Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

PowPow

Čekal jsem nějakou fekální blbost, ale bylo to vcelku jemné. Dvě hlavní postavy byly skvěle zahrané a chemie tam dost fungovala. Bohužel ten film osciloval někde mezi žánry. Jako komedie to nefungovalo - zasmál jsem se jenom u scény s kávou z táty, černým děckem v porodnici a u Dva a půl chlapa. Road movie mám rád, protože to vytváří prakticky neomezený potenciál, dá se to naplnit jakoukoli šíleností, není to potřeba nijak odůvodňovat a nevypadá to, že to tam nepatří. Den před zhlédnutím tohoto jsem shodou okolností narazil na Blbého a blbějšího a Millerovy na tripu (proto jsem taky dostal chuť na další road movie), a oproti oběma filmům se tohle zbytečně drží při zemi. Jako drama by to asi šlapalo líp, ale to by tam zase nesměly být ty komediální prvky. Ta nijakost to zabíjí, úroveň zachraňoval jen Downey Jr. ()

Nag0

Piatu hviezdičku pridávam hlavne kvôli lokálnemu mizernému hodnoteniu. Už to rozhodne nie je hangover, Downey je rozhodne Downey ako bolo poznamenané, interakcia s (grécke priezvisko) vyzerá občas dosť umelo, no nájde sa kopec svetlých momentov ktoré to celé oddeľujú od vtípkov z hangoveru. Som milo prekvapený, a ešte raz, piatu pridávam kvôli pre mňa nepochopiteľnému 'modrému' skóre. ()

EYO EYO

Veľmi som uvažoval medzi či dám 3* alebo 4* ,ale pre ten pop*či humor dám 4* mega sranda ,sice prvych 20min prišli celkom nudných ale potom sa to začalo rozbiehať ,ta scéna z dva a pol chlapa na konci je popiči ()

andreas_tool

Pokud nechcete přemýšlet a chcete jednoduchý humor, jste tu správně! Obě hlavní role zahraný naprosto přesvědčivě, až si říkáte, kdo z těch dvou je větší debil :-) ()

kanhwa

Neviem, ci aj nieko iny okrem mna nasiel odvahu dat tejto blaznivej road movie najvyssie hodnotenie. Komedie moc nevyhladavam, ale tuto som sa bavila ako na tripe od zaciatku do konca. A to napriek obcasnym mierne priblblym vulgarnym scenkam a tomu, ze som to pozerala uz asi 5x! Dokonala symbioza medzi hlavnymi aktermi, skoro som sa pocikala :-) ()

ancak

Kvalitně zahrané. Ze začátku mi trošku lezly na nervy situace i rozhovory, ale pak jsem se správně přeladila a druhá půlka byla milá. Komedie, ale ne až tak vtipná - spíše vyvíjející se přátelství mezi dvěma muži a poučení, že nemáš dát na první dojem :) A že neočekávané věci nemusí být vždy špatné a nemá cenu brát všechno tak vážně :) ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)