikdo jiný, než sice debutující, nicméně stejně sám velký král temna, David Fincher. Ten pojal třetí vetřelčí řádění zas úplně jinak, než před ním Scott, potažmo Cameron, takže tentokrát tu máme skutečně temné a syrové sci-fi, kde je ovšem spíš než na vetřelce, či akci, dění zaměřeno především na postavy, samozřejmě v čele s Ripleyovou, čímž se tak do popředí dostali emoce a dramaticky vyhrocené scény mezi hrdiny, respektive obětmi, a nějaké efektnější vzrušení tak přijde vlastně až ke konci filmu. Prim tu každopádně hraje velice výrazná atmosféra, podporována skvostným prostředím a vskutku působivým vizuálem, ovšem krapet horší to je pak už se zápletkou, která už jednoduše nemá tu správnou dynamiku, šťávu a v podstatě ani nějaký stěžejní nápad, který by to celé zásadně oživil. Chybí tu i nějaké výraznější, či zajímavější postavy, a ani jejich herečtí představitelé prostě filmu nedodali potřebné koule. Třetí Vetřelec tak zkrátka určitě nenavázal ani zdaleka na kvalitu svých legendárních předchůdců, nicméně buďme alespoň rádi, že to celé měl na svědomí právě Fincher, který tomu dodal opravdu luxusní styl, neboť jsem přesvědčen, že pod taktovkou kohokoliv jiného by se tento scénář proměnil v něco ještě daleko slabšího a nevýraznějšího. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?