Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

jefimyc

leitmotivom fimu je ako totalny jebo spravil pocas cesty z normalneho chlapika dalsieho jeba. v polke pribehu som mal pocit, ze film musi skoncit, to ked prvy jebo zaspal za volantom a stalo sa co sa stalo.... ()

p.i.t.b.u.l

Bláznivá komedie s ještě bláznivějšími herci. Nechápu jak může někdo tyhle komické situace stále vymýšlet. Každá je něčím nová, každá je zábavná a to nejdůležitější........je to neohrané a má to styl. Ano, tato komedie se opravdu povedla. Sice to není tak dokonalé jako Pařba ve Vegas, ale i tak má své kouzlo. Hned od začátku se začínáte bavit. Postupem času se to stále více a více stupňuje, až do úplného konce. Hodina a půl uteče neskutečně rychle a když si poté vzpomenete co vše zažili, budete jen nevěřícně koukat, jak to vše mohli stihnout. Bohužel ta druhá stránka věci je linie děje. Dva lidé putují napříč Amerikou a zažívají nevšední situace. Tohle jsme mohli vidět již několikrát. Někomu to může vadit, jiní nad tím mávnou rukou. Já jsme někde uprostřed. Mně tento film pobavil, osobně hodnotím 65%. K většímu hodnocení chybí malinkatá třešnička na dortu, malá jiskra, nebo něco originálnějšího, ale toho jsem se bohužel nedočkal. Ale je to pouze můj názor. Každopádně to stojí za to vidět. ()

jack_scott

Laciná sranda na čtvrteční odpoledne. Nic sem u toho nehulil, což bude asi ten problém, protože to vidim moc objektivně. *** a 50% ()

Chose87

Robert Downey Jr. společně se Zachem Galifianakisem vlastnící lékařský předpis na marihuanu v hlavní roli, legrační masturbující pes a rodící manželka na druhé straně států. Vypadá to jako základ pro dobrou komedii - ano, ale bohužel jenom ten základ a nic víc. Z filmu je cítit spousta nevyužitého potencálu. 60% ()

toomm

Klasická rádoby zábavná road movie komedie, kterou táhne nahoru dvojka hlavních postav. Napodobení Pařby ve Vegas se moc nepovedlo a Zach Galifianakis už s tou svou postavou dobráckého idiota taky tolik nepobaví. 50% ()

Ereniss

Vcelku příjemná komedie s pár momenty, které stojí za to vidět, ovšem na druhou stranu mě nedostala "do kolen". Což mě dosti mrzí, protože na tenhle počin jsem se děsně dlouho těšila. Robertovi slušně šlape na paty Zach Galifianakis a jeho malý čoklík, ale na plátně jim to spolu jde. Dávám pěkné tři hvězdičky. ()

Pikolik

Miluju Roberta Downeyho Jr. a Zach Galifianakis taky není k zahození (obzvlášť v Pařbě ve Vegas a Mezi kapradinami) ale tady to dohromady nějak nefunguje. Charaktery jsou sice docela dobře nastíněné a musím přiznat, že jsem občas i zasmála ale…jakýkoliv úsměvný moment v tomhle filmu je okamžitě zazděn něčím neskutečně fekálním. Opravdu jsem někdy chtěla vidět honícího se psa??? Nebo bitku s vozíčkářem??? Nevím, nevím…… ()

koza3

Na roadmovie to mělo "originální" scénář, ale připadá mi, že od mého oblíbeného Eurotripu jsou ostatní roadmovie jenom levné kopie s trošku jinými gegy a příběhem. Nic co by mě smíchy roztrhalo. Downey to zahrál dobře, ale přišlo mi to debilně ujeté, že ať ten zarostlý paznecht provedl cokoliv, stejně mu všechno odpustí. Asi jsem moc vybíravý, ale víc jak 60% tomu dát nemůžu :-( ()

Saljack odpad!

Já nevím tohle je prostě nemasné a neslané a ani za jednu hvězdu to prostě nestojí. Za prvé je to příšerně roztahané a děj moc neubíhá on taky téměř žádný není a za druhé ten vtip vždycky jakoby celý film nabourá a udělá z něj naprostou frašku. Pardon, ale tohle mě prostě nebaví. To samé co Pařba ve Vegas ale mně se prostě Zach Galifianakis nelíbí a dlouho se nehodlám na film v kterém hraje podívat. ()

HeyHou

Dívalo se mi to dobře, ale bohužel jsem strhla hvězdičku za to, že jsem od Galifianakise čekala asi víc.. ()

Lastsurvivor

Když jsem si přečetl obsah, nic moc převratného jsem od téhle komedie nečekal. Tak nějak bez většího zájmu jsem to pustil, a až asi po půl hodině jsem si uvědomil, že se směju jako blázen. Nejpřekvapivější na celém filmu asi je, že drtivou většinu fórků nebo situací člověk už viděl někde jinde. Jenže do tohohle filmu nejsou uměle zasazené, nepůsobí trapně nebo ohraně, naopak smějate se, jako byste takovou scénku viděli prvně. Od nacvičování herecké improvizace na odpočívadle přes výslech na mexických hranicích až po neúmyslné postřelení jsem se skvěle bavil, dokonce jsem si na konci říkal že bych to klidně vydržel i delší, a to se mi u komedií stává málo kdy, v dnešní době prakticky vůbec. Z obou hlavních představitelů se podle mě víc předvedl Downey, ale Zach ho dohání tím, jak vytváří bláznivé situace. A tak musím filmu, na nějž jsem se šel podívat s jasným úmyslem dát mu 3 hvězdičky, udělit plný počet. ()

x_ander

Povedená komedie, která sice na Phillipsův předchozí počin, Hangover, zdaleka nedosahuje, přesto mě mile překvapila. Downey hraje sám sebe (jako ostatně skoro ve všech filmech:), a Galifianakis mi v pozici lehce nablblého týpka sedí víc, než v roli totálního debila ze zmiňovaného Hangoveru. Celkově je Due Date příjemná komedie s několika nezapomenutelnými scénami ("Támhle to je kanál?" a "Došlo kafe, tak jsem použil to, které jste přivezli" mě naprosto rozsekalo) i několika slabšími, ale jako celek jde o příjemnou a ničím neurážející zábavu. ()

Vots

Skvělé nápady, perfektní humor, slušně vykreslené charaktery a do toho ty Downeyho psí oči.... Inteligentní road movie plná vtipných momentů. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)