Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Marcey199

Občas jsem se fakt od srdce smála (zhulený Downey, kafe z popela a masturbující pes), občas to bylo lehce trapné (bitka s vozíčkářem). Byl to dobrý film, ale ne zas tak dobrý, abych ho chtěla vidět znovu, nebo abych si z něj po delší době něco pamatovala. ()

ShakiraS

Velice povedená komedie, která vyčnívá z řady nudných a stále stejných rádoby komedií oblíbených v posledních letech. Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis podávají vynikající výkony, které bych od nich ani nečekala. Opravdu se při sledování filmu ani minutku nenudíte a některé scény jsou velice vtipné. 71% se mi zdá opravdu málo, dávám 5 hvězdiček protože to je jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděla. ()

Prady

nesrovnávat s Pařbou ve vegas... pak se dobře pobavíte a při vážných scnénách zatlačíte slzu zpátky do oka:) ()

misiacik

Toto roztrúsené a miestami nemravné schéma ma pobavilo a potešilo v jeden nedeľný večer po boku s mojou priateľkou. Aj sme sa pobavili, aj sme si zanôtili ( Hey You ) aj sme prežili pekný večer. Fajn oddychovka bez dákeho používania šedej kôry mozgovej, proste ľahnem, zapnem a vegetím. ()

zannat

Po Pařbě ve Vegas jsem se těšila na další větší potrápení mé bránice, i trailer sliboval vskutku zábavu k popukání. Ale ouha, Zachův potenciál pro role komika mi přišel naprosto nevyužitý, ano bylo pár scén, které pobavily, ale komediální nit proplétající se tímto filmem mi místy přišla zauzlovaná a dokonce jsem občas místo homoru pocítila určitou trapnost a nedotaženost. Nicméně ve srovnání s komediemi stejného typu z toho , alespoň pro mě, Phillips stále vychází s lepším průměrem a Pařbu v Bangkoku očekávám s otevřenou náručí. ()

Zrcadleni

V celku velmi příjemný kousek. Snad jen těch nelogických situací je na můj vkus ke konci až příliš. Zach je stejný psychopat jako ve Vegas a Robert je taková moje malá naděje na lepší zítřky, Mile mě překvapilo pár detailů, ale o ty Vás připravovat nechci. Určitě příjemná podívaná, kdy se člověk párkrát od srdce zasměje ()

ghostwo

Zach G. je zde takový roztomilý dobrák, že bych mu vše odpustil.A málo toho zrovna nebylo. Jinak se musí uznat, že je to pan řidič (zodpovědný, disciplinovaný). Co nadělá, když má ten šedý zákal............ ()

Smoldo56

Toddovi Phillipsovi sa Hangoverom podaril vniesť čistý vánok do upadájucej úrovne komediálneho žánru. Due Date v tom len pokračuje i keď kvalít "Pařby" už zďaleka nedostahuje. Na road movie je to až moc slabé, zápletka by sa dala urobiť 50x a pokaždé lepšie a okrem toho hereckému obsadeniu niečo chýba. R. Downey sa do komédie moc nehodí a jediný kto dokáže pobaviť je Zach G a to len na pár klúčových scén (masturácia v aute, scény s kávou..) DD tiež obsahuje chvíľami oveľa vážnejšiu notu než by sa na prvý pohľad mohlo zdať a občas má človek pocit či sa vôbec pozerá na komédiu. Napriek tomu všetkému sa jedná o celkom príjemný jednorázový večer aj keď na druhý deň si budete pamätať sotva dve scénky. ()

StandikK

Takový průměr, místy dobrá sranda, místy by se dalo film zkrátit a vůbec takové scény nepouštět. Ale za skouknutí určitě stojí. ()

jeromedefif

komedie na kterou jsem se těšil jako malý kluk byla zklamáním. Dvojce Dovney a Galifianakis moc nefungovala a spolu s docela špatným scénářem, který je přinejmenším lehce přitažen za vlasy mě to dává rovnítko docela velkému propadáku. Nezachránil to ani onanující pes na zadním sedadle Subaru. Palec dolů. ()

RAPTTTOR

Nikdy jsem moc nepochopil(a to jsem na světe dost dlouho) proč se filmaři potažmo scénáristi snaží natočit film, který je řekněme tragickokomický. V pekárně se také lidi neperou o sladko-slané rohlíky. Stejné je to i s tímhle filmem. Výborní herci příběh složitý jako jojo ale nabízející spousty možností jak pobavit publikum. Místo toho koukáte na snímek, kdy máte strach se někomu nebo něčemu od srdce zasmát. Podvědomě se totiž bojíte, že hned v další scéně to stejné bude k pláči. Upřímně… v hospodě dnes večer zažijete víz zábavy. ()

chevronman

Roberta Downeyho Jr. mám rád a tohle je opravdu sympatická komedie. Jediné mínus je, že je v ní poměrně slušné množství nelogičností, což ubírá filmu na kvalitě. Nicméně film obsahuje také všechno to, co by měla slušná komedie mít. Rozhodně ale stojí za podívání. Hodnotím *** a půl. ()

soulless

První polovinu filmu jsem až na 2 momenty prozíval a marně hledal náznaky komedie, namísto nemístného pseudosouboje s veteránem na křesle. V 2. části už to bylo o poznání lepší, nicméně očekával jsem mnohem větší nářez. Holt masturbace se psem v autě asi není nic pro mě ()

Silgard

Tento film je veľmi zaujímavý. Je to príbeh ako nájsť kamaráta. Najprv som si myslel, že to bude otrepaná zmes humoru, ale podľa mňa to tak nebolo. Musím však aj vytknúť, že niektoré scény boli až moc prehnané, ale zároveň ma strašne pobavili. A tá vražedná kombinácia R. Downey Jr. a Zach Galifianakis ( jeho meno neviem ani vysloviť) ma úplne dostala . Príbeh bol zaujímavý, zaujal ma na toľko , že som si pospomínal na naj príhody s mojimi kamošmi. A preto tomu osobne dávam **** ()

floppy4

Taka poslabsia roadtrip komedia s obcasnymi celkom necakanymi prvkami... vyslovene som sa nenudil ale neda sa povedat ze by som odpadaval... ()

radiel

pri sledovani prvni pule jakobych čekal velky žažitek ,který dobrou pul hodinku ne a ne prijit ,pak se to zlomilo v obyvaku jamieho Foxxe nyní jsem v roli divaka dostal dobrou porci zabavy až dokonce ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)