Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

jasiska

Neznášam filmy, v ktorých sa dej odvíja od toho, že jeden je príliš blbý, aby žil a toho druhého furt len namočí do problémov. Vždy som z nich strašne nas*aná a frustrovaná. Ale ten joke ako prechádzali cez drainage ditches bol taký dobrý, že dám 3 hviezdy. "Next time, don't tense up your body. Just stay Ioose." ()

venom14

Phillips je jednoznačně jeden z nejlepších režisérů komedií dneštní doby. Herecké obsazení vážně slušné a dialogy jsou taky výborné. Ale není to až tak úplně čistokrevná komedie, to ale nic nekazí. ()

Teabag

Tak tohle jsem si opravdu užil. Zach Galifianakis byl místy na zabití (podobně jako v Between Two Ferns) a přesto mě několikrát přinutil vyprsknout smíchy. Naprosto šílené road movie, které přesto tak nějak dává (hlubší) smysl. "I´m sorry we drank your father." ()

Xavi6

Pěkně natočený film s dobrými herci, jen mě trochu zklamal děj, z kterého se dalo vytěžit více, každopádně i tak se povedl a má mých symbolických "5 hvězd". ()

Pablinho

Ucházející road-trip. Čekal jsem to teda lepší, pár vtipných scének to nevytrhlo, ale s tím se dalo tak ňák počítat, když byli na to sami dva plus pár vedlejších několikaminutových roliček. Ta snaha zabrnkat na vážnější notu mi tam moc neseděla, mělo zustat u srandiček, i když tu scénu už nemohli vynechat, když se to kolem toho dost točilo. Ale Zacha a jeho styl humoru máme rádi, tak to necháme v tříhvězdičkových vodách. A - neřekl tam Peter na konci, že "dneska měl sen", když to bylo před pár dny? :) ()

Jespi

Dobrá, chytrá komedie, místy nechutá (onanování), každopádně slabší druhá půlka mi brání dát lepší hodnocení, jakoby scénáristům došly nápady v první polovině filmu. 60% ()

Strandmon

Naposledy jsem se takto upřímně zasmál u podobně hodnoceného Interview! Což od sebe ani humorově nemá zas tak daleko a já jsem se bavil bravůrně. Zábavná jízda, ve které se s ulítlými momenty rozhodně nešetřilo. ()

Wenca888

Film, který stojí hlavně na výkonu "třiadvacetiletého" Zacha Galifianakise, kterému tahle postava opravdu sedla! Příjemné překvapení... ()

Phorbo

Vlastně jsem to ani nečekal, že kombinace Downey a Galifianakis bude nějak oslnivá v komedii. Ale to jsem opravdu netusil že to režíruje stejný chlap jako co režíroval The Hangover. Opět neskutečná jízda plná nejextrémějších gagů. S postavou Ethana Tremleyho AKA Ethana Chase je tendle film za poslední dobu nepřekonatelný. Takovou ikonu snad ani nelze vymyslet aniž by jste znali někoho takového. Jeho hlášky a kontrující Peter s jeho agresivními výlevy. Neskutečný. Btw... velmi překrásná scéná vyhození ostatků Ethanova otce. Nevím jestli je to děláno počítačem nebo se Galifianakis snažil co nejlépe to vyhodit, ale a scéná je monstrózní a povedla se na plný pecky... 8/10 ()

Ricky_CZ

Na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdami a to zejména kvůli až příliš nesnesitelnému začátku filmu. Postupem času ale děj nabere na jednotném tahu a plynule se sklouzne na konec. Pecka typu Hangover z toho určitě nebude, ale až to budou dávat v televizi, klidně se na to podívám znovu. ()

Zombi

Nejvístižnější bude asi slovo průměr. Po vynikající Pařbě ve Vegas přišel sešup na úroveň průměrně zábavné komediální road movie. Opravdu silných nápadů je zde mnohem méně než v předchozím filmu a v kombinaci s balanocováním na pomezí komedie a vážnějšího vyznění to film trochu brzdí. Postavy jsou jinak sympatické, Zach má větší prostor se předvést a mít i lidský rozměr. Párkrát se zasmějete, většinou budete mít mírný úsměv v očekávání další zábavné situace a celkově se na to dobře dívá, ale po Pařbě má člověk prostě daleko větší očekávání. ()

Ollie235

Nevěděl jsem jak dopadne spojení těchto dvou, ale nakonec to docela funguje. Galifianakis se na svou roli velice hodí a Downey film drží spíše svým charisma. Humor mi docela sedl, ale že bych se smíchy válel po zemi, to ne. V kombinaci se slušným scénářem a vcelku svižným dějem je to ale i tak za 4* ()

Martin_W

Velice zábavný snímek, na který budu vzpomínat s radostí :) Robert Downey Jr. svádí ukrutný boj s otravným a přitom naprosto geniálním Zachem Galifianakisem, který vytváří hlavní dějovou linku a velkou prču. Už dlouho jsem se tak nebavil jako u tohohle. Stylový humor, bez fekálních a trapných scén jak jsme zvyklí u mnohých komedií pro náctileté. Určitě nejsem jediný koho fascinovala Zachova chůze. :D 86% ()

peto580

Komedia si zasluzi take dobre a zdrave 4 hviezdy ale kedze dneska je kvalitnych komedii minimum a toto je fakt komedia s velkym K tak ma u mna 5 hlavne pre paradny inteligentny humor ktory ozaj mozem. Vyhra tvorcov bola do tohto obsadit tuto herecku dvojicu. Medzi mini je ozaj citit tu chemiu, doplnaju sa genialne a tahaju ten film. Urcite sa oplati- Takze 4,5. ()

Milky.

Já nevím, bylo to takové....o ničem. Viděl jsem jiné filmy. Downey se mi tady jaksi nehodil. A Galifianakis asi nikoho jiného než sebe hrát neumí. Jestli se to snažilo nějak vydělat na road tripech a hangoverech tak potěš koště. ()

wampire23

Bolo tam kopec skvelých fórov a obaja herci ukázali, že buddy movie dokážu zvládnuť bravúrne. Akurát škoda tej vaty medzi jednotlivými fórmi. Takto to vyznelo ako komédia mixnutá ,,romantickou drámou". Zach Galifianakis sa stáva jedným z najlepších komediálnych hercov súčasnosti. Asi navždy si ho všetci budú pamätať v tejto pozícii. 80% ()

ChaZty

Nesmím zas koukat na realitu filmu, coz u toho to filmu opravdu nejde. Skvělý film na dialogy takhle jsem se kině v hodně dlouho nezasmála .:o) Dobrý výběr herců pro tento film. :) ()

Luukec

Na doraz je hodně kontrastní film.. chvílama vás tou kýčovostí přímo uráží, ale hned na to zase vyřešením těchto situací celkem slušně baví.. konečnej dojem z toho mám kladnej a tak to asi nebude tak špatný.. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)