Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

rgrohol

Když už bych Due Date s něčím srovnával, byla by to asi Phillipsova prvotina, Road Trip. Ano, Due Date je klasickou road movie komedií, kdy se na začátku potkají dva naprosto rozdílní chlapíci a shodou okolností skončí v jednom autě na cestě přes celou zemi. Je to tak neoriginální, jak si jen dokážete představit, ale na druhou stranu je to vyzkoušený formát, který stále funguje, pokud se dobře zpracuje. A hlavně když těmi chlápky v autě jsou Robert Downey jr. a Zach Galifianakis. První jmenovaný je pro mě nejlepším hercem dneška. Jeho charisma poslední dobou vydělává všude, kde se objeví. Z Iron Mana udělal jeden z nejlepších komiksových filmů, pomohl Guyi Ritchiemu nastartovat sérii o Sherlocku Holmesovi, v roce 2012 by měl vést smečku superhrdinů a komediálního talentu má také na rozdávání. Přesto ho v Due Date trochu zastiňuje jeho kolega s těžko vyslovitelným příjmením. Ten mě dokázal pobavit téměř v každé scéně, ať už tím, jak chodil, nebo jak držel psa, či jak urval dveře auta. A při jeho osobité interpretaci monologu z Kmotra jsem se smál jako blázen. Celý film se odehrává podle velmi jednoduché šablony. Jedou si takhle autem a většinou díky Galifianikasovi se jim přihodíš nějaká šílenost, kterou nejvíc odnese Downey, který se naštve. Vy ale přeci jen cítíte, že si užívá to vytrhnutí ze stereotypu svého života a nakonec si bláznivého wannabe herce oblíbí. Příběh opravdu není žádná hitparáda, ale pokud se rádi smějete a neuráží vás trochu jednodušší humor, pak Due Date velmi doporučuji. Film si nehraje na víc, než opravdu je a to mi je v době, kdy i ta nejblbější romantická komedie musí vyřešit alespoň pět problémů světa a zachránit tři velryby, velmi sympatické. A abych splnil povinnost a porovnal s Hangover, Due Date je dle mého lepší, mnohem lepší. ()

xxSmoldaxx

Obyčejná road komedie. Občas převídatelná, občas zábavná ale rozhodně průměrná. A to je při takové sestavě opravdu zklamání. 62% ()

Meteorista

Další z výborných crazy-road komedií! Nevyhla se již ošoupaným klišé, alespoň v některých fázích filmu, ale to mi nebránilo se naplno bavit! Výborná relaxační záležitost na pobavení celé rodinky. A teď se jdu podívat na dva a půl chlapa ;) ()

joudas

Jako každá komedie, má i tato své lepší a horší momenty (masturbujícího psa si vážně mohli odpustit). Ve výsledku však ty lepší s přehledem převládají nad těmi horšími. A přestože jsem po Hangoveru čekal větší jízdu, jsem celkem spokojen. ()

Pulciik

Tak tato komedie určitě moc lidí nezklame, ale také nepřekvapí. Děj se dá dobře předpovídat a jenom díky hlavním hrdinům vám nepřipadne jako ztráta času. Pro Zacha už to není slabší role jako v Pařbě a opět ukazuje, že do takovýchto filmů rozhodně patří a dodá jim šťávu. ()

ashtangi

Po prvních šesti minutách jsem to vypnul, ale druhý den jsem si řekl, že to nemůže být tak hrozné a pustil jsem si to znovu. Bylo to celkem hrozné a vlastně to nepřináší nic nového ani originálního. ()

jorgus

vubec to nebyl spatny film, bohuzel pro nej se nevyhne srovnani s Parbou a ta byla prece jen o tridu vys..tady hlavne posledni pul hodinu film zacal ztracet tempo...kdyz Parba ctyri tak Date za trojku:) ()

Móó

Mezi nejlepší komedie vůbec bych to asi nezařadila, ale pobavila jsem se. Film splnil účel. Některé scény opravdu výborné. ()

jasanka

Na trailer jsem narazila náhodou a přišlo mi to jako takový povedený a vtipný Road Trip pro dospělejší publikum. Přišlo bohužel zklamání, první půlka byla pěkně nudná (a občas nechutná), v druhé se sice občas nějaká vtipná situace objevila, ale nezachránila to ()

El-Barto

Bavil jsem se skoro jako u Pařby ve Vegas, která má, ale tu výhodu, že obsahuje scény s vtipy a hláškami, které jsou mnohem víc zapamatovatelné a nevychází jen z toho, že Galifianakis je magor. Takže to stejné hodnocení dávám, protože Na doraz je citlivější a takový lidštější a na to se hezky dívá + to "dark-knightovský" salto s přívěsem. 7/10 ()

RedHot

Ničím originální, tuctová, mě osobně nepříjemná road komedie. Zatímco u "podobného" Blbý a blbější jste ústřední dvojici alespoň nějak fandili a o to víc se bavili jejich maléry a útrapami, tady mě nedokázal dokopat ke spolupráci ani jeden z obou nešťastníků. A už vůbec ne Ethan. Takovému člověku bych přejel hlavu jeho vlastním autem, ani bych nemrkl. --- Nemůžu přijít na to, proč se poslední dobou u podobných artiklů systematicky odrbává hudba. To, že nekoukám na bůhvíjaké veledílo, neznamená, že by měl hudební podkres představovat úplně dno žánru. ()

sNeDy

Výborná road movie s dávkou povedených vtipů. Pokud má člověk rád aspoň jednoho z dvojice Downey Jr./Galigianakis, má jasnou volbu na pohoda komedii. ()

inachisio

Musím říct, že několikrát jsem se opravdu od srdce zasmála a to tak, že kdybych zrovna pila, tekutina by mi vylítla nosem. Zbytek filmu jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a snažila se pochopit, kdo něco tak šíleného a neuvěřitelně divného dokázal vymyslet ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)