John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Fanucci

Nemohl jsem si pomoct, ale film se vlekl...chyběl mu zvrat, moment překvapení. Navíc samotná zápletka je blbost - Crowe je učitel a chce dostat manželku z vězení a všechno se zvládne naučit přes net, knížky a pětiminutové setkání se zločincem, který párkrát utekl z vězení...To myslím mluví samo za sebe:-) Samotný závěr s prohledáváním kanálu v podání policajtů mi už přišel jako úplný scénáristův úlet...Haggis mě celkem zklamal. Nečekal jsem takovej slabej odvar - nezajímavé postavy bez jakéhokoliv rozporu nebo hloubky. Škoda ()

kinderman

Po dvou projekcích během tří dnů mi film potvrdil dvě základní pravdy. Pokud se, pánové, snažíte získat objekt své lásky, musíte být zatraceně odhodlaní a kreativní. Ale všechna odhodlanost a kreativita jsou vám na houby, když se má žena rozhodnout, zda vy, nebo dítě. V tom okamžiku vás opustí dřív, než stačíte zablekotat: "Venezuela." Podobně jako Casablanca i Tři dny ke svobodě se staly mou filmovou biblí. ("Moc to chceš. A proto to posereš.") ()

fmash

Když Brennan zjistí, že jeho luxusní manželka vypadá v krimu bez šminků jako dost nepříjemná rachomejtle bez špetky půvabu, nezbývá mu, než ji s nasazením všech sil a odvahy dostat ven. Dělá na tom fest a je to celkem zábavná historka, které k dobrému výsledku u fmashe chyběla jenom jedna věc: zkrácení aspoň o čtyřicet minut. ()

Sheldra

Obtloustlej neobtloustlej, Russel je prostě k sežrání, ať už hraje bordelářskýho novináře, chlápka s mečíkem v aréně, nebo zoufalýho taťku, kterej by rád dostal starou ze šlamastyky. Jinak je to takovej průměrnej dramatickej thriller s docela slušnou zápletkou, která je o tolik lepší, oč je oproti jiným drasťákům tohoto typu civilnější. ()

ilemas

Velice pěkný, leč průměrný thriller se spoustou šťastných náhod , pomalý rozjezd a trošku napínavější konec. Výborná kamera i hudba. Na podobné téma jsme viděli spoustu mnohem lepších a napínavějších filmů, tak proto ten průměr. Přišlo mi dost divné, že ač byla nevinná, tak první záběr z vězení byla upravená, usměvavá, spokojená, prostě nádherná, jako by o nic nešlo. Rád se na to podívám znovu někdy na Nově. ()

SonG

Předlohu jsem neviděl, tudíž nemůžu srovnávat. Protože Mám Crowea už od Gladiátora tuze rád, vrhl jsem se na tento snímek ( díky mé přítelkyni ) s chutí a dostalo se mi dobré podívané s pár efektními okamžiky a nervy drásajícími scénami. Co bych vytknul? Mno, když jsem průměrný občan USA, určitě nebudu umět střílet z Glocka jako nějaký člen Commandos, nebo ........mno, nebudu spoilovat.. :) :) ()

maverick10

Film slozeny ze dvou casti. Jedna o planovani, kde hlavni roli hraje psychologie, jede na vybornou. Haggis a Crowe velmi kvalitne zachycuji jak zoufaly obycejny muz je okolnostma dohnan k zoufalym neobycejnym cinnum. Zivot se pomalu hrouti protoze je v postaveni Dona Quijota a namisto bojovani se systemem, system proste porusi a ocita se ve spolecnosti spodiny, kde dostava solidne na zadek. Brennan v tomto prostredi pusobi jako nezkuseny skolacek, za coz ma u me reziser velke plus. Druha pule je o realizaci pule prvni, kde hlavni roli hraje jiz tolik ocekavane napeti a akce. A za co je dalsi velke plus - vse nejde zas tak podle planu a je treba nejake te improvizace. Akce neni zbesila, ale tempo je konstantni coz drzi divaka v neustale pozornosti. Velmi solidni 4* ()

Taninaca

Poslušný podpantoflák Russell Crowe se snaží dostat z vězení svou manželku (velice nesympatickou, spíš jsem se divila, že jí tam nechce nechat). K jeho plánu mu stačí foťák, video z youtube, rady Liama Neesona a zbraň, do které ani neumí dát náboje:-) Nervozní akce slušného profesora mě ale velice bavila, jako každá postava, kterou Crowe ztvární. ()

Fíla

I v takovémhle podání bych to jakž takž bral. Ale u mě osobně více zaboduje Matt Damon, se svým Bourneovyským stylem. Je to poněkud na vážkách když to srovnám s podobnými filmy, ale tohle je film který má být sám o sobě. Myslím že bez Russella by to bylo na hodně ponurá a komorní atmosférická reakce. Řekněme, že být tam kdokoliv jiný, méně kvalitativní než Crowe, hodnocení by šlo asi rapidně dolů. ()

berusche

Vzhledem k tomu, že si to tady pan Haggis sám napsal, režíroval a produkoval (což by mohlo budit skepsi), musím usoudit, že to teda zvládnul, kluk jeden ušatá. Omlouvám se tímto, že jsem nedala přednost originálu, o kterém jsem nevěděla, ale Russel je Russel, to se musí nechat. Já teda ani nedutala. Náměty, kde hlavní hrdinové spějí do finále, které se od začátku jeví jako naprosto nesplnitelný cíl, mě sice děsí, neb nechci být u neúspěchu, ale upřímně, skoro jsem si okousala nehty. Baví mě ty promyšlené kroky do posledního detailu, ta akčnost a dokonce se mi moc líbí, že tohle všechno zvládne učitel literatury. Neesonovu vedlejší roli také chválím, ta se vydařila. Co mě trochu obtěžovalo, byly tu neuvěřitelné náhody, které nahrávaly hlavním hrdinům. Zrovna se hraje hokej a zrovna se to ví, zrovna se změní stráže a zrovna ve chvíli, kdy by to byl průser, kdyby ne, a takových neuvěřitelných scén je tam na jeden příběh až moc. V takových chvílích si říkám: ti dva mají víc štěstí než rozumu. No a celý snímek pak koresponduje s touhle myšlenku, že štěstí tu možná bylo víc než rozumu. ()

BoredSeal

Pekelná nuda. Film nám pořád cpe nastavené dlouhé scény mlčících postav, aby nás umučil stopáží k smrti sezením, novým nejhorším ničitelem zdraví. Ústřední pár není vůbec sympatický a nemá charisma, ať už se tradičně herecky plochý Crowe snaží neustále vrhat pohledy plaché usmívající se laně. Chyběl jen idiotský happy end s napravením křivd. Už jsem opravdu dlouho neviděl tak tupé áčkové drama. ()

M.i.k.e

originál mě kdysi dávno zklamal,ale tohle,byť je to vlastně úplně to samé (až na pár detailů) se mi líbilo.Ačkoliv toho tvůrci moc nezměnili,mají Tři Dny ke svobodě větší spád a postrádají tu zabíjející unylost originálu.Ze všech těch remakeů je tenhle jeden z povedenějších...70% ()

Hennes

Originál od francouzkých tvůrců jsem neviděl, ale toto dílko je povedené. Návrat k dobré klasice thrillerů 80 let typu UPRCHLÍK či ŠERIFOVÉ. Po trošku zdlouhavějším rozjezdu dostává film spád a čím trvá déle, tím je napínavější. Snímek si neodpustí momenty jako "naskočení" fotografií hledaných osob 30 vteřin po tom co projdou, či závěrečný pokus hledání knoflíku po třech letech (ještě že ho nenašel). Ale to vše mě vrací právě k té dobré klasice "útěkových filmů". Rusell Crowe byl přirozený, jen škoda většího nevyužití Liama Neesona. Celkově dobře vymyšlená i zpracovaná krimi. ()

Martin741

Fryler o uteku, o krivom obvineni, naslednom dokazovani neviny. Chvalim hlavne Russella Crowe-a /Beautiful Mind/, dalej klasicku dejovu zapletku, ktora rozhodne nenudi. Vyzdvihujem aj kvalitne dialogy, sexicu Banks a zrucnu reziu Haggisa. Prva cast je taka zoznamovacka, ale potom sa to uz rozbehne. 86 % ()

shyster

Je to krásné zase po delší době shlédnout smysluplný thriller. Samozřejmě, že toto hodnocení je ovlivněno tím, že většina dnešní filmů je břečka, který vyprchá do 5 minut od shlédnutí. Proto je skvělé se chvilku unášet kvalitním provedením. ()

O´Neill

Velice dobrý námět, ze kterého musím říct, že Paul Haggis, jakožto režisér, vyždímal opravdu maximum. Film není nikde uspěchaný, není nikde nudný, vše je zkrátka tak jak má být. Je zde vše důležité, nic není opomenuto. Vidíme proč byla odsouzena, vidíme jak se s tím Russel Crowe co by otec vypořádává, a postupně vidíme tvorbu jeho plánu. Poté film graduje, a uskutečňuje se jeho brilantní plán. Russel hraje skvěle, a člověk by po jeho výkonu klidně mohl říct, že postavu ztvárnil naprosto reálně. Co bych dále chtěl vyzdvihnout je nevědomost - člověk totiž celý film neví, zda-li se mu jeho brilantní plán povede, a je tak napjatý až do opravdu posledního okamžiku. Perfektní hudba doplňuje velice napjatou atmosféru, a celkově ze z toho stává film, u kterého člověk nevydrží klidný ani chviličku, a film, u kterého člověku nic nechybí. Naprosto úžasné. ()

bourec

Zvědavost,jak amíci naložili s poměrně vydařeným francouzským originálem zavála tenhle film ke mě domů,a musim uznat,že je to dobře obsazenej,a taky docela povedenej remake.Jenom škoda,že nepřitlačil rejža na pilu,mohla z toho bejt emočně naprosto třaskavá záležitost,což továrna na sny umí!60%. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona