Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

pretorij

Ja na komedie mnoc nekoukam a na americky radobyvtipny uz vubec ne. Jsem rad, ze jsem tady udelal vyjimku. Po dlouhe dobe jsem se u komedie opravdu pobavil a navic jsem nevedel uz na zacatku, jak to skonci. Par kulervoucich drama scen tam je a diokonale zapadaji do kontextu. Od zacatku az do konce jsem se bavilk. DObra prace. ()

ShamiraNahari

Za mě úžasný film. Dva hlavní hrdinové se skvěle doplňují. Je vidět, že dobrý film nepotřebuje bůh ví jaké efekty a stačí mu dobré dialogy :) Obsahuje to napětí, humor a fajn příběh ..i těch pár vážných momentu stálo za to. ()

pauledgecomb

Podle mě velice slušná road movie komedie se zajímavou kombinací dvou hlavních charakterů. Zábavné momenty ještě doplňuje dobrá hudba. ()

margita figuli

vsetky filmy podobneho zanru za poslednych par rokov su uplne rovnake. sablony, rovnake hlasky, predvidatelne konanie postav, vlazny humor, nedovarena kasa. vzdy sa vsak necham zlomit, ked chcem pasivnu zabavu, ale takmer vzdy olutujem. keby som si vsimla skor, ze je to od tvorcov vsetkych tych hangoverov, tak si radsej pozriem nejaky serial. ()

kucoteam

Jedna z najlepsich road-movie ake som kedy videl, cakal som vselico, ale tolko fantastickeho humoru som skoro neuniesol. Tvrde, vtipne, smutne, ludske, clovek si tu najde vsetko. ()

Ficbi

Příjemná inteligentní komedie bez jakehokoliv sexuálně nechutného teen humoru. Trochu mi to připomíná sérii Hangover a to nejen díky Zachu Galifianakisovi ale taky díky tomu v jakém stavu oba hlavní hrdinové nastupovali do auta v Atlantě a v jakém stavu vystoupily z úplně jiného auta v Los Angeles se zážitkem na celý život :D. Navíc než na 3* to ovšem nemá. ()

lineker

Road-movie, dle mého gusta. Chvílemi bláznivě komediální, chvílemi vkusně lidská. Cesta z Atlanty do Los Angeles s dvěma naprosto odlišnými týpky, kde ale ve finále marně pátráte, kdo z nich je vlastně větší magor. ()

Tevez

Je to nevídaná dvojice v nevídané situace, a proto je to tak super. Robert D. je jako v Iron Manovi takový frajírek a Zach G. jako v pařbách, blbec. Kupodivu to k sobě jde, opravdu super komedie, dost jsem se bavil. 5* ()

mpet

Má to strašně dlouhý rozjezd a ten opravdu nestojí za nic. A kdyby tam nehrál Robert Downey Jr. tak bych to po třiceti minutách vypínal a říkal si, že to byla absolutní ztráta času, ale pak film postupně nabírá na obrátkách a stává se z něj docela slušná komedie, která rozhodně nepatří mezi nejlepší, ale dá se na ni koukat. ()

mariannka598

Robert Downey Jr. je skvelý herec. Viac sa mu darí v akčných filmoch, ale aj v tomto filme vidíme že dokáže aj pobaviť. Dávam 5 hviezdičiek, pretože je to skutočne dobrý herec a zaslúži si viac než 5 hviezd. ()

Oxytocin

Přiznám se, že tenhle film mě svým způsobem "irituje". Zvláštní dvojice ústředních hrdinů, kde by jste tomu blbovi Zachovi "kdo ví, jak dál" museli dát minimálně pěstí. Při té scéně v autě, kde se zhulí (dále když masturbuje) jsem vážně uvažoval o tom, že to nedokoukám do konce, že je hodina koukání neskutečný výkon z mé strany. Nejvtipnější scéna je ze začátku na letišti a v letadle a pak to jde z kopce dolů. ()

quido.morava

Provokativně vtipné - sám jsem měl několik chvil, kdy bych už Ethana opravdu zabil, v lepším případě by už se mnou nejel! Ale má to i několik slabých míst, které tu šílenou emocionální torzi poněkud rozmělňují. ()

john_wick89

Galifianakis je chlpatá hláškujúca guľa ktorá vás totálne zvalcuje! Má výbornú show medzi dvomi papraďami, to musíte vidieť. ()

ferdomravec

Je to presne o tom ze 3*. je malo ale 4* je nefer voci dobry 4*. komediam. Je to jeden z tych filmov kde sedi pol*. Zasmial som sa to urcite ale musi to byt castejsie nato aby som dal 4*, Ale ako oddychovka urcite super :) ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)