Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

radaza

Myslím, že myšlenka filmu měla daleko větší potenciál, než byl využit. Mohla to být super bláznivá komedie, jenže to zůstalo na půl cesty. Takže z toho pro mě vylezl trochu delší díl amerického TV sitcomu, který bere moralizování mezi gagy jako povinnost. Asi pro mnohé těžko stravitelně si myslím, že role Downeyho by sedla více Hughu Grantovi, který v drsnějších rolích bývá docela zábavný. ()

bif

Zklamání a velké..scénář je fakt slabý, snaží se do těch 100 minut vměstnat co nejvíc radoby vtipných scén a ze začátku to i relativně vychází, ale postupem času, už je tam moc dramatu a málo srandy a konec už je uplně trapnej. 60%. ()

Melly.pro

Je pravda, že kino filmu přidá, ale co, tohle byl nářez. chvílema si říkáte "co to ku...?", chvílema se chlámete smíchy a nakonci překvapí a rychlý spád událostí. občas si říkám, jestli galifianakis opravdu hraje tak dobře a nebo prostě takovej je i ve skutečnosti a jen ho daj před kamery, aby se choval přirozeně ()

foundation

Niekolko dobrych scen, to je vsetko co Todd Phillips zo seba tentoraz dostal. Dvakrat po sebe z toho ,,Pařba,, byt nemohla. Pravdepodobne by cely film fungoval ovela lepsie keby sa niekto nesnazil ten humor nasilu a na moc montovat do miest kde sa nehodil. Cele to potom vyznelo dost trapne. Downey odohral cisto, Zach Galifianakis sice mal co hrat ale co z toho ked mu scenar z 90 percent podrazal nohy. Ak si niekto este aj dneska mysli ze vyhonit si v aute ked vedla vas sedi/spi spolujazdec je vtipne tak potom uz sa naozaj porucam. A nemozem si pomoct ale podla mna sa ten film tvaril zbytocne moc vazne na to aby tam potom vynikli taketo pubertalne vtipy k akym sa reziser uchylil. Nezasmial som sa bohuzial ani raz, na hodiny som sa pozrel minimalne 4 krat. To je vizitka Due Date. Je to niekde medzi 2 a 3. Povedzme ze k tym 50 tim percentam sa to vysplhalo. ()

LojZza

Prijemna road movie, ktera ma sice slabsi chvilky ale ty ji kupodivu netahaji ke dnu (az na par vyjimek - viz masturbace v aute). Bavil jsem si pres fakt ze vedle sebe hraji dva herci, ze kterych jednoho miluju (Downey) a druheho nesnasim a prijde mi otravny (Galifianakis - ten tu ostatne ma uplne stejnou roli jako v Hangover). Nedokazu pochopit, proc zrovna dnes jsou hloupi zarostli tloustici tolik v kurzu. Druha pulka filmu o poznani zvaznela. Myslim, ze kdyby byl takhle pojaty cely film, nemel bych moc co vytykat. Kdyz to shrnu, tak jsem se bavil. Bavil jsem se tak na 7 bodu z 10. ()

bolf!k

Na rozdíl od Pařby jsem tentokrát nečekal nic úžasnýho, takže nakonec z toho bylo příjemné překvapení. Nicméně i tak si myslím, že je Downeyho škoda na podobný blbiny. 75% ()

Mr.FreeZer

Parádní road movie se skvělými herci (Galifianakis řádí, to není možný co tam předvádí za psí kusy). Ani na chvíli jsem se nepřestal bavit. Zvlášť ty herecké scény na záchodcích mě dostaly. 80% ()

Charlie84

Na jednu stranu bych ocenil, že film celkem funguje i bez šílených wtf momentů jako v tolik vděčném Hangoveru, což z Due Date dělá vlastně celkem seriózní a inteligentní komedii. Bohužel naopak právě absence šíleností přináší několik hluchých míst a nabízí se také otázka, co s kupodivu poměrně slušně zvládnutými dramitickými scénami., které nepůsobí lacině ( i když jsou samozřejmě předvídatelné), ale místy mi přišlo, jako by patřili do jiného filmu. Byly momenty, kdy jsem si skoro říkal, že by bylo docela fajn, kdyby se některá z těch nastíněných dramatických linek rozjela...shrnuto podtrženo, mohla to být celkem fajn komediální drama, mohla to být fajn šílená komedie. Nakonec to není ani jedno a to je škoda. ()

Castielo

Od komedie bych očekával trošku víc vtipných scének, a možná i něco originálního. Kombinace pracovitého odpovědného člověka s flákačem ? Huliče s nehuličem ? Nenávis k mazlíčkovi toho druhého ? Nemůžu si pomoct, ale tohle všechno už je opravdu ohrané. A due date, je jen další varianta. Film jsem viděl včera a už si z něj skoro nic nepamatuju. Na druhou stranu OBČAS jsem se i zasmál a líbil se mi herecký výkon Roberta Downeyho Jr. Tak proč tomu nedám místo 3* 2* ? Sám nevím. Ale zas tak slabé to nebylo... ()

Torgal

Vcelku fajn. To je to najlepšie čo môžem o tomto filme povedať. Nenudil som sa, ale ani som sa poriadne nebavil. Napriek tomu, že zápletka sľubovala, že by sa mohli diať poriadne šialené veci, scenár sa držal až príliš pri zemi a skutočne výbušne vtipných scén som sa nedočkal vôbec. Toto skutočne nie je pokračovanie Hangoveru, i keď je to rovnaký žáner od rovnakého režiséra. Downey Jr. je ale výborný a Galifianakis mu zdatne sekunduje. 6-/10 ()

Nail

Nějaká ta sranda se tam našla, ale furt se to nevyhýbá z tradičních amerických road kravin. I Road trip byl lepší, tam jsem se nasmál mnohem víc. ()

Dimo

Neuvěřitelné. Takovou hordu OPRAVDU vtipných scének a hlášek, valících se jedna za druhou jsem ani zdaleka nečekal. Dvojka Downey a Galifi..nevimjakdál k sobě sedne a bylo potěšitelné sledovat Downeyho v jedné z "normálních", rozuměj současných rolí. Nehorázně dobře jsem se bavil, takže 4 + +. ()

dakarin

Tož zde se nějak nemohu zařadit v hodnocení do davu. Snímek se mi nezdá vtipný, pouze hloupý. Snaha násilím se zmocnit osvědčeného humoru - trdlák pomocí neskutečné shody okolností úmorně trápí běžného maníka - zde dobře nefunguje :-( Zatímco Toddova "Pařba ve Vegas" slušně pobaví, "Na doraz" iba potrápí ... tak snad příště ;-) ()

PEZ

dezorz to uplne vystihol. Za prve, vobec to nie je komedia, ale drama. Za druhe, totalna schematickost a kopec klise (dokonale som na zaciatku predpovedal, co sa stane na konci). Za tretie, kedze neznasam ludsku blbost, tak som cely cas len cumel a namiesto pobavenia ma akurat niektore postavy stvali. Herecke vykony to nemaju sancu pri danom scenari zachranit. Sklamanie. PS: Dajte, preboha, Zachovi Galifianakisovi konecne nejaku normalnu rolu (napr. aku mal v Tru Calling). ()

Hovado

Taková nemastná neslaná komedie, kde je Zach strašně otravnej a Downey toporne, ale stále sympatickej. Toho herce začínám mít čím dál tím víc rád. Film ani nezachrání občasné WTF momenty jako například noční masturbace. Neuchvátí, ale ani neurazí. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)